درباره CFM راهنمايي بفرمائيد

hooman_azad79

عضو جدید
با عرض سلام
در رابطه BTU/h = 1.08*(t2-t1)*CFM دماهاي t2 و t1 دقيقا چه دماهايي هستند؟ فرض كنيم بار برودتي يك فضاي مفروض 7,800 BTU/h باشد. اگر دماي داخل 27 درجه دراي بالب و 19.5 درجه وت بالب و دماي خارج 35.0 درجه دراي بالب باشد، براي تامين اين مقدار برودت، چه مقدار هوادهي يا CFM نياز داريم؟ خواهش مي كنم با ارقام پاسخ دهيد. با تشكر از كمك هاي شما.

hooman_azad79

عضو جدید
با تشكر از جواب شما، من هم دقيقا همين نتيجه را انتظار داشتم. اما يك شركت توليد كننده تجهيزات تهويه مطبوع، مقدار CFM يونيت داخلي خود را مطابق با دقيقا همان شرايط بالا كه من براي شما عنوان كردم، به ترتيب 226، 254 و 282 براي دور كند، متوسط و تند در كاتالوگ درج نموده است. اين همه اختلاف براي چيست؟

behnam_mech1987

عضو جدید
دریغ از یک مهندس؟!

دریغ از یک مهندس؟!

اونایی که تاپیک میزنند هر سوال تاسیساتی داری بپرس خب جواب بدن! :surprised:

eng.esmail

اخراجی موقت
با تشكر از جواب شما، من هم دقيقا همين نتيجه را انتظار داشتم. اما يك شركت توليد كننده تجهيزات تهويه مطبوع، مقدار CFM يونيت داخلي خود را مطابق با دقيقا همان شرايط بالا كه من براي شما عنوان كردم، به ترتيب 226، 254 و 282 براي دور كند، متوسط و تند در كاتالوگ درج نموده است. اين همه اختلاف براي چيست؟
والا نمی دونم چرا!!!
چیزی که ما از دانشگاه و کتابهای تهویه و تاسیسات مکانیکی یاد گرفتیم اونی بود که گفتم..
دیگه فلسفه این تعداد رو نمی دونم!!!!
میشه کاتالوگ رو بذارید اینجا تا دانلود کنیم؟؟؟
مرسی

hooman_azad79

عضو جدید
كاتالوگ

كاتالوگ

من به عنوان مثال مقادير مربوط به مدل FXMQ20PVE را ذكر كرده بودم. خودتان ملاحظه بفرماييد. من را از سردرگمي دربياوريد ممنون مي شوم.

پیوست ها

• Cataloge.pdf
    461.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

SAFA ABBASI

عضو جدید
سلام
معمولا جریان هوای درج شده در کاتالوگها برای دور متوسط است . برای انتخاب دستگاه مقدار بار برودتی و جریان آب و افت فشار آب باید در یک زمان چک شود.