سوالات خود را در مورد برنامه متلب در این تاپیک بنویسید در اسرع وقت پاسخ میدم

rezaemadi92

عضو جدید
برنامه مطلب

برنامه مطلب

با سلام وخسته نباشی
نوشتن یک برنامه کامپیوتری برای تابع f(x)=1/(1+8x^2 ) ,چند جمله ای درونیاب پیش رو مرتبه4 و8 وهمچنین چند جمله ای چبیشف مرتبه 4و8 را در بازه [4و-4] بدست آورده و خطاها را مقایسه کنید

juvefans

کاربر فعال تالار مهندسی برق ,
کاربر ممتاز
من Psat رو نصب کردم و تعدادی شبکه رو تونستم پخش بار بگیرم متلب 2010 هم نصب کردم . فقط یک سوال داشتم که شین بینهایت رو با دونستن ظرفیت SCC چطور میشه مدلسازی کرد ؟ اطلاعات موجود از باس : نسبت x/r=10 ، SCC=14000MVA ، v=400kv

خواهش میکنم کمکم کنید ، پروژه دارم خیلی نیاز دارم .
با تشکر:gol:

majed911

عضو جدید
درخواست چند مدار الکترونیکی برای تقویت ولتاز و توان

درخواست چند مدار الکترونیکی برای تقویت ولتاز و توان

سلام و خسته نباشید...
مدار تبدیل باطری 12v باطری ماشین به 220 ولت با توان 1800 می خواستم..

1371631

عضو جدید
سلام
میشه راهنمایی کنید که شکل زیر رو چجوری تو متلب بکشم.
مثلا op-amp رو از کجا بیارم؟Untitled.pngUntitled.png

mohammad_7292

عضو جدید
اقا شرمندها ما تازه کاریم یه سوال پیش پاه افتاده داشتیم......برای 4تا عدد کدی بنویسیم که اعداد رو از کوچیک به بزرگ مرتب کنه(sorting)

بعداوی

عضو جدید
سلام.من یه تمرین استاد بم داده اگر کسی میتونه جوابش تا فردا برام ایمیل جواب سوال: برنامه ای بنویسید که ماتریسی دو ستونی را که مقادیر ستون اول آن نمرات دروس مختلف یک ترم یک دانشجو و مقادیر ستون دوم آن تعداد واحد مدبوط هر یک از آن دروس می باشد را از کاربر بگیرد و عملیات زیر را بر روی انجام دهد -1)محاسبه تعداد واحدها . 2)محاسبه معدل ترم . 3)نمایش نتایج با پیغام مناسب کنه ممنون میشم.اینم سوالم:

diiamond

عضو جدید
سلام.با مساله ای درباره شبیه سازی در محیط simulink مواجه شدم.
من به دنبال رسم نمودار تغییرات دو متغیرنسبت به هم در محیط simulink هستم.به صورت دقیق تر می خوام نمودار bifurcation را در محیط simulink ترسیم کنم.به نظر شما اینکار امکان پذیر است؟چگونه؟
لطفا راهنماییم بفرمایید.

با تشکر فراوان

mans2

عضو جدید
دوستان عزیز سلام این موضوع خیلی وقته که وقتو زمان منو گرفته
ازتون خواهش میکنم هرکی اطلاعی داره یا میتونه کمک کنه لطفا دریغ نکنه با تشکر
مشکل من اینه که میخوام توی سیمولینک یک موج سینوسی رو دریافت کنم از اون موج به تعداد دلخواه نمونه برداری کنم بعد نمونه ها رو توی یک ماتریسی ذخیره کنم و بعدش از اطلاعات اون ماتریس توی بلوک matlab function برای محاسبات استفاده کنم
چطوری باید این کارو انجام بدم؟؟؟
ازتون خواهش میکنم کمکم کنید ممنون:gol:

Raziyeh.H

عضو جدید
سلام خسته نباشید. من کد روش مینیمم دترمینان ماتریس کواریانس یا mcd رو در متلب میخواستم. ممنون میشم هرکی اطلاعاتی داره سریع تر جواب بده
باتشکر فراوان

ma.jafari

عضو جدید
با سلام وخسته نباشید
تابع چگالي احتمال (pdf) هر يک از دو حالت گوسي و يکنواخت را تخمين بزنيد و در محيط Matlab رسم نماييد. همچنين جهت مقايسه با توابع تخمين زده شده، مقدار اصلي خود توابع را در همان نمودار رسم نماييد.

بحث: علاوه بر دو مقدار ذکر شده در 1، برنامه خود را در دو مقدار زير براي M و N نيز اجرا نماييد:
1. M=1000وN=1000000
2. M=100 و N=100000
در هريک از اين دو حالت، نمودارهاي حاصل را با نتيجه به دست آمده در قسمت قبل (M=100 و N=1000000) به صورت چشمي مقايسه کنيد و نظر خود را در خصوص اينکه چرا تخمين تابع، بدتر يا بهتر انجام شده است، بنويسيد.
ممنون میشم کمکم کنین.

آبـی

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
اقا شرمندها ما تازه کاریم یه سوال پیش پاه افتاده داشتیم......برای 4تا عدد کدی بنویسیم که اعداد رو از کوچیک به بزرگ مرتب کنه(sorting)

از دستور sort به‌صورت زیر استفاده کن:
مرتب کردن به‌صورت صعودی:
کد:
[LEFT]sort([5 2 4 8 3 0 4],'ascend')
[/LEFT]
خروجی:
کد:
[LEFT]0     2     3     4     4     5     8[/LEFT]

مرتب کردن به‌صورت نزولی:
کد:
[LEFT]sort([5 2 4 8 3 0 4],'descend')
[/LEFT]
خروجی:
کد:
[LEFT]8     5     4     4     3     2     0[/LEFT]

m007_neghab

عضو جدید
Untitled.jpg
باسلام کسی میتونه این سوال رو با m-file برام حل کنه ممنون میشمِ . یک برنامه matlab برای یافتن پاسخ پله سیستم کنترلی نشان داده شده در شکل زیر بنویسید.
حیثیتیه تا دو روز دیگه می خوامش

ALI0069

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
میخوام کد زیر 100 بار اجرا شه
میشه تو نوشتن حلقش بهم کمک کنید ؟

کد:
[COLOR=#333333]array = [ones(1,4) zeros(1,5)];
[/COLOR][COLOR=#333333]array = array(randperm(9));[/COLOR]

ze-mo

عضو جدید
سلام وقت بخیر
من یه برنامه شبیه ساز cstr از اینترنت دانلود کردم بار اول که اجرا شد جواب داد،ولی دوباره که اجرا می کنم ارور زیر رو میده :
Attempted to access u(1,1); index out of bounds because size(u)=[0,0].
لطفا راهنمایی بفرمایید. با سپاس

mehrce

کاربر فعال مهندسی عمران ,
کاربر ممتاز
سلام وقت بخیر
من یه برنامه شبیه ساز cstr از اینترنت دانلود کردم بار اول که اجرا شد جواب داد،ولی دوباره که اجرا می کنم ارور زیر رو میده :
Attempted to access u(1,1); index out of bounds because size(u)=[0,0].
لطفا راهنمایی بفرمایید. با سپاس
اولش یه clear all اضافه کن ببین شاید درست شد.

نگار88

کاربر بیش فعال
سلام پروژه ی من یه بخش پردازش تصویر داره کسی هست که بتونه کمکم کنه ؟
من یه کد میخوام بنویسم تمام pixel های موجود توی یک شکل رو اندازه بگیره و میانگین اونا رو حساب کنه تاببینیم کجا تنوع یه رنگ خاص بیشتره؟

rezaele

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من 5تا نامعادله دارم که 3تا مجهول دارن و میخوام اینا را متلب واسم به صورت سه بعدی رسم کنه و ناحیه اشتراکشونا بهم بده. لطفا کمکم کنید که چطور میتونم بدستش بیارم.
ممنونم از همتون

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام پروژه ی من یه بخش پردازش تصویر داره کسی هست که بتونه کمکم کنه ؟
من یه کد میخوام بنویسم تمام pixel های موجود توی یک شکل رو اندازه بگیره و میانگین اونا رو حساب کنه تاببینیم کجا تنوع یه رنگ خاص بیشتره؟

A=imread('....bmp');sum=0; count=0;for i=1:512 for j=1:512 if (A(i,j)>=11) sum=sum+A(i,j); count=count+1; end endenddisp('Number of pixels grater than or equal to 11')disp(count)disp('sum')disp(sum)disp('Average')Avrg=sum/count;disp(Avrg)

Coronaa

کاربر فعال
من یه ماتریس دارم به ابعاد 70 در 10 . چطوری میتونم یه ماتریس تصادفی باابعاد 35 در 10 از این ماتریس درست کنم در صورتی که سطرهای شبیه به هم نداشتهباشن؟ یعنی سطرها رو تصادفی انتخاب کنه و شبیه به هم نباشه.

nima1111

عضو جدید
سلام دوستان من میخوام در سیمولینک متلب عبارت زیر رو بنویسم.در mفایل میتونم به راحتی این رو بنویسم و جواب درست بگیرم اما وقتی همین کد رو متلب فانکشن توی سیمولینک مینویسم جواب غلطی میگیرم.فکر کنم همش اخرین جواب بدست میاد.در ضمن چون مدارات اصلیم توی سیمولینک هست مجبورم این رو هم که به عنوان بک ضریب برای یک تابع هست در سیمولینک بنویسم.
Untitled.png
که الفا ضریب این عبارت زیر هست.
Untitled.png
عبارت بالا رو نوشتم فقط الفایی میخوام که تو هر مرحله عددش از رابطه الفا بدست بیاد.مثلا اگه مقدار اولیه الفا رو 0.2 بدم در محله بعدی عدد 0.208 و بعدی 0.215 و ... بدست بیاد.
خلاصه ممنون میشم راهنمایی کنید که چطور این الفا رو در سیمولینک بنویسم.لاندا هم برابر 0.99 هست.

pouyan-asgharian

عضو جدید
سلام دوستان و مهندسان گرامی...یه سوال فنی داشتم...
من در پروژه کارشناسیم نیاز به شبیه سازی LEDدارم.میخواستم بدونم به جای ال ای دی چه المانی قرار بدم؟من دیود قرار دادم اما نتیجه دلخواهم کاملا به دست نمیاد!!
ممنون

bluen

عضو جدید
روش هموتوپی اصلاح شده

روش هموتوپی اصلاح شده

سلام دوستان
من میخام یه معادله دیفرانسیل مرتبه 4 را با روش هموتوپی اصلاح شده تو متلب حل کنم.
کسی ام فایل در این زمینه داره؟ یا راهنمایی

ممنون از همه

پیوست ها

• eq.jpg
    eq.jpg
    22.2 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

f2007

عضو جدید
سلام
من برای حل یه مسئله یه حلقه نوشتم که هر بار باید یه سری متغیر رو حساب کنه و حلقه هم یه 20 بار تکرار میشه
ولی وقتی رانش می کنم و عدد هامو بش میدم وقتی حلش کرد هر عددیو که به دست میاره توی یه خط می نویسه که کل جواب 200 خط میشه
چطور می شه کاری کرد که هر بار که حلقه رو نجام داد همه ی جوابارو توی یه خط بنویسه و کله جوابا مثه یه جدول توی 20 خط زیر هم نوشته بشه که بشه با هم مقایسشون کرد؟

maliheh145

عضو جدید
سلام خسته نباشید
من برنامه انتگرال گیری چند جمله ای چبیشف نوع دوم رو میخواستم
طوری که هر تابعی را به برنامه بدهیم انتگرال را حساب کند
لطفا کمکم کنید

m97r.57j

عضو جدید
سلام
برای تولید نویز در برنامه متلب از چه دستور هایی استفاده می کنیم.
لطفا مرا راهنمایی کنید

reza2470

عضو جدید
سلام خسته نباشید میخواستم بدونم از طریق متلب میشه پردازش تصویر داشت و ارتباط متلب با سایر نرم افزار مثل plc چطور هستش

بالا