حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

METALHEAD

عضو جدید
سلام دوستان عزيز
درباره تئوري هدايت يوني كسي فيلم يا عكس يا مقاله داره ؟
سلام دوست عزيز!
در جستجوگر معظم گوگل اين عبارت را وارد و جستجو نما:‌ Ionic Conductivity
اگر خواستي فقط فايل هاي پاور پوينت برايت جستجو كند اين عبارت را وارد و جستجو نما Ionic Conductivity:pPT
موفق باشي

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزيز
درباره تئوري هدايت يوني كسي فيلم يا عكس يا مقاله داره ؟

تو کتاب کلیستر هست... هدایت یونی در سرامیکهای اکسیدی... ناشی از خالی خالی یون... حرکت کاتیون ... :) تو جزوه دکتر باغشاهی هم هست

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز.

من راجع به سرامیک های تزیینی سمینار دارم. به نظرتون راجع به چی مطلب پیدا کنم ؟

این موضوع رو استادم واسم تعیین کرده و گفته یه نگاه اجمالی داشته باشم. ولی تنها سوژه ای که تو ذهنم هست شیشه های رنگیه.

به نظرتون دیگه چه موضوعی میتونه جالب باشه ؟

m_mahdi_tbt

عضو جدید
سلام دوستان عزیز.

این موضوع رو استادم واسم تعیین کرده و گفته یه نگاه اجمالی داشته باشم. ولی تنها سوژه ای که تو ذهنم هست شیشه های رنگیه.

سرامیک های تزئینی که گستره وسیعی دارن
- کاشی های تزئینی
- لعاب های زرین فام و نقره فام
- چینی های ظریف مخصوصا پرسلان های زجاجی و نیمه زجاجی و از اونها مهمتر چینی های استخوانی
- و همچنین همین شیشه های رنگی که تو بعضی از نمونه های قدیمی حتی تکنولوژی نانو هم به بکار برده شده بطور مثال جام لیکورگوس که خارق العاده است
- چینی های پریان هم از جلوه ی خاصی برخوردارند

2018325

عضو جدید
جوشکاری فولادهای منگنز دار

جوشکاری فولادهای منگنز دار

لطفا اگه چیزی در رابطه جوشکاری فولادهای منگنز دار دارید بفرستید

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
- کاشی های تزئینی
- چینی های ظریف مخصوصا پرسلان های زجاجی و نیمه زجاجی و از اونها مهمتر چینی های استخوانی
- و همچنین همین شیشه های رنگی که تو بعضی از نمونه های قدیمی حتی تکنولوژی نانو هم به بکار برده شده بطور مثال جام لیکورگوس که خارق العاده است

خیلی ممنون از راهنماییتون.:smile:

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام دوستان عزیز.

- کاشی های تزئینی
سلام دوست عزيز
درادامه پست خوب دوست عزيزمون m_mahdi_tbt ميخواستم فقط به اينم اشاره كنم كه ميتونيد به بررسي سراميكهاي سنتي در گذر تاريخ هم اشاره كنيد
بدين صورت كه به بررسي سراميكهاي شرق مديترانه (سفالينه هاي تزئين شده در بخشهايي از آسياي صغي،‌سفالها در عصر برنز، سراميكهاي با لعاب و فاينس،‌)،‌سراميكهاي روم و يونان، سراميك خاور دور(انواع چيني ها)، سراميكهاي آمريكا(سراميكهاي مربوط به دوران مايا)،‌سراميكهاي قرون وسطي، سراميكهاي اسلامي و به خصوص سراميكهاي ايران (از جمله سراميكهاي كشف شده از مناطق مختلف ايران مثل تپه سيلك و ...) و سراميكهاي دوره رنسانس و بعد از آن بپردازيد

به طور كلي ميتونيد براي غني شدن سمينارتون از كليدواژه هاي زير استفاده كنيد

-كاشي هاي تزئيني
-شيشه هاي دمشي
-گلدانهاي يوناني
-مجسمه ها،‌سفالهاي رنگي
-پرسلانها
-كاشي ها و شيشه هاي اسلامي
-ظرفهاي شيشه اي ونيزي
-كاشي هاي هنري
-شيشه هاي حكاكي و برجسته كاري شده
-سراميكهاي هنري ريخته گري دوغابي شده
-اسگرافيتو
-شيشه و مينا
-گل هاي شيشه اي
-سنگهاي قيمتي مصونعي تراش داده شده(مثل الماس و ياقوت و ...)

ميتونيد از سه كتاب زير هم استفاده كنيد كه مطالب و عكسهاي زيبايي هم دارند
-جادوي سراميكها، ديويد ريچرسون، دكتر سعيد باغشاهي و مهندس حجت پولادوند، انتشارات كاوش پرداز
-روشهاي شكل دادن شيشه هاي رنگي، دكتر سعيد باغشاهي و دكتر عليرضا مير حبيبي و مهندس حميد كياميري، پژوهشكده صنايع رنگ
-شيشه كريستال، مهدس حميد كياميري و مهندس وحيد هنركار آشنا،‌ دانش پويان جوان

موفق باشيد

m4material

مدیر تالار
سلام اگه در مورد سیلیکون نیترید مطلبی مقاله ای دارید لطفا به ایمیلم بفرستید
www.atena_e70@yahoo.com
سلام دوست عزيز
من يه كتابي با موضوع سراميكهاي غير اكسيدي دارم كه دو جلده و در جلد دومش در مورد سيليكون نايترايد بحث كرده، كتاب فوق العاده اي هستش، به همين خاطر هم به ايميلتون فرستادم و هم همين جا قرار ميدم تا اگه كسي خواست ازش استفاده كنه

دانلود

m_mahdi_tbt

عضو جدید
سلام دوست عزيز
درادامه پست خوب دوست عزيزمون m_mahdi_tbt ميخواستم فقط به اينم اشاره كنم كه ميتونيد به بررسي سراميكهاي سنتي در گذر تاريخ هم اشاره كنيد
بدين صورت كه به بررسي سراميكهاي شرق مديترانه (سفالينه هاي تزئين شده در بخشهايي از آسياي صغي،‌سفالها در عصر برنز، سراميكهاي با لعاب و فاينس،‌)،‌سراميكهاي روم و يونان، سراميك خاور دور(انواع چيني ها)، سراميكهاي آمريكا(سراميكهاي مربوط به دوران مايا)،‌سراميكهاي قرون وسطي، سراميكهاي اسلامي و به خصوص سراميكهاي ايران (از جمله سراميكهاي كشف شده از مناطق مختلف ايران مثل تپه سيلك و ...) و سراميكهاي دوره رنسانس و بعد از آن بپردازيد

-كاشي هاي تزئيني
-شيشه هاي دمشي
-گلدانهاي يوناني
-مجسمه ها،‌سفالهاي رنگي
-پرسلانها
-ظرفهاي شيشه اي ونيزي
-كاشي هاي هنري
-اسگرافيتو
-شيشه و مينا
-گل هاي شيشه اي

-جادوي سراميكها، ديويد ريچرسون، دكتر سعيد باغشاهي و مهندس حجت پولادوند، انتشارات كاوش پرداز
-روشهاي شكل دادن شيشه هاي رنگي، دكتر سعيد باغشاهي و دكتر عليرضا مير حبيبي و مهندس حميد كياميري، پژوهشكده صنايع رنگ

موفق باشيد
به منابعی که دوست خوبم ذکر کردن میتونید کتاب تکنولوژی سرامیک های ظریف( افسون رحیمی ، مهران متین) هم اضافه کنید که در کنار منابع غنی ذکر شده توسط دوست عزیزمون میتونه کمک شایانی در راستای دید تاریخی و تکنولوژیکی در رابطه به این موضوع در اختیارتون بزاره.

lord aragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
فايل دوره هاي آموزشي حفاظت كاتدي بر اساس سيلابش Nace( انجمن مهندسين خوردگي آمريكا) (قيمت اين دوره در دبي 2750 دلار است)

اين فايلها بر اساس database شركت آرامكو سعودي بزرگترين شركت نفتي دنيا است.روش طراحي بستر آندي، سيتم تزريق جريان، محاسبات و نمودارهاي ميرايي ولتاژ attenuation ، محاسبات مش زير تانك ، محاسبات كك مورد نياز ، محاسبات بستر افقي و عمودي ، محاسبات ترانس ركتيفاير ، محاسبات آند ريبوني و بسياري از مسائل ديگر در اين فايلها آمده كه فرمولهاي آن واضح و مشخص است .

اگر تا حالا دانلود نكرده ايد لينكها عبارتند از

لينك دانلود فایل آموزشی حفاظت كاتدي سطح 3:
http://parsaspace.com/files/7674358884/?c=685
لينك دانلود فایل آموزشی حفاظت كاتدي سطح 2:
http://parsaspace.com/files/5874358884/?c=685
لينك دانلود فایل آموزشی حفاظت كاتدي سطح 1:
http://parsaspace.com/files/6874358884/?c=685

PASS CP 1 is sh78i23@Gr!T1
password of CP 2 is: lhs&%$167
password for cp 3 is: gta$@#288

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز

-كاشي هاي تزئيني
-شيشه هاي دمشي
-گلدانهاي يوناني
-مجسمه ها،‌سفالهاي رنگي
-پرسلانها
-ظرفهاي شيشه اي ونيزي
-كاشي هاي هنري
-اسگرافيتو
-شيشه و مينا
-گل هاي شيشه اي

موفق باشيد

خیلی ممنون. خیلی جامع و کامل بود. ;)

farahmand2

عضو جدید
سلام دوستان
من برای پروژم به راهنماییتون نیاز دارم
من یک قطعه از جنس NiTi دارم ، که بعد از ماشینکاری روش ترکهای سطحی ریز ایجاد شده و زبریش هم بالاست برحسب Ra حدودا 7 میکرومتر
اگر دوستان اطلاعاتی دارند بگند من چطور میتونم این ترکهای ریز را از بین ببرم و زبریش را کاهش بدم
البته روش ECM یا پولیش الکتروشیمیایی رو خودم آشنایی دارم ، اگر روش دیگه ای هست توضیح بدید لطفا

ho3in.s

عضو جدید
سلام دوستان
اگه کسی سوالات دروس انجماد و عملیات و جوشکاری داره ممنون میشم ی جوری به دستم برسونه

mortezafluid

عضو جدید
سلام بچه ها .من مکانیک میخونم.میخواستم ببینم کسی اینجا پروژه در مورد مراحل ساخت لوله های pvc نداره؟یا یه سایتی رو بهم معرفی کنین تا مطلب پیدا کنم.ممنون

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
سلام بچه ها .من مکانیک میخونم.میخواستم ببینم کسی اینجا پروژه در مورد مراحل ساخت لوله های pvc نداره؟یا یه سایتی رو بهم معرفی کنین تا مطلب پیدا کنم.ممنون

سلام... pvc چه ربطی به مواد داره؟ از بچه های شیمی و پلیمر کمک بگیر... بهتر نتیجه می گیری...

mb619

عضو جدید
سلام دوستان من دارم رو ترجمه ای کار میکنم تخصصی سرامیکه میخواستم بدونم نرم افزار ترجمه ای وجود داره ؟؟ اگه داره لطف کنید اسمشو بگید فقط نرم افزار قوی باشه ...

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.

یه سوال: چرا نمیشه تو یه تاپیک بیشتر از دوتا مقاله آپ کرد ؟

من میخواستم چند تا مقاله بذارم ولی فقط دوتاش آپ شد.:(

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان من دارم رو ترجمه ای کار میکنم تخصصی سرامیکه میخواستم بدونم نرم افزار ترجمه ای وجود داره ؟؟ اگه داره لطف کنید اسمشو بگید فقط نرم افزار قوی باشه ...
بهترین نرم افزار مغز شماست... نرم افزار ها خووب ترجمه نمی کنن... فقط خوبی که دارند متن ادبی و واژها هایی که نمی دونیم رو می گن وگرنه ترجمه فنی ندارند... باید متن انگلیسی زیاد بخونید و انگلیسی بفهمید نه فارسی...
در ضمن از کتاب کلیستر و فلاحی مقیمی سرامیک و متالورژی شروع کنید... فوق العاده است کتاب فلاحی

mb619

عضو جدید
حرف شما درسته دوستم ... یه سوال دیگه .. از کجا میتونم e-book کلیستر و کینگری رو پیدا کنم ؟؟؟

m_mahdi_tbt

عضو جدید
حرف شما درسته دوستم ... یه سوال دیگه .. از کجا میتونم e-book کلیستر و کینگری رو پیدا کنم ؟؟؟
e-book کلیستر رو فکر میکنم من داشته باشم سعی میکنم تا آخر شب بذارم ، کینگری هم گیر نمیارین نگردین، فرمایشات مهندس حمید هم همیشه سر لوحه کارتون قرار بدین، موفقیت در ترجمه فقط با تلاش و ممارست و البته از اون مهمتر صبر بوجود میاد

m4material

مدیر تالار
سلام دوستان.

یه سوال: چرا نمیشه تو یه تاپیک بیشتر از دوتا مقاله آپ کرد ؟

من میخواستم چند تا مقاله بذارم ولی فقط دوتاش آپ شد.:(
سلام

كلا تو هر پست ميشه دو تا فايل پيوست داد

خب تو يه سايت كه براي آپلوده ،‌آپلود كنيد و اينجا لينك بدين

ممنون به خاطر فعاليتهاتون
موفق باشيد

بالا