شركتهاي خصوصي فعال در زمينه مهندسي شيمي

moradipour_f

عضو جدید
دوستان كدوماتون تو شركتهاي خصوصي كار مي كنيد؟شركتهاي خصوصي كه در زمينه مهندسي شيمي كار مي كنن بيشتر شركتهاي طراحي هستن درسته؟من مي خوام يه كم در مورد كار تو اين شركتها بدونم شايد به درد تغيير شغلم و فرار از يه شركت دولتي بخوره ممنون ميشم راهنماييم كنيد.(البته نمي خوام الزاما اطلاعات كاري خودتون رو بگيد من مي خوام بدونم تو شركتاي خصوصي چه خبره حالا چه شركتهايي كه خودتون اونجا مشغوليد چه شركتهايي كه ازشون خبر دارين)

sahar63

عضو جدید
سلام
من تو یک شرکت خصوصی کار می کنم. این شرکت کارش مشاوره مهندسی شیمی و پلیمر هست که بیشتر با پتروشیمی های جنوب کار می کند. پروژه هایی که انجام می شود اغلب امکان سنجی، شبیه سازی، طراحی تجهیزات برای کارخانه هاست.

moradipour_f

عضو جدید
ممنون از جوابگويي تون.
با چه نرم افزارايي كار مي كنين؟و ميزان آشنايي بچه هاتون با اين نرم افزارا چقدره؟چيزايي كه تو دانشگاه ياد گرفتيم براي طراحي تجهيزات مناسب و كافي هست يا نه؟
و يه سوال احمقانه تر:طراحي با نرم افزارهايي كه مي شناسيم مثل hysys , ... يا محاسبات دستي؟

آخرین ویرایش:

sahar63

عضو جدید
ممنون از جوابگويي تون.
با چه نرم افزارايي كار مي كنين؟و ميزان آشنايي بچه هاتون با اين نرم افزارا چقدره؟چيزايي كه تو دانشگاه ياد گرفتيم براي طراحي تجهيزات مناسب و كافي هست يا نه؟
و يه سوال احمقانه تر:طراحي با نرم افزارهايي كه مي شناسيم مثل hysys , ... يا محاسبات دستي؟

نرم افزارهای مورد استفاده مون بیشتر ASPEN و HYSYS هست. گاهی خودم ترجیح می دهم از محاسبات دستی استفاده کنم تا این نرم افزار ها. از کد نویسی در MATLAB و FORTRAN هم استفاده می کنیم.
نرم افزارهای دیگری که همکاران استفاده می کنند FLUENT و PIPING . برای طراحی تجهیزات چیزایی که تو دانشگاه خوندیم بیشتر به درد طراحی مفهومی می خوره ولی برای طراحی دقیق ساخت پایلوت از کتاب های مرجع استفاده می کنیم.

بالا