رفع اشکال | دروس فنی ساختمان آزمون ارشد معماری

Art & Design

عضو جدید
دوستان یه سوال :
سیستمهای هواساز چند منطقه ای دمشی هستند یا مکشی؟؟تو متن کتاب گفته مکشی اما تو عکس گفته دمشی!!!:eek:کتاب تاسیسات مکانیکی برای دانشجویان معماری سلطاندوست

دریک واحد چند منطقه ای فن (بادزن) در بالای کویل قرار میگیرد پس دمشی یا دهشی است
در واحد یک منطقه ای فن در پایین کویل قرار می گیرد پس مکشی است

qazal.

عضو جدید
کسی کتاب طراحی بتنی رو داره یه نگا بندازه صفحه 309 ؟ این فرموله فشار که مساوی P=N/BD + 6M/BD[SUP]2[/SUP] به نظرم اشتباهه...Y و I رو که جا گذاری میکنی فرمول اشتباهه...اینطور نیست؟

تو صفحه بعدش هم طول تماس مثبت رو Y نوشته در صورتی که r باید باشه....و تو حالت کلی Y از r کوچیکتره....

پ.ن: یدفعه نگید منو جو گرفته و دارم فرمول میخونم....فرمول نمیخونم...چشمم خورد بهش و واسه خودم میخوام که بدونم....
پ.ن 2 : فرمول کنار عکس هم هست...ریز نوشته...

.
.
.
(پست الحاقی) : ...نه ندونستم عارفه جونhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_biggrin.gif
تو پ.ن. نوشتم اگه منظورت فرموله

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
کسی کتاب طراحی بتنی رو داره یه نگا بندازه صفحه 309 ؟ این فرموله فشار که مساوی P=N/BD + 6M/BD[SUP]2[/SUP] به نظرم اشتباهه...Y و I رو که جا گذاری میکنی فرمول اشتباهه...اینطور نیست؟

پ.ن: یدفعه نگید منو جو گرفته و دارم فرمول میخونم....فرمول نمیخونم...چشمم خورد بهش و واسه خودم میخوام که بدونم....
پ.ن 2 : فرمول کنار عکس هم هست...ریز نوشته...
:confused::eek::surprised::w22:یعنی الان دیگه باید بدونی منظورمو:biggrin:

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستیا با یه چمدون سوال اومدم امیدوارم کمکم کنین:
اول از درک رفتار سازه ها شروع میکنم صفحه 184 شکل 15-13 : اشتباه ننوشته به نظرتون؟من مسیر بارها رو با خطکش کشیدم پایین واسه قوس اول بار یکنواخته در طول افق نوشته زنجیرواره.
قوس دو مفصلی در دو تکیه گاه خمش رو کم میکنه ولی صفحه 194 شکل23-13 نوشته قوس دو مفصلی با خمش در انتها :D من اشتباه میکنم؟؟

آخرین ویرایش:

bita-archi

عضو جدید
کاربر ممتاز
غشا فقط با کشش با رو تحمل میکنه؟؟؟؟تو سازه در معماری گفته غشا فقط کششی بعد یه جا دیگه صفحه 216 گفته غشا به علت دو طرفه بودنش علاوه بر رفتار کابلی رفتار برشی در داخل سطح ایجاد میشود که ظرفیت تحمل بار غشا رو افزایش میده؟؟؟؟؟من که نفهمیدم یه جا میگه فقط کششیه و برش نداره.اینجا میگه برشم داره:w22:
در دکلهای مهار شده با کابل اتصال دکل به زمین بهتر است چگونه باشد؟؟
در منحنی طنابی با یک انحنا کابل در جهت دهانه بزرگتر ظولی قرار میگیرد چرا؟؟؟؟؟؟
باد وزلزله بار زند و دینامیکی هستند.درسته؟؟؟؟؟
:D چقدر سوال پرسیدم خدایاااااااااااااااااااااااا خودم خسته شدم:redface:

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستیا با یه چمدون سوال اومدم امیدوارم کمکم کنین:
اول از درک رفتار سازه ها شروع میکنم صفحه 184 شکل 15-13 : اشتباه ننوشته به نظرتون؟من مسیر بارها رو با خطکش کشیدم پایین واسه قوس اول بار یکنواخته در طول افق نوشته زنجیرواره.
قوس دو مفصلی در دو تکیه گاه خمش رو کم میکنه ولی صفحه 194 شکل23-13 نوشته قوس دو مفصلی با خمش در انتها :D من اشتباه میکنم؟؟
درسته اون عکسو اشتباه گفته الف سهمیه و ب زنجیر واره..2- آره کم که میکنه ولی چون مفصل اجازه انتقال رو میده خمش کم میشه ولی باز هم فقط در اینجا اتفاق میفته-میتونی کتاب سازه در معماری عکس گنبدها رو نگاه کنی صفحه 259

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
غشا فقط با کشش با رو تحمل میکنه؟؟؟؟تو سازه در معماری گفته غشا فقط کششی بعد یه جا دیگه صفحه 216 گفته غشا به علت دو طرفه بودنش علاوه بر رفتار کابلی رفتار برشی در داخل سطح ایجاد میشود که ظرفیت تحمل بار غشا رو افزایش میده؟؟؟؟؟من که نفهمیدم یه جا میگه فقط کششیه و برش نداره.اینجا میگه برشم داره:w22:
در دکلهای مهار شده با کابل اتصال دکل به زمین بهتر است چگونه باشد؟؟
در منحنی طنابی با یک انحنا کابل در جهت دهانه بزرگتر ظولی قرار میگیرد چرا؟؟؟؟؟؟
باد وزلزله بار زند و دینامیکی هستند.درسته؟؟؟؟؟
:D چقدر سوال پرسیدم خدایاااااااااااااااااااااااا خودم خسته شدم:redface:
غشا هم کشش داره هم برش .که این برش تحمل بار و زیاد میکنه .این برش هم زمانی داریم که سازه ما دو بعدی باشه .یعنی اول که گفته فقط کشش منظورش سازه 1 بعدی بوده.البته با توجه به ضخامت کم این برش روی سطح غشا هست که اگه اینجوری نبود انگار ما تو هر نقطه از غشا یه بار متمرکز داشتیم و خیلی سریعتر گسیخته میشد.
به احتمال خیلی زیاد باید مفصلی باشه.3- اگه عرضی باشه نیاز به تکیه گاه بیشتر داره و سطح کمتری رو تحت پوشش قرار میده4-در مورد دینامیکی بودن که درسته دینامیکی هستن ولی در مورد اینکه زنده هستن من خودم هم شک دارم ولی احتمالا چون توسط عوامل خارجی هستن میشه گفت بار زنده ولی ماهیتا متفاوت با دیگر بارهای زنده هستن و همینطوربا هم تفاوت های زیادی دارن .

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به قول دوستان پ .م دوستان سوالی که احتمالا در مورد طراحی لرزه ای طرح بشه مربوط به این عکس هست مشکلاتش رو خودتون ببینید چی هست 1383020_726609447366335_852467968_n.jpg

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
بچه ها کسی میتونه این سوالو برام توضیح بده....ممنون پیشاپیش

untitled.JPG

n.b1987

عضو جدید
غشا هم کشش داره هم برش .که این برش تحمل بار و زیاد میکنه .این برش هم زمانی داریم که سازه ما دو بعدی باشه .یعنی اول که گفته فقط کشش منظورش سازه 1 بعدی بوده.البته با توجه به ضخامت کم این برش روی سطح غشا هست که اگه اینجوری نبود انگار ما تو هر نقطه از غشا یه بار متمرکز داشتیم و خیلی سریعتر گسیخته میشد.
به احتمال خیلی زیاد باید مفصلی باشه.3- اگه عرضی باشه نیاز به تکیه گاه بیشتر داره و سطح کمتری رو تحت پوشش قرار میده4-در مورد دینامیکی بودن که درسته دینامیکی هستن ولی در مورد اینکه زنده هستن من خودم هم شک دارم ولی احتمالا چون توسط عوامل خارجی هستن میشه گفت بار زنده ولی ماهیتا متفاوت با دیگر بارهای زنده هستن و همینطوربا هم تفاوت های زیادی دارن .

درمورد بارگذاری فصل یک مبانی سازه درست حسابی تفکیک کرده دوستان
واسه فهمی عمیق تر از سازه بعد از درک رفتار وسازه در معماری کتاب مبانی سازه در معماری رو امیدوارم در برنامه تون داشته باشین.;)

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز

arefeh

کاربر ممتاز
فک کنم 1 باشه عناصر وسط که کابله کششیه در نتیجه حلقه بیرئنیو میکشه حلقه تحت فشار قرار میگیره با حذف گزینه مورد 1 میشه

ب نظرم 3 درسته...اما نمیدونم چرا:D

atrali

کاربر ممتاز
فک کنم 1 باشه عناصر وسط که کابله کششیه در نتیجه حلقه بیرئنیو میکشه حلقه تحت فشار قرار میگیره با حذف گزینه مورد 1 میشه
خوب تحلیهاتون در 2 مورد اول درسته ولی چرا دکل کششی فشاریه؟این برام یکم گنگ:(.......ج صحیح :1

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب تحلیهاتون در 2 مورد اول درسته ولی چرا دکل کششی فشاریه؟این برام یکم گنگ:(.......ج صحیح :1
دکل سه عنصر داره یه عنصر فشاری(وسطیه) و دو عنصر مهاری که کششی ان البته این نظر منه

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
به نظر بنده

پایه ها > فشاری

رینگ خارجی > کششی

عناصر > کششی

گزینه 4

atrali
عزیز ........ تو پاسخ نامه .......... چی جواب داده ....... ؟

atrali

کاربر ممتاز
به نظر بنده

پایه ها > فشاری

رینگ خارجی > کششی

عناصر > کششی

گزینه 4

atrali
عزیز ........ تو پاسخ نامه .......... چی جواب داده ....... ؟

گزینه صحیح رو 1 اعلام کرده

همون طور که لنا عزیز گفت به طریق رد گزینه ها و طبق رینگ خارجی و عناصر شعاعی میشه به 1 رسید ولی اینکه دکل چرا کششی فشاریه؟البته به نظرم حرف سجاد جان هم صحیحه

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها کسی میتونه این سوالو برام توضیح بده....ممنون پیشاپیش

مشاهده پیوست 176970

جواب درست با توجه به شکل در اصل باید : (فشار- فشار - کشش )باشه
ولی چون تو کتابای ایستایی فقط یه نمونه چرخ و فلک هست اونم مال لندنه باید حدس میزدی که منظور طراح اونه!!!!!!!!!
از اونجایی که چرخ و فلک لندن دکلش کجه با یه سری عناصر کششی یعنی کابل به زمین مهار شده.

atrali

کاربر ممتاز
جواب درست با توجه به شکل در اصل باید : (فشار- فشار - کشش )باشه
ولی چون تو کتابای ایستایی فقط یه نمونه چرخ و فلک هست اونم مال لندنه باید حدس میزدی که منظور طراح اونه!!!!!!!!!
از اونجایی که چرخ و فلک لندن دکلش کجه با یه سری عناصر کششی یعنی کابل به زمین مهار شده.
قاصدک جان منم اول فکر میکردم منظور طراح اون بوده ولی این که کابل نداره و در ضمن کجم نیست:razz:........

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
قاصدک جان منم اول فکر میکردم منظور طراح اون بوده ولی این که کابل نداره و در ضمن کجم نیست:razz:........

دقیقا منم به همین علت این تست را تو کنکور از دست دادم. ولی منظورش اون بوده!!!!!!!
اینم از شاهکارای این کنکوره. کمکم آشنا میشی.
در ضمن جواب درست را با استادم چک کردم.

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا منم به همین علت این تست را تو کنکور از دست دادم. ولی منظورش اون بوده!!!!!!!
یعنی با این وضعیت باید پیش بینی بکنیم که طراح سوال چی بوده منظورش و ....:confused:

atrali

کاربر ممتاز
من اینو درست جواب دادم ولی هنوزم یکم برام جای سواله که چرا میشه کششی فشاری؟البته شانسی بوده:D

به نظرم سجاد درست میگه چون دکل سه یخش داره قسمت وسط فشاریه و دو قسمت کناری کششیه....
البته در کل اصلا این سوال به نظرم مشکل داره :razz:

imah

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من
دکل شامل 3 میله هست... میله ی وسط کاملا بار ثقلی رو تحمل میکنه که کاملا فشاریه
دو میله ی کناری هم بار وزن که فشاری هست رو تحمل میکنند به اضافه ی باری که موقعه چرخش دایره ی بالا بهش وارد میشه که مثلا اگه حرکت رو ساعتگرد در نظر بگیریم میله ی سمت چپ تحت کشش و سمت راست تحت فشار و برعکس هست
این تحلیل من بود قبل از جواب دادن:)

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
به نظر من
دکل شامل 3 میله هست... میله ی وسط کاملا بار ثقلی رو تحمل میکنه که کاملا فشاریه
دو میله ی کناری هم بار وزن که فشاری هست رو تحمل میکنند به اضافه ی باری که موقعه چرخش دایره ی بالا بهش وارد میشه که مثلا اگه حرکت رو ساعتگرد در نظر بگیریم میله ی سمت چپ تحت کشش و سمت راست تحت فشار و برعکس هست
این تحلیل من بود قبل از جواب دادن:)

با سلام ........

بله ............ صحبت دوستمون ........................ .........هم منطقی به نظر می یاد...............

arefeh

کاربر ممتاز
بچه ها دو تا سئوال خنده دار داشتم...
تنظیم شرایط قیابکلو...(بالاخره شروع کردم به خوندنش:d):
1-صفحه 42 پدیده وارونگی رو به زبون بچه 5 ساله برام تعریف میکنید؟:redface:
2-صفحه 106-107 قبلا دربارش بحث کرده بودیم ک کتاب قیابکلو احتمالا این پخشش مشکل داره....مگه خیابان ها ی شرقی غربی برای اقلیم سرد مناسبتره؟:surprised:اینو مشخص می کنید ک در آخر این قسمت قیابکلو اشتباه گفته یا من اشتباه میکنم؟

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها دو تا سئوال خنده دار داشتم...
تنظیم شرایط قیابکلو...(بالاخره شروع کردم به خوندنش:d):
1-صفحه 42 پدیده وارونگی رو به زبون بچه 5 ساله برام تعریف میکنید؟:redface:
2-صفحه 106-107 قبلا دربارش بحث کرده بودیم ک کتاب قیابکلو احتمالا این پخشش مشکل داره....مگه خیابان ها ی شرقی غربی برای اقلیم سرد مناسبتره؟:surprised:اینو مشخص می کنید ک در آخر این قسمت قیابکلو اشتباه گفته یا من اشتباه میکنم؟

وارونگی سوال منظر سال پیش بود اینجوری یاد بگیر که اگه دمای بالای سطح زمین به هر دلیلی گرمتر از دمای سطح زمین باشه گرما ی سطح زمین که سبکتره و میل به صعود به بالا داره رو اجازه نمیده بره بالا که باعث میشه هوای سطح زمین آلاینده ها و .... باقی بمونن و اختلاط هوا صورت نگیره -اینم فک کنم باید یه دلیلی داشته باشه ولی درستش شرقی غربی برای گرم و شمالی جنوبی سرد

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من اینو درست جواب دادم ولی هنوزم یکم برام جای سواله که چرا میشه کششی فشاری؟البته شانسی بوده:D

به نظرم سجاد درست میگه چون دکل سه یخش داره قسمت وسط فشاریه و دو قسمت کناری کششیه....
البته در کل اصلا این سوال به نظرم مشکل داره :razz:
منم باهات موافقم چون برای مهار یه عنصر فشاری مثل دکل یا برجهای مخابراتی و.. حداقل به سه تا کابل یا عصر کشش نیاز داریم که زاویشونم با هم 120 درجه باشه ولی اینجا دو تاس

arefeh

کاربر ممتاز
وارونگی سوال منظر سال پیش بود اینجوری یاد بگیر که اگه دمای بالای سطح زمین به هر دلیلی گرمتر از دمای سطح زمین باشه گرما ی سطح زمین که سبکتره و میل به صعود به بالا داره رو اجازه نمیده بره بالا که باعث میشه هوای سطح زمین آلاینده ها و .... باقی بمونن و اختلاط هوا صورت نگیره -اینم فک کنم باید یه دلیلی داشته باشه ولی درستش شرقی غربی برای گرم و شمالی جنوبی سرد
؟؟؟:eek:متوجه نشدم...وقتی دمای سطح زمین پایین تر از بالای سطح زمین باشه چجوری تمایل داره بره بالا...هوای گرم یا دمای بالا سبکه نه دمای پایین:confused:

بالا