سوال در مورد ال سی دی

abuata

عضو جدید
سلام به دوستان واساتید
میخوام بدونم تو مونیتور ال سی دی پیکسل ها چگونه تحت فرمان آی سی کنترلی خود هستند؟
آیا هر پیکسل جداگانه اتصال الکتریکی مستقلی با کنترلر دارد؟
توی سنسور دوربین عکاسی چطور؟ چگونه اطلاعات تک تک پیکسل ها خوانده می شود؟آیا یک آی سی مثلا 5 میلیون پیکسل را می خواند؟
از راهنمایی دوستان ممنونم

abuata

عضو جدید
یعنی این سوال این قدرپیش پا افتاده س که هیچکی نگاش هم نمیکنه؟

AMIN4EVER

عضو
دوستان سلام.
من یه دونه Samsung series 4 BN68-03553A دارم .
قیمتش رو کسی میدونه چنده ؟
چطور میتونم کانال های دیجیتالش رو فعال کنم ؟ یه انتن معمولی گرفتم .کانال های معمولی رو برفک میگیره .(البته فعلا جای خوبی نصبش نکردم )
با همون انتن دیجیتال رو هم میگیره یا باید انتن مخصوصی بگیرم ؟

ElectricalENG

کاربر بیش فعال
دوستان سلام.
من یه دونه Samsung series 4 BN68-03553A دارم .
قیمتش رو کسی میدونه چنده ؟
چطور میتونم کانال های دیجیتالش رو فعال کنم ؟ یه انتن معمولی گرفتم .کانال های معمولی رو برفک میگیره .(البته فعلا جای خوبی نصبش نکردم )
با همون انتن دیجیتال رو هم میگیره یا باید انتن مخصوصی بگیرم ؟
والا قیمت ها ثانیه به ثانیه در حال تغییره!! اما برای کانالای دیجیتال باید گیرنده دیجیتال داشته باشین معمولا رو خودشون این امکان سخت افزاری وجود نداره.

invincible

عضو جدید
سلام به دوستان واساتید
میخوام بدونم تو مونیتور ال سی دی پیکسل ها چگونه تحت فرمان آی سی کنترلی خود هستند؟
توی سنسور دوربین عکاسی چطور؟ چگونه اطلاعات تک تک پیکسل ها خوانده می شود؟آیا یک آی سی مثلا 5 میلیون پیکسل را می خواند؟

سلام دوست عزیز

والا مسلما اتصال الکتریکی جداگانه نداره هر پیکسل!
تعداد پیکسل ها خیلی زیاده و اغلب از چنتا کنترلر استفاده میشه
منم دقیق نمی دونم ولی فکر می کنم حالت آرایه ای داشته باشن
ببین مثلا LCD n96 ، که از نوع LCD های رنگیه 320 * 240 پیکسل داره یا به عبارتی 240 سطر و 320 تا ستون!
که یکی از کنترلراش ILI9325 هست که با 2 تا مد 8 بیتی و 16 بیتی کار می کنه
مثلا تو مد 16 بیتی شما ماژول LCD رو به 16 تا پایه ی میکروکنترلر وصل می کنین و با توجه به دستورایی که تو دیتا شیت هست و حالا رجیسترا و خیلی تنظیمات دیگه ، بهش دستور میدین.
در کل سوالتون سوالی نیست که یه جواب کلی داشته باشه
در مورد سنسور دوربین با اینکه قضیه یکم پیچیده تره ولی بازم باید به باس دادش و رزولوشنش نگاه کنین
درکل سوال ساده ای نیست
خیلی بخوایم عمقی بهش نگاه کنیم وارد بحثای پردازش تصویر میشیم که از حوصله ی بحث خارجه

به هر حال امیدوارم تا یه حدی جواب سوالتونو گرفته باشین
موفق باشین ;)

مهران.ن

عضو جدید
سلام به دوستان واساتید
سلام دوست عزیز
به نظر من به صورت ماتریسی به هم متصل هستند که در کیبرد ها هم استفاده میشه.
مثلا 100 تا کلید که ورودی است یا 100 لامپ که خروجی هست رو می شه با 10 پایه کنترل کردم.یا مانند نویسنده های روان.
اگر باز هم در این مورد اطلاعات نیاز داری بگو تا کمکت کنم.من چندین بار از این روش در کیبرد میکرو کنترل ها استفاده کردم.

abuata

عضو جدید
با تشکر از شما دوست عزیز
اتفاقا پرسش بنده نیز تا حدی به همچین پروژه ای بر می گردد-برای مثال برای ساخت یک تابلوروان با 240*320 ال ئی دی که در مود متنی و تصویری عملکرد داشته باشد هر ال ئی دی نیاز به این دارد که توسط یک سیگنال صفر یا یک (روشن یا خاموش)تحریک شود تازه اگه شدت رنگ در حالت منوکروم با عمق بیتی شانزده یا 256 خواسته شود مشکل از حد صفرویک ساده پیچیده تر می شود واگر ال ئی دی سه رنگ باشه بازهم اطلاعات ارسالی به هر ال ئی دی به سه پایه جداگانه آن ارسال می شودوکارپیچیده تر می شود. از راهنمایی همه دوستان ممنونم.

مهران.ن

عضو جدید
با تشکر از شما دوست عزیز
اتفاقا پرسش بنده نیز تا حدی به همچین پروژه ای بر می گردد-برای مثال برای ساخت یک تابلوروان با 240*320 ال ئی دی که در مود متنی و تصویری عملکرد داشته باشد هر ال ئی دی نیاز به این دارد که توسط یک سیگنال صفر یا یک (روشن یا خاموش)تحریک شود تازه اگه شدت رنگ در حالت منوکروم با عمق بیتی شانزده یا 256 خواسته شود مشکل از حد صفرویک ساده پیچیده تر می شود واگر ال ئی دی سه رنگ باشه بازهم اطلاعات ارسالی به هر ال ئی دی به سه پایه جداگانه آن ارسال می شودوکارپیچیده تر می شود. از راهنمایی همه دوستان ممنونم.

بله.درسته.
واقعا این پروژه صد درصد از تکنولوژی بالایی برخوردار هست و فکر نکنم بشه با روش ماتریسی این کار هارو انجام داد.
پروژه هایی که من کار کردم در این سطح بالا نبوده.
من فقط با این روش ماتریسی اوایل که تازه برنامه نویسی یاد گرفته بودم یک ماشبن حساب ساده مانند مال کامپیوتر ساختم.
حالا امیدوارم بچه ها راهنمایی کنند.چیزی هم بود من در خدمتم.
موفق باشی.