داشتن دوست دختر ودوست پسر قدرت نیست ضعف در مقابل هوای نفس است.............

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
برخی پسران دوست دختر را یک قدرت فردی و اجتماعی برای خود تلقی میکنند دختران نیز داشتن دوست پسر را جاذبه فردی و اجتماعی برای خود میشمارند به همین دلیل در بین افرادی که این افکار وجود دارد نداشتن دوست دختر و یا دوست پسر نوعی بی عرضگی و ناتوانی تلقی میشود .دختران و پسرانی که به نوعی از وضع روانی و اجتماعی خویش ناراضی هستند و خود را سر گردان و آشفته می یابند از طریق بر قراری ارتباط پنهانی با جنس مخالف در صدد کسب رضایت و اطمینان خاطرند .اما باید این نگرش اصلاح گردد دوست پسر و دوست دختر داشتن نمیتواند نشانه قدرت باشد و اطمینان خاطر با آن حاصل نمیشود آن چه کفایت و منزلت اجتماعی می آورد شخصیت پسر و دختر و چگونگی برخورد با مسائل است.آن چه احساس امنیت و آرامش خاطر می آورد رابطه با نا محرم نیست چون معمولا این روابط پایدار نمی ماند و به جای آن اضطراب حاکم میگردد زیرا تعارض فکری و احساس از دست دادن ارزشمندی و شرافت خویش آسیبی هست که دختران را تهدید میکند بخشی از انگیزه دوستی ها ریشه در گرایش جنسی و غریزی دارد فعالیت غدد جنسی در دوره بلوغ از یک طرف و کمبود عاطفی که برخی از دختران درون خانواده احساس میکنند آنها را به سوی دوستی با پسران سوق میدهد این گونه دوستی ها چون با انگیزه جنسی و غریزی که گاها از دید شخص هم مخفی شده و به صورت دیگر جلوه میکند و با احساس کمبود و پر کردن خلا عاطفی همراه است غالبا نتایج غیر قابل پیش بینی منجر میشود .پس این دوستی ها نه تنها سودی برای دختران و پسران ندارد بلکه میتواند آسیب روانی و اجتماعی و تربیتی به شمار آید.
نظرتو بگو ممنون ميشم.............

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
دقیقا همینطوره
بعضیا اطراف ما همچین میگن که ما دوست دختر داریم که انگار دنیا رو بهش دادن
من هر چی فکر میکنم میبینم چرا باید دوست دختر داشته باشم و اصلا تو زندگیم تا الان کمبودشو احساس نکردم
من با دوستم(پسر) خیلی بیشتر حال میکنم و به نظرم تا سن ازدواج 25-26 نباید با جنس مخالف رایطه ی دو طرفه ایجاد کرد
البته نمی گم که اصلا صحبت نکنن. نه , در حد یه دوست همکلاسی سلام و احوال پرسی و شرکت در گپ و گفت های دست جمعی
ولی با رابطه 2 طرفه مخالفم و اصلا لزومی نمی بینم

navid_sixtysix

عضو جدید
کاربر ممتاز
پروردگار عالم هم برای مبارزه با هوای نفس 1 ماه در سال رو گفته روزه بگیرید نگفته کل سالو روزه بگیرید!!

هر انسانی به جنس مخالف نیازمنده و خیلی از خلاهای زندگیش درکنار جنس مخالفش پر میشه
مقابله با هوای نفس واسه ی 1 ساله یا 2 سال نه 10 سال!
اون کسی که 10 سال مثلا مقابله کنه با هوای نفسش درد حقیقت فردی هس که دچار کمبود عاطفی شدیدی شده بخصوص جنس مرد
این موضوع در مورد زنها کمرنگ تره

بنظر من آسیب اجتماعی ناشی از داشتن دوست و متعاقب اون جدا شدن از اون( این بخشش هس که اسیپ پذیره)
به مراتب بهتر از نداشتن همراه و شریک هس که آدم رو با کمبود عاطفی و ناهنجاری عواطفی روبرو میکنه
ثانیا اگه شما موقع انتخاب دوس پسر درست و اگاهانه انتخاب کنی هرگز پشیمون نخواهی شد
پس اگاهانه انتخاب کن!
نمونش خواهر خودم با شوهرش 4 سال دوست بودن....!

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پروردگار عالم هم برای مبارزه با هوای نفس 1 ماه در سال رو گفته روزه بگیرید نگفته کل سالو روزه بگیرید!!

هر انسانی به جنس مخالف نیازمنده و خیلی از خلاهای زندگیش درکنار جنس مخالفش پر میشه
مقابله با هوای نفس واسه ی 1 ساله یا 2 سال نه 10 سال!
اون کسی که 10 سال مثلا مقابله کنه با هوای نفسش درد حقیقت فردی هس که دچار کمبود عاطفی شدیدی شده بخصوص جنس مرد
این موضوع در مورد زنها کمرنگ تره

بنظر من آسیب اجتماعی ناشی از داشتن دوست و متعاقب اون جدا شدن از اون( این بخشش هس که اسیپ پذیره)
به مراتب بهتر از نداشتن همراه و شریک هس که آدم رو با کمبود عاطفی و ناهنجاری عواطفی روبرو میکنه
ثانیا اگه شما موقع انتخاب دوس پسر درست و اگاهانه انتخاب کنی هرگز پشیمون نخواهی شد
پس اگاهانه انتخاب کن!
نمونش خواهر خودم با شوهرش 4 سال دوست بودن....!

من هم نظر شما رو قبول دارم هم استارتر!

بستگی خیلی شدیدی به 2 طرف داره!

بعصی از افراد هم نیاز عاطفیشون رو دوست همجنسشون بر طرف می کنه مثلا بعصی وقتا من دوست دارم شاپ بخوابونم تو گوش دوستم

دختر که نمیشه ولی پسر میزنی تو گوش میزنه زیر خنده و... کلا خیلی جذاب تر هست و صمیمی تر و صادق تر و... تر

خوبیشم اینه که وقت براش نمی خواد بذاری! یه گروه 7 -8 نفره هستین که همیشه شادین و خوشش و به فکر همدیگه

خوبی دختر هم اینه که 100 درصد مال خودت هست! ولی خوب 100 درصدم باید بهش توجه کنی و...
حوصله می خواد ولی پسر نه هر وقت بخوای هستش اهل قهر و... هم نیست توجه هم لازم نداره!

senaps

عضو جدید
کاربر ممتاز
توی ایران همیشه همه چی بد جا می‌افته و میشه گفت خیلی ها دوست دختر/پسر ندارن....

طرف با یه دختر دوست میشه، همزمان با 6 تا دختر دیگه هم دوسته... بایکی صرفا برا حرف زدن و گرفتن ارامش، یکی برا .....!!! یکی برا تو بازار رفتن!!(سوپر مدل) و .... همین مسئله برا دخترا هم هست... یکی برا ....!! یکی برا کلاسش(سوپر مدل!) یکی برا پولش و....

دوست دختر/پسر، به حالت استاندارد و جهانی‌اش، یعنی دو نفر دختر و پسر یا همجنس، که با هم زندگی میکنن یا دوست هستن، و تمامی روابطی که بین زن و شوهر ها برقراره، بین اینا هم هست... یعنی یه نفر برا همه چیز... برا درد و دل کردن، برا باهاش بازار رفتن، برا باهاش کارها رو انجام دادن، باهاش مشورت کردن و یا .... کردن!!!! جایی که وفاداری معنا داره... و خیانت کردن، دردسر ساز میشه...
این حالت دوم رو من معمولا دیدم حتی تو ایران هم باهاش مشکلی ندارن!!!!
مثلا طرف دوست دخترش رو خیلی راحت با خودش میبره خونشون و... و کلا همه‌ي شهر میدونن که اون دختر، با این اقاست و کسی باهاش کار نداره... اخر اینجور روابط هم به صورت 80٪ میشه ازدواجشون....

اون چیزی که اکثرا باهاش برخورد میکنن، همین دوستای متعدد داشتنه که مثل دقیقا یه ف ا ح ش ه می‌مونه...هر روز با یه نفر(شایدم چند نفر!!)...هم تو ایران، هم تو بیرون ایران، با دومی مشکل دارن.... نتیجه‌اش هم حاملگی های ناخواسته، هر روز با یه نفر بودن و ناراحتی همه از این مسئله هستش.... حالا کلی مشکل دیگه که الان تو ذهنم نیست...

پس اگر داشتن دوست دختر، به معنای دومی ضعفه، ازدواج کردن هم ضعفه.... چون وقتی یه پسر یا یه دختر میتونه دل یه جنس مخالفش رو به دست بیاره، و یارو و همراهش باشه، این مهمه... این توانایی های طرف رو می‌رسونه....

شخصا روزی 7-8 بار با دوستای همجنسم دعوام میشه!!!! در صورتی که به طور قطع اگر مثلا دوست دختر داشتم، هیچوقت باهاش دعوا نمیکردم!!!! این یعنی بهتر شدن روابط و کلا همه چی...خیلی هم سودمنده و مثل داشتن یه همسر راضی از خود، باعث افتخاره....

همونجوری که ما افتخار میکنیم که همسرمون بهمون خیانت نمیکنه، میتونیم که افتخار بکنیم که دوست دختر/پسرمون بهمون خیانت نمیکنه و فقط با ماست و ما هم بهمچنین....

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست همجنس خیلی فرق میکنه بادوست غیرهمجنس،وقتی با یه غیرهمجنس خودت دوست میشی به صورت غیرارادی اگه اعتقاداتووایده آلاتوتوواون فردببینه عاشقش میشی ورابطه ینی عشق نابه هنگام ونسنجیده همیشه هم توواین روابط دختران که ضربه میخورن تاپسرا،نقطه ضعف دخترااینه که زودوابسته میشن ودیرمیتونن دل بکنن وپسرام ازاین نقطه ضعف دخترابه نحواحسن استفاده میکنن ودرهرشرایطی ازهمون براداغون کردن دخترااستفاده میکنن
زندگی همینه دوردورپسراس ودوستی دختروپسرمثه دوستی خاله خرسه اس،آخرهمه ی این قصه هارفتن پسراس وخاطره ی یک شکست برادخترا

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا یعنی‌ چی‌ ؟ یعنی‌ دوست پسر و دختر نگیریم؟ هر کسی‌ در حد شعورش....
شما اگه به این نتیجه رسیدی که نباید داشت نداشته باش یکی‌ به این نتیجه میرسه که باید داشته باشه....شرایط هر کس فرق داره هر کسی‌ یه تجربه داره شاید یکی‌ توانایی کنترل نداشته باش تجربهٔ بدی داشت حالا دلیل می‌شه که بگه کلا بده؟
.. من که فکر می‌کنم مثل اینکه بگن مادر داشتن ضعف میاره یا قدرت یا خاله داشتن نشونهٔ ضعفه یا قدرت مگه قراره نشونه باشه یه چیز طبیعه دیگه حالا چون خود آدم انتخاب می‌کنه حتما باید سمبلیک باشه???!!!... نیازه دیگه طبیعیه... دوست داری داشت باش دوست نداری نداشته باش کسی‌ مجبورت نکرده........چقدر این قضیه‌رو گنده می‌کنین .... انگار کسی‌ زور کرده داشته باشن یا نداشته باشن،... فوقشم اینه که یه بار اشتباه میکنی‌ سرت که به سنگ خورد دیگه حواستو جمع میکنی‌ که چی‌ کار کنی‌ و چطوری انتخاب کنی‌ یا رفتار کنی‌ دنیا که به آخر نمیرسه.

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست همجنس خیلی فرق میکنه بادوست غیرهمجنس،وقتی با یه غیرهمجنس خودت دوست میشی به صورت غیرارادی اگه اعتقاداتووایده آلاتوتوواون فردببینه عاشقش میشی ورابطه ینی عشق نابه هنگام ونسنجیده همیشه هم توواین روابط دختران که ضربه میخورن تاپسرا،نقطه ضعف دخترااینه که زودوابسته میشن ودیرمیتونن دل بکنن وپسرام ازاین نقطه ضعف دخترابه نحواحسن استفاده میکنن ودرهرشرایطی ازهمون براداغون کردن دخترااستفاده میکنن
زندگی همینه دوردورپسراس ودوستی دختروپسرمثه دوستی خاله خرسه اس،آخرهمه ی این قصه هارفتن پسراس وخاطره ی یک شکست برادخترا

مخالفم... یعنی‌ چی‌ دور دوره پسراس؟ از رو چه حسابی‌؟والا تا اونجا که من میدونم دخترا جدیدا پدر پسررو در میارن ... پسرا خیلی‌ باید نسبت به قبل حواسشنو جمع کنن....

iri.amir

عضو جدید
من فکر می کنم که این رابطه ، پایه محکمی نداره. و خیلی زود می تونه شکسته بشه. خیلی ها می گن این رابطه ایرادی نداره ولی اگر احساساتی هستید نباید واردش بشید. می بینید؟ خود این افراد هم یه جورایی به مضر بودنش اعتراف می کنن.
هر جور نگاه می کنم می بینم یه ایرادی به این رابطه هست. اگر رابطه عاشقانه باشه، که باعث ضرره چون هیچ کدوم از دو طرف بدی های طرف دیگه رو نمی بینن و از اونجایی که ازدواج قتلگاه عشقه (تمام روانشناس ها قبول دارن) بعد از ازدواج مشکلات تازه پیدا می شه. اگر هم ازدواج نکنن که جداییشون آسیب روحی می زنه.
اگر رابطه عاشقانه نباشه که مشخصا از روی واکنش های غریزی به داشتن یک جنس مخالفه. من می گم جایی که عقل هست ، غریزه رو باید بندازی دور چون کار رو خراب می کنه.
راه کاری که من می تونم پیشنهاد بدم ، ازدواج در سنی پایین تر از سن فعلیه. کلی از مشکلات رو حل می کنه...

tanin67

عضو جدید
دقیقا همینطوره
بعضیا اطراف ما همچین میگن که ما دوست دختر داریم که انگار دنیا رو بهش دادن
من هر چی فکر میکنم میبینم چرا باید دوست دختر داشته باشم و اصلا تو زندگیم تا الان کمبودشو احساس نکردم
من با دوستم(پسر) خیلی بیشتر حال میکنم و به نظرم تا سن ازدواج 25-26 نباید با جنس مخالف رایطه ی دو طرفه ایجاد کرد
البته نمی گم که اصلا صحبت نکنن. نه , در حد یه دوست همکلاسی سلام و احوال پرسی و شرکت در گپ و گفت های دست جمعی
ولی با رابطه 2 طرفه مخالفم و اصلا لزومی نمی بینم

هزار الله واکبر آفرین من با نظر ایشون موافقم ........

Ʀ/\/ŏŁĐ₳

عضو جدید
نه نشانه ی ضعفه نه نشانه ی قدرت
انسان با جنس مخالفش کامل میشه و دوست داره لحظه های زندگیشو با بودن در کنار سه دیگه ای پر کنه
ولی توی جامعه ی ما بستگی به 2 طرف و سطح فکر و فرهنگشون داره ک با چه دیدی بهش نگاه میکنن

sage007

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قطعا وقتی از رو نیاز واقعی باشه خوب خوبه

ولی وقتی از رو نشونه ی قدرت و... جالب نیست
====
بعصیا هستن مثل بازار بورس می مونن 3 تا می خرن 4 تا می فروشن و...

بعصیا هم نه چقدر حساسن و هر کاری واسه هم می کنن و یه جور همه اینا رو میشناسن که واسه هم میمیرن و....

ghazaliii

عضو جدید
نه نشانه ی ضعفه نه نشانه ی قدرت
انسان با جنس مخالفش کامل میشه و دوست داره لحظه های زندگیشو با بودن در کنار سه دیگه ای پر کنه
ولی توی جامعه ی ما بستگی به 2 طرف و سطح فکر و فرهنگشون داره ک با چه دیدی بهش نگاه میکنن
حق با شماست و موافقم

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من خودم با اين موضوع موافقم
چون ديديم خيليها با اين اميد با كسي دوست ميشن كه يكم نقاط ضعفشون را بپوشونن.........

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
من خودم با اين موضوع موافقم
چون ديديم خيليها با اين اميد با كسي دوست ميشن كه يكم نقاط ضعفشون را بپوشونن.........
میتونی‌ بگی‌ چه نقطه ضعفی مثلا؟
بفرض که بکنن می‌شه بگی‌ مکمل بودن و کامل کننده بودن معنیش چی‌ می‌شه؟:smile:
به نظر من که دوستای خوب ضعف همدیگرو میپوشن:smile:

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میتونی‌ بگی‌ چه نقطه ضعفی مثلا؟
بفرض که بکنن می‌شه بگی‌ مکمل بودن و کامل کننده بودن معنیش چی‌ می‌شه؟:smile:
به نظر من که دوستای خوب ضعف همدیگرو میپوشن:smile:

ضعف كمبود محبتي كه در خانه نمي بينن...آباجي گلم من خيلي با اين موردا برخورد داشتم..............درست زن و مرد مكمل هم هستند ولي با يه پيوند محكم نه يه پيوند آبكي.........

MASOUD.S

عضو جدید
مخالفم.

به نظز من تجربه ی خوبی برای زندگی مشترک با همسر آیندت به دست می آری! پسرا دخترا رو می شناسن و دخترا هم پسرا رو.

خوب ممکنه هر امری یه سری نتایج خوب داشته باشه و یه سری نتایج بد! ممکنه به جدایی ختم بشه و ممکنه با هم بمونن

ولی در کل سودش به نظر من بیشتر از ضررشه

havij139

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه اینکه عقده هاتو خالی کنی
واسه اینکه جنس مخالفتو بشناسی
واسه اینکه کمبودهاتو جبران کنی
میتونی در یک رایطه درست( مثل همکلاسی بودن و هم گروه بودن در مسائل درسی و ارتباطات فامیلی و همسایگی) برطرفشون کنی نه اینکه با یک دختر( نمیگم چندین دختر که بد تر میشه) دوست بشی واسش آب نبات چوبی بخری و از این که بهت بگه دوست دارم بال در بیاری و به دیگران پز بدی ( که دیگه اثبات شده 99% اینا آبکیه و دارن همدیگرو گول میزنن و کم نیستن دخترایی که اطرافم دارم میبینم که بهشون خیانت کردن) به خدا به شکستن دل مردم نمیارزه

واسه اینکه خلا هاتو بپوشانی
واسه اینکه به قول خودت کامل بشی
میتونی مثل مرد پا پیش بذاری و ازدواج کنی
ولی نه تو سن کم که هنوز عقلت نمیکشه و هنوز بچه ای و فردا ممکنه بگی عجب خام بودم که زود ازدواج کردم کاششش.....( البته بعضی ها هم هستن که تو سن کم میشه بهشون گفت مرد)
به سن ازدواج رسیدی از طریق خانوادگی با اون دختری رو که تو این چندین سال با رابطه ی درست شناختی اقدام کنی . چند ماه دوستی و نامزدی و ازدواج
و فکر نکنم اینقدر سست اراده باشیم و اینقدر کمبود محبت داشته باشیم که نتونیم تا اون موقع صبر کنیم. بابا معتاد که نیستیم

(اینا رو همرو به خودم گفتم ,میگم و خواهم گفت . به کسی بر نخوره منظورم با کس خاصی نیست .جسارت نشه:gol:)

آخرین ویرایش:

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها لطفا طوری حرف نزنین که به کسی بر بخوره.
این مسائل کاملا سلیقه ای هستن!من به شخصه معتقدم دوس دختر نمیتونه بهم آرامش بده تازه کاملا برعکس آرامش رو از آدم میگیره ، آخه همش میخواد اسمس بدی و منتظر جواب باشی و ...
برعکس من بعضی از دوستام معتقدم دوس دختر تو روحیه و نشاط و آرامششون تأثیر داره....
من با تموم دخترای کلاسمون از همون ترم اول صمیمی بودم و هیچوقت باهیچ دختری رابطه ی مخفیانه نداشتم و از همه ی همکلاسیامم که بپرسین میگن بمن خیلی اعتماد دارن تو همه زمینه ها...بدون رابطه ی اضافی...
جامعه ی ما داره به سمت غرب میره و این خیلی بده!!شاید غربی ها پیشرفته تر باشن ولی کشور ما جنبه ی این چنین پیشرفتایی رو نداره بهتر تو این زمینه ها عقب مونده بمونیم.
ما ایرانیا آدمای احساسی هستیم نمیتونیم با یکی باشیم و به راحتی دل بکنیم و بریم سراغ یکی دیگه!پس بهتره همیشه دنبال یکی باشیم که همیشه باهامون بمونه و نخواد یه روز جای خالیشو با یکی دیگه پر کرد...

pouya6721

عضو جدید
رابطه بین دختر و پسر واسه هر دو جنس هم تاثیرات مثبت داره و هم منفی
متاسفانه با توجه به اینکه ما در جامعه ای زندگی میکنیم که اینجور روابط رو نامشروع و زشت میدونن پس باعث میشه به صورت پنهانی انجام بشه و هیچگونه کنترلی از طرف خانواده دو طرف بر روی این رابطه نباشه
پس بی تجربگی ، ترس ودلهره و عدم کنترل خانواده همچنین نداشتن جنبه در این روابط باعث ایجاد تاثیرات منفی در دو طرف میشه(گرچه در کنار این تاثیرات منفی مقداری تجربه نیز حاصل شده که در اینده به درد هر دو خواهد خورد)
در کل اگر رابطه دوستی با جنس مخالف به گونه ای باشه که خانواده ها نیز در جریان قرار بگیرند حتی اگر به ازدواج نیانجامد میتونه خیلی مفید باشه

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
برخی پسران دوست دختر را یک قدرت فردی و اجتماعی برای خود تلقی میکنند دختران نیز داشتن دوست پسر را جاذبه فردی و اجتماعی برای خود میشمارند به همین دلیل در بین افرادی که این افکار وجود دارد نداشتن دوست دختر و یا دوست پسر نوعی بی عرضگی و ناتوانی تلقی میشود .دختران و پسرانی که به نوعی از وضع روانی و اجتماعی خویش ناراضی هستند و خود را سر گردان و آشفته می یابند از طریق بر قراری ارتباط پنهانی با جنس مخالف در صدد کسب رضایت و اطمینان خاطرند .اما باید این نگرش اصلاح گردد دوست پسر و دوست دختر داشتن نمیتواند نشانه قدرت باشد و اطمینان خاطر با آن حاصل نمیشود آن چه کفایت و منزلت اجتماعی می آورد شخصیت پسر و دختر و چگونگی برخورد با مسائل است.آن چه احساس امنیت و آرامش خاطر می آورد رابطه با نا محرم نیست چون معمولا این روابط پایدار نمی ماند و به جای آن اضطراب حاکم میگردد زیرا تعارض فکری و احساس از دست دادن ارزشمندی و شرافت خویش آسیبی هست که دختران را تهدید میکند بخشی از انگیزه دوستی ها ریشه در گرایش جنسی و غریزی دارد فعالیت غدد جنسی در دوره بلوغ از یک طرف و کمبود عاطفی که برخی از دختران درون خانواده احساس میکنند آنها را به سوی دوستی با پسران سوق میدهد این گونه دوستی ها چون با انگیزه جنسی و غریزی که گاها از دید شخص هم مخفی شده و به صورت دیگر جلوه میکند و با احساس کمبود و پر کردن خلا عاطفی همراه است غالبا نتایج غیر قابل پیش بینی منجر میشود .پس این دوستی ها نه تنها سودی برای دختران و پسران ندارد بلکه میتواند آسیب روانی و اجتماعی و تربیتی به شمار آید.
نظرتو بگو ممنون ميشم.............

میگن آخر الزمان شده راست میگن!!
بعضی حرفاتون آدمو به شک میندازه بخدا!!
شمایی که داری اسم مهندس رو یدک میکشی که نباید از این حرفا بزنی. ناسلامتی تحصیل کرده و روشنفکر محسوب میشی. همه چیز و همه جا خوب بد داره و پیدا میشه. اگه تو یه شهر یکی دزدی کنه که نمیشه بگی کل شهر دزدن. یعنی چی که هوای نفسه؟ دختر و پسر هر جفشون آدمن. بهتره جای اینکه اول به نقاط ضعف دوستی فکر کنی به این فکر کنی که دو نفر اصلا بخاطر چی میان با هم دوست میشن. شما که بعنوان یه مهندس این حرف رو بزنی دیگه چه انتظاری از حراست بعضی دانشگاه ها میشه داشت که فقط یه مشت احمق افراطین؟ بهتره بجای اینکه بیایم دختر و پسر رو نهی کنیم از دوستی بیایم درست تربیتش کنیم و زمینه فکری واسش درست کنیم که بتونه خب رو از بد تشخیص بده. بیایم خانوادمونو درست کنیم که فرزندمون توش احساس کمبود نکنه. همین حرفاس که باعث میشه بعضی آدمای روانی بیان بحث تفکیک جنسیتی دانشگاه ها رو علم کنن و مثل زمانی که بچه ها به مدرسه ابتدایی میرفتن کودن بمونن. آخه کسی که تو یه همچین محیطی برزگ شه فردا چجوری میخواد بیاد تو جامعه؟ همیشه افراد سودجو تو اجتماع هستند نه تنها اینجا بلکه همه جای دنیا هیچکسم نمیتونه انکار کنه. بسری که شده 24-25 سالش و با هیچ دختری از نزدیک تعامل نداشته بوده فردا چجوری ازش انتظار داریم که گول یه دختر سودجو رو نخوره؟؟ در مورد دخترا هم همینطور. همین چیزاس که باعث از هم پاشیده شدن خانواده ها میشه. آخه کسی که در طول زندگیش غیر از همجنس خودش ندیده، چطور میخواد به زنش یا شوهرش وفادار بمونه؟ دیگه جاذبه بین جنس مخالف رو که کسی نمیتونه انکار کنه. چیزیه کنه خدا قرار داده. دختر و پسری که با هم دوست میشن و فردا 1001جور مشکل واسشون پیش میاد فقط بخاطر اینه که خوب تربیت نشدن و آگاهی ندارن. بیجای اینکه بیایم بگیم هوای نفسه، جیزه نکن اوخ میشی باید آگاهشون کرد و علمشونو بالا برد. مشکل هوای نفس نیست مهندس عزیز مشکل طرز تفکره

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
رابطه بین دختر و پسر واسه هر دو جنس هم تاثیرات مثبت داره و هم منفی
متاسفانه با توجه به اینکه ما در جامعه ای زندگی میکنیم که اینجور روابط رو نامشروع و زشت میدونن پس باعث میشه به صورت پنهانی انجام بشه و هیچگونه کنترلی از طرف خانواده دو طرف بر روی این رابطه نباشه
پس بی تجربگی ، ترس ودلهره و عدم کنترل خانواده همچنین نداشتن جنبه در این روابط باعث ایجاد تاثیرات منفی در دو طرف میشه(گرچه در کنار این تاثیرات منفی مقداری تجربه نیز حاصل شده که در اینده به درد هر دو خواهد خورد)
در کل اگر رابطه دوستی با جنس مخالف به گونه ای باشه که خانواده ها نیز در جریان قرار بگیرند حتی اگر به ازدواج نیانجامد میتونه خیلی مفید باشه

دقیقا همینطوره
درستشم همینه
هر فرد رو هرقدر بیشتر تو تنگنا قرار بدیم نتیجش همین میشه. دوستیای پنهان و خیانت و ...
هرچقدر به بچه بگی دوستی اخه و نکن بیشتر اشتیاق پیدا میکنه واسش. مخصوصا تو این دوره زمونه که همه از همه جای دنیا خبر دارن. بیاید بجای این فشار آوردن رو فرزندامون جوری تربیتشون کنیم و بهمون اعتماد داشته باشن که اگه خواستن با جنس مخاف هم دوست شن بجای ترس از تشر و دعوا و تو سری خوردن به والدینشون اعتماد داشته باشن و ازشون چیز یاد بگیرن

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
میگن آخر الزمان شده راست میگن!!
بعضی حرفاتون آدمو به شک میندازه بخدا!!
شمایی که داری اسم مهندس رو یدک میکشی که نباید از این حرفا بزنی. ناسلامتی تحصیل کرده و روشنفکر محسوب میشی. همه چیز و همه جا خوب بد داره و پیدا میشه. اگه تو یه شهر یکی دزدی کنه که نمیشه بگی کل شهر دزدن. یعنی چی که هوای نفسه؟ دختر و پسر هر جفشون آدمن. بهتره جای اینکه اول به نقاط ضعف دوستی فکر کنی به این فکر کنی که دو نفر اصلا بخاطر چی میان با هم دوست میشن. شما که بعنوان یه مهندس این حرف رو بزنی دیگه چه انتظاری از حراست بعضی دانشگاه ها میشه داشت که فقط یه مشت احمق افراطین؟ بهتره بجای اینکه بیایم دختر و پسر رو نهی کنیم از دوستی بیایم درست تربیتش کنیم و زمینه فکری واسش درست کنیم که بتونه خب رو از بد تشخیص بده. بیایم خانوادمونو درست کنیم که فرزندمون توش احساس کمبود نکنه. همین حرفاس که باعث میشه بعضی آدمای روانی بیان بحث تفکیک جنسیتی دانشگاه ها رو علم کنن و مثل زمانی که بچه ها به مدرسه ابتدایی میرفتن کودن بمونن. آخه کسی که تو یه همچین محیطی برزگ شه فردا چجوری میخواد بیاد تو جامعه؟ همیشه افراد سودجو تو اجتماع هستند نه تنها اینجا بلکه همه جای دنیا هیچکسم نمیتونه انکار کنه. بسری که شده 24-25 سالش و با هیچ دختری از نزدیک تعامل نداشته بوده فردا چجوری ازش انتظار داریم که گول یه دختر سودجو رو نخوره؟؟ در مورد دخترا هم همینطور. همین چیزاس که باعث از هم پاشیده شدن خانواده ها میشه. آخه کسی که در طول زندگیش غیر از همجنس خودش ندیده، چطور میخواد به زنش یا شوهرش وفادار بمونه؟ دیگه جاذبه بین جنس مخالف رو که کسی نمیتونه انکار کنه. چیزیه کنه خدا قرار داده. دختر و پسری که با هم دوست میشن و فردا 1001جور مشکل واسشون پیش میاد فقط بخاطر اینه که خوب تربیت نشدن و آگاهی ندارن. بیجای اینکه بیایم بگیم هوای نفسه، جیزه نکن اوخ میشی باید آگاهشون کرد و علمشونو بالا برد. مشکل هوای نفس نیست مهندس عزیز مشکل طرز تفکره

یکی از بهترین پست هایی که تو باشگاه مهندسان خوندم ... :gol:

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستی با جنس مخالف خیلی مسخره و بی جا هست .. وهیچ دلیلی نداره با جنس مخالف ادم دوست شه.....

بله اصلا جنس مخالف باید نابود بشه همه کارهای خدا درسته ولی من موندم تو این یکیش که چرا اصلا جنس مخالف آفریده من میگم پسرها همه دختر ها رو نابود کنن دختر ها هم همه پسر ها رو
:confused:
من از همین امروز میرم یک وینچستر میخرم که برای جنگ خودم رو آماده کنم :eek:

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز

بله اصلا جنس مخالف باید نابود بشه همه کارهای خدا درسته ولی من موندم تو این یکیش که چرا اصلا جنس مخالف آفریده من میگم پسرها همه دختر ها رو نابود کنن دختر ها هم همه پسر ها رو
:confused:
من از همین امروز میرم یک وینچستر میخرم که برای جنگ خودم رو آماده کنم :eek:

حاجی ماه رمضان اثر کرده بهت ها ...... حاجی از اون وینچستر به ما هم بده .... فقط بزار... ماه رمضون بگذره ..... بعد ازش استفاده کن :D

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
حاجی ماه رمضان اثر کرده بهت ها ...... حاجی از اون وینچستر به ما هم بده .... فقط بزار... ماه رمضون بگذره ..... بعد ازش استفاده کن :D
متاسفانه شما سطحی نگر هستی و منظور دوست عزیزمونو متوجه نشدی

masoud71

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه شما سطحی نگر هستی و منظور دوست عزیزمونو متوجه نشدی

من سطحی نگر ... نیستم .... دارم ..بی منطق بودن افرادی زیادی رو تو جامعه میگم..... یعنی چی بره با دختر مردم ناموس مردم دوست شه ...... بعد تو خیابون باهاش ول بگرده ... بعدم هر کاری دلش خواست انجام بده ..... مثلا ادم با جنس مخالفش دوست نشه میره جهنم؟ دلیل چیه ؟ هیچ دلیل ولسه این رابطه نیست....خوبه تو این کشور ....دین اسلام هست وضعش اینه... این کارها رو منع میکنه ....اگه دین نبود که واویلا....خیلی از دخترا دوست دارن .. از پسرا دور باشند ... باهاشون رابطه نداشته باشند ... من نمیدونم یعنی بعضی پسرا این همه لنگ دخترند....