دنیای مجازی...دل های مجازی

اوسپید

عضو جدید
مادران اینترنتی

مادران اینترنتی

مادران اینترنتی
همین زن، گاهی که در نقش مادر است و با دنیای مجازی به خوبی آشناست، می‌تواند فاصله بین نسل‌ها را کم کند. وقتی فرزندش می‌بیند که مادرش با تکنولوژی روز دنیا پیش می‌رود و از آن اطلاعات و آگاهی درستی دارد، با مادر خود احساس نزدیکی می‌کند و این درک متقابل می‌تواند بهترین ابزار برای تربیت فرزندان خانواده باشد؛ علاوه بر این، میزان آشنایی مادر خانه با اینترنت می‌تواند در بالا بردن سطح اعتماد به نفس فرزندش تاثیر بسزایی داشته باشد.
مادر آشنا به اینترنت، خیلی راحت‌تر می‌تواند فرزندانش را در این فضا راهنمایی و کنترل کند و آن‌ها را با ابعاد مختلف این دنیا آشنا کند و این امر نتیجه‌ای ندارد جز اینکه فرزندان اینچنین خانواده‌ای، انسان‌های شاد‌تر و سالم‌تری هستند و کمترین میزان آسیب‌پذیری را دارند؛ و از همه مهم‌تر اینکه با ایجاد حس صمیمیت و درک متقابل مادر با فرزند، از ایجاد شکاف بین نسل‌ها تا حدودی جلوگیری می‌شود.

اوسپید

عضو جدید
همسران و مادران اینترنتی احتیاط کنند!

اما همیشه این طور بوده است که در کنار فواید و مزایای استفاده از امکانات، هر چند که بی‌شمار و قابل تحسین باشد، حتما عیب‌ها و مشکلات و آسیب‌هایی نهفته است. برای مثال اگر زن به گردش در فضای مجازی اعتیاد پیدا کند، مخصوصا اعتیاد شبانه، در زندگی زناشویی با مشکلات جدی رو به رو می‌شود.
اولین اتفاق، احساس دوری زوجین از یکدیگر است. مرد حس می‌کند زن همه وقتش را با چرخیدن در این فضا پر می‌کند و گمان می‌برد دیگر در مرکز توجه زن نیست. همین امر دلیل خوبی برای بهانه‌جویی مرد و دل‌زدگی و فرار او از محیط خانه می‌شود؛ تا جایی که امکان دارد مرد احساس خلأ عاطفی یا جنسی کرده، برای رفع نیاز‌ها و پر کردن خلأ‌هایش به جایی و کسی بیرون از خانه پناه ببرد. این احساس تنهایی و عدم آرامش مرد خانواده به دلیل وجود شخص سومی به نام اینترنت، می‌تواند خطرات مهم‌تر و جدی‌تری داشته باشد.
کاهش میزان ساعات گفتگوی زوجین، یکی دیگر از خطرات جدی ورود اینترنت به فضای خانواده‌ها است؛ که ممکن است به منزوی شدن مرد یا زن منجر شود و نتیجه این دوری که منشأ آن وجود اینترنت است، طلاق عاطفی زیر یک سقف باشد. تأثیر چنین معضلی در تغییر نامطلوب ارتباط بین پدر و فرزند نیز به چشم خواهد خورد.
از سویی دیگر همین مشکل می‌تواند گریبان‌گیر فرزندان شده، آن‌ها را به دلیل عدم توجه کافی مادر، منزوی یا پرخاشگر کرده، آنان را در روابط اجتماعی دچار مشکل کند.

اوسپید

عضو جدید
زنان و اینترنت

زنان و اینترنت

زنان و اینترنت
فعالیت افسارگسیختهء مادر در فضای مجازی، به غفلتِ او نسبت به وضعیتِ تحصیلی و تربیتی آن‌ها منجر می‌شود. فرزندان به مرور دچار افت تحصیلی شده و رفتارهای نابه‌هنجار در آن‌ها نهادینه می‌شود. به دنبال کاهش ارتباط مادر با دنیای حقیقی، ارتباط او با معلمان و مسئولین مدرسه گسسته شده، از کیفیت تحصیل و رفتار فرزندانش بی‌اطلاع می‌شود.
مادری که تمام وقتش را اینترنت و تمام فکرش را جذابیت‌های اینترنت پر می‌کند، از ایجادِ ساعاتی مفرح در خانواده غافل شده، لذاتِ زندگی‌اش را با دوستان مجازی‌اش به اشتراک می‌گذارد؛ و نه در ایجاد تفریحات و تنوع در خانه تلاش می‌کند و نه در تفریحاتِ کوچک اعضای خانواده آن‌گونه که باید سهیم می‌شود. از این روست که همسر و فرزندانش، ‌ هر کدام به گونه‌ای در صددِ پر کردنِ جای خالی مادر و عواطف زنانهء او برمی‌آیند.
اعتیاد مادر به اینترنت می‌تواند به اعتیاد فرزندان به اینترنت هم منجر شود که نتایج مضر و ناخوشایند آن در بُعد تربیتی، تحصیلی و موقعیت اجتماعیِ فرزند روشن و انکارناپذیر است.
در هر حال فواید و مضرات استفاده از ابزاری مثل اینترنت بر روی خانواده‌ها، با برنامه‌ریزی و آگاهی قبلی و کنترل و شناخت آن قابل کنترل و تعدیل است و نمی‌توان آن را بی‌ضرر یا بی‌سود تلقی کرد.
منبع : تبیان

اوسپید

عضو جدید
دلــخــور ڪـﮧ میشَـوَم

دلــخــور ڪـﮧ میشَـوَم

دلــخــور ڪـﮧ میشَـوَم
بُــغــض میڪُنَـم
مے آیَـم پُــشــت صَفــحـﮧ ے مــآنـیتــورَم
چيزايي میـنــویسَــم وَ صــورَتَــڪ میــگُذآرَم
صـورَتَڪے ڪـﮧ میـخَنـدَد ":D"
وَ پُــشــتَـش قــآیــم میـشَـوَم
وَ فڪر میڪُنے ڪـﮧ میــخَـنـدَم
وَ بــخـَـندے
اشڪهــآیَم مے آیـَـند وَ مـَטּ
مُدآم بــآ صورَتـَک مَــجــآزے مـیخــَندَم
تــو ڪـﮧ میــخــَندے
بــآوَرَم مــیشـَوَد
شــآد میشَوَم
اشـڪهــآیَـم روے گــونــﮧ ام مــیخـُشڪَــند . .

اوسپید

عضو جدید
کاش هیچ وقت این دنیای مجازی نبود
چون هر قدر تو دنیای مجازی بهم نزدیک میشیم
به همون اندازه تو دنیای واقعی از هم دور میشیم
دیگه حروف جای حرفها رو گرفته
و شکلکهای ساختگی باعث سروی روح و خشکی چهره هامون شده
کاش هیچ وقت این دنیای مجازی نبود

اوسپید

عضو جدید
====

====

از دنیـــای ِ واقــعـی و نــامــردیــاش ! پنــــاه آوردیــــم بــه دنیــای ِ مـجــازی !
غــافـل از این کــه ، آســمون ، هـــمون آسـمونــه ...

اوسپید

عضو جدید
====

====

مجــــازی هستیم...امــــا...

دلمــــــان مجازی نــــیست... میشکند...

حواست به تایــــپ کردنت باشــد...

اگـه قـراره من فـردا فرتیـــــــــــــ بمـیـرم
باید خنگ باشم دنیـا رو جـدیــ بــگــیــرَمـــ : )

اوسپید

عضو جدید
دنیای مــــــجازی دنیای کوچکی است ...

و به تبع آن آدمهــــــای کوچکی هم دارد

٬ بغیر یکسری استثناء ..

درگیراین دنیـــــا و آدمهــــــایش نشو،

پاگیرشان نشو ،

درکشان کن و بـــــــرو ...

اینجا همه هستند اما هیچکس نیست..

اسیرت میکند و خیالــــــــباف ......

درگیرش نشــــــــــــو!!!!!!!

اوسپید

عضو جدید
====

====

دنیای مجازی....آدم های مجازی...زندگی مجازی....لحظه های مجازی....دل تنگی های مجازی...دوستی های مجازی...انتظارهای مجازی...عشق های مجازی...
روزگار مجازی...
محبت مجازی....چهره های مجازی...
حرف های مجازی....دیدار های مجازی...
همه چیز مجازی...

و اما در گیر و دار تمام این لحظه های مجازی حقیقت تلخی هم هست...

من تنها...تو تنها...او تنها...ما تنها....

کمی از این مجازی ها فاصله بگیریم وحقیقی شویم...

تا دیگر مجازی پسوند تمام اعمالمان نشود...تا صفحه ی مانیتور برای من و تو همدم لحظه های تنهایی نشود...تاجانشین آدم های واقعی زندگی نشود....
بیایید کمی مجازی نباشیم...

اوسپید

عضو جدید
======

======

فعالیت کردن در فضای مجازی و پاک ماندن در آن تقوای دو چندانی میخواهد.

یادمان نرود:

گاهی به گناه به اندازه یک کلیک فاصله داریم...

یادمان نرود:

فضای مجازی هم محضر خداست...

در روز حساب تمام این سایت ها،...تمام کلیک ها ....یاهو مسنجر...آدی ها..

چت روم ها...به حرف می آیند و گواهی می دهند بر کارهایمان....

نکند که شرمنده شویم....امان از لحظه غفلت که خدا شاهد است و بس.....

گاهی روی مانیتور کامپیوتر بچسبانیم ورود شیطان ممنوع....

اوسپید

عضو جدید
=====

=====

چشمت که به مانیتور می افتد
و انگشتانت که تند و تند کلید های کیبورد را می پیمایند،
خیلی وقت ها پشت شخصیت مجازی ات که پنهان می شوی،
حواست پرت می شود که یک نفر از رگ گردن به تو نزدیک تر است،
حتی وقتی که دلت را سپرده ای به پنجره های توی مانیتور...

راستی،
دنیای مجازی هم جزو محضر خدا هست؟

«...هُو اَقرَبُ لِلتَقوی»

حرف های خدا جالب است
تقوا چیزیست که می توان فاصله را نسبت به آن سنجید؛
تقوا چیزیست که هر کسی می تواند فاصله با آن را بسنجد و بفهمد؛
تقوا چیزی ست که می توان به آن نزدیک شد؛
تقوا چیزیست که باید دائم به آن نزدیک تر شد..

zahra1386

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هر چیزی و هر کاری وقتی از حالت متعادلش خارج بشه تبدیل میشه به یک معضل اما این دلیل بر بد بودن کلی و رد اون کار نمیشه!

به شخصه خیلی چیزها از دنیای مجازی یاد گرفتم...خیلی خیلی زیاد...

کتمان نمیکنم که گاهی توی این دنیا دلم شکست...ناراحت شدم...اعصابم خرد شد...وقتم تلف شد...فکرم درگیر شد اما در کنار همه ی این ها تجربیاتی به دست آوردم که تغییرات مثبت زیادی در من ایجاد کرد...

تجربیاتی که به جرات میتونم بگم تجربه ش توی دنیای واقعی یا غیر ممکن بود یا بهای زیادی داشت...

درس هایی که من توی کلاس دنیای مجازی گرفتم خیلی کمکم کرد توی دنیای واقعی و رفتارم با بقیه...

در کل به نظرم این خود ماییم که خوبی و بدی یک چیز رو رقم میزنیم...استفاده ی درست و به اندازه و به جا از محیط مجازی هم نه تنها بد نیست بلکه به نظر من خیلی هم خوب و آموزنده میتونه باشه:smile::gol:

kozey

عضو جدید
[h=1]دنیای مجازی و‌آسیب‌های روانی آن بر نوجوانان[/h]
بیدار بودن در ساعات خواب و استفاده افراطی از این تکنولوژی باعث بروز مشکلات ادراکی و روحی مانند افسردگی، ناامیدی و مشکلات یادگیری می‌شود. در این مورد نیز بهتر است والدین مثل تمامی زمینه‌های مربوط به فرزندان مراودات مجازی و نحوه استفاده آن‌ها از تلفن همراه را زیر نظر بگیرند و کنترل کنند.

استفاده بی‌رویه از تلفن همراه، گشت‌های شبانه در اینترنت و ارسال پیام‌های کوتاه در شب باعث اختلال در خواب شده و تعادل روانی نوجوانان را به‌هم می‌زند. متاسفانه امروزه شاهد یک شکاف فرهنگی در جامعه خود در زمینه استفاده از ارتباطات نوین و دنیای مجازی هستیم. یعنی تکنولوژی در دسترس قرار گرفته ولی هنوز فرهنگ استفاده بهینه از آن بر جامعه حاکم نشده است. پیامک بازی ومکالمات طولانی در ساعات استراحت و گشت‌های شبانه در اینترنت باعث اختلال در ساعات خواب می‌شود و سرانجام می‌تواند افسردگی مزمن برای نوجوانان به همراه بیاورد. زنگ تلفن همراه وآمدن پیام کوتاه در ساعت اول خواب باعث بیدار شدن همراه با اضطراب شده، سلامت خواب شبانه را به‌هم می‌ریزد و نهایتا باعث پریشان خوابی می‌شود. دست آخر همین پریشان خوابی برای حتی یک شب می‌تواند تعادل روحی و روانی فرد را در فردای روز کاری از او بگیرد و باعث بی‌حوصلگی و افسردگی شود. در مورد نوجوانان دانش آموز این امر می‌تواند موجب بی‌حوصلگی آن‌ها در کلاس درس شود در مدرسه آن‌ها را افسرده و بی‌حال کند تا اینکه روند تعلیم و تربیت دانش آموزان با بحران رو به رو شود. نوجوانانی که در زمان خواب خود نمی‌توانند لپ تاپ یا تلفن همراه خود را کنار بگذارند بیش از دیگران به ناامیدی و افسردگی دچار می‌شوند و حتی ممکن است دچار مشکلات یادگیری شوند. بیدار بودن در ساعات خواب و استفاده افراطی از این تکنولوژی باعث بروز مشکلات ادراکی و روحی مانند افسردگی، ناامیدی و مشکلات یادگیری می‌شود. در این مورد نیز بهتر است والدین مثل تمامی زمینه‌های مربوط به فرزندان مراودات مجازی و نحوه استفاده آن‌ها از تلفن همراه را زیر نظر بگیرند و کنترل کنند.

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگرراه به جایی نمی برید مطمئن باشید

راه به چاهی می برید آنهم به عمق ندانم کاری خویش

اینجا همه خوبن ، همه مهربونند ، همه از دروغ بدشون میاد ،

همه از خیانت نفرت دارن ،

همه واسه خودشون فرشته هستند ،همه فکر می کنند ....

ولی نمیدونم این آدما کجای شهرمون هستند که هیچوقت پیداشون نمی کنم!

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
اسمش فضای مجازیســــــــــــــــت

یعنی صورت ها را نمیتوان اینجا دید

اما بسیاری سیرت های واقعی شان را اینجا نشان میدهندفقط اینجا...

اينجا فضاي مجازيست!جايي كه كمبود هاي زندگي بي هزينه جبران ميشود!

اينجا مهندس شدن؛پولدار شدن؛ خوشتيپي و زيبايي به راحتي دست يافتني ست!

اينجا جايي ست كه
شاهزاده سوار بر اسب دختران شدن آسان! و پري روياهاي پسران راحت است!

اينجا بازار فروش آدم هاي ايده ال است!اينجا همه روشنفكر هستن و از نيچه و فوكو جمله ميگـــــــن!

اينجـــــــا بي هزينه ميتوان بهترين بود!

كافي ست كمي
دورووووووووووووووغ بلد باشي!

و ايمان و انسانيت رو قرباني كني!

sabahat

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی چرا همش بدی ِ دوستیهای مجازی گفته شه؟؟؟

به نظر من دوستیهای مجازی که تو این باشگاه داشتم ، اگر به دوستی واقعی کشیده شه خیلی بادوام تر هست!!(البته با جنس موافق ها :D)

من چند تا دوست توی این باشگاه پیدا کردم که خیلی هم برام مفید بودن .....اگه بشه حتی دوست دارم باهاشون یه قرار حضوری داشته باشم و ببینمشون .... و تبدیل به دوستی واقعی شه!

با هات موافقم. من بهترین دوستم رو اینجا پیدا کردم .... وقتی دیدمش انگار خودمو دیده بودم ......

ولی فضای مجازی یکسری خطر هم داره.... دیگه باید حواستو جمع کنی خوباشو بگیری...

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز

حیا در دنیای مجازی

دنیای مجازی = دنیای دروغ های زیبا

بعضی دوستی ها ...نابودیست

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
✔ حــــواست بـہ دلتــ باشد . . .

✔ آن را هـ ــر جایــــے نگــذار!

✔ ایــن روزهــــــا دل را میــدزدند . . .

✔ بــعد ڪہ بہ دردشـــان نـخــورد

✔ جـای صـــندوق پـستـــ آنــ ــرا در سطل آشـــــغال

مے اَندازند !

✔ و تــو خوبــ مـیـــــدانے دلے که اَلمثنے شد!

✔ دیــگر دِلــــ نمـیشود. . .....

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدایا بر فراز دلم و انگشتانِ دستم ،خودت

منطقه پرواز ممنوع اعلام کن!

خدايا خودت مواظبِ حرکاتِ انگشتانِ دستم باش

خدایا خودت مواظب توبه ام باش

خدایا خودت به انگشتانم بیاموز که

روشن ترین ثانیه ها را رقم زنند

عادت کردن به صحبت با نامحرم

-به حساب اعتماد به نفس، یا تجربه، یا اجبار کاری، یا هر چه که بگذاری-

اولین بدی اش این است که...

سختی اش را حس نمی کنیم،

که سر هر کلمه مان ترمز بزنیم و درست سبک و سنگین کنیم،

اضطراب نداریم در گردنه جمله بندی هایمان،

به لب پرتگاه راه رفتن عادت میکنیم...

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز
این روزها کسی به خودش زحمت نمیدهـد

یک نفر را کشف کند

زیبایی هـایش را بیرون بکشد

تـلـخـی هـایـش را صـبر کـنـد..

آدم هـای امــروز

عـشـق هـایِ کـنـسـروی می خواهند

یک کنسرو که فقط دَرش را باز کنند

بعد یک نفر شیرین و مهربان و زیبا

از داخلِ کـنـسـرو بپـرد بیرون...

وهی لبخند بـزند و بگوید:

حق با تــوست !!!
=====================
دنیا را بد ساخته اند

کسی را که دوست داری

، تو را دوست نمی دارد

کسی که تورا دوست دارد ،

تو دوستش نمی داری

اما کسی که تو دوستش داری و او هم تو را دوست دارد

به رسم و آئین هرگز به هم نمی رسند

و این رنج است

(
دکترعلی شریعتی)

MARIA RED

عضو جدید
کاربر ممتاز

مراقب دست راستتان که کلیک میکند

و سر انگشتانتان و چشم هایتان باشید

" کـــل اولئک کان عنه مسئـــولا "
و بدانیم و آگاه باشیم كه

خــدا

هم یك كاربر همیشه آنلاینِ اینجاست !

چشمت که به مانیتور می افتد

و انگشتانت که تند و تند کلید های کیبورد را می پیمایند،

خیلی وقت ها پشت شخصیت مجازی ات که پنهان می شوی،

حواست پرت می شود که یک نفر از رگ گردن به تو نزدیک تر است،

حتی وقتی که دلت را سپرده ای به پنجره های توی مانیتور...

مسروری

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
تشکر از دوستانی که زحمت میکشن مطالب مختلف رو در این تاپیک قرار میدن

ولی

صرف اینکه یکسری مطالب کپی بشه وحتی یکبار با تامل خونده نشه جالب بنظر نمیرسه
ویا نوشته بشه وعمل نشه
عامل بی عمل (میدونید حتما) به زنبور بی عسل تشبیه شده

دوستانی هستند که کلی از خطرها ومشکلات احتمالی دنیای مجازی،دوستان مجازی،گفتگوهای مجازی ؛اینجا مطلب گذاشتند ولی متاسفانه برخوردشون با افراد مجازی! با نوشته هاشون زمین تا آسمون متفاوته.

پیامهاشون در صفحات شخصی دوستان مجازی!عکس هایی که برای دوستان مجازی قرار میدن! طرز صحبت کردن ونوشتنشون در تاپیک های مختلف با دوستان مجازی! موید این مطلب هست که در این تاپیک به صرف کپی پیس کردن یکسری مطالب مشابه موضوع در حال افزایش پست هستند

قبل اینکه بخواید پاسخی برای رد گفته های من پیدا کنید لطفا یک بار تاپیک رو به اندازه ی یک نگاه ساده ،مرور کنید و
ببینید عزیزان بزرگواری که کلی پست ارسال کرده اند نوع گفتارشون در سایر قسمت های باشگاه چگونه هست .

واما خود موضوع تاپیک:
نظر شخصی من این هست که با این همه گسترش دنیای مجازی در بین خانواده ها به جای بد گفتن و بد دونستن،روش صحیح استفااده رو ترویج بدیم

من دوستان خیلی زیادی دارم که وقتی شروع به ارسال مطالب میکنند نیتشون قصد قربت هست ورفتار وگفتارشون هیچ تفاوتی با دنیای واقعی نداره
چرا که معتقدند عالم محضر خداست

آخرین ویرایش:
بالا