درخواست راهنمایی درباره خرید اسپلیت و کولرگازی

nasimparsi

عضو جدید
با درود

دوستان برای یک ساختمان «زیرزمین تجاری» به متراژ 100 متر با ارتفاع نزدیک به 3 متر که سراسر کاشی و سرامیک هست و هیچ پنجره ای هم نداره و ...

به نظر شما باید چه گونه‌ای اسپلیت خریداری بشه؟ باید چندهزار باشه؟

چه مارکی معقول هست بخریم؟ قیمت ها حدودا چجوری هست؟

لطفا اگر تجربه ای دارید بنده رو راهنمایی کنید

با سپاس

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
LG و سامسونگ :) 100 متر فضای بزرگی نیست فکر کنم 11000 جواب بده

nasimparsi

عضو جدید
LG و سامسونگ :) 100 متر فضای بزرگی نیست فکر کنم 11000 جواب بده

یعنی من باید تو فکر یک اسپلیت 11000 ال جی یا سامسونگ باشم؟ این به خوبی جواب می ده؟ از نظر پشتیبانی و گارانتی و .. سامسونگ و الجی به خوبی عمل می کنند؟

اوجنرال و جنرال و .. بهتر نیستن؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یعنی من باید تو فکر یک اسپلیت 11000 ال جی یا سامسونگ باشم؟ این به خوبی جواب می ده؟ از نظر پشتیبانی و گارانتی و .. سامسونگ و الجی به خوبی عمل می کنند؟

اوجنرال و جنرال و .. بهتر نیستن؟
وقتی آدرس رواشتباهی بری بجائی نمیرسی. اینهمه سایت فروش این جور وسائل رو گذاشتی , اومدی اینجا خبر بگیری ؟ واقعا که

nasimparsi

عضو جدید
وقتی آدرس رواشتباهی بری بجائی نمیرسی. اینهمه سایت فروش این جور وسائل رو گذاشتی , اومدی اینجا خبر بگیری ؟ واقعا که

ببخشید ولی اونها فروشنده هستند و مشخص هست که دوست دارند کالای خودشون رو به هر ترفندی هست بفروشن. این تجربه ی خریداران هست که می تونه در گزینش یک کالا نقش درست رو داشته باشه

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
با درود

دوستان برای یک ساختمان «زیرزمین تجاری» به متراژ 100 متر با ارتفاع نزدیک به 3 متر که سراسر کاشی و سرامیک هست و هیچ پنجره ای هم نداره و ...

با سپاس
سلام.اولین باره این سوالو میبینم
من مدتی توی گاراژ های فروشندگان اسپلیت رفتم یه سری اطلاعاتی هست در خدمتت میزارم :
واسه صد متر مربع بدون عبور گرمایی (بدون پنجره،رفت و آمد کم) حدودا یه 18 هزار اسپلیت مناسبه.ولی اگر توی مناطق گرمایی مثل خوزستان زندگی میکنی و رفت و آمد زیاد هست و درب زیاد باز و بسته میشه بایستی مدل 36 هزار تهیه کنی و بیشتر هزینه کنی.در غیر اینصورت در همین حد 18 هزار کفایت میکنه.

مارک های مختلفی توی بازار هست،مارک هایی که تبلیغ میشن رو ترجیحا نخر مثل سامسونگ و الجی اصلا برای مناطق گرمایی تهیه نکن.

الان یکی از خوش قیمت ترین و بهترین مارک ها،یه مدل چینی اصل هست به اسم Midea که تازه اومده توی خوزستان حدود 5سال گارانتی دارن من 3تا ازش تهیه کرده بودم تا الآن که میپرسم،میگن آخ نگفته.
مارک توشیبا هم خوبه اگر اصل گیرت بیاد که متاسفانه اصلاش قدیمیه
مارک اُجنرال (OGeneral) هم متاسفانه دیگه اصلش نیست اکثرا موتوراشون چینی هستن
مارک اُ ام جنرال (OMGeneral) تقلبیه مارک اُجنرال هستش (اگر اشتباه نکنم) یادمه توصیه میکردن بیشتر سمت اُجنرال بریم جای اُ ام جنرال

قیمت مدل Midea که من ازش خبر دارم،برای 12 هزار حدود 1 میلیون و 600 و برای 18 هزار حدود 2.300 تومن و برای 36 هزار حدودا شده بود طرفای 4 میلیون یا یکم کمتر هست.
وزن مدل 36 هزار حدود 100 کیلوگرمه.برای حمل و نقلش بهتره از کاربلد استفاده کنید.
مدل های 36 هزار 3فاز هست و مصرف برقشون حدودا به اندازه ی یک کولر 18 هزار پنجره ای مصرف داره.که خب کمه!

نکته :
فقط مدل مناطق گرمسیری (سرد کننده بسیار قوی) که بهش میگن Tropical رو خریداری کن که کُدش T3 هست (آخر مدلاشون معمولا مینویسه T3 مثلا 12000cT3 یعنی دوازده هزار از نوع تروپیکال) یعنی فقط مخصوص خنک کردن هست.
کولر هایی که هر دو کارو انجام میدن یعنی هم سرد و هم گرم تا جاییکه من اطلاع دارم موتورشون مخصوص خنک کردن نیست و کم میاره.

خرید خوبی داشته باشین.

=======
ادیت» تصحیح شد.

آخرین ویرایش:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
با درود

با سپاس

سلام. من از بقیه موارد مطلع نیستم. ولی درمورد مارک این رو میدونم که اُجنرال اصل جزو بهتریناست. اونموقع که بهترین بود. الان رو خبر ندارم. ما خودمون تو خونه اجنرال داریم و از همه لحاظ عالیه. اصلش این روزا شاید سخت گیر بیاد (البته شاید). ما هم که چندسال پیشا خریدیم، به زور گیرمون اومد.
ضمن اینکه هم کولره هم گرم کننده. و مشکلی نداره.

بالا