راهنمایی انتخاب رشته و دانشگاه کنکور سراسری 1392 ( فقط در این تاپیک )

nima2252

عضو جدید
ممنون بابت زدن اين تاپيك :w27:
ميشه راجب دانشگاه آزاد ها هم انجا صحبت كنيم؟ چون با همون كنكور سراسري انتخاب ميشن مقاضيانش.:w05:
حالا سؤالاتم :
كدوم واحد آزاد تهران صنايعش بهتره ؟
بازاركار صنايع بهتره يا مهندسي پزشكي ؟
شهريه هرترمشون چقدر ميشه ؟
همه رشته ها كارشناسي ٨ ترمه ؟
مرسييي :heart:
من ازاد کرجم صنایع میخونم شهریه حول 800 تومن هست

nima2252

عضو جدید
دوستان من رشته‌ام تجربيه و رتبم تو منطقه3 شده12600 و ساکن کرجم. امسال هم سال دومه که کنکور دادم(البته سال اول اصلا نخونده بودم و رفتم سر جلسه و سال دوم هم روحيه‌ي خوبي نداشتم اصلا). ميخوام بدونم امسال ميتونم رشته‌ي خوبي قبول شم. فقط روزانه و شبانه ‌ي کرج، تهران، قزوين. منظورم رشته‌هايي با بازار کار خوب و درامد خوب هستش. اگه نه بنظرتون ارزش داره بمونم براي سال بعد؟ ممنون ميشم کمکم کنيد:gol::gol::gol:
بهترینش برات ازاده من رتبم مثل تو بود مهندسی صنایع بوعلی محل تحصیل توسرکان قبول شدم ولی رفتم آزاد کرج شبانه شاید بتونی اراک بری
یه سال دیگم بمونی ارزش نداره ممکنه رتبت بدتر شه همین امسال برو

nima2252

عضو جدید
دوستان عزیز شما جای من بودید چیکار میکردید

مهندسی نساجی با قناعت با حقوق حداکثر دو میلیونی

یا یه بار دیگ کنکور دادن

بسیار ممنون منم کمک کنید
یسه دیگه چقد کنکور بدی زیادیشم اعصابتو بهم مریزه

real_madirid

عضو جدید
دوستان
من بین مهندسی صنایع صنعتی اصفهان و مدیریت صنعتی تهران گیر کردم؟
تازه این وسط مهندسی مواد علم و صنعت یا امیرکبیر هم هست
اون 2تای اولو بیشتر دوس دارم
میخوام بدونم کدوم آینده بهتری داره؟
قصدم تادکتراس ن کمتر
تهران شرایط برای دکترا گرفتن مساعد تره ن؟

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها کسی می تونه هزینه دانشگاه غیر انتفاعی رشته زبان رو + هزینه خوابگاه و خوراک توی اصفهان رو برام تخمین بزنه؟! :huh:

Apocalypse Now

عضو جدید
Re: راهنمایی انتخاب رشته و دانشگاه کنکور سراسری 1392 ( فقط در این تاپیک )

بچه ها کسی می تونه هزینه دانشگاه غیر انتفاعی رشته زبان رو + هزینه خوابگاه و خوراک توی اصفهان رو برام تخمین بزنه؟! :huh:

دوست من مترجمی زبان تو دانشگاه غیر انتفاعی زنجان میخونه. شهریه هر ترمش اگه حدود ۱۸ واحد باشه، حدوداً ۵۰۰ تومن میشه.
خوابگاه هم بسته به شهر فرق داره. اگه دانشگاه برات خوابگاه بده، کم کمش ترمی ۴۰۰ میگیرن ازت. هزینه خورد و خوراک و ایاب و ذهاب هم ماهی ۳۰۰ میشه کم کمش!! حالا اگه بخوای قناعت کنی البته!
هزینه کتاب و چیزای دیگه هم ترمی ۱۰۰ کمش!
یه چیزی حدود ۱۳۰۰ ترمی باید هزینه کنی. که میشه هر سال حدود ۲.۵ میلیون.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta

آخرین ویرایش:

z_elect

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب بستگي داره چه رشته اي بخواد بره. علوم پايه ي(علوم كامپيوتر و رياضي و فيزيك و شيمي) اصفهان و احتمال داره بياره البته بيشتر دانشگاه اصفهان .صنعتي اصفهان شانسش كمتره. البته فيزيك معمولا رتبه ي بهتري ميخواد معمولا نسبت به بقيه ي علوم پايه ها.
مهندسيا رو احتمالش خيلي كمه توو اصفهان(دانشگاه اصفهان و دانشگاه هنر اصفهان و صنعتي اصفهان) اما اگه حدود 4-5 بود شانسشو داشت واقعا.
اما به هر حال بازم بزنه.يهو ميبيني يه جاي خالي بود.
شهركرد تقريبا شانس همه ي مهندسيا رو داره.
كاشانم شانسش زياده اما شايد بعضي از مهندسيا رو نياره .شايدم بياره.
سمنان و اراك هم خوب قبول ميشه ها.البته شايد بعضي از مهندسياي تاپو نياره .شايدم بياره.
اطراف يعني كجا دقيقا؟
كلا چيزايي كه رتبه ي بهتري ميخواد هم بزنه.
من طبق امار پارسال دیدم.مهندسی شعرکرد تا6هزاره نهایتا.
من که میگم بزاره سال دیگه

WOMIS

عضو جدید
سلام/.
بچه ها دوره های نیمه حضوری چیه؟! کلاس هاش کجا برگزار می شه؟! تو خود دانشگاه های سراسری؟! در مورد شهریه ش هم یه کوچولو توضیح بدید لدفن!
غیر انتفاعی بهتره یا پیام نور یا نیمه حضوری؟! :huh:
معلومه غیر انتفاعی بهتر از پیامه نوره ...ولی از نیمه حضوری چیزی نمیدونم...حالا دوستان بهتر کمکتون میکنن

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
کلاسای غیر انتفاعی چطوره؟! زیاده؟!
بچه ها میشه یه سالی رو غیر انتفاعی خوند و سال بعدش سراسری امتحان داد و بعد از غیرانتفاعی به روزانه تطبیق واحد می کنن؟!

WOMIS

عضو جدید
دوستان من رشته‌ام تجربيه و رتبم تو منطقه3 شده12600 و ساکن کرجم. امسال هم سال دومه که کنکور دادم(البته سال اول اصلا نخونده بودم و رفتم سر جلسه و سال دوم هم روحيه‌ي خوبي نداشتم اصلا). ميخوام بدونم امسال ميتونم رشته‌ي خوبي قبول شم. فقط روزانه و شبانه ‌ي کرج، تهران، قزوين. منظورم رشته‌هايي با بازار کار خوب و درامد خوب هستش. اگه نه بنظرتون ارزش داره بمونم براي سال بعد؟ ممنون ميشم کمکم کنيد:gol::gol::gol:
شما اگه شهرای دورتر تو قطبت انتخاب کنی رادیولوژی اینا بیاری ...تهران که هیچی ولی کرج. قزوینم احتمالش کمه ...دوسته من با 5000 تغذیه قزوین قبول شد2سال پیش
ببین متناسب با رتبت رادیو لوژیو تغذیه و حسابداری میاری که بازار کارش بهتر از بقیس...البته علوم ازمایشگاهی از نظر بازار کار بهتر از ایناس ولی احتماله قبولیت کمه ...اگه شهرایه دورتری بزنی شاید آوردی علوم آزمایشگاهیو

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
:w05:ازتحصیل دورشته تودودانشگاه متفاوت کسی میتونه اطلاع رسانی کنی عایا؟!

فکر نمی کنم بشه! غیرقانونیه!
ولی یکی از دوستای من معماری و شهر سازی رو هم زمان می خوند. دقیقا یادم نیست کدوم دانشگاه ها! ولی فکر کنم یکیش آزاد بود و یکیش پیام نور!

WOMIS

عضو جدید
بچه ها میشه یه سالی رو غیر انتفاعی خوند و سال بعدش سراسری امتحان داد و بعد از غیرانتفاعی به روزانه تطبیق واحد می کنن؟!
بله میشه این کارو کرد ...من چند نفرو دیدم که غیر انتفاعی میرفتن برا کنکوره ساله بعدم میخوندن...ولی تطبیق واحدش اطلاع ندارم
کلاساشم ترمه 1و2 کمه میشه برایه کنکور خوند...ترمایه بالاترش شاید سنگین بشه

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بله میشه این کارو کرد ...من چند نفرو دیدم که غیر انتفاعی میرفتن برا کنکوره ساله بعدم میخوندن...ولی تطبیق واحدش اطلاع ندارم
کلاساشم ترمه 1و2 کمه میشه برایه کنکور خوند...ترمایه بالاترش شاید سنگین بشه

مرسی لدف کردی!
فقط یه چیزی!. درسای عمومی رو تطبیق میدن یا درسای پایه ترم اول هم تطبیق داده میشه؟!

آیداجون

عضو جدید
فکر نمی کنم بشه! غیرقانونیه!
ولی یکی از دوستای من معماری و شهر سازی رو هم زمان می خوند. دقیقا یادم نیست کدوم دانشگاه ها! ولی فکر کنم یکیش آزاد بود و یکیش پیام نور!

آره خودم یه سرچی کردم متوجه شدم:huh: یکیش پیام نوریکیش روزانه چی یعنی میشه؟!

Pure Liveliness

عضو جدید
بازم سلام دوستان عزیز

ببینید من بیشتر از علاقه و شان اجتماعی رشتم ب بازار کارش اهمیت میدم

خیلی برام مهمه

اگه مثلا قراره بیام صنایع یا عمران یا مکانیک و باز حقوقم حدود دو میلیون باشه تازه ب شرط استخدام

ترجیح میدم دیگ کنکور ندم و برم مهندسی نساجی صنعتی اصفهان

پس لطفا در مورد بازار کار ب من بگین رشته های دیگ چه خبره

برای نساجی مطمئنم بازار کار یک تا دو میلیونی براش هست
حرفتون منطقيه.
راجع ب كامپيوتر ميگم.
كاراي معمولي توو يه شركتي دفتري جايي واسه كسي كه كارشناسي داره و كار تجربي بلده حدود 1 تومن هست تا بيا بالا كاراي حرفه اي و توو شركتاي بزرگ و پروژه گرفتن توو شركتا ي بزرگ كه البته نيازمند علم بالا و تجربه هست چندين ميليون تومن درآمد.
البته ميشه با مدرك ارشد توو غيرانتفاعياي شهرستانا درس داد البته با ممارست.كه حدود يك و نيم اينا درمياد ازش.

F_C

عضو جدید
baaaaashe agh ghabool
dir fahmidam vali fahmidam elmo sanat hava faza nadare va amir kabir ham rotbam omran nemirese
B HAR HAL mamnoon k javab nadadin va aslan mahal nazashtin
faghat mikhastam az tajrobatoon estefade konam

fereshte94

عضو جدید
بهترینش برات ازاده من رتبم مثل تو بود مهندسی صنایع بوعلی محل تحصیل توسرکان قبول شدم ولی رفتم آزاد کرج شبانه شاید بتونی اراک بری
یه سال دیگم بمونی ارزش نداره ممکنه رتبت بدتر شه همین امسال برو

ممنون:gol: راستش من بازارکار و درامد و جاي پيشرفت رشته واقعا برام مهمه براي همين ميترسم برم و بعد پشيمون بشم که چرا اينکارو کردم. راه دور هم که خونواده مخالفن و من مجبورم از تهران-کرج-قزوين دورتر نرم! آزاد هم که وضع شهريه‌ها افتضاحه اونم تو رشته‌هاي علوم پزشکي! وقتي اينارو ميبينم و مشکلات بعدشو تصور ميکنم با همه‌ي عذابش انگار پشت کنکور موندن راه بهتريه.:confused:

fereshte94

عضو جدید
شما اگه شهرای دورتر تو قطبت انتخاب کنی رادیولوژی اینا بیاری ...تهران که هیچی ولی کرج. قزوینم احتمالش کمه ...دوسته من با 5000 تغذیه قزوین قبول شد2سال پیش
ببین متناسب با رتبت رادیو لوژیو تغذیه و حسابداری میاری که بازار کارش بهتر از بقیس...البته علوم ازمایشگاهی از نظر بازار کار بهتر از ایناس ولی احتماله قبولیت کمه ...اگه شهرایه دورتری بزنی شاید آوردی علوم آزمایشگاهیو

ممنون:gol: مشکلم اينه که راه دور نميتونم برم. نميدونم اتاق عمل قزوين ميتونم بيارم يا نه و اصلادرمقايسه با راديولوژي از نظر بازارکار و درامد و جاي پيشرفت کدوم بهترن؟:question: تغذيه که فک ميکنم همه بيکارن!

fereshte94

عضو جدید
من كسيو ميشناسم با 20 هزار منطقه 3 زيست روزانه ي رشت قبول شد البته پسر بودا. سال دومشم بود.
البته روزانه بودنشو شايد خالي بسته باشه! نمي دونم.

ممنون:gol: البته فکر ميکنم علوم پايه نزديکتر هم بتونم بيارم ولي متاسفانه بازارکارشون خرابه!:( دوست ندارم چند سال ديگه برگردم همين جايي که الان هستم:w05:

Haunted

عضو جدید
سلام دوستان
منطقه 3 با رتبه زیرگروه 1 : 1270 (نمره کل تو زیرگروه 1 = 8253) صنایع تبریز میتونم قبول شم (روزانه) ؟
نظرتون راجع به مهندسی معدن چیه (دانشگاه تهران یا امیر کبیر) ؟ کلاسش و بازار کارش و ...
مهندسی مواد و متالوژی و شیمی چی ؟
صنایع رشته مورد علاقمه و کلی هم تحقیق کردم و ... ولی شناختی نسبت به مواد و معدن و.. ندارم.
دانشگاه تهران یکی از کدرشته هاش مهندس صنایع ولی محل تحصیلش گیلانه ابنا مدرکی که می دن واسه دانشگاه تهرانه ؟ به همون اندازه واسه ورود به بازار کار معتبره ؟ این بهتره یا صنایع دانشگاه هایی مثه ارومیه و همدان ؟

behnam5670

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
منطقه 3 با رتبه زیرگروه 1 : 1270 (نمره کل تو زیرگروه 1 = 8253) صنایع تبریز میتونم قبول شم (روزانه) ؟
نظرتون راجع به مهندسی معدن چیه (دانشگاه تهران یا امیر کبیر) ؟ کلاسش و بازار کارش و ...
مهندسی مواد و متالوژی و شیمی چی ؟
صنایع رشته مورد علاقمه و کلی هم تحقیق کردم و ... ولی شناختی نسبت به مواد و معدن و.. ندارم.
دانشگاه تهران یکی از کدرشته هاش مهندس صنایع ولی محل تحصیلش گیلانه ابنا مدرکی که می دن واسه دانشگاه تهرانه ؟ به همون اندازه واسه ورود به بازار کار معتبره ؟ این بهتره یا صنایع دانشگاه هایی مثه ارومیه و همدان ؟
اگه از رشته‌های دیگه می‌تونید قبول بشید، معدن رو بیخیال بشید. بازار کار صنایع توو جاهایی مثل تهران یا شهرهای غیز نفتی، از مواد و مهندسی شیمی بهتره، ولی من موندم شما با چه حسابی میگید راجع به صنایع تحقیق کردید؟ صنایع یکی از بدترین چارت‌های درسی رو در بین رشته‌های مهندسی داره و خود بچه‌های صنایع هم قبول دارند که با پاس کردن ریاضی 2، لیسانسشون رو گرفتند. به جز درس تحقیق در عملیات چیز دیگه‌ای از درس‌ها یاد نمیگیرید و البته چیزهایی که از دبیرستان یاد گرفتید هم توو دانشگاه یادتون میره. از ریاضی هم فقط آمار میخونید و در اصل ریاضی رو میذارید کنار. ولی همون طور که گفتم خیلی راحت لیسانس میگیرید و بازار کارش هم بد نیست، اگه با چیزای دیگه‌ش مشکل ندارید، من صنایع رو پیشنهاد میدم. زودتر از مواد و مهندسی شیمی هم پر میشه.
احتمال زیاد مدرکش مال دانشگاه تهران باشه ولی باز بپرسید. چون مثلاً دانشگاه تبریز هم عمران داره و محل تحصیلش یه جای دیگه هست ولی مدرکش به اسم دانشگاه تهرانه.

real_madirid

عضو جدید
دوستان
من بین مهندسی صنایع صنعتی اصفهان و مدیریت صنعتی تهران گیر کردم؟
تازه این وسط مهندسی مواد علم و صنعت یا امیرکبیر هم هست
اون 2تای اولو بیشتر دوس دارم
میخوام بدونم کدوم آینده بهتری داره؟
قصدم تادکتراس ن کمتر
تهران شرایط برای دکترا گرفتن مساعد تره ن؟
..................

mostafa ghodrat

همکار مدیر مهندسی برق
کاربر ممتاز
غیر انتفاعی اگر موسسه باشه یه قرون نمیارزه...ولی اگر دانشگاه غیر انتفاعی باشه خوبه. بله میشه . شما غیر انتفاعی میخونی و سال بعد کنکور دولتی شرکت میکنی و قبول میشی از غیر انتفاعی انصراف میدی و تمام نمراتی که بالای 12 هست رو حتی روزانه تطبیق میدن .

:w05:ازتحصیل دورشته تودودانشگاه متفاوت کسی میتونه اطلاع رسانی کنی عایا؟!
بله . رتبه های برتر کنکور میتونن دو 2 دانشگاه مختلف همزمان درس بخونن. قانونش تازگی تصویب شده

زیاده خیلی زیاد ... ازاد تو شهر خودت به صرفه تره.
اگه ترمی 800 شهریه باشه حداقل....میشه ماهی 200 تقریبا و غذا هم که خدا تومن بگو مثلا 200 حداقل و خوابگاه هم بگو 300 حداقل تقریبا ماهی 700 هزار تومن حالا کمی بالا و پایین باید خرج کنی.

ni_rosa_ce

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
غیر انتفاعی اگر موسسه باشه یه قرون نمیارزه...ولی اگر دانشگاه غیر انتفاعی باشه خوبه. بله میشه . شما غیر انتفاعی میخونی و سال بعد کنکور دولتی شرکت میکنی و قبول میشی از غیر انتفاعی انصراف میدی و تمام نمراتی که بالای 12 هست رو حتی روزانه تطبیق میدن .
زیاده خیلی زیاد ... ازاد تو شهر خودت به صرفه تره.
اگه ترمی 800 شهریه باشه حداقل....میشه ماهی 200 تقریبا و غذا هم که خدا تومن بگو مثلا 200 حداقل و خوابگاه هم بگو 300 حداقل تقریبا ماهی 700 هزار تومن حالا کمی بالا و پایین باید خرج کنی.

فرق موسسه و دانشگاهش در چیه؟! :huh:
واسه رشته زبان که فقط دو تا دانشگاه داره که یکیش بین المللی امام رضاست و یکیش هم شیخ بهایی اصفهان! باقی همه موسسه س!
کتاب هایِ درسیشون هم با هم فرق دارن؟! یا مثل روزانه س؟!

آزاد که بدرد نمی خوره!... غیر انتفاعی بهتر از اونه!... فکر می کنم زبان کمتر بشه هاااا!

آقا علی آقا

عضو جدید
آقایون و دوستان گل و عزیزم...من کشاورزی و مدیریت صنعتی و ...دانشگاه تهران قبولم...بگین خب،بعد افرادی هستند در کنارم که میگویند که من بروم به پزشکی بین المملل یا مثلا پزشکی های دانشگاه هایی مثل کرمانشاه و یا بم و یا جیرفتو یا هرمزگان که مناطق محرومند و تا رتبه ای بالا میگیرند و یا حتی دام پزشکی شبانه برخی دانشگاه ها که قبول میشم...حالا بگین خب،
من تا صبح همین امروز با اطمینان می خواستم برم کشاورزی تهران چون علاقه هم به این رشته در من به وفور یافت میشه...جان خود تون که نه جان من،خیلی صاف و ساده یه راهنمایی مشتی بزنین ما رو مستفیذ!!!کنین دوستان عزیزم که محتاجیم به راهنمایی و تجاربتون...البته دانشگاه پزشکی زابل رو هم پیشنهاد کردند...:surprised:

بالا