رفع اشکال مریوط به:VRAY FOR 3DMAX

setaish

عضو جدید
سوال مهههههههههههم

سوال مهههههههههههم

کسی میدونه چطوری میشه متریال وی ری رو از یک فایل آماده ذخیره کنیم تا بعدا ازش تو یه کار دیگه بتونیم استفاده کنیم!:confused::confused:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
کسی میدونه چطوری میشه متریال وی ری رو از یک فایل آماده ذخیره کنیم تا بعدا ازش تو یه کار دیگه بتونیم استفاده کنیم!:confused::confused:

طبق تصویر--منتها باید تکسچر های استفاده شده هم تو آرشیو داشته باشید--اگه تکسچری داشت!--با همین فایل mat

hjjjjjjjjjjjjj.jpg

mandana-n

عضو جدید
سلام بچه ها. کسی اینجا برنامه ای، پلاگینی یا ترفندی سراغ داره که سرعت رندر وی ری افزایش پیدا کنه؟
خواهش می کنم اگه تجربه ای از این موارد دارید دریغ نکنید چون فکر می کنم مشکل خیلی ها سرعت پایین رندر باشه.
خیلی ممنون. :gol:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام بچه ها. کسی اینجا برنامه ای، پلاگینی یا ترفندی سراغ داره که سرعت رندر وی ری افزایش پیدا کنه؟
خواهش می کنم اگه تجربه ای از این موارد دارید دریغ نکنید چون فکر می کنم مشکل خیلی ها سرعت پایین رندر باشه.
خیلی ممنون. :gol:

سلام-
برای افزایش سرعت پلاگین خاصی وجود نداره-بیشتر به قدرت سیستمتون برمیگرده-البته یه سری راهها باعث کاهش زمان رندر-یکیش مدیریت تنظیمات موتور رندر-وتنظیمات متریال ونور...
در مورد اولی: لازم نیست تنظیمات رندر بالا گرفته بشه-به شخصه نظرم اینه که تنظیمات موتور رندر حدودا 10تا15 درصد رو کیفیت خروجی تاثیر داره-وافزایش تنظیمات وقت تلف کردن بیشتر نیست.
این تنظیمات رو میشه دستی یا با پلاگین سولیدراک انجام داد-دستی بهتره!!
در مورد دومی: مثلا گلوسه کردن-رفلکت دادن اضافی و.. به متریال زمان رندر رو افزایش میده-مهمتر از همه دیسپلیس هستش که وحشتناک زمان رندر رو بالا میبره--بهتره در مواقع ضروری ازش استفاده کنید-
سعی کنید تنظیمات نور روهم بالا نبرید--استفاده نکردن زیاد از پروکسی هم باعث کاهش رندر میشه-و...اگه بتونید تکسپرینگ(متریال دهی) رو خوب یاد بگیرید زمان رندر رو میتونید کاهش بدید-این آموزش خوبه
و...

[h=3][/h][h=3][/h]

mohandesmemari

عضو جدید
سلام من با مکس 2013 کار میکنم و تو کد مدلینگ میکنم , اما الان یه مدته که وقتی این کارو میکنم حجمم تو مکس کاملا سیاه میشه , با v-ray رندر میگیرم اما الان حتی وقتی نور خود v-ray میدم به حجمم رندرم سیاه میشه , همه تنظیات GI هم درسته , این مشکل از زمانی شروع شد که تنظیمات صفحه OPTION رو واسه درست شدن حجم های منحنیم تو مکس عوض کردم. نمیدونم مشکل چیه تورو خدا کمکم کنین :crying::crying2:رو اعصابمه :wallbash::w06::w19::w19:

سلام دوستان منم همینو مشکل دارم چیکار کنم درست بشه خواهش میکنم جواب بدید

jove

عضو جدید
وقتی فایلتو به وسیله save archive ذخیره کنی تمام تکسچرایی که تو کار بوده همشون با فرمت jpg ذخیره میشن

آخرین ویرایش توسط مدیر:

zahra_baghnavi

عضو جدید
سلام دوستان منم همینو مشکل دارم چیکار کنم درست بشه خواهش میکنم جواب بدید

سلام دوست عزیز, فکر میکنم متریالی که به آبجکتت دادی vraymtl نیست و به همین دلیلاینطور میشه نهایتا میتونی یه صفحه ی جدید باز کنی و تمام فایلهاتو merg کنی و دوباره تنظیمات رو انجام بدی ولی مشکل اصلیت متریال نامناسب هست

zahra_baghnavi

عضو جدید
سلام دوستان
من وقتی vray نصب میکنم و رندر میگیرم ارور میده: could not obtain a license (10061(
تو جواب به یکی از دوستان، گفتین مشکل از فعال نشدن کرکه! میشه راهنماییم کنین که کرک رو چجوری میتونم فعال کنم...
سلام تو اینترنت یه سرچ بزن کرک کردن vray بهت هم وی ری میده هم کرکشو. چند تا فایل هست که باید بری جایی که تری دی مکست نصب شده کپی کنی.من نمی دونم چه ورژنی از وی ری داری و 32 یا 64 می خای

mohandesmemari

عضو جدید
سلام دوست عزیز, فکر میکنم متریالی که به آبجکتت دادی vraymtl نیست و به همین دلیلاینطور میشه نهایتا میتونی یه صفحه ی جدید باز کنی و تمام فایلهاتو merg کنی و دوباره تنظیمات رو انجام بدی ولی مشکل اصلیت متریال نامناسب هست

مرسی از راهنماییتون میخواستم همینجا بگم که مشکل برطرف شده دیگه نگفتم چون وقتش خیلی گذشته ، فهمیدم مشکل کجا بود مشکل اینجا بود که نرم افزار ورای درست نصب نشده است دوباره نصب کردم درست شد تشکر میکنم ازتون و موفق و سربلند باشید

nlfr.kh

عضو جدید
سلام دوستان
من هر mapi به آسمونم می دم (چه bitmap و چه HDRI) تو رندر مشکی می افته فقط vrysky رو تو رندر نشون می ده... مشکلش چیه به نظرتون؟
یه سوال دیگه، حالا اگه بخوام یه کره بکشم و بهش map آسمون بدم چطوری باید توشو خالی کنم و به داخلش mapبدم؟

arch1375

عضو جدید
سلام دوستان
من هر mapi به آسمونم می دم (چه bitmap و چه HDRI) تو رندر مشکی می افته فقط vrysky رو تو رندر نشون می ده... مشکلش چیه به نظرتون؟
یه سوال دیگه، حالا اگه بخوام یه کره بکشم و بهش map آسمون بدم چطوری باید توشو خالی کنم و به داخلش mapبدم؟

برای خالی کردن کره یه مدیفای shellبهش بده بعدم متریال اسمون

shina7

عضو جدید
در مورد ساختن نورهای مخفی؟؟؟

در مورد ساختن نورهای مخفی؟؟؟

سلام!عباداتتون قبول:gol:!یک سوال فنی داشتم،اونم این که بجز کشیدن لاین و با وی ری لایت تیکه تیکه براش نور بزارم راه دیگه ای(راه سریعتر و آسانتری) برای ساخت نور های مخفی برای سقف و پنجره وجود داره؟!:cool:

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام!عباداتتون قبول:gol:!یک سوال فنی داشتم،اونم این که بجز کشیدن لاین و با وی ری لایت تیکه تیکه براش نور بزارم راه دیگه ای(راه سریعتر و آسانتری) برای ساخت نور های مخفی برای سقف و پنجره وجود داره؟!:cool:

راه زیاده--من یکیشو میگم!

به فرض یه استوانه روسقفه که میخواید اطرافش نور مخفی باشه!
مثل شکل زیر
1.jpg
قسمت انتخاب شده رو Detach کنید-
بعد جداسازی اون قسمت کافیه توی صحنه یه نور V-ray از نوع Mesh قرار بدید-تصویر زیر
2.jpg

بعد قرارگیری نور -کافیه تو قسمت Mesh light Options
رو pic mesh کلیک کنید-وبخش Detach شده رو طبق تصویر انتخاب کنید--

الان اون قسمتی که انتخاب کردیم رو به عنوان منبع نور مشناسه!
اینم رندر معمولی

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
من به تازگی با 3d max کار میکنم. طرحمو که زدم و حالا میخوام متریال دهی و نورپردازی کنمش. بعد با V Ray آشنا شدم. تو جستجویی که داشتم با سایت soft98 آشنا شدم و V Ray ورژن 2.40.03 رو دانلود کرده و نصب و کرکش کردم. بعد برنامه 3d max رو باز کردم اما اصلا خبری از V Ray نیست. نمیدونم کجا باید ببینم نصب شده یا نه. میشه کمک کنید؟

mahsa hf

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان
من به تازگی با 3d max کار میکنم. طرحمو که زدم و حالا میخوام متریال دهی و نورپردازی کنمش. بعد با V Ray آشنا شدم. تو جستجویی که داشتم با سایت soft98 آشنا شدم و V Ray ورژن 2.40.03 رو دانلود کرده و نصب و کرکش کردم. بعد برنامه 3d max رو باز کردم اما اصلا خبری از V Ray نیست. نمیدونم کجا باید ببینم نصب شده یا نه. میشه کمک کنید؟

اگه نصب کردید، فقط کافیه فعالش کنید
render set up یا همون f10 رو بزنید، tab common تو بخش assign rendererبخش productionکلیک و vray adv رو انتخاب کنید
اگه save as default هم بزنید که تنظیمات رو ویری ثابت میمونه! هر بار که باز میکنید نباید تغییر بدید

takmemar

عضو جدید
سلام
میخواستم بپرسم که چطور میتونم از archmode ها تو کارم استفاده کنم؟ از راه ایمپورت میخوام بیارمشون ولی پسوند max رو نمیخونه و هیچی نشون نمیده!!

mahsa hf

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام
میخواستم بپرسم که چطور میتونم از archmode ها تو کارم استفاده کنم؟ از راه ایمپورت میخوام بیارمشون ولی پسوند max رو نمیخونه و هیچی نشون نمیده!!

اگه تو ایمپورت بخش merge رو انتخاب کنید باید بخونه! یا میتونید فایلو درگ کنید تو فضای مکس و گزینه merge file بزنید.

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه دوستان

اگه نصب کردید، فقط کافیه فعالش کنید
render set up یا همون f10 رو بزنید، tab common تو بخش assign rendererبخش productionکلیک و vray adv رو انتخاب کنید
اگه save as default هم بزنید که تنظیمات رو ویری ثابت میمونه! هر بار که باز میکنید نباید تغییر بدید

سلام مجدد. من اینکارو کردم اما چرا قسمت متریال اینطوری شده؟

Materials.jpg

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
سلام مجدد. من اینکارو کردم اما چرا قسمت متریال اینطوری شده؟

مشاهده پیوست 163341

کرک وی ری رو داخل دایرکتوری مکس کپی کنید-و move and replace رو بزنید--مجددا مکس رو باز کنید--مشکلتون حل میشه--کرک ویری دوتا فایل .dll هستش اینجا کپی کن C:\Program Files\Autodesk\3ds Max Design 2014

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
کرک وی ری رو داخل دایرکتوری مکس کپی کنید-و move and replace رو بزنید--مجددا مکس رو باز کنید--مشکلتون حل میشه--کرک ویری دوتا فایل .dll هستش اینجا کپی کن C:\Program Files\Autodesk\3ds Max Design 2014

این کارو کردم اما بازم اینطوریه. ورژن من 2011 و ورژن ویری 2.40.03 هستش

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
این کارو کردم اما بازم اینطوریه. ورژن من 2011 و ورژن ویری 2.40.03 هستش

مخصوص 2011 هست این وی ری؟ اگر غیر اینه باید با 2011 همخونی داشته باشه.و این لینک دانلود تورنت 2.4 از 2009 هست تا 2014
وقتی با تورنت بازش کردی 2011 رو انتخاب کن-32یا64بیتی بسته به سیستم --بقیه رو از حالت انتخاب خارج کن! و ok تا دانلود بشه!

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
مخصوص 2011 هست این وی ری؟ اگر غیر اینه باید با 2011 همخونی داشته باشه.و این لینک دانلود تورنت 2.4 از 2009 هست تا 2014
وقتی با تورنت بازش کردی 2011 رو انتخاب کن-32یا64بیتی بسته به سیستم --بقیه رو از حالت انتخاب خارج کن! و ok تا دانلود بشه!

آره. مخصوص 2011 هستش

Zancanaro

متخصص 3dMAX
کاربر ممتاز
همه این مواردو چند بار کنترل کردم اما نمیدونم چرا اینطوریه

یه تصویر از موتور رندر بذارید ببینیم
ویری رو فعال کردید- f10 رو بزنید- یه پنجره بالا میاد تب V-ray رو باز کنید یه عکس بگیر بذار اینجا!

shahab_24

عضو جدید
سلام. این عکس ها

سلام دوست عزیز

فکر کنم مشکل شما با موتور گرافیکی سیستمتون هست...یه امتحانی بکن.

برو تو start ویندوز و از پوشه Autodesk به جای برنامه Autodesk 3dsmax گزینه change graphics mode رو انتخاب کنید.برنامه تری دی مکس اجرا میشه ولی با این فرق که اولش سوالی می پرسه مبنی بر اجرای برنامه با کدوم حالت پردازش....شما حالت OpenGL رو انتخاب کنید....انشالله که درست میشه

mozhdeh mahmudi

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

با سلام و خسته تباشید
متاسفانه تو دانشگاهی که درس خوندم، نرم افزار 3dmax آموزش ندادن حتی اتو کد هم حرفه ای یادنگرفتیم
میخواستم بدونم برای لیسانس با مشکل برنمیخورم؟
من سی دی آموزشی 3d گرفتم به نظر شما برای من کافیه یا باید حتما دوره ببینم؟
خواهشمندم راهنمایی کنید

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام و خسته تباشید
متاسفانه تو دانشگاهی که درس خوندم، نرم افزار 3dmax آموزش ندادن حتی اتو کد هم حرفه ای یادنگرفتیم
میخواستم بدونم برای لیسانس با مشکل برنمیخورم؟
من سی دی آموزشی 3d گرفتم به نظر شما برای من کافیه یا باید حتما دوره ببینم؟
خواهشمندم راهنمایی کنید

سلام. قبلا چندین بار رو اینطور سوالا بحث شده. لطفا جستجو کنید