سوالی در مورد ماشین حساب casio fx-82Ms

shimi 88

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان . می خواستم بدونم می شه تو این ماشین حساب برنامه ای نوشت ؟(مثلا درون یابی ) ممنون می شم روششو توضیح بدین .

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با سلام خدمت دوستان . می خواستم بدونم می شه تو این ماشین حساب برنامه ای نوشت ؟(مثلا درون یابی ) ممنون می شم روششو توضیح بدین .
سلام، بله می تونید واردش کنید اما تعداد کاراکترهایی که میپذیره فکر کنم 32 تا باشه، بیشتر از این رو نمی پذیره، فرمولی رو که می خواد وارد کنید باید کوتاه باشه.

آخرین ویرایش:

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
اگر اشتباه نکرده باشم و یادم باشه به این قرار هستش:
سه بار دکمه مد رو بزنید بعدش عدد 1 رو که بالاش نوشته prgm رو می زنید تا تا وارد محیط برنامه ریزی بشه، بعدش از دو گزینه تشکیل شده edit و prog که شما باز عدد 1 رو میزنید و حالا دیگه برنامه یا فرمول مورد نظرتون رو وارد می کنید و خارج می شوید.

موفق باشید.

shimi 88

عضو جدید
اگر اشتباه نکرده باشم و یادم باشه به این قرار هستش:
سه بار دکمه مد رو بزنید بعدش عدد 1 رو که بالاش نوشته prgm رو می زنید تا تا وارد محیط برنامه ریزی بشه، بعدش از دو گزینه تشکیل شده edit و prog که شما باز عدد 1 رو میزنید و حالا دیگه برنامه یا فرمول مورد نظرتون رو وارد می کنید و خارج می شوید.

موفق باشید.

با تشکر از مدیر سایت فکر کنم یه اشتباهی شده اخه من وقتی mode رو 3 بار می زنم گزینه های :3) Fix 1) SCI 2) Norm میاد و در هیچ کدوم از 3 باری که mode رو می زنم progm نمیاد . لطفا راهنماییم کنین . البته 2 باره اشاره کنم که ماشین حساب من casio fx-82Ms i هست .

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
ی عکسی از مدلش از توی نت پیدا کنید بذارید همین جا.

shimi 88

عضو جدید
تا اون جایی که من خبر دارم متاسفانه این نوع ماشین حساب قابلیت برنامه ریزی نداره، فقط میتونن معادلات دو یا سه مجهولی رو بدون برنامه ریزی حل کنن خودشون برنامه لازم رو داخلشون دارن.

با تشکر از راهنماییتون . موفق باشین

shimi 88

عضو جدید
من 3سوال در مورد casio 5800 داشتم . ممنون میشم جوابمو بدین .

1) راهنمای فارسی این ماشین حساب رو چه طوری و از کجا میشه تهیه کرد ؟!
2)برنامه نویسی تو این ماشین حساب همون برنامه نویسی c هستش؟!
3)الان قیمتش تو بازار چنده ؟!

H-Engineer

عضو جدید
قیمت 62000
کاسیو fx-5800 p این مدل جایگزین مدل های کاسیو fx-5500LA , کاسیو fx-4800p می باشد در واقع شرکت کاسیو با استفاده از تلفیق این دو مدل قابلیت های بسیار کاملتری نسبت با دو مدل قبلی اراعه شده است
ماشین حساب مهندسی کاسیو fx-5800 p توضیحات CASIO FX-5800P نمايشگر چهار خطي دات ماتريكسي
داراي 26 متغيير حافظه
40 ثابت علمي
داراي 28500 بايت حافظه برنامه‌نويسي
داراي 128 عدد عمليات از پيش تعريف شده
عمل تكرار و چند تكراري
محاسبات اعشاري
محاسبات مبناي دو، هشت، ده و شانزده
عمليات منطقي
عمليات آماري (انحراف معيار، تحليل رگرسيون)
عمليات تركيب وترتيب
توابع هيپربوليك و معكوس هيپربوليك
انتقال مختصات برداري
تبديلات مهندسي
محاسبات اعداد مختلط
محاسبات ماتريسي
محاسبات انتگرالي فقط معین
محاسبات معادلاتي
تابع جواب
سيستم چند مرحله‌اي
بازيابي اشتباه
كتابخانه علمي
قاب سخت پلاستيكي با چرخش 360 درجه
دكمه‌هاي پلاستيكي
فقط از نمایندگی هاش میتونی تهیه کنی که فقط همراه با ماشین حساب در اختیارت قرار میدن.

shimi 88

عضو جدید
قیمت 62000
کاسیو fx-5800 p این مدل جایگزین مدل های کاسیو fx-5500LA , کاسیو fx-4800p می باشد در واقع شرکت کاسیو با استفاده از تلفیق این دو مدل قابلیت های بسیار کاملتری نسبت با دو مدل قبلی اراعه شده است
ماشین حساب مهندسی کاسیو fx-5800 p توضیحات CASIO FX-5800P نمايشگر چهار خطي دات ماتريكسي
داراي 26 متغيير حافظه
40 ثابت علمي
داراي 28500 بايت حافظه برنامه‌نويسي
داراي 128 عدد عمليات از پيش تعريف شده
عمل تكرار و چند تكراري
محاسبات اعشاري
محاسبات مبناي دو، هشت، ده و شانزده
عمليات منطقي
عمليات آماري (انحراف معيار، تحليل رگرسيون)
عمليات تركيب وترتيب
توابع هيپربوليك و معكوس هيپربوليك
انتقال مختصات برداري
تبديلات مهندسي
محاسبات اعداد مختلط
محاسبات ماتريسي
محاسبات انتگرالي فقط معین
محاسبات معادلاتي
تابع جواب
سيستم چند مرحله‌اي
بازيابي اشتباه
كتابخانه علمي
قاب سخت پلاستيكي با چرخش 360 درجه
دكمه‌هاي پلاستيكي
فقط از نمایندگی هاش میتونی تهیه کنی که فقط همراه با ماشین حساب در اختیارت قرار میدن.

با تشکر از دوستمون کسی می تونه در مورد برنامه نویسی تو این ماشین حساب هم توضیحی بده ؟

shimi 88

عضو جدید
دوستان خواهش میکنم راهنماییم کنید . کسی از این ماشین حسابا نداره ؟ برنامه نویسی توش چطوریه ؟

H-Engineer

عضو جدید
منکه خودم ندارم ولی خب فک نکنم کسی دفترچه فارسیشو کامل داشته باشه.
همونطو که قبلا گفتم میتونی بری ز نمایندگیاش بگیری

بالا