** شب آرزوها ( لیلت الرغائب ) **

وضعیت
موضوع بسته شده است.

baroonearamesh

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستای عزیزم سلام ....:gol:

حتما اسم شب آرزوها یا لیلت الرغائب به گوشتون آشنا است .....
اولین شب جمعه ماه مبارک رجب به این نام است .....
روزه این روز ثواب زیادی دارد ...
و فضائل بیشماری برای این روز و شب ذکر شده ......

در زیر مطالبی از فضیلت های شب آرزوها را براتون میزارم تا بهتر با این شب و روز آشنا بشیم .....

اسم این شب شب آرزوها است یعنی هر آرزویی که دارید از مهربانترین مهربانان تو این شب بخواهید ت ابا حکمت و بزرگی خالق یکتا و عزیزمون برآورده به خیر میشه انشالله ....

و 5 شنبه 4 . تیر . 1388 مصادف با دوم ماه عزیز رجب است یهنی همان شب ارزوها .....

شب آرزوها در قنوت سبز ربنای دست هاتون و با دلای پاکتون اگه لایق دونستید من و هم دعا کنید ......

التماس دعا .....:gol:

baroonearamesh

عضو جدید
کاربر ممتاز
شايد اسم اين شب رو زياد شنيده باشيم ولي تو کتاب "المراقبات" از پيامبر اکرم (ص) روايت شده است که فرمودند :

از اولين شب جمعه در ماه رجب غافل نشويد ... زيرا شبي است که فرشتگان آن را " ليلة الرغائب " مي نامند ... اين نامگذاري از آن جهت است که هنگامي که يک سوم از شب گذشت هيچ فزشته اي در آسمانها و زمين نمي ماند مگر اينکه در کعبه و اطراف آن جمع مي شوند ... آنگاه خداوند بطور غير منتظره اي بر آنان وارد شده و مي فرمايد:اي فرشتگانم! هر چه مي خواهيد از من در خواست کنيد ...فرشتگان عرض مي کنند:حاجت ما اين است که از روزه داران رجب درگذري ...خداوند مي فرمايد:اين کار را انجام دادم ...بهتر است کسي که اين حديث را مي شنود ، در اين شب ، زياد بر فرشتگان صلوات فرستاده تا تکليفي را که آيه تحيت - سوره نسا...آيه 87- به عهده ي ما گذاشته به اندازه توانايي انجام داده باشد ...

سپس رسول خدا فرمودند:

کسي که روز پنجشنبه اول رجب را روزه گرفته و سپس نماز مخصوص این شب رابجا آورد ...

قسم به کسي که جانم در دست اوست ، هيچ بنده يا کنيزي - از بندگان و کنيزان خدا - اين نماز را بجا نمي آورد ، مگر اينکه خداوند گناهان او را مي بخشد ...
گرچه گناهان او مثل کف دريا و به عدد شن و به وزن کوهها و به عدد برگهاي درختان باشد ...​

و روز قيامت هفتصد نفر از خويشان خود را که همگي سزاوار آتش باشند شفاعت مي کند ...​

و در شب اول قبر خداوند ثواب آن را به بهترين صورت ، با روي گشاده و خندان و زبان فصيح براي او مي فرستد که مي گويد:​

اي محبوب من! مژده بده ... از هر سختي نجات پيدا کردي...
مي پرسد : تو کيستي؟! ... رويي بهتر از روي تو نديده و بويي به خوشبويي تو به مشامم نرسيده...​

جواب مي دهد : اي محبوب من! من ثواب آن نمازي هستم که
در فلان شب ، فلان منطقه ، فلان ماه و فلان سال بجا آوردي ...
امشب آمده ام تا حقت را ادا کرده ، مونس تنهايي تو بوده و وحشتت را از بين ببرم ..
. و در عرصه ي قيامت بر سرت سايه افکنم ...​

و تو هرگز خيري را از جانب مولايت از دست نخواهي داد ...

baroonearamesh

عضو جدید
کاربر ممتاز
نماز این شب

نماز این شب

روز پنجشنبه اول آن ماه را روزه مى‏دارى چون شب جمعه داخل شود ما بين نماز مغرب و عشاء دوازده رکعت نماز مى‏گزارى......
هر دو رکعت به يک سلام.......

و در هر رکعت از آن يک مرتبه حمد و سه مرتبه إنا أنزلناه و دوازده مرتبه قل هو الله أحد مى‏خوانى و چون فارغ شدى از نماز هفتاد مرتبه مى‏گويى :

اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى مُحَمَّدٍ النَّبِىِّ الْأُمِّىِّ وَ عَلَى آلِهِ [وَ آلِ مُحَمَّدٍ]

پس به سجده مى‏روى و هفتاد مرتبه مى‏گويى
:سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلائِکَةِ وَ الرُّوحِ

پس سر از سجده بر مى‏دارى و هفتاد مرتبه مى‏گويى:
رَبِّ اغْفِرْ وَ ارْحَمْ وَ تَجَاوَزْ عَمَّا تَعْلَمُ إِنَّکَ أَنْتَ الْعَلِىُّ الْأَعْظَمُ

پس باز به سجده مى‏روى و هفتاد مرتبه مى‏گويى:
سُبُّوحٌ قُدُّوسٌ رَبُّ الْمَلائِکَةِ وَ الرُّوحِ

پس حاجت خود را مى‏طلبى که إن شاء الله برآورده خواهد شد)

برهوت سبز

عضو جدید
من سال قبل همه اعمال این روز و انجام دادم ولی به اون چیزی که می خواستم نرسیدم:smile:
سلام به soudabeعزیزم و baron jooooooon که واقعا دستش درد نکنه
soudabe جون شما مطمین هستین که به اون چیزهاییکه خواستید نرسیدین؟؟؟
مگه شما از آینده خودتون هم خبر دارین؟ مطمین هستین که تقدیر شما بر این نوشته شده که به اونا نرسین
خداون ممکنه تمام موجوداتش رو به سمت انجام اون خواسته شما دستور داده باشه ولی شاید سالها برای اونها زمان برده بشه
البت نه برای اینکه نمیتونه یا زمانبره برای اینکه بگه تو تمام این مدت به یادت بودم
اگر هم نداد:
خداوند را شکر از داده ها و نداده هایش
داداه هایش از روی نعمت است و نداده هایش از روی حکمت
من این روز رو روزه میگیرم و دعاهایم را آرزو گونه میگویم
او شنوده دانا و توانا و حکیم است
از بارو جون هم میخوام اجازه بگیرم و یه تایپیک در مورد روزه 5شنبه بذارم

برهوت سبز

عضو جدید
شب آرزوها

شب آرزوها

سلام به بچه های با صفا
5 شنبه شب اولین شب ماه رجبه
من میخوام روزه بگیرم و از خدا آرزوهم رو بخوام
هر کی 5 شنبه میتونه روزه بگیره یا علی بگه و هر کی نمیتونه از بقیه التماس دعا بخواد
یه سر هم بزنید به:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?p=928413#post928413

soudabe

عضو جدید
کاربر ممتاز
ای بابا
شما که هنوز رو حرفتونین
بابا خیریت شما این بوده اگه نیتت پاک بوده
هی بگو باید میشد باید میشد
حالا دیگه تموم شده
به جاش یه چیزه دیگه شده شاید این بهتره

baroonearamesh

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام من اگه خدا بخواد هستم در ضمن ما را هم دعا کنید:gol:راستی برای اعتکاف چی شما برنامه ای دارید ؟:gol:

سلام عزیزم ....:gol:
اعتکاف خیلی خوبه خیلی .... اصلا نمیشه وصفش کرد ....
من یک بار تجربه کردم خیلی دلم می خواست امسال هم بشه .....
اما شاید نشه .... دعا کنید

baroonearamesh

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا دیگه تموم شده
به جاش یه چیزه دیگه شده شاید این بهتره

سودابه عزیزم ....
اصلش هم همینه ... تو دعا میکنی آرزوتو میکنی و بقیه شو میسپری به مهربانی که صلاح کار ما رو بهتر میدونه .....

به قول جمله معروف .....
کاش چیزی رو که خدا برای ما زود میخواهد ما دیر نخواییم و چیزی که خدا دیر می خواهد و ما زود نخواهیم .....

عزیزم توکل کن ....
ما همه ما به همه ارزوهامون نمیرسیم و حکمتشم فقط خودش میدونه ....
البته گاهی بعدش میفهمیم خودمون مثل خودت که الان میگی احتمالا این بهتره .....

sheyda_star

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابت اين تايپيكتون واقعا ممنون..:gol::gol:
.يه سوال تمامه اين ذكرهايي كه فرمودينو حتما بايد انجام بديم؟؟نميشه يه ذكره ديگري مثله صلوات رو جايگزينش كنيم؟؟
باتشكر...

برهوت سبز

عضو جدید
فکر خوبیه باشه اگه خدا قوت بده و خانواده اجازه!!!!!!!!!!!!!!!!!! پارسال آرزو کردم عکس و بدترش اومد سراغم بچه ها خیلی خرابم التماس دعای شدید دارم :cry::gol::(
قضا و قدر قابل تغییره فقط با دعا و عمل خیر
اگه نیتت پاک باشه مطمینا خیریتی تو کار هست
شاید سالها طول بکشه تا ما بفهمیم

برهوت سبز

عضو جدید
سلام من اگه خدا بخواد هستم در ضمن ما را هم دعا کنید:gol:راستی برای اعتکاف چی شما برنامه ای دارید ؟:gol:
من که تا حالا برنامه ای نداشتم
یا علی شما شروع کن و یه تایپیک بذار
التماس دعا

فاطمه صداقت

عضو جدید
قبول باشه پیشا پیش

قبول باشه پیشا پیش

سلام بر دوستان عزیز
منم خیلی دوست دارم ولی نمیدونم انشالله که بتونم قول نمیتونم به کسی یا به خودم بدم
مواظب خودتون باشید
دعا هم یادتون نره با اون دلای خوشگلتون و صافتون برا منم بکنید
خوش باشید
خدانگهدارتون باشه

CHerchil

عضو جدید
قضا و قدر قابل تغییره فقط با دعا و عمل خیر
اگه نیتت پاک باشه مطمینا خیریتی تو کار هست
شاید سالها طول بکشه تا ما بفهمیم

سرنوشت دست خداست ولی تقدیرو ما رقم میزنیم و من تا به یاد دارم فقط سرنشت بود و بس وتا به حال جز افسوس خیری ندیدم و شکست خوردم دست رو دلم نذار که ناامیدم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:crying::crying::crying2::w04:

وضعیت
موضوع بسته شده است.