دلیل تحریم دوستی پسر و دختر

اوسپید

عضو جدید

سلام. معمولاً به عنوان دلیل تحریم دوستی پسر و دختر به سه سند نقلی استناد می شود:

1.آیه ای از قرآن که تنها راه ارضای میل جنسی را ازدواج دانسته است(و به طور مشابه آیات دعوت به پاکدامنی و نهی از زنا).

2.حدیثی که می فرماید اگر مردی با زنی دست بدهد با دست بسته به آتش خواهد افتاد.

3.حدیثی که می فرماید اگر مردی به شیرینی با زنی سخن بگوید، هزار سال در جهنم خواهد ماند و اگر آن زن نیز راضی به این امر باشد، مجازات مشابه دارد.

سؤال من این است که اگر پسر و دختری با هم دوست شوند و به زنا نیفتند، با هم دست ندهند و سخنان شیرین به هم نزنند، چطور؟ آیا آن موقع دوستی آنها مشروع است؟

سحر صبح

عضو جدید
سلام بر شما
مضرات دوستی دختر و پسر از منظر غیر دینی:
اصل حرمت ارتباط دو نامحرم بخاطر درگیر شدن دل است
دکتر انوشه میگفتند که حتی اگر دختر و پسر با هم دست ندهند، خاطره همدیگر رو هیچ موقع حتی بعد از زندگی با همسرشون از دل نمیتونن بیرون ببرن و ناخودآگاه باعث میشه مقایسه کنند و آنطور که باید و شاید نتونن به همدیگه دل ببندن!
و موارد زیادی رو فرمودن در مراجعات خودشون مواجه بودند، که دقیقا از همین نقطه در زندگی آینده شون مشکلات متعددی ایجاد کرده بوده...
خدا نمیخواد خانواده ها سست باشن و بچه های آینده در بستر یک خانواده غیر عاشق و غیر آرام تربیت بشن و عقده ای بشن
باید به جوانان گفت تو رو خدا هرچه سریعتر به خود بیاید و عاقلانه تر رفتار کنید . به فکر یک نسل بعد هم باشید چه اتفاقاتی قراره براشون رخ بده
چرا اینهمه جوان در مملکت عقده ای هستن؟
چرا به عرفانهای کاذب و گروه های شیطان پرستی رو میارن؟
اینها همه از گره های روحی و تربیت اشتباهشون در خانواده است...
و ریشه تربیت ناصحیح خیلی راحت به شخصیت پدر و مادر برمیگرده
شخصیت پدر و مادر بایست سلیم باشه و قوانین اسلامی در جهت ایجاد روحیه سلم و سلامت روح است. برای تحکیم خانواده است. برای تربیت نسلهای سلیم است.
یوم لا ینفع مال و لا بنون الا من اتی الله بقلب سلیم
روزی که هیچ مال و فرزندی سودی به حال افراد ندارد مگر کسیکه فقط با دل سالم به محشر وارد شده باشد.../

آخرین ویرایش:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
عاقا من همینجا از پشت تریبون اعلام میدارم:

من بعد ورود هرگونه دختر را به پروفم تحریم میکنم :w07:

فردا اخراجتون کردم نگید چرا؟ :d

آخرین ویرایش:

سحر صبح

عضو جدید
آیا اینجا جوّش اینه که هر دختری به پروفایل پسرا سر بزنه فکر خاصی در موردش میشه، یا شما اینطور فکر میکنید؟

من به نوبه خودم از الان اعلام کنم که به پروفایل خیلی از دخترها و پسرها سر میزنم، یعنی اصلا برام فرقی نداره دختر باشه یا پسر.

چون هرکسی شاید بخواد به دلایلی بعضیا رو رصد کنه...
خیلی دخترا ممکنه با پروفایل پسرونه بیان و برخی پسرها هم با پروفایل دخترونه ممکنه بیان...

بنابراین ما روی این مسئله حساس نیستیم شما هم بهتره حساسیت زیادی نشون ندید

آخرین ویرایش:

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اینجا جوّش اینه که هر دختری به پروفایل پسرا سر بزنه فکر خاصی در موردش میشه یا شما اینطور فکر میکنید؟من به نوبه خودم از الان اعلام کنم که به پروفایل خیلی از دخترها و پسرها سر میزنم، یعنی اصلا برام فرقی نداره دختر باشه یا پسر. چون هرکسی شاید بخواد به دلایلی بعضیا رو رصد کنه...خیلی پسرا رو دختر تصور میکنم و برخی پسرها رو هم میدونم که با پروفایل دخترونه ممکنه بیان... بنابراین ما روی این مسئله حساس نیستیم شما هم حساسیت زیادی نشون ندید
اخه رو تاپیک نوشته بودن دختر پسر تحریم مام گفتیم لابد خوبه اگه تحریم کنیم :dبنظرتون تحریم کنیم یا ن؟اینم بگم که بنده ب شخصه هیچ نظر بدی درباره دوسانم ندارم! بقیه رو نمیدونم و اما نکته ی دوم من یه راهی برای شناسایی پسر یا دختر بودن بلدم جدی میگم !خصوصی اگه خواستین یادتون میدم...

سحر صبح

عضو جدید
اخه رو تاپیک نوشته بودن دختر پسر تحریم مام گفتیم لابد خوبه اگه تحریم کنیم :dبنظرتون تحریم کنیم یا ن؟اینم بگم که بنده ب شخصه هیچ نظر بدی درباره دوسانم ندارم! بقیه رو نمیدونم و اما نکته ی دوم من یه راهی برای شناسایی پسر یا دختر بودن بلدم جدی میگم !خصوصی اگه خواستین یادتون میدم...

درسته
بنده هم فقط کافیه یک یا دو دقیقه با طرف گفتگوی آنلاین یا افلاین داشته باشم که پی ببرم
بعضیا این قدرت رو دارن که متوجه بشن حالا یا با روشهای خاص و یا با حسشون.

تحریم که نیاز نیست!
اصلا مگر میشه امکان رصد پروفایل رو روی اعضا بست؟

یک سؤال دیگه:
چرا برای برخی از تاپیکها و پستها امکان "تشکر" یا امتیاز دهی داریم اما برای برخیها رو نداریم؟
آیا بر اساس خاصی این امکان تنظیم میشه؟

یکی از بچه ها

عضو جدید
کاربر ممتاز

سلام. معمولاً به عنوان دلیل تحریم دوستی پسر و دختر به سه سند نقلی استناد می شود:

1.آیه ای از قرآن که تنها راه ارضای میل جنسی را ازدواج دانسته است(و به طور مشابه آیات دعوت به پاکدامنی و نهی از زنا).

3.حدیثی که می فرماید اگر مردی به شیرینی با زنی سخن بگوید، هزار سال در جهنم خواهد ماند و اگر آن زن نیز راضی به این امر باشد، مجازات مشابه دارد.

سؤال من این است که اگر پسر و دختری با هم دوست شوند و به زنا نیفتند، با هم دست ندهند و سخنان شیرین به هم نزنند، چطور؟ آیا آن موقع دوستی آنها مشروع است؟
بااااااااااوووووووووووو خودمون کم تحریم داریم:(
اینم شوما تحریم کن:wallbash:

majid.rk

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این تحریم کی تصویب شد پس ظریف داره چیکار میکنه ؟!

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
همچین دوستی هم که استاتر میفرمایند اسمش میشه تعامل نه دوستی

حداقل تو ایران
همیشه به ضرره دختره تموم میشه
چون مردا زن را فقط برای................. میخوان

yas87

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

در خصوص مورد سه اینو باید بگم که اصل حدیث به این ترتیب است : از پیامبر
هر کس با زن نامحرمی به حرام مصافحه کند، روز قیامت با دستان بسته به آتش انداخته می شود و هر کس با زن نامحرمی شوخی کند و به لذت سخن بگوید، در قبال هر کلمه هزار سال در جهنم زندانی گردد و زن نیز اگر در این سخن گفتن و مصافحه به رضایت با مرد همراه گردد و به مرد اجازه دهد که وی را ببوسد، بدنش را لمس کند و با او شوخی نماید، گناه او نیز همسان مرد است.بحار الانوار، ج7، ص214.

... اما نظر مراجع :
 l خانم ها مى توانند با نامحرم صحبت كنند; مشروط بر آن كه:
1. به قصد لذّت و ريبه نباشد; 2. صداى خود را ترقيق و تلطيف نكنند;
3. خوف افتنان[2] نباشد.
آيات عظام: امام، فاضل، گلپايگانى، مكارم، عروه، نكاح، با استفاده از مسئله ى 39.
امام: تحرير نكاح مسئله ى 29.
سيستانى: منهاج الصالحين، نكاح، مسئله ى 29.
خامنه اى: با استفاده از استفتائات، ج 1، ص 342، مسئله ى 1095.

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درستهبنده هم فقط کافیه یک یا دو دقیقه با طرف گفتگوی آنلاین یا افلاین داشته باشم که پی ببرمبعضیا این قدرت رو دارن که متوجه بشن حالا یا با روشهای خاص و یا با حسشون.تحریم که نیاز نیست! اصلا مگر میشه امکان رصد پروفایل رو روی اعضا بست؟یک سؤال دیگه:چرا برای برخی از تاپیکها و پستها امکان "تشکر" یا امتیاز دهی داریم اما برای برخیها رو نداریم؟ آیا بر اساس خاصی این امکان تنظیم میشه؟
امکان رصد پروفایل بست یعنی محدودش کرد شما اگه دقت کنید پروفم برای شما بسته س توی تنظیمات شخصی فقط قسمت دوستان فعاله برام... شما هم میتونید انجام بدیدو اما سوال دوم تو تالار زنگ تفریح دکمه ی تشکر نداریم چون مدیر اون تالار غیر فعالش کرده عوضش سیستم امتیاز دهی دارهکه همون دکمه ستاره هستش : )

سحر صبح

عضو جدید
امکان رصد پروفایل بست یعنی محدودش کرد شما اگه دقت کنید پروفم برای شما بسته س توی تنظیمات شخصی فقط قسمت دوستان فعاله برام... شما هم میتونید انجام بدیدو اما سوال دوم تو تالار زنگ تفریح دکمه ی تشکر نداریم چون مدیر اون تالار غیر فعالش کرده عوضش سیستم امتیاز دهی دارهکه همون دکمه ستاره هستش : )

من توی خیلی از تالارها میرم دکمه تشکر نداره.
در یک تالار واحد هم برخی ها رو امکان تشکر دارم و برخی ها رو ندارم

Tik TAAk

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من توی خیلی از تالارها میرم دکمه تشکر نداره. در یک تالار واحد هم برخی ها رو امکان تشکر دارم و برخی ها رو ندارم
دو حالت داره یا تشکرهاتون تموم شده که باید 24 ساعت صبر کنید که دوباره بهتون بدن!یا کلا دکمه ی تشکر رو از تالار مربوطه حذف کردند:gol: