سلام

behzadb57

عضو جدید
این موتور آلودگی زیادی دارد اما دلیل اصلی آن عدم تمایل سازنده ها به ساخت آن بدلیل عمر بالای قطعات و ساخت مشکل از جهت آب بندی قطعات می باشد

yapoo

عضو جدید
javab

javab

dooste azizbayad begam ta unjai ke ma ruie in motor kar kardim in motor nesbat be motorhaie silandr pistuni hich naqs ia eibi nadare balke daraie khasiathaie va mazaiaie vizheieeie ke az kam tamiri shoroo mishe va ta tolid 6barabar qodrat dar har sikle kari mire ama unjuri ke migan chon pas az motorhaie silandr pistooni matrah shodeh va ruie in motorha sarmaiegozarie hengofti shode emtiazesh kharidari shode va khabundanesh:mad:

elya

عضو جدید
سلام دوست عزیز
فکر کنم کمپانی مزدا روی این موتور خیلی کار کرده
و مدتی روی محصولات خودش این موتور رو نصب می کرد
علت اصلی بی مهری به این موتور سخت بودن آب بندیشه یعنی به دلیل این که محفظه ی فشار حالت گرد داره و محور هم از درپوش(جایگزین سرسیلندر)عبور میکنه آب بندی این موتور دوام زیادی نداره
ولی خداوکیلی از لحاظ راندمان فکر کنم بیش از 80 درصد انرژی احتراق رو به کار مفید تبدیل میکنه
و دلیل این امر هم اینه که سیکل کاریش به صورت رفت و برگشتی نیست
چون موتور پیستونی خطی باید در هر دور میل لنگ سرعت پیستون رو به صفر برسونه و جهت رو برعکس کنه ولی وانکل واقعا عالیه و فکر کنم سال گذشته کمپانی مزدا توی یکی از جدیدترین محصولاتش که یکی از تند رو ترین خودرو های سواری خیابونیه که فکر کنم Rx-8باشه از موتور وانکل استفاده کرده
کشورهای دیگه در حرکتند و ما وایسادیم نگاهشون می کنیم
خودرو سازهای ایران از لحاظ رعایت حقوق مصرف کننده دارای بالاترین مقام در سطح بین المللی(به خصوص خاور میانه) هستند

hamidarchitec

عضو جدید
سلام دوست عزیز
. . . ......
کشورهای دیگه در حرکتند و ما وایسادیم نگاهشون می کنیم
خودرو سازهای ایران از لحاظ رعایت حقوق مصرف کننده دارای بالاترین مقام در سطح بین المللی(به خصوص خاور میانه) هستند

منظورت عدم رعایت حقوق مصرف کننده هست؟

بالا