درگذشت استاد "فریدون پوررضا " - خواننده و پژوهشگر محبوب گیلان زمین

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
صدایی که بوی خاک ، بوی شالیزار و بوی باران می داد

امروز 23 فروردین اولین سالگرد درگذشت استاد فریدون پوررضا ( استاد آواز گیلان ) هست ...

با اینکه یک سال از مرگ ایشون میگذره ولی هنوز هم مرگ ایشون برای خیلی ها باورکردنی نیست .

جناب همای در فراق استاد پوررضا آوازی رو خوندند که از لینک زیر میتونید ببینید. خیلی زیبا و البته غم انگیز خونده.
من که هر وقت گوش میدم واقعا اشک تو چشام میاد ....

http://www.aparat.com/v/cJlzY

روحش شاد :gol:

آخرین ویرایش:

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز
چند سال پیش با استاد پوررضا مصاحبه ای کرده بودند و از ایشون پرسیده بودند که چرا هیچ شعری به زبان فارسی نمیخواند ؟
که ایشون این جواب زیبا رو میدهند :

«من چیزهایی را که دوست دارم می‌خوانم. من نخواستم فارسی بخوانم چون ذلیل فارسی خواندن نبودم و وقتی زبان خودم را بهتر می‌خوانم چرا فارسی بخوانم؟»

:gol::heart::heart::gol:

me.fatima

عضو جدید
کاربر ممتاز

استاد ناصر وحدتی و پرواز همای در خاکسپاری استاد فریدون پوررضا
عکس از کوروش رنجبر

روزنامه ی شرق روز پنجشنبه 31/01/91 مقاله ای از پرواز همای درباره ی استادش فریدون پوررضا چاپ کرده است که در زیر می توانید متن این مقاله را بخوانید و همچینین با لینک زیر به متن مقاله در روزنامه ی شرق دسترسی خواهید د اشت.

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
سلام
واقعا اون اهنگی که همای در سوگ پورضا خونده معرکس !!
به هرکس میدم گوش بده اشکش در میاد
واقعا قشنگ خونده در وصفشون !!
واقعا پورضا صدای یک دیار بود !! تلاشهای ایشان بود که هنوز هم در هر سریال و یا برنامه ای در تلویزیون که اندکی شمالی باشد فرق نمی کند گرگان و گلستان و یا استارا ، آهنگهای شمالی رو میشنویم !
براستی که این موسیقی از بتن مردم و زندگیشون بر اومده که تو کل ایران اینقدر طرف دار داره !!!

mohadeseh.anzali

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خیلی خیلی خیلی آهنگاشون دلنشین بودن و صدای بسیار زیبایی داشتن.
خدا بیامرزدشون

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
هنوز هم که پس از باران رو گوش می دم همون حس قدیمی برام زنده می شه
روحش شاد