درخواست های مرتبط با:معرفی کتاب و مقاله و موضوع تحقیق

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مجدد
من تاپیکو گم کرده بودم
به شما هم پیشنهد میکنم تو قسمت تنظیمات تیک اون گزینه رو بزنبد که وقتی تاپیک آپ میشه بهتون خبر بدن:D

بهتون پیشنهاد میکنم بدون توجه به تاریخ کنفرانس ها یک موضوع رو که بهش علاقه دارید انتخاب کنید
موضوعی که انتخاب میکنید باید اونقدری واستون جذابیت داشته باشه که واسه نوشتن در موردش ذهنتون واسه پیدا کردن منابع فسفر بسوزونه،راحت بهتون بگم موضوعی رو انتخاب کنید که دغدغه ی ذهنی تون باشه:)

سعی کنید مقاله ای که قراره بنویسید از حالت علمی-پژوهشی داشته باشه تا علمی-مروری!

من شخصا با ابن مقالاتی که معمولا تو کنفرانس های داخلی ارائه میشه و حالت کپی و جمع آوری داره موافق نیستم،اینا تولید علم نیست،ما باید سعی کنیم پژوهش کنیم و نتیجشو به صورت مقاله ارائه بدیم

اینایی که می نویسم صرفا نظرات شخصیه خودمه و به این نظرات اکتفا نکنید:smile:
سلام ممنوم از راهنماييتون . ببخشيد اين تيك كه گفتيد بزنيد كجا بود؟ منم حيلي تاپيك هارو گم مي نم.

aminvood1

عضو جدید
کاربر ممتاز
NEbula

NEbula

سلام،من هم این ترم انسان طبیعت دارم،ما یه تیم ۳ نفره ایم و داریم روی سحابی ها تحقیق میکنیم،سحابی مجموعه ای از غبار ها و گاز هاست که توی فضا قرار داره،خیلی زیباس و ایده ی نویی هست! یک مقدار در مورد Nebula سرچ کن،شاید تو هم خوشت اومد

milad.ebadi

عضو جدید
سلام ممنوم از راهنماييتون . ببخشيد اين تيك كه گفتيد بزنيد كجا بود؟ منم حيلي تاپيك هارو گم مي نم.

کنترل پنل(تنظیمات) > تنظیمات شخصی > اطلاع رسانی و دریافت پیام > حالت پیشفرض برای اشتراک تاپیک های تالارها: اطلاع رسانی توسط ايميل

خوب توضیح دادم؟:smile:

خب،حالا بریم سر اصل مطلب:)

آخرین ویرایش:

leili houra

عضو جدید
سوال

سوال

سلام دوستان برای دریافت مطالب و مقاله های شهرسازی من باید چیکار کنم؟

elnazzzzz

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید
منم دنبال مقاله نویسم اما نمیدونم ار کجا شروع کنم؟نقش مباتی تظری در معماری اسلامی یا معاصر

mehot1

عضو جدید
والا من خودم خیلی تحقیق کردم و اول از همه هم رسیدم به موضوع سایبر اسپیس (فضای سایبر ) چیزی زیادی گیرم نیومد تمام کتاب فروشی ها رو زیر و رو کردم وای چیزی نبود ممنون میشم اگه تو زمینه سایبر کسی کتابی چیزی داره بگه برم بخرم یا که گیر بیارم .
موضوع مقاله هم سایبر بد نیست اخه طبق تحقیقاتم سایبر یه چیزی هست که تو ایران خیلی روش حقیق نمیکنن اونم برا سایبر در فضای معماری . حالا بگزریم من یه چند تا موضو ع میگم دوستان هم بهش اضافه کنند . هرچی که به ذهنتون میرسه بگید . چاکر همه گی .
معمار معماری ( یه جورایی بررسی بوجود امدن معماری )
معمار معماری ایران (بررسی معماری ولی این یکی یه خورده دقیق تر وارد موضوع میشه اخه برا خود کشورمون خوبه )
مدرنیته در معماری ( این یه موضوع کلی هست ولی خوب شما رو یه موضوع خاص تاکیید کنید مثلا مدرنیته لوستر در معماری )
کشش معماری به مدرنیته
تحقیق در مورد یه معمار بزرگ ایرانی ( اینم میتونه پروسه خوبی باشه )
دستکش معمار ( این موضوع یه کنایه هست از تحقیق در مورد ایمنی در معماری)
والا من فعلا این چند تا رو بلد بودم حالا دوستان هم هر چی که به ذهنشون میرسه بگن

آخرین ویرایش:

milad.ebadi

عضو جدید
سلام
خسته نباشید
منم دنبال مقاله نویسم اما نمیدونم ار کجا شروع کنم؟نقش مباتی تظری در معماری اسلامی یا معاصر

سلام
اگر تازه میخواید شروع کنید پیشنهادم اینه که با یه موضوع پیچیده مثل مبانی نظری شروع نکنید
موضوعاتی که در دوران تحصیلتون باهاش روبرو شدید مثل روستا میتونن آغاز خوبی باشند
مخصوصا موضوع روستا که در کنفرانس های داخلی و بین المللی خیلی روش بحث میشه..و کمتر مجله ی به درد بخوری رو میتونید پیدا کنید که به این مساله نپرداخته باشه!
بحث هایی نظیر گونهه شناسی مسکن روستایی(در روستایی که در دوره ی کارشنای مطالعه کردید) و با توسعه ی پایدار بسیار جذاب وکاربردی هستند.

آخرین ویرایش:

milad.ebadi

عضو جدید
والا من خودم خیلی تحقیق کردم و اول از همه هم رسیدم به موضوع سایبر اسپیس (فضای سایبر ) چیزی زیادی گیرم نیومد تمام کتاب فروشی ها رو زیر و رو کردم وای چیزی نبود ممنون میشم اگه تو زمینه سایبر کسی کتابی چیزی داره بگه برم بخرم یا که گیر بیارم .
موضوع مقاله هم سایبر بد نیست اخه طبق تحقیقاتم سایبر یه چیزی هست که تو ایران خیلی روش حقیق نمیکنن اونم برا سایبر در فضای معماری . حالا بگزریم من یه چند تا موضو ع میگم دوستان هم بهش اضافه کنند . هرچی که به ذهنتون میرسه بگید . چاکر همه گی .
معمار معماری ( یه جورایی بررسی بوجود امدن معماری )
معمار معماری ایران (بررسی معماری ولی این یکی یه خورده دقیق تر وارد موضوع میشه اخه برا خود کشورمون خوبه )
مدرنیته در معماری ( این یه موضوع کلی هست ولی خوب شما رو یه موضوع خاص تاکیید کنید مثلا مدرنیته لوستر در معماری )

کشش معماری به مدرنیته
تحقیق در مورد یه معمار بزرگ ایرانی ( اینم میتونه پروسه خوبی باشه )
دستکش معمار ( این موضوع یه کنایه هست از تحقیق در مورد ایمنی در معماری)
والا من فعلا این چند تا رو بلد بودم حالا دوستان هم هر چی که به ذهنشون میرسه بگن

دوست عزیزم،سرور گرامی
شما با سرچ CYBER SPACES به صفحات زیادی دست پیدا میکنید،موضوع خیلی خوبیه..منم چندین مقاله راجع به این موضوع در مجلات داخلی خوندم،اگه منابع رو یادم اومد حتما واستون میذارم
چون این تاپیک جهت کمک به دوستان علاقه مندی هست که تازه میخوان این حرکت علمی رو آغاز کنن چنین موضوعاتی که در بالا عنوان کردید(نظیر معمار معماری ،کشش معماری به مدرنیته و ..) که مربوط به مبانی نظری معماری و فلسفه می شوند زیاد توصیه نمیشه،مگر این که کسی به ابن حوزه علاقه ی بسیار زیادی داشته باشه..
پیشنهاد من اینه که فعلا به بحث انتخاب موضوع نپردازیم،اجازه بدیم صورت مساله ی چگونه به پژوهش و ارائه ی مقاله بپردازیم یکم واسه دوستان آسون بشه،سپس یک سری فاکتور ها رو چهت انتخاب موضوع مطرح میکنیم،که چه موضوعی رو باید انتخاب کنیم،سپس هم این که با صورت مساله چگونه روبرو بشیم

با سپاس از وقتی که تو این تاپیک گذاشنید،به کمک جنابعالی امیدواریم..

mehot1

عضو جدید
دوست عزیزم،سرور گرامی
شما با سرچ CYBER SPACES به صفحات زیادی دست پیدا میکنید،موضوع خیلی خوبیه..منم چندین مقاله راجع به این موضوع در مجلات داخلی خوندم،اگه منابع رو یادم اومد حتما واستون میذارم
چون این تاپیک جهت کمک به دوستان علاقه مندی هست که تازه میخوان این حرکت علمی رو آغاز کنن چنین موضوعاتی که در بالا عنوان کردید(نظیر معمار معماری ،کشش معماری به مدرنیته و ..) که مربوط به مبانی نظری معماری و فلسفه می شوند زیاد توصیه نمیشه،مگر این که کسی به ابن حوزه علاقه ی بسیار زیادی داشته باشه..
پیشنهاد من اینه که فعلا به بحث انتخاب موضوع نپردازیم،اجازه بدیم صورت مساله ی چگونه به پژوهش و ارائه ی مقاله بپردازیم یکم واسه دوستان آسون بشه،سپس یک سری فاکتور ها رو چهت انتخاب موضوع مطرح میکنیم،که چه موضوعی رو باید انتخاب کنیم،سپس هم این که با صورت مساله چگونه روبرو بشیم

با سپاس از وقتی که تو این تاپیک گذاشنید،به کمک جنابعالی امیدواریم..

من بیشتر دوست دارم رو موضوعات فنی تحقیق کنم و لی فکر کردم برای شروع اینها یی که گفتم یعنی همون مبانی نظری
ساده تر باشه . حالا به هر حال به قول خودتون باید به چگونه پژوهش کردن بپردازیم .

yalda65

عضو جدید
سلاام.از تاپيك خوبتون ممنون:)
كسي از فرمت نوشتن مقاله چيزي ميدونه؟و يه سوال ديگه اينكه سايت هايي كه براي سرچ مقالات ISI هستن رو لطفا معرفي كنين...

milad.ebadi

عضو جدید
من بیشتر دوست دارم رو موضوعات فنی تحقیق کنم و لی فکر کردم برای شروع اینها یی که گفتم یعنی همون مبانی نظری
ساده تر باشه . حالا به هر حال به قول خودتون باید به چگونه پژوهش کردن بپردازیم .

در مقالات تخصصی این مساله خیلی اهمیت داره..یعنی واسه داور ها یا خوانندگان متخصص اهمیت داره شما با چه مبانی نظری به چه نتیجه ای رسیدید..یعنی تم فکریتون رو باید حفظ کنید و تو مقاله به نحوی نمایان کنید.

milad.ebadi

عضو جدید
سلاام.از تاپيك خوبتون ممنون:)
كسي از فرمت نوشتن مقاله چيزي ميدونه؟و يه سوال ديگه اينكه سايت هايي كه براي سرچ مقالات ISI هستن رو لطفا معرفي كنين...

بسته به موضوع مقاله فرمتش تغیرات اندکی داره
چون تو این تاپیک مخاطب افراد پژوهشگر هستند شاید درست نباشه همه چی رو یه به صورت یه لقمه تو دهان هم بذاریم..
پیشنهادم اینه که به مجلات آبادی و صفه مراجعه کنید و با فرمت های استاندارد مقاله نویسی آشنا بشید و نتیجه رو به سایر دوستان هم بگید،چون من از تاپیکی که فقط یه نفر توش حرف میزنه متنفرم!

mehot1

عضو جدید
سلام yalda65 دوست گرامی فرمت مقاله pdfباید باشه که فرمت استاندارد متن شناخته شده و لیست نشریات هم اگر از خود isi بگیرید بهتره اخه هر روز اپدیت میشه . در زمن بگم که اینطوری که دوستان میگن باید اول نحوه پژوهش کردن رو بدونید نه یه هو بردارید برا isi مقاله بنویسید.

yalda65

عضو جدید
سلام yalda65 دوست گرامی فرمت مقاله pdfباید باشه که فرمت استاندارد متن شناخته شده و لیست نشریات هم اگر از خود isi بگیرید بهتره اخه هر روز اپدیت میشه . در زمن بگم که اینطوری که دوستان میگن باید اول نحوه پژوهش کردن رو بدونید نه یه هو بردارید برا isi مقاله بنویسید.
ممنون منم نميخوام براي ISI بنويسم:eek: بايد روش تحقيق رو اول ياد بگيريم.نحوه پژوهش و مقاله نويسي.

yalda65

عضو جدید
يكي از مواردي كه مقاله شما رو معتبر ميكنه منابعي هست كه در آخر مقاله مياريد.هر چه مقالات و منابعي كه بهش اشاره كرديد معتبرتر باشه مقاله شما هم معتبرتر خواهد بود.اعتبار يك مقاله هم به تعداد مقالاتي هست كه ازش به عنوان منبع استفاده كردند.دليل اصرار من روي مطالعه مقالات ISI اين هست.

mehot1

عضو جدید
دوستان همه میدونیم که مقالات isi همه بع زبان لاتین نوشته شدن و اگر میشه یه منبع بزارید که اینا رو به فارسی ترجمه کرده باشه.

raha

مدیر بازنشسته
يكي از مواردي كه مقاله شما رو معتبر ميكنه منابعي هست كه در آخر مقاله مياريد.هر چه مقالات و منابعي كه بهش اشاره كرديد معتبرتر باشه مقاله شما هم معتبرتر خواهد بود.اعتبار يك مقاله هم به تعداد مقالاتي هست كه ازش به عنوان منبع استفاده كردند.دليل اصرار من روي مطالعه مقالات ISI اين هست.

دوستان همه میدونیم که مقالات isi همه بع زبان لاتین نوشته شدن و اگر میشه یه منبع بزارید که اینا رو به فارسی ترجمه کرده باشه.

"هنرهای زیبا"، "صفه" و "باغ نظر" علمی-پژوهشی هستند، میتونید از مقالات این نشریات استفاده کنید.

اینم یه لیستی از مجلات ISI معماری :

پیوست ها

• isi.zip
    104.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0

@r@h

عضو جدید
کمک ...کمک.. معرفی سایت خوب معماری

کمک ...کمک.. معرفی سایت خوب معماری

سلام دانشجویان معماری . لطفا بهم بهترین سایتهای معماری رو معرفی کنید .ممنون میشم .;):)

@r@h

عضو جدید
خیلی خیلی خیلی مهم مهم مقاله درباره انواع گچبری ها

خیلی خیلی خیلی مهم مهم مقاله درباره انواع گچبری ها

سلام... سلام... استادبهمون گفته درباره انواع گچبریها مقاله بنویسیم . منم بههمه سایتها سرزدم ولی چیزی پیدا نکردم ازتون خواهش می کنم بهم کمک کنید . هرچه سریع تر بهتر .ممنون .:w19: :question: :victory:

saman021

عضو جدید
سلام کتاب تاریخ معماری معاصر ایران رو برو بگیر خیلی خوبه اگه گیر نیاوردی بیا من مقاله دارم می نویسم در این مورد می تونم بهت کمک کنم

harivan

عضو جدید
متره و معماری

متره و معماری

سلام
دنبال یه موضوع خوبم برا مقاله متره و برآورد...میشه کمکم کنید؟
میخوام یه جورایی با مقالم ارتباط متره و معماری رو بیشتر کنم

ایشن

عضو جدید
درخواست؛ مقاله معماری

درخواست؛ مقاله معماری

نیاز به مقاله هایی در مورد معماری دارم :)

بالا