### سوالات، درخواستها و مشكلات خود را درمورد زبان انگليسی اينجا مطرح كنيد ###

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
مرسی ولی دوست عزیز اینا که با هم ارتباط ندارن من می خوام تو چند بند تموم این لغات جا بشه و ساده هم باشه.مث اینجا که persia1 عزیز زحمتش رو کشیدن:D
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/67946-سوالات،-درخواستها-و-مشكلات-خود-را-درمورد-زبان-انگليسی-اينجا-مطرح-كنيد/page124?p=3819532&highlight=#post3819532
when i got into foreign country, some factors affected my personal mood, like low or high humidity of weather, native people of that region. but overall it's all right. i'd like to live with polite people and i like to begin look for it everywhere else but it's a bit hard so i must tolerate this condition until next year.

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
سلام
من تا کتاب آبی اینترچنج {تا درس10 } خوندم ، نمیدونم این کتاب چه سطحی حساب میشه و با کدوم دیکشنری انگلیسی به انگلیسی یا کتاب های داستان و مکالمه هماهنگ بخونم . دوستم که کلاس میره کتاب زرد آکسفورد رو هماهنگ با آبی اینترچنج میخونند که بیسیک حساب میشه ، یعنی اینترچنج در حد بیسیک آکسفورده ؟!
سطح بندی کلاس های کانون زبان هم برپایه همین advance , intermadiate و ... هست ، کتاب های اینترچنج با این سطح بندی ها چطور دسته بندی میشن؟!
لطفا دیکشنری انگلیسی به فارسی ای رو معرفی کنید که اصطلاحات و جملات خاص اینگلیسی رو معنی کرده باشه... کتابی هست که فقط اصطلاحات و ضرب المثل ها و عبارت های رایج و پرکاربرد و.... رو معنی کرده باشه ؟
متشکرم :redface:

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام
من تا کتاب آبی اینترچنج {تا درس10 } خوندم ، نمیدونم این کتاب چه سطحی حساب میشه و با کدوم دیکشنری انگلیسی به انگلیسی یا کتاب های داستان و مکالمه هماهنگ بخونم . دوستم که کلاس میره کتاب زرد آکسفورد رو هماهنگ با آبی اینترچنج میخونند که بیسیک حساب میشه ، یعنی اینترچنج در حد بیسیک آکسفورده ؟!
سطح بندی کلاس های کانون زبان هم برپایه همین advance , intermadiate و ... هست ، کتاب های اینترچنج با این سطح بندی ها چطور دسته بندی میشن؟!
لطفا دیکشنری انگلیسی به فارسی ای رو معرفی کنید که اصطلاحات و جملات خاص اینگلیسی رو معنی کرده باشه... کتابی هست که فقط اصطلاحات و ضرب المثل ها و عبارت های رایج و پرکاربرد و.... رو معنی کرده باشه ؟
متشکرم :redface:

سلام
کتابای اینترچنج از پایه تا متوسط هستند این آبیه هم شماره 2 هست که شما خوندید

برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید
http://www.cambridge.org/gb/elt/catalogue/subject/project/item404918/?site_locale=en_GB

در مورد دیکشنری، دیکشنری های انگلیسی به انگلیسی اصطلاحات میشناسم که بتونید ازشون کمک بگیرید
اصطلاحات عامیانه و روزمره رو میتونید پیدا کنید

دیکشنری اصطلاحات عامیانه The Oxford Dictionary of Slang

اگر دیکشنری‌های دیگر برای شما مناسب نیستند یا کلمات یا عبارتی را نمیتوانید در آن‌ها پیدا کنید این دیکشنری بهترین راه حل برای شماست
در این دیکشنری شما میتوانید با عبارت و ضرب المثل های عامیانه آشنا شوید که از سر تا سر دنیا جم آوری شده است
استفاده از این کتاب الکترونیکی بسیار ساده می‌باشد با بیش از 10000 کلمه و عبارت عامیانه در آان گنجانده شده .امیدوارم این کتاب مورد استفادهٔ زبان آموزان قرار بگیرد

حجم:16مگا بایت

دانلود نرم افزار:

پسورد فایل فشرده : www.vatandownload.com

دیکشنری اصطلاحات عامیانه آمریکائی

NTC’s Dictionary of American Slang and Colloquial Expressions
Richard A. Spears,
McGraw-Hill | ISBN 0844204625 | 2000 Year | PDF | ~4 Mb | 577 Pages​
This is the perfect slang dictionary for young adults. Many of the 800 new expressions come from the Internet and submissions from college students. It is a dictionary in the strictest sense of the word. The 10,000 words are simply defined, with at least one usage example and the part of speech of the word. Some entries include pronunciation, but there is no indication of derivation or date of first use. The author has included terms that he believes are currently in frequent use.​
Because so much of slang is derived from crime and vice, it is not surprising that many of the slang words deal with criminals, drugs, alcohol, and ***–fink, doobie, kegger, hook shop. The worst (ethnic) slang has been omitted, but there are a number of words with the warning taboo or objectionable. Slang of the nineties is represented by examples such as kevork (“to kill someone,” based on the name for Dr. Jack Kevorkian), SYSOP (“system operator”), and a quarter page on keyboard Smileys.​

Nasim_Feiz_A

عضو جدید
کتابهای اینترچنج و دیکشنری

کتابهای اینترچنج و دیکشنری

سلام
کتابای اینترچنج از پایه تا متوسط هستند این آبیه هم شماره 2 هست که شما خوندید

برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید
http://www.cambridge.org/gb/elt/catalogue/subject/project/item404918/?site_locale=en_GB

خیلی ممنونم :w27:
دیکشنری اصطلاحات عامیانه The Oxford Dictionary of Slangرو دانلود کردم ، اما اونیکی انگار پولیه ، دیکشنری ای هست که این اصطلاحات رو به فارسی معنی کرده باشه ؟ {دیکشنری انگلیسی به فارسی اصطلاحات عامیانه }
در سایت اینترچنج اونطور سطح بندی ای ندیدم ،و اطلاعاتی که نوشته مشابه همون مطالبی هست که در توضیحات اول و آخر کتاب نوشته ........
درس های باقی مانده ی کتاب آبی + کتاب سبز رو میخوام بدون کلاس تموم کنم ، چون با متد آموزشی این کتاب ها ــ بعد از چند کلاس ــ کاملا آشنام و میخوام سریع تر توممشون کنم
اما نمیدونم در کنار این کتاب ها از چه سطح کتاب داستان یا دیکشنری میتونم استفاده کنم و همچنان دیکشنری { dictionary of American ENGLISH , LONGMAN}{ با بیش از 28000 لغت و عبارت } که برای سطح advanced + intermadiate هست ، میخونم ، اما این کتاب برای معنی هر لغت از عبارت آسونی استفاده کرده و کمتر از لغت هم معنی استفاده کرده .... آیا تا پایان دوره ی کتابهای اینترچنچ همین رو بخونم؟

متشکرم

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
خیلی ممنونم :w27:
دیکشنری اصطلاحات عامیانه The Oxford Dictionary of Slangرو دانلود کردم ، اما اونیکی انگار پولیه ، دیکشنری ای هست که این اصطلاحات رو به فارسی معنی کرده باشه ؟ {دیکشنری انگلیسی به فارسی اصطلاحات عامیانه }
در سایت اینترچنج اونطور سطح بندی ای ندیدم ،و اطلاعاتی که نوشته مشابه همون مطالبی هست که در توضیحات اول و آخر کتاب نوشته ........
درس های باقی مانده ی کتاب آبی + کتاب سبز رو میخوام بدون کلاس تموم کنم ، چون با متد آموزشی این کتاب ها ــ بعد از چند کلاس ــ کاملا آشنام و میخوام سریع تر توممشون کنم
اما نمیدونم در کنار این کتاب ها از چه سطح کتاب داستان یا دیکشنری میتونم استفاده کنم و همچنان دیکشنری { dictionary of American ENGLISH , LONGMAN}{ با بیش از 28000 لغت و عبارت } که برای سطح advanced + intermadiate هست ، میخونم ، اما این کتاب برای معنی هر لغت از عبارت آسونی استفاده کرده و کمتر از لغت هم معنی استفاده کرده .... آیا تا پایان دوره ی کتابهای اینترچنچ همین رو بخونم؟

متشکرم

[/RIGHT]

خواهش میکنم
نه لینک دومی پولی نیست فقط چند ثانیه باید صبر کنید بعد regular download رو بزنید سپس Enter the code to start downloading رو که داد اون کدی که تو تصویر نشون میده بزنید تا دانلود تون شروع بشه
هر چهار سری این مجموعه آسونه و خودتون میتونید بدون کلاس کار کنید
واقعیتش تا حالا از دیکشنری های اصطلاحات استفاده نکردم نمیدونم انگلیسی به فارسی هم داره یا نه!!

phalagh

مدیر بازنشسته
من زبان انگليسيم بد نيست.
گرامر رو خيلي خوب بلدم. متون انگليسي رو بخوبي ميخونم و ميفهمم. اكسنت خلي خوبي دارم. اما اسپيكينگم ضعيفه. يعني هنوز نميتونم در سطح عالي از دايره لغاتي كه بلدم استفاده كنم.و ناگفته نماند كه هر چي انگليسي بلدم به صورت پراكنده خودم ياد گرفتم. يعني به جز يه ترم كانون زبان هيچ وقت كلاس نرفتم. و تعريف نباشه استعداد فوق العاده خوبي تو يادگيري زبان انگليسي دارم.اينا رو گفتم كه بدونيد تقريبا تو چه سطحي هستم.يعني متوسط رو به بالا.
حالا از مهر ميخوام برم كلاس موسسه ايران كانادا. و همزمان دوست دارم فرانسه رو هم شروع كنم. سوالم اينه با توجه به سطح زبان انگليسيم اگه بخوام يه زبان ديگه رو هم همزمان شروع كنم قاطي نميكنم؟يا مشكلي پيش نمياد؟

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
گرامر رو خيلي خوب بلدم. متون انگليسي رو بخوبي ميخونم و ميفهمم. اكسنت خلي خوبي دارم. اما اسپيكينگم ضعيفه. يعني هنوز نميتونم در سطح عالي از دايره لغاتي كه بلدم استفاده كنم.و ناگفته نماند كه هر چي انگليسي بلدم به صورت پراكنده خودم ياد گرفتم. يعني به جز يه ترم كانون زبان هيچ وقت كلاس نرفتم. و تعريف نباشه استعداد فوق العاده خوبي تو يادگيري زبان انگليسي دارم.اينا رو گفتم كه بدونيد تقريبا تو چه سطحي هستم.يعني متوسط رو به بالا.
حالا از مهر ميخوام برم كلاس موسسه ايران كانادا. و همزمان دوست دارم فرانسه رو هم شروع كنم. سوالم اينه با توجه به سطح زبان انگليسيم اگه بخوام يه زبان ديگه رو هم همزمان شروع كنم قاطي نميكنم؟يا مشكلي پيش نمياد؟

سلام

نه اصلا مشکلی پیش نمیاد اتفاقا برعکس خیلی هم خوبه

موفق باشید

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
قاطی که نمیکنی..اگرم بکنی فقط یه مدت کوتاهه
من که اینجوری بودم: فرانسه جوری میرفت او ذهنم که هنوز که هنوزه تو تلفظ انگلیسی بعضی کلمات شک دارم
موفق باشی

Yasaman1111

عضو جدید
نه مشكلي پيش نمي‌ياد ولي بايد كاملاً تمركز داشته باشي و خيلي تمرين كني. و به نظر من براي شروع آموزشگا نرو فقط از منابع رايگان و سايت و نرم افزار براي يادگيري زبان استفاده كن. من خودم از سايت http://www.byki.com/ نرم‌افزار رايگان يادگيري اسپانيايي،آلماني و فرانسوي رو گرفتم كه خيلي عالي بود و هم‌زمان رو سه تاش كار مي كردم و هيچ مشكلي هم پيش نيومد. مي توني از نرم‌افزار Tell Me More هم استفاده كني كه به‌نظرم از رزتا بهتره

kemeia

عضو جدید
hello
I've written these thoughts and i need your help :
1- correct grammars
2- recommend me about writing
but leave the paragraphs shape I know it
you can correct one word or all then I will be grateful
here what i wrote

When we lose the meaning

How much are we weird? we sell the hope for our failure's sake ….Then much more frustrated people from no cause.
How do we allow to ourselves to leave the real meaning of this life and choose the wrong corner then die there!.. Really we die in spite of good circumstances which can make us special…..
In deed this is the life of meaninglessness ….when people agree to be like camels, they die in the desert because of thirst and water bottles are in their saddles ,don't blame them …no minds but, what about you ?! great mind with apt circumstances and no pathological life.
Many people think they are a worst-chanced, but a short while is enough to tell that they aren't, just wake up from this wooden situation , don't be cloddish ….Really you aren't the soul of your self ,every thing inspires so why all this stubbornness?!
people lose more than gain in meaningless life because they blame the world and give it the responsibility and say :"why they always make me fail!…Why every thing is against me! " actually it's your fault hence no offence.
Trust your self…Think of your grandness… but you have to realize that you aren't the best …Try To smile to this life then every thing will be smiling … every thing will help you …Your faith, your wisdom, even your harsh pain… when you accept it leave my pen I want to draw your attention to something "The greatest pain in life, is not to die, but to be forgotten" consequently put your fingerprint for your pride's sake.​

p.razaghi

عضو جدید
آريان پور

آريان پور

سلام دوستان
كسي ميدونه امتحان تعيين سطح موسسه ي آريان پور چطوريه ؟:surprised: چه بخش هايي داره ؟ معمولا چقدر سخته ؟!!:)

ممنون ميشم راهنمايي كنين 1 شنبه امتحانشه !:cry::(

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
hello
1- correct grammars
here what i wrote

When we lose the meaning

How much are we weird? we sell the hope for our failure's sake ….Then much more frustrated people from no cause.
How do we allow to ourselves to leave the real meaning of this life and choose the wrong corner then die there!.. Really we die in spite of good circumstances which can make us special…..
In deed this is the life of meaninglessness ….when people agree to be like camels, they die in the desert because of thirst and water bottles are in their saddles ,don't blame them …no minds but, what about you ?! great mind with apt circumstances and no pathological life.
Many people think they are a worst-chanced, but a short while is enough to tell that they aren't, just wake up from this wooden situation , don't be cloddish ….Really you aren't the soul of your self ,every thing inspires so why all this stubbornness?!
people lose more than gain in meaningless life because they blame the world and give it the responsibility and say :"why they always make me fail!…Why every thing is against me! " actually it's your fault hence no offence.
Trust your self…Think of your grandness… but you have to realize that you aren't the best …Try To smile to this life then every thing will be smiling … every thing will help you …Your faith, your wisdom, even your harsh pain… when you accept it leave my pen I want to draw your attention to something "The greatest pain in life, is not to die, but to be forgotten" consequently put your fingerprint for your pride's sake.​

سلام
از نظر گرامری مشکلی نداره
لغاتشم که بستگی به نظر خودتون داره که کدوم لغات رو بکار ببرید تا با متن تون هماهنگی داشته باشه
موفق باشید

ceaselife

عضو جدید
hello
1- correct grammars
here what i wrote

When we lose the meaning

In deed this is the life of meaninglessness ….when(as) people agree to be like camels, they die in the desert because of thirst and water bottles are in their saddles ,don't blame them …no minds but, what about you ?! great mind with apt circumstances and no pathological life.
people lose more than they gain in meaningless life because they blame the world and give it the responsibility and say :"why they always make me fail!…Why every thing is against me! " actually it's your fault hence no offene(offense).
Trust your self…Think of your grandness… but you have to realize that you aren't the best …Try To smile to this life then every thing will be smiling … every thing will help you …Your faith, your wisdom, even your harsh pain… when you accept it leave my pen I want to draw your attention to something "The greatest pain in life, is not to die, but to be forgotten" consequently put your fingerprint for your pride's sake.

here u are

magnet

عضو جدید
سلام.
من خیلی وقته زبان رو گذاشتم کنار (البته عمومی !!!، وگرنه تخصصی رشته مو مجبورم فعلاً)
الان میخام تا بهمن یه مدرک زبان بگیرم ، ترجیحاً MCHE (ترجیحاً که چه عرض کنم ، راحت تر از این نداریم!). listening رو میدونم که مشکل دارم ولی درک مطلب و لغت باید فقط راه بیفتم ، میمونه گرامر که فکر کنم یادم رفته !!!
وقتم آزاده تا حد روزی 2ساعت حداقل.
علاوه بر این برا پیشرفت تو زبان الان چندتا کار می تونم بکنم که موندم :
یکی اینکه برم کلاس تافل فشرده (+ اینکه یه بار سه سال پییش رفتم و نتونستم ادامه بدم)
دیگه اینکه خونه ادامه بدم.
در مورد اینا ، اگه بگین که به نظرتون هرکدوم در چه حالتی موفق تر هستن ممنون میشم. اینکه کلاس چه شرایطی میخواد و خونه تکی خوندن چی.
آزمون MCHE هم یه توضیحی بدین که میتونم برسم یا نه و .... با در نظر گرفتن اینکه آخرین بار 7سال پیش زبان رو کلاس می رفتم و پیگیر بودم و احتمال ضعیف شدنم هست.
ضمناً مث اینکه آزمون بعدی آبان ماه هست.
درکل ممنون ... :gol:

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام.
من خیلی وقته زبان رو گذاشتم کنار (البته عمومی !!!، وگرنه تخصصی رشته مو مجبورم فعلاً)
الان میخام تا بهمن یه مدرک زبان بگیرم ، ترجیحاً MCHE (ترجیحاً که چه عرض کنم ، راحت تر از این نداریم!). listening رو میدونم که مشکل دارم ولی درک مطلب و لغت باید فقط راه بیفتم ، میمونه گرامر که فکر کنم یادم رفته !!!
وقتم آزاده تا حد روزی 2ساعت حداقل.
علاوه بر این برا پیشرفت تو زبان الان چندتا کار می تونم بکنم که موندم :
یکی اینکه برم کلاس تافل فشرده (+ اینکه یه بار سه سال پییش رفتم و نتونستم ادامه بدم)
دیگه اینکه خونه ادامه بدم.
در مورد اینا ، اگه بگین که به نظرتون هرکدوم در چه حالتی موفق تر هستن ممنون میشم. اینکه کلاس چه شرایطی میخواد و خونه تکی خوندن چی.
آزمون MCHE هم یه توضیحی بدین که میتونم برسم یا نه و .... با در نظر گرفتن اینکه آخرین بار 7سال پیش زبان رو کلاس می رفتم و پیگیر بودم و احتمال ضعیف شدنم هست.
ضمناً مث اینکه آزمون بعدی آبان ماه هست.
درکل ممنون ... :gol:

سلام

در مورد این آزمون:

معرفی آزمون msrt یا همان mche

------------------------------------
سوالاتی در مورد MCHE توسط بسیاری از متقاضیان مطرح می شود:
آزمون MCHE چند وقت یک بار برگزار می شود ؟
تقریبا هر دو ماه یک بار این آزمون برگزار می شود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی زیر مراجعه نمایید:

http://www.iranscholarship.net//

آزمون MCHE چه مهارتهایی را در بر می گیرد؟ و هر مهارت در آزمون شامل چند سوال است؟
برای قبولی در آزمون زبان دکترا یا همان
MCHE باید توانایی خود را در چهار مهارت تقویت کنید :structurelisteningreadingvocabularyتعداد سوالات در این مهارتها هر کدام به صورت مجزا به شرح ذیل است:
Structure: 30

Listening:30

Reading and

vocabulary: 40

TOTAL:100
آیا در آزمون MCHE نمره منفی لحاظ می شود؟
خیر
اگر یک بار در آزمون موفق نشویم آیا می توانیم در آزمون بعدی شرکت کنیم؟
خیر متقاضی نمی تواند بلافاصله در آزمونی که مرحله بعد برگزار می شود شرکت کند اما در آزمونهای بعدی می تواند شرکت کند.
چه کتابهایی برای آزمون
MCHE مرجع هستند؟
LONGMAN TOEFL BARRONS
نمره قبولی در آزمون
MCHE چند می باشد؟
نمره قبولی در آزمون 50 به بالااست که البته در مواردی بسته به دانشگاه مورد نظر متغیر است و از 45 تا 75 تغییر می کند.
معمولا اعلام نتایج MCHE چند روز بعد صورت می گیرد؟
اعلام نتایج آزمون معمولا 20 روز بعد از برگزاری آزمون توسط وزارت علوم و در سایت رسمی آنها اعلام می شود.

چگونه برای آزمون
MCHE ثبت نام کنیم؟
ثبت نام مستقیما توسط وزارت علوم صورت می گیرد. که اخیرا هم به صورت اینترنتی امکان ثبت نام وجود دارد.
فرم ثبت نام اینترنتی را می توانید از سایت زیر تهیه کنید:
WWW.IRANSCHOLARSHIP.NET

منبع
http://www.mche.blogsky.com/1387/10/22/post-7
------------------------------------
منابع آزمونMCHE

1.”Longman Complete Course for the TOEFL TEST”
Preparation for the PAPER TESTS
By: “Debora Phillips”
این کتاب هرسه مهارت را پوشش می دهد و در اصل جهت آزمون تافل طراحی شده ولی در آزمون MCHE نیز مفید می باشد.
2. TOEFL GRAMMAR FLASH
این کتاب خلاصه ای از گرمر تافل می باشد و در پاسخگویی به قسمت گرامر آزمون MCHE مفید است.
3. TOEFL READING FLASH
این کتاب قوانین خوبی در پاسخگویی به سوالات بخش READING ارایه می کند.این کتاب برای شرکت در آزمون تاقل بسیار مفید است اما برای شرکت در آزمون MCHE ، مطالعه این کتاب به صورت کامل توصیه نمی شود و فقط به توصیه های آن در پاسخگویی به سوالات READING بهره ببرید.
4. TOEFL WORD FLASH
اگر فرصت کافی دارید این کتاب را مطالعه کنید در غیر این صورت از نخواندن آن نگران نباشید ، این کتاب با وجود اینکه در آزمون تافل مفید است در آزمون MCHE کمک زیادی به شما نخواهد کرد.
این کتاب ها در بازارچه کتاب ،کتاب فروشی مینیاتور با تخفیف ارایه می شود.
موفق باشید

منبع
http://mche.blogfa.com/post-34.aspx

-------------------------

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
درود..
معنی یک واژه رو میخواستم
Lesser Faith
ممنون میشم راهنمایی کنید

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام من این کتاب زیر رو میخواستم کسی داره pdfشو برام بذاره!!یا سایتی معرفی کنه که من از اونجا دانلود کنم
axford word skill.basic
با تشکر

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار

saber13

عضو جدید
دوستان من با معنی واژه being در جملات انگلیسی مشکل دارم، کسی در مورد این واژه اطلاع کاملی دارد؟

♥@SH!M♥

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام
ممنون،ولی هرکار میکنم دانلود نمیشه!!کممممممک،بهش نیاز دارم!!

سلام

بعد از اینکه لینک دانلود رو باز کردید تو قسمت وسط صفحه نوشته

[h=3]Save File to...[/h] [h=4]...your Computer.[/h]و پایینش نوشته

Download

روی این گزینه کلیک کنید تا دانلود شروع بشه

موفق باشید

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
دوستان من با معنی واژه being در جملات انگلیسی مشکل دارم، کسی در مورد این واژه اطلاع کاملی دارد؟

سلام

این کلمه در همین حالت که شما نوشتید اسم هست و به معناهای زیر:

1- هستی - وجود - بود
2- حیات
3- موجود - شی
4- موجود زنده
5- آدم - شخص - انسان
6- طبیعت - ماهیت - ذات - جوهر

و معنای اون بستگی به جمله ای داره که این واژه در اون بکار رفته

Raana joon

عضو جدید
سلام بچه کسی میتونه معادل ماه های فارسی رو به انگلیسی بهم بگه؟من همیشه ماه ها و سال ها رو قاطی میکنم

*زهره*

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام بچه کسی میتونه معادل ماه های فارسی رو به انگلیسی بهم بگه؟من همیشه ماه ها و سال ها رو قاطی میکنم
یعنی چی معادل ماههای فارسی رو انگلیسی میخوای؟؟؟
یعنی کدوم ماه میلادی میخوره به کدوم ماه شمسی؟
اینجوری نمیشه دقیق گفت کدوم ماه با کدوم ماه. چون دو ماه میلادی توی یه ماه شمسی میفته

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار

سلام

حق با زهره جونه

اگه به تقویم نگاه کنید توش نوشته از چه روزی تا چه روزی تو چه ماهی هست

11 دی 11 بهمن ---------->january
12 بهمن تا 10 اسفند---------->february
11 اسفند تا 11 فروردین---------->march
12 فروردین تا 10 اردیبهشت---------->april
11 اردیبهشت تا 10- خرداد---------->may
11 خرداد تا 9 تیر---------->june
10 تیر تا 9 مرداد---------->july
10 مرداد تا 9 شهریور---------->august
10 شهریور تا 8 مهر---------->september
9 مهر تا 9 آبان---------->october
10 آبان تا 9 آذر---------->november
10 آذر تا 10 دی---------->december

saber13

عضو جدید
سلام بر دوستان
دنبال مرجعی می گردم که حالتهای مختلف که از یک ریشه ی واژه ای مشخص در انگلیسی رو مثل فعل، صفت، اسم و ... رو می توان ساخت ترجیحاً با ترجمه فارسی رو یکجا داشته باشه( یا حداقل واژه های پر کاربرد ). فرقی نداره منبع چی باشه اعم از سایت کتاب فایل الکترونیکی و ....، از نظر ذهنی میخواهم به یک ساختار مشخص برسم برای تشخیص صفت، اسم و ... ، هنوز برایم در انگلیسی تشخیصشان سخت و حسابی آزار دهنده است این موضوع برایم.
مرسی

Persia1

مدیر تالار زبان انگلیسی
مدیر تالار
سلام بر دوستان
دنبال مرجعی می گردم که حالتهای مختلف که از یک ریشه ی واژه ای مشخص در انگلیسی رو مثل فعل، صفت، اسم و ... رو می توان ساخت ترجیحاً با ترجمه فارسی رو یکجا داشته باشه( یا حداقل واژه های پر کاربرد ). فرقی نداره منبع چی باشه اعم از سایت کتاب فایل الکترونیکی و ....، از نظر ذهنی میخواهم به یک ساختار مشخص برسم برای تشخیص صفت، اسم و ... ، هنوز برایم در انگلیسی تشخیصشان سخت و حسابی آزار دهنده است این موضوع برایم.
مرسی

سلام

تو تاپیک زیر به این جور پیشوند ها و پسوندها اشاره شده

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...موزش-گرامر-زبان-انگلیسی-(سطح-مقدماتی)/page22?

اگه به دنبال سطح بالاتری هستید کتاب واژه شناسی انگلیسی نوشته دکتر غلامرضا تجویدی هم میتونه کمکتون کنه

البته سعی میکنم قسمت های مفید این کتاب رو براتون یه تاپیک بزنم

موفق باشید