رفع اشکال مربوط به:3DMAX

Sina-Arch

عضو جدید
بچه ها این شکل رو چه جوری میشه راحت سه بعدی کرد؟؟؟مشاهده پیوست 182364ممنون

اگر از من باشه از دو راه انجام میدم
نصفش رو توی اتوکد می سازم-اون جاهای ریز رو-بعدش کره رو توی مکس اضافه می کنم بهش
یا اینکه
همش توی مکس.مرحله به مرحلهboolean
می کنم

*Mina*

عضو
بچه ها کسی بلد نبووووود؟:(

باید سطح نما رو دوبعدی بکشید بعد اکسترود کنید ، یا اینکه تکسچرش رو بسازید ( سیاه و سفید یا همون لایه آلفا) و بعد آن رپ کنید ، البته باید کار با فتوشاپ و مدیفای آن رپ رو بلد باشید

• Like
واکنش ها: z_r

NASRIN NAJAFI

عضو جدید
بچه ها من توی نصب وی ری مشکل دارم.
نصب کردم . کرک کردم. توی render set up, assign کردم. توی متریال v ray mtl رو فعال کردم. اما slot های متریالم نمیاد و تنظیمات render set up ام مثل indirect illuminationam و چند tab دیگه خالیه. و رندر هم کاملا سیاه میشه .
چیکار کنم حالا ؟؟؟
:(

آخرین ویرایش:

z_r

عضو جدید
باید سطح نما رو دوبعدی بکشید بعد اکسترود کنید ، یا اینکه تکسچرش رو بسازید ( سیاه و سفید یا همون لایه آلفا) و بعد آن رپ کنید ، البته باید کار با فتوشاپ و مدیفای آن رپ رو بلد
باشید
ممنون دوست عزیز
آن رپ رو هنوز یاد نگرفتم.

z_r

عضو جدید
یه سوال..وقتی پروژه از رویت وارد مکس میکنم..چطور میتونم تو نمای تاپ پلان طبقات رو ببینم..فقط پلان بام رو نشون میده

*Mina*

عضو
یه سوال..وقتی پروژه از رویت وارد مکس میکنم..چطور میتونم تو نمای تاپ پلان طبقات رو ببینم..فقط پلان بام رو نشون میده

مکس مثل رویت نیست که هر طبقه رو جدا بهمون نشون بده ولی میتونید با مدیفای Slice قسمتی رو که لازم دارید مشاهده کنید برش بزنید و داخل رو مشاهده کنید ، یا اینکه طبقات رویی رو Hide کنید تا بتونید اون طبقه مورد نظر رو ببینید و یا باهاش کار کنید

z_r

عضو جدید
مکس مثل رویت نیست که هر طبقه رو جدا بهمون نشون بده ولی میتونید با مدیفای Slice قسمتی رو که لازم دارید مشاهده کنید برش بزنید و داخل رو مشاهده کنید ، یا اینکه طبقات رویی رو Hide کنید تا بتونید اون طبقه مورد نظر رو ببینید و یا باهاش کار کنید
ممنون از راهنماییت دوست عزیز

z_r

عضو جدید
توی تنظیمات prefrenc setting..choose driver رو روی direct 3d گذاشتم..فرقش با دو گزینه دیگه چیه؟ باید دایرکت تری دی فعال باشه یا اونای دیگه؟

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه یه دوست خوب گزینه های پنجرهایی که وقتی فایل اتوکد رو میبریم تریدی مکس باز میشن رو کامل توضیح بده ممنون.....1.jpg2.jpg

sh.shzd

عضو جدید
سلام به نظر من دوره آموزشی از نظر مدلینگ فرقی نداره ولی از نظر نورپردازی یکم متفاوته شاید یکی بهترین رندر رو از داخلی بتونه بگیره ولی رندر های خارجی ضعیفی داشته باشه..

sh.shzd

عضو جدید
گذینه model scale برای تنظیم scale هستش باید همیشه روی متر باشه و باید بعد انتخاب متر با تو پر یا توخالی بودن تیک عدد تغییر نکنه اگه تغییر کرد import رو کنسل کنید و از تنظیمات خود مکس هم اونو به متر تغییر بدید.

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
گذینه model scale برای تنظیم scale هستش باید همیشه روی متر باشه و باید بعد انتخاب متر با تو پر یا توخالی بودن تیک عدد تغییر نکنه اگه تغییر کرد import رو کنسل کنید و از تنظیمات خود مکس هم اونو به متر تغییر بدید.

ممنون دوستم جواب دادی.....
من رو متر که میزارم بعد تیک ری اسکایل رو میزارم یا بر میدارم عدد کادر پایین تغییر میکنه!!!!!!!!!!!!
4.JPG
چه جوری ار تنظیمات خود مکس میشه به متر تغییر داد؟؟؟؟؟

رزان20

عضو جدید
سلام
میشه لطفا یکی بمن کمک کنه
من تریدی 2013 نصب کردم
اما صفحه پرسپکتیو همش سیاه میشه.مثلا یه box که میکشم صفحه روشن میشه میام برم تو مدیفایر دوباره صفحه مشکی میشه
فقط هم صفحه پرسپکتیو اینجوری میشه
فقط زمانی که میخوام یه آبجکت بکشم نورش میاد یعنی صفحه روشن میشه
علتش چیه دوستان باید چیکار کنم؟:(

mahdiy@r

عضو جدید
با سلام به اساتید طراحی آقا من چند وقته که از مکس 2009 به مکس 2011 محاجرت کردم و الان با یه مشکل نا خوشایند طرفم و اونم زمانی که دارم بین ویو پرت ها می چرخم و دوباره به ویو پرت اصلی مثلا top یا ... برمیگرم زاویه دیدی که من تنظیم کرده بودم تغییر میکنه و اعصاب خور کنه اگه دوستان کمک کنن و تجربیاتشونو در اختیار من قرار بدن ممنون میشم

shahab_24

عضو جدید
با سلام به اساتید طراحی آقا من چند وقته که از مکس 2009 به مکس 2011 محاجرت کردم و الان با یه مشکل نا خوشایند طرفم و اونم زمانی که دارم بین ویو پرت ها می چرخم و دوباره به ویو پرت اصلی مثلا top یا ... برمیگرم زاویه دیدی که من تنظیم کرده بودم تغییر میکنه و اعصاب خور کنه اگه دوستان کمک کنن و تجربیاتشونو در اختیار من قرار بدن ممنون میشم
سلام
ساده ترین روش اینه که در همون viewport که میخوای صحنه ثابت باشه با همون دیدی که تنظیم کردی...یک دوربین بکاری...به همین راحتی....فقط با زدن میانبر Crtl+C

shahab_24

عضو جدید
سلام
میشه لطفا یکی بمن کمک کنه
من تریدی 2013 نصب کردم
اما صفحه پرسپکتیو همش سیاه میشه.مثلا یه box که میکشم صفحه روشن میشه میام برم تو مدیفایر دوباره صفحه مشکی میشه
فقط هم صفحه پرسپکتیو اینجوری میشه
فقط زمانی که میخوام یه آبجکت بکشم نورش میاد یعنی صفحه روشن میشه
علتش چیه دوستان باید چیکار کنم؟:(
با نقل قول از سایت تری دی ها:
سلام،برای حل این مشکل به آدرس زیر بروید:
Start > Program Files > Autodesk > Autodesk 3ds Max (version) > Change Graphics Mode
حالا صبر کنید تا صفحه ایی همانند لود شدن تری دی مکس باز بشه…کمی بعد پنجره ایی باز میشه که از شما میخواد نوع گرافیک راه اندازی رو انتخاب کنید شما باید از حالت Direct3d به حالت OpenGL بروید…یعنی OpenGL رو انتخاب کنید.

mahdiy@r

عضو جدید
سلام
ساده ترین روش اینه که در همون viewport که میخوای صحنه ثابت باشه با همون دیدی که تنظیم کردی...یک دوربین بکاری...به همین راحتی....فقط با زدن میانبر Crtl+C
اینم یه روشیه ولی تو prespective بیشتر کاربرد داره . آخه من قبلا توی max2009 همچین مشکلیو نداشتم نمیدونم مشکل کجاست

mahshid memar

عضو جدید
سلاااااام. توروخدا کمککککک... من روی سیستم مکس 2009 و 2011 دااشتم که 2011 رو پاک کردم حالا 2009 ام به مشکل برخورده و رندر نمیگیره. همون مرحله اول transforming vertices هنگ میکنه. چیکار کنم؟:(

mahshid memar

عضو جدید
با سلام اگر میشه تنظیمات رندر شب تری دی مکس رو توضیح بدید.
با زدن 8 در قسمت environment & effect آسمان شب رو برای کار انتخاب کنید. در render setup ام رنگ environment رو سورمه ای تیره در نظر بگیرید. خورشید رو هم خاموش کنید

z_r

عضو جدید
دوستان واسه رندر منتال ری متریال میخوام..راستش من وی ری بلدم اما چون از رویت وارد مکس کردم میخوام با منتال رندر بگیرم..متریال آماده ندارم..و نمیدونم متریال آمادرو کجا باید بریزم که ازش استفاده کنم

rahman.kh

عضو جدید
با سلام
میخواستم سوال بکنم که چرا وقتی یک فایل اتوکد را ایمپورت میکنم در مکس،یک سری از سطوحم مجعد و بعضی از زاویه ها حجم اضافی پیدا میکنه؟
در پست های قبلی خواندم که تنظیمات ایمپرت چکونه باید باشه،ولی جواب نداد؟
ممنون میشم از راهنماییتون