حجاب......آخرالزمان.....دختران کوهان دار........آنچه جبرئیل با خود به آسمان برد؟

s.j.khataeepour

کاربر بیش فعال
متاسفانه اکثر ایرانی ها هنوز درگیر اضطرابی عمیق پیرامون مسائل جنسی هستند...

فرض کنید نصف دختر پسرهای جامعه فاسد بشند... شما که به ائمه اطهار و غیره وصلید که نمیلغزید! بذارید بهشتتون خلوت باشه...
---------------

بعضی از کسایی که به اینکارا بیشتر از بقیه علاقه دارند، حساسیت و ترس بیشتری نشون میدن، اما من که میدونم ته دلشون چی میگذره:lol:

Ir. A. P

عضو جدید
کاربر ممتاز

فرض کنید نصف دختر پسرهای جامعه فاسد بشند... شما که به ائمه اطهار و غیره وصلید که نمیلغزید! بذارید بهشتتون خلوت باشه...
---------------

بعضی از کسایی که به اینکارا بیشتر از بقیه علاقه دارند، حساسیت و ترس بیشتری نشون میدن، اما من که میدونم ته دلشون چی میگذره:lol:

فقط میتونم ارزو کنم کاش یه دختر داشته باشی! اونوقت شاید اضطرابی عمیق پیرامون مسائل جنسی رو درک کنی.

m110h110s

عضو جدید
میدونید من فقط تو این سایت عضو شدم تا جواب این حرفتونو بدم....دخترا ازادی دارن عین مردا که میتونن هرجا رو دلشون بخواد نگاه و مشکلی هم ندارم...ولی ما چی؟؟جرات حرف زدن نداریم...جرات خندیدن نداریم.....جرات هیچ کاری رو نداریم......ما هم ادمیم ... بعدشم راجب حدیث پیامبر من که قبولش ندارم در زمان صدر اسلام شما که اهل مطالعه اید میدونید چقدر حدیث جعل شده؟؟؟؟؟؟همه چی رو مسخره گرفتن مردم ..بابا این دینه ...خدا ....شوخی بردار که نیست ... من اهل حجاب نیستم بهشم اعتقاد ندارم چون هیچ جای قران به طور واضح نگفته زن ها مجبور به حجابن ......فقط گفته ای پیامبر به زنان و دخترانات بگو جوری لباس بپوشن که با اعراب یکی نشن .....

سلام
یه چند تا سوال از شما داشتم
اول اینکه اصلا شما دینو قبول دارید؟ یا اصلا دینتون چیه؟؟؟؟؟؟
ثانیا مردا هم جای خودش هم بحث میشه هم بهشون گیر داده میشه کی گفته ازادانه میتونه نگاه کنه
سوما شما به اندازه و به جاش هم میتونی حرف بزنی هم بخندی اسلام مطلقا ممنوع نکرده
اما در مورد احادیث شما چقدر میدونید!همونایی که به شما اطلاع دادن بعضی از احادیث جعلیه تحقیق کردن دیدن این احادیث معتبره.
خیلی چیزای دیگه هست که به طور واضح بیان نشده و روایات اونا رو تفسیر میکنند
تازه کی گفته که تو قران در باره حجاب نیومده ایاتی درباره پوشاندن در قران هست شما میتونید کلمه جلابیب رو تو قران سرچ کنید که معنای ان در تفاسیر امده چیزی که از روی سر امده و گردن را میپوشاند
بازم اگه خواستید میتونید فلسفه حجاب شهید مطهری رو بخونید

m110h110s

عضو جدید

---------------

سلام
ایشاا... که قصد توهین به کسیو نداشتید:razz:
اولا که تو بهشت کسی جای کسی رو تنگ نمیکنه در نتیحه خلوت بودن معنا نداره
تازه اقا محمد دوستون داره که میخواد همه بهشتی بشن
اما درسته اونایی که به ائمه اطهار وصلند اگه بلغزند ائمه دستشون رو میگیرند ولی همیشه این جوری نیست اگه بخاطر بعضی مسائل این لغزش ها تکرار بشند نجات پیدا کردنش یقینی نیست..................

m110h110s

عضو جدید
هر کسی هر طور دوست داره زندگی میکنه
یکی هست خدارو قبول داره یکی نداره یکی کم قبول داره
نوع حجاب اون فرد بستگی به ذهنیت خودش داره
نه اینکه صرفا بخواد خودنمایی کنه

سلام
خوب شما جزء کدوم دسته این
هدفتون از زندگی چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دختری که گول یه پسره میخوره بلا نصبت احــــــمقه
اصلا تو این دوره زمونه دخترا پسرارو تبازی میدن نه پسرا

نکنه شماهم از دخترای این دوره زمونه اید!!!!!!!!!!!!!!!!!!

masisabz

عضو جدید
کاربر ممتاز
جاهای دیگه برای بحثای دیگست...اینجا برای حجابه...
اگه دوست نداری میتونی شرکت نکنی...

اول ممنون از راهنماییت چون من خودم واقعا نمیتونستم تشخیص بدم
چقدر خوبه که تو این مملکت همه به جای آدم فکر میکنن، دیگه زیاد نیاز نیست که عقلمو به کار بندازم ........اجرت با خدا

بعد یه سوال داشتم البته پوزش میخوام
ولی واقعا دغدغه ذهنیم شده
چرا اکثر کسانی که از حجاب دفاع میکنن و خیلی تو صحبت پایبند به نظر میان من جمله خود شما
آواتارای اینچنین انتخاب میکنن؟!
لطف میکنید اگر جواب بدید

رها بانو

عضو جدید
سلام
یه چند تا سوال از شما داشتم
اول اینکه اصلا شما دینو قبول دارید؟ یا اصلا دینتون چیه؟؟؟؟؟؟
ثانیا مردا هم جای خودش هم بحث میشه هم بهشون گیر داده میشه کی گفته ازادانه میتونه نگاه کنه
سوما شما به اندازه و به جاش هم میتونی حرف بزنی هم بخندی اسلام مطلقا ممنوع نکرده
اما در مورد احادیث شما چقدر میدونید!همونایی که به شما اطلاع دادن بعضی از احادیث جعلیه تحقیق کردن دیدن این احادیث معتبره.
خیلی چیزای دیگه هست که به طور واضح بیان نشده و روایات اونا رو تفسیر میکنند
تازه کی گفته که تو قران در باره حجاب نیومده ایاتی درباره پوشاندن در قران هست شما میتونید کلمه جلابیب رو تو قران سرچ کنید که معنای ان در تفاسیر امده چیزی که از روی سر امده و گردن را میپوشاند
بازم اگه خواستید میتونید فلسفه حجاب شهید مطهری رو بخونید

سلام
من دینم اسلامه و قبولش هم دارم ...البته فقط خدا رو قبول دارم و حرفاش تو قران رو همین و بس...نه روایت نه حدیث هیچ کدومو قبول ندارم
من تا حالا ندیدم به مردا گیر بدن....
راجب ازادی هم باید بگم کاملا در اشتباهید درسته که اسلام ممنوع نکرده ولی جامعه چرا !!!!!!من چند وقت پیش بادوستام تو اتوبوس بودم خیلی معمولی میخندیدیم جوری که صدامون فقط به گوش خودمون میرسید....خانمه برگشت گفت مگه دخترم میخنده؟؟؟والا من که جرات ندارم دخترمو بفرستم جایی از ترس اینا..........

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز
اول ممنون از راهنماییت چون من خودم واقعا نمیتونستم تشخیص بدم
چقدر خوبه که تو این مملکت همه به جای آدم فکر میکنن، دیگه زیاد نیاز نیست که عقلمو به کار بندازم ........اجرت با خدا

بعد یه سوال داشتم البته پوزش میخوام
ولی واقعا دغدغه ذهنیم شده
چرا اکثر کسانی که از حجاب دفاع میکنن و خیلی تو صحبت پایبند به نظر میان من جمله خود شما
آواتارای اینچنین انتخاب میکنن؟!
لطف میکنید اگر جواب بدید

ما به جای کسی تصمیم نمیگیریم...
اگه به آواتار من دقت کرده باشی محصور بودن یه دختر به دست یه پسر رو داره نشون میده...چه بی حجاب چه با حجاب...
ما درباره اعتقادامون حرف زدیم نه به کسی توهین کردیم نه حرف نا مربوط زدیم...
من نمیفهمم چرا بعضیا جبهه میگیرن...

behnam.95

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یکی از مواردی که بعضی ها در مورد بد حجابی هست اینکه که میگن حجاب یه چیز اختیاری هست خوب خيلي كارهاي ديگر هم اختياري است اما وقتي اثرات بد آن دامن اجتماع را مي گيرد، بايد طبق قانون رفتار شود. مثلا همه اختيار دارند كه معتاد شوند يا نشوند. اما اگر كسي معتاد شد و جامعه را به خطر انداخت، بايد با او برخورد شود

طبق قانون مصوب مجلس (ماده 638ق.م.ا) عدم رعایت حجاب جرم است.

در ضمن ، شدیدا از این اقدامات نیروی انتظامی تشکر میکنم. امیدوارم خیلی جدی تر دنبال شود

مالک اشتر

اخراجی موقت
امیرالمومنین علی (ع) فرمود یک مرد مسلمان باید از بی غیرتی بمیرد، اگر در گوشه ای از مملکت اسلامی خلخالی را به زور از پای زنی یهودی خارج کنند.
ایشان میتوانست بی غیرتی رو برای بیرون آمدن مو و.... هم تعریف کند ولی چرا این؟

برای اینکه میدانست پوسته دین وقتی به مسلمانان ترسو برسد، جز تجسس و فضولی در کار مردم و خرافات و... ثمره ای برای اون ملت نداشته.
این روایات جعلی آخرالزمانی و... رو چسبیدن، اصل انسانیت رو رها کردن.

زن یهودی که حجاب نداشته، اسلام هم نداشته، پس چرا نگفته برو چادر سرش کن، گفته برو ازش محافظت کن.

شما دلتون به حال زنان میسوزه، اونارو محافظت کنین نه اینکه در خانواده و جامعه به خاطر پوشش و... تحقیرشون کنین و فرصت های مختلف ورزشی رو هم با پوشش هایی مسخره ازشون بگیرین و در تابستان با چادر سیاه به اسم دین اونارو رهسپار خیابان ها کنید.

ای کاش کمی در دین خودتان عمیق تر بودین، کسی یک کلمه از نهج البلاغه در مورد پوشش موی زن و دخالت در پوشش مردم آورد، بنده به این روایات جعلی و... هم ایمان میارم.
همیشه دعوت به حجاب شده و این حجاب من در آوردی مو و چادر، نظریه امثال شماست !!!

سرکوب و عیاشی، دو بال فحشا هستند و اعمال نظام ولایت مظلقه و نظام غربی، دقیقا در یک راستای تحقیر زن و دید ابزاری و جنسی به او گام بر میدارند.

hami_sani

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امیرالمومنین علی (ع) فرمود یک مرد مسلمان باید از بی غیرتی بمیرد، اگر در گوشه ای از مملکت اسلامی خلخالی را به زور از پای زنی یهودی خارج کنند.

برای اینکه میدانست پوسته دین وقتی به مسلمانان ترسو برسد، جز تجسس و فضولی در کار مردم و خرافات و... ثمره ای برای اون ملت نداشته.

زن یهودی که حجاب نداشته، اسلام هم نداشته، پس چرا نگفته برو چادر سرش کن، گفته برو ازش محافظت کن.

شما دلتون به حال زنان میسوزه، اونارو محافظت کنین نه اینکه در خانواده و جامعه به خاطر پوشش و... تحقیرشون کنین و فرصت های مختلف ورزشی رو هم با پوشش هایی مسخره ازشون بگیرین و در تابستان با چادر سیاه به اسم دین اونارو رهسپار خیابان ها کنید.

ای کاش کمی در دین خودتان عمیق تر بودین، کسی یک کلمه از نهج البلاغه در مورد پوشش موی زن و دخالت در پوشش مردم آورد، بنده به این روایات جعلی و... هم ایمان میارم.

سرکوب و عیاشی، دو بال فحشا هستند و اعمال نظام ولایت مظلقه و نظام غربی، دقیقا در یک راستای تحقیر زن و دید ابزاری و جنسی به او گام بر میدارند.
کاملا موافقم
چند صفحه پیش منم گفتم که تا وقتی اسلامو اونطوری که دوس دارن و به نفعشونه به مردم تحویل میدن انتظار بیش ازین نباید داشته باشن.
البته من معتقدم چیزی از اسلام تو کشور ما نمونده و نظام کمونیستی بیشتر بهش میاد
ولی ظاهرا دوستا خوششون میاد تو سر وکله هم بزنن.مثلا خانمی اومده گفته چطور شوهذم به زنا نگاه کنه ولی من حجابمو رعایت کنم؟ینی یه همچین انسانی فقط اسم ادم رو یدک میکشه ولاغیر

m110h110s

عضو جدید
سلام
من دینم اسلامه و قبولش هم دارم ...البته فقط خدا رو قبول دارم و حرفاش تو قران رو همین و بس...نه روایت نه حدیث هیچ کدومو قبول ندارم
من تا حالا ندیدم به مردا گیر بدن....
راجب ازادی هم باید بگم کاملا در اشتباهید درسته که اسلام ممنوع نکرده ولی جامعه چرا !!!!!!من چند وقت پیش بادوستام تو اتوبوس بودم خیلی معمولی میخندیدیم جوری که صدامون فقط به گوش خودمون میرسید....خانمه برگشت گفت مگه دخترم میخنده؟؟؟والا من که جرات ندارم دخترمو بفرستم جایی از ترس اینا..........

اگه واقعا اسلامو قبول دارید نمیشه به فرموده پیامبران و امامان بی اعتنا بود چون تو قرانی که قبول دارید اومده اطیع الله و رسوله
هر جای قران که سفارش به اطاعت خدا شده کنارش اطاعت از رسولش هم وجود داره
اینکه شما ندید دلیل نبودنش نیست! این که تقلید از غرب اشتباهه هم مال مرده هم زن
خداییش جامعه منع نکرده.چون اگه کرده بود الان وضع این نبود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اما این که از روی حرف یه متحجد قضاوت در مورد جامعه کنیم کار اشتباهیه
درسته دین اسلام هم همینو میگه خیر الامور اوسطها نه افراط نه تفریط باید میانه رو باشیم

m110h110s

عضو جدید

سلام
از شما دیگه انتظار نداشتیما!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اول اینکه جوابت تو سوالت هست که چرا نفرمودن چادر سرش کنید ؟!!!!!!!!!خوب زنه یهودی بوده و اسلام اوردنم زور نیست
تازه بحث سر خانومه نبوده بحث سر حفظ حرمت از طرف مرد بوده
دوما حجاب هم برای محافظت از زنانه
سوما این فضولیو تجسسی که میگین زمانی معنا پیدا میکنه که تو زندگی کسی سرک بکشیمو مچ بگیریم
بله اسلامم گفته لا تجسّسو
اما در مورد حجاب اینجوری نیست چون بی حجابی فسق علنیه یعنی مخالفت صریح با امر خدا در مکان عمومی در اینجا وظیفه ما نهی از منکره که تو نهج البلاغه احادیثش بسیاره
وقتی خداوند عذابی بر قومی میفرستاد ملائک میپرسیدند پس کسانی که جزء گنهکاران نبودن چی ؟
خدتوند فرمودند :چون انها را از گناه باز نداشتن
چهارم روایات حضرت علی (علیه اسلام) به نهج البلا غه منحصر نمیشه
اینم بخاطر تو
امام علی (علیه اسلام):پوشيدن لباس ضخيم بر شما لازم است ، زيرا كسى كه لباسش نازك و بدن نما باشد، دينش نيز ضعيف و نازك است نهج البلاغه : نامه 31

m110h110s

عضو جدید
سلام به تمامیه دوستان
متاسفانه مساله احادیث جعلی خیلی رواج پیدا کرده
لازم به توجه هست که کسانی که این روایات رو جمع مییکنند و در کتاب ها بیان میکنند
قبل از هر چیز تحقیق میکنند
اگه بخوایم تخصصی تر بیان کنیم علمی هست به نام علم رجال که کارش تحقیق در مورد کسانی هست که این روایات رو به ما رسوندن . تحقیق برای اینکه معلوم بشه فرد صادقی بوده یا نه
تازه یه علم دیگه هم هست که کارش بررسی خود احادیث نسبت به اصول دین و قران
این درست نیست که هر حدیثی که به دلمون نچسبیدو قبول نکنیمو بگیم جعلیه

m110h110s

عضو جدید
بعضی ها گفتند تو قران از حجاب نیومده
اینم ادله قرآني حجاب:
آيات متعددي در قرآن راجع به مسئله حجاب و نگاه و كيفيت رابطه زن و مرد وارد شده است كه مهم ترين آنها عبارت است از:
الف) در آيه 59 از سوره احزاب آمده است: (يا ايها النبي قل لازواجك و بناتك و نساء المؤمنين يدنين عليهن من جلابيبهن ذلك أدني أن يعرفن فلا يؤذَينَ و كان الله غفوراً رحيماً). «اي پيامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: جلبابها (» روسري هاي بلند) خود را بر خويش فرو افكنند، اين كار براي اينكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند بهتر است; و اگر تاكنون خطا و كوتاهي از آنها سرزده توبه كنند) خداوند همواره آمرزنده رحيم است».
ب) آيه 30 و 31 از سوره نور خطاب به پيامبر(صلي الله عليه وآله) مي فرمايد: (قل للمؤمنين يغضوا من ابصارهم و يحفظوا فروجهم ذلك ازكي لهم ان الله خبير بما يصنعون ـ و قل للمؤمنات يغضضن من ابصارهنّ و يحفظن فروجهن ولا يبدين زينتهن الا ما ظهر منها و ليضر بن بخمرهن علي حيوبهنّ ولا يبدين زينتهن الا لبعولتهن... ولا يضربن بارجلهن ليعلم ما يخفين من زينتهن و توبوا الي الله جميعاً أيّه المؤمنون لعلكم تفلحون). «به مؤمنان بگو چشم هاي خود را (از نگاه به نامحرمان) فرو گيرند، و عفاف خود را حفظ كنند; اين براي آنان پاكيزه تر است; خداوند از آنچه انجام مي دهند آگاه است. و به زنان با ايمان بگو چشم هاي خود را (از نگاه هوس آلود) فرو گيرند، و دامان خويش را حفظ كنند و زينت خود را جز آن مقدار كه نمايان است آشكار ننمايند، و (اطراف) روسري هاي خود را بر سينه خود افكنند (تا گردن و سينه با آن پوشانده شود)، و زينت خود را آشكار نسازند مگر براي شوهرانشان، يا پدرانشان، يا پدر شوهرانشان، يا پسرانشان، يا پسران همسرانشان، يا برادرانشان، يا پسران برادرانشان، يا پسران خواهرانشان، يا زنان هم كيششان، يا بردگانشان (كنيزانشان)، يا افراد سفيه كه تمايلي به زن ندارند، يا كودكاني كه از امور جنسي مربوط به زنان آگاه نيستند; و هنگام راه رفتن پاهاي خود را به زمين نزنند تا زينت پنهانيشان دانسته شود. (و صداي خلخال كه بر پا دارند به گوش رسد) و همگي به سوي خدا باز گرديداي مؤمنان، تا رستگار شويد».
با مراجعه به كتب لغت و تفاسير و تواريخ و روايات، در مجموع استفاده مي شود كه «خُمُر» جمع «خِمار» و به معناي مقنعه و روسري بلندي است كه دامن آن روي گردن و سينه ها را مي پوشاند.
و «جلابيب» جمع «جلباب» به معناي ملحفه، چادر يا شنل بلندي است كه روي ساير لباس ها پوشيده مي شود و سراسر بدن را در بر مي گيرد.
با توجه به اين كه ساير اعضاي بدن معمولاً پوشيده بوده و هست، با پوشاندن موي سر و گردن و بالاي سينه بر اساس مفاد آيات، تقريباً حدّ حجاب شرعي را قرآن به صراحت بيان كرده است.

رها بانو

عضو جدید
اگه واقعا اسلامو قبول دارید نمیشه به فرموده پیامبران و امامان بی اعتنا بود چون تو قرانی که قبول دارید اومده اطیع الله و رسوله
هر جای قران که سفارش به اطاعت خدا شده کنارش اطاعت از رسولش هم وجود داره
اینکه شما ندید دلیل نبودنش نیست! این که تقلید از غرب اشتباهه هم مال مرده هم زن
خداییش جامعه منع نکرده.چون اگه کرده بود الان وضع این نبود !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اما این که از روی حرف یه متحجد قضاوت در مورد جامعه کنیم کار اشتباهیه
درسته دین اسلام هم همینو میگه خیر الامور اوسطها نه افراط نه تفریط باید میانه رو باشیم

من گفتم پیامبرو قبول ندارم؟؟من غلط کردم اگه همچین حرفی زدم بزرگترین مرد تو دنیا حضرت محمد و شکی در این نیست....میشه بگید این تقلید از غرب رو از کجا اوردید ؟؟هرجا کم میارید سریع میرید سمت غرب بابا شما هاخیلی راست میگید کلاه خودتونو بچسبید باد نبره به اونا چیکار دارد
من تو خیابونا راه میرم امنیت ندارم اونوقت شما ها گیر دادید به غرب......

رها بانو

عضو جدید
بعضی ها گفتند تو قران از حجاب نیومده
اینم ادله قرآني حجاب:
آيات متعددي در قرآن راجع به مسئله حجاب و نگاه و كيفيت رابطه زن و مرد وارد شده است كه مهم ترين آنها عبارت است از:
الف) در آيه 59 از سوره احزاب آمده است: (يا ايها النبي قل لازواجك و بناتك و نساء المؤمنين يدنين عليهن من جلابيبهن ذلك أدني أن يعرفن فلا يؤذَينَ و كان الله غفوراً رحيماً). «اي پيامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: جلبابها (» روسري هاي بلند) خود را بر خويش فرو افكنند، اين كار براي اينكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند بهتر است; و اگر تاكنون خطا و كوتاهي از آنها سرزده توبه كنند) خداوند همواره آمرزنده رحيم است».
ب) آيه 30 و 31 از سوره نور خطاب به پيامبر(صلي الله عليه وآله) مي فرمايد: (قل للمؤمنين يغضوا من ابصارهم و يحفظوا فروجهم ذلك ازكي لهم ان الله خبير بما يصنعون ـ و قل للمؤمنات يغضضن من ابصارهنّ و يحفظن فروجهن ولا يبدين زينتهن الا ما ظهر منها و ليضر بن بخمرهن علي حيوبهنّ ولا يبدين زينتهن الا لبعولتهن... ولا يضربن بارجلهن ليعلم ما يخفين من زينتهن و توبوا الي الله جميعاً أيّه المؤمنون لعلكم تفلحون). «به مؤمنان بگو چشم هاي خود را (از نگاه به نامحرمان) فرو گيرند، و عفاف خود را حفظ كنند; اين براي آنان پاكيزه تر است; خداوند از آنچه انجام مي دهند آگاه است. و به زنان با ايمان بگو چشم هاي خود را (از نگاه هوس آلود) فرو گيرند، و دامان خويش را حفظ كنند و زينت خود را جز آن مقدار كه نمايان است آشكار ننمايند، و (اطراف) روسري هاي خود را بر سينه خود افكنند (تا گردن و سينه با آن پوشانده شود)، و زينت خود را آشكار نسازند مگر براي شوهرانشان، يا پدرانشان، يا پدر شوهرانشان، يا پسرانشان، يا پسران همسرانشان، يا برادرانشان، يا پسران برادرانشان، يا پسران خواهرانشان، يا زنان هم كيششان، يا بردگانشان (كنيزانشان)، يا افراد سفيه كه تمايلي به زن ندارند، يا كودكاني كه از امور جنسي مربوط به زنان آگاه نيستند; و هنگام راه رفتن پاهاي خود را به زمين نزنند تا زينت پنهانيشان دانسته شود. (و صداي خلخال كه بر پا دارند به گوش رسد) و همگي به سوي خدا باز گرديداي مؤمنان، تا رستگار شويد».
با مراجعه به كتب لغت و تفاسير و تواريخ و روايات، در مجموع استفاده مي شود كه «خُمُر» جمع «خِمار» و به معناي مقنعه و روسري بلندي است كه دامن آن روي گردن و سينه ها را مي پوشاند.
و «جلابيب» جمع «جلباب» به معناي ملحفه، چادر يا شنل بلندي است كه روي ساير لباس ها پوشيده مي شود و سراسر بدن را در بر مي گيرد.
با توجه به اين كه ساير اعضاي بدن معمولاً پوشيده بوده و هست، با پوشاندن موي سر و گردن و بالاي سينه بر اساس مفاد آيات، تقريباً حدّ حجاب شرعي را قرآن به صراحت بيان كرده است.

باید خدمتتون بگم خودم میدونم اینایی که گفتید من یه تحقیق داشتم راجب حجاب و این سوره هارو از حفظم اگه هم دقت کنید تو ی سوره ی احزاب خدا فرموده :برای زنان بهتر است نه اینکه اجبار فقر این از زمین تا اسمونه
راستی چرا ما فقط گیر دادیم به حجاب زن ها هیچ وقت نگفتیم چرا مردا نگاه های خودشون جمع نمیکنن؟؟؟از بعضی از اقایون محترم معذرت میخوام...ولی چرا نمیایم مردای چشم چرونو محاکمه کنیم؟؟؟

رها بانو

عضو جدید
سلام
از شما دیگه انتظار نداشتیما!!!!!!!!!!!!!!!!!!

اول اینکه جوابت تو سوالت هست که چرا نفرمودن چادر سرش کنید ؟!!!!!!!!!خوب زنه یهودی بوده و اسلام اوردنم زور نیست
تازه بحث سر خانومه نبوده بحث سر حفظ حرمت از طرف مرد بوده
دوما حجاب هم برای محافظت از زنانه
سوما این فضولیو تجسسی که میگین زمانی معنا پیدا میکنه که تو زندگی کسی سرک بکشیمو مچ بگیریم
بله اسلامم گفته لا تجسّسو
اما در مورد حجاب اینجوری نیست چون بی حجابی فسق علنیه یعنی مخالفت صریح با امر خدا در مکان عمومی در اینجا وظیفه ما نهی از منکره که تو نهج البلاغه احادیثش بسیاره
وقتی خداوند عذابی بر قومی میفرستاد ملائک میپرسیدند پس کسانی که جزء گنهکاران نبودن چی ؟
خدتوند فرمودند :چون انها را از گناه باز نداشتن
چهارم روایات حضرت علی (علیه اسلام) به نهج البلا غه منحصر نمیشه
اینم بخاطر تو
امام علی (علیه اسلام):پوشيدن لباس ضخيم بر شما لازم است ، زيرا كسى كه لباسش نازك و بدن نما باشد، دينش نيز ضعيف و نازك است نهج البلاغه : نامه 31

ببخشید شما گفتید نهی از منکر کجای دین اومده که نهی از منکر اجباره؟؟؟شما وظیفه داری فقط تذکر بدی و رد بشی نه اینکه اجبار کنی

m110h110s

عضو جدید
من گفتم پیامبرو قبول ندارم؟؟من غلط کردم اگه همچین حرفی زدم بزرگترین مرد تو دنیا حضرت محمد و شکی در این نیست....میشه بگید این تقلید از غرب رو از کجا اوردید ؟؟هرجا کم میارید سریع میرید سمت غرب بابا شما هاخیلی راست میگید کلاه خودتونو بچسبید باد نبره به اونا چیکار دارد
من تو خیابونا راه میرم امنیت ندارم اونوقت شما ها گیر دادید به غرب......

ببخشید اگه ناراحت شدید
وقتی گفتید من قرانو قبول دارمو بس اینجور برداشت میشه
چون احادیث معتبری از پیامبر در رابطه با حجاب اومده
اما شاید کلمه غرب درست نبود منظورم هر جامعه غیر اسلامی بود
ولی شما چرا سنگ اونا رو به سینه میزنید
شما که اهل تحقیقید چرا !
باید بدونید که چفدر اونا هزینه میکنند تا عقائد مارو تغییر بدن

m110h110s

عضو جدید
باید خدمتتون بگم خودم میدونم اینایی که گفتید من یه تحقیق داشتم راجب حجاب و این سوره هارو از حفظم اگه هم دقت کنید تو ی سوره ی احزاب خدا فرموده :برای زنان بهتر است نه اینکه اجبار فقر این از زمین تا اسمونه
راستی چرا ما فقط گیر دادیم به حجاب زن ها هیچ وقت نگفتیم چرا مردا نگاه های خودشون جمع نمیکنن؟؟؟از بعضی از اقایون محترم معذرت میخوام...ولی چرا نمیایم مردای چشم چرونو محاکمه کنیم؟؟؟

چقدر در این رابطه تحقیق کردید !!!!!!!!!!!
اگه یکم دقیق تر به متن ایه توجه کنید:اي پيامبر! به همسران و دخترانت و زنان مؤمنان بگو: جلبابها (» روسري هاي بلند) خود را بر خويش فرو افكنند ایه کاملا امری میباشد اما در ادامه برای پاسخ به امثال شما که میگوییدبرای چی ؟میفرماید:اين كار براي اينكه شناخته شوند و مورد آزار قرار نگيرند بهتر است
دقیقا مثل اینکه پدرتان به شما امری میکند و در جواب سوال شما میگوید برا خودت بهتره بخاطر خودت میگم

اما در جواب سوالتون باید یه نقل قول کنم:
به دختر خانمها می گیم حجاب ........... میگن خب پسرا نگاه نکنن
به آقا پسرها میگیم نــــــــــگاه ........... میگن خب دخترا اینجوری نگردن

من میگم:
من اگر برخیزم ... تو اگر برخیزی ... همه بر میخیزند
من اگر بنشینم ... تو اگر بنشینی ... چه کسی برخیزد؟؟؟

به جای انداختن توپ تو زمین دیگران بیاید از خودمون شروع کنیم
این بهترین راهه

m110h110s

عضو جدید
ببخشید شما گفتید نهی از منکر کجای دین اومده که نهی از منکر اجباره؟؟؟شما وظیفه داری فقط تذکر بدی و رد بشی نه اینکه اجبار کنی

من الانشم دارم همین کارو میکنم
کی من شما رو اجبار کردم
فقط سعی بر قانع کردنتون دارم
اما این حرفتون یعنی قبول دارید اشتباه میکنید اما میخواید بکارتون ادامه بدید و کسی زورتون نکنه که بحثش جدا گونه است

negar62

عضو جدید
این عکسهایی که از این خانم ها اینجا گذاشتین با اجازه ی کی بوده،خدا آبرویه بندشو نمیبره شما صرف اینکه این خانم ها این جور لباس پوشیدن در موردشون اینجور قضاوت میکنین؛مگه خدا نگفته قضاوت فقط مخصوصه منه،واسه چی یه کاری میکنین که همین یه ذره ایمان آدم هم بخاطر اینجور مسائل بهش شک بشه،ببین دوست عزیز اون دنیا خدا هرکس رو به اندازه ی درکش از دین بازخواست میکنه،لطفا اگه میخوای تبلیغ دینداری کنی یجوری نباشه که آدم فکر کنه داری کل اعتقاداتشو زیر سوال میبری و فقط میخوای نظر خودت رو تحمیل کنی.ممنون.

*سالومه*

عضو جدید
چه شماها خودتونو بکشید امر به معروف و نهی از منکر کنید چه نکنید٬ باز خانوم هایی هستن که همینطوری ان تو خیابان ها که شما میبینید.....پس خودتو خسته نکنید٬ درصد اونایی هم که این حرفا وتلنگرهای شما رو بشنوند ومتحول بشن هم خیلی کمه.........اونی که با حجابه بازم هست همینجوری....اونی هم که بدحجابه بازم همونطوری میمونه چون دغدغه هاش با شما فرق داره و نوع تفکرش هم فرق داره صرفا خودنمایی نیست..... پس خودتونو خسته نکنید....این تاپیک ها سرانجامی نداره.....

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز

پست استارت
اینه با چسبوندن عکسهای مردم به متنش موافق نیستم و فکر می کنم قدرت تحلیل رو کم می کنه و خواننده رو به خطا می ندازه پس نقل قول نمی کنم!!!
اینم عنوان تاپیک هست: من با دو مورد آخر عنوان و عکس های متن کمی مشکل دارم :
تاپیک: حجاب......آخرالزمان.....دختران کوهان دار........آنچه جبرئیل با خود به آسمان برد؟

اینجا همه چی آزاده، عکس مردمو می ذارن، نظر می دن، حکم صادر می کنن، دار می زنن، می برنش به آخر الزمان، به قیامتش می رسونن، به ته جهنمش، به اسفل السافلینش!!

مثل اینکه قصه های واقعی رو نشنیدن!!

یه کافر سر دار، ایمان آورده بهشتی شده و یکی که هر شب سجاده آب کشیده جهنمی!!

خدا تکه! روی زمین خدا راه می رن و خدایی می کنن!

مردی یا زنی فرقی نمیکنه: امتحان کن و بگو:
موهاتو بلند کن خواهش می کنم اگه به ایمان می خوای برسی یه 7 -6 ماه طول نمی کشه تقویت کننده هم بزن نریزن
بعد یه شال یا روسری یا همچین چیزی رو سرت کن
تابستون . زمستون بگرد
هر ماه فقط یک روز ... یک روز تعطیل توی جایی که تابش خورشید عین تابش زاویه ش توی خیابون و بیرون باشه نمی خواد کوه بری
نصف روز موهاتو از بالا ببند
نصف روز از پایین ببند یا هر طور که فکر می کنی کوهان نیست!!
سعی کن توی اون یک روز کتاب بخونی، چیزی نت ورداری؛ رو صندلی هم بشین، ماشین هم برون، راه هم برو... تونستی یه ژاکت بلند هم بپوش
حساتو بنویس
بنویس که چه حسی داری
بعد بیا نظر بده
حدیث از احساست بگو
توی اون مدت هم حق نداری موهاتو باز کنی؛ یا شونه کنی

بعدش بگو کی می ره جهنم
بعدش بیا و بگو آخر الزمان کی هست؟؟

آخرین ویرایش:

"ALPHA"

کاربر ممتاز

پست استارت
اینه با چسبوندن عکسهای مردم به متنش موافق نیستم و فکر می کنم قدرت تحلیل رو کم می کنه و خواننده رو به خطا می ندازه پس نقل قول نمی کنم!!!
اینم عنوان تاپیک هست: من با دو مورد آخر عنوان و عکس های متن کمی مشکل دارم :
تاپیک: حجاب......آخرالزمان.....دختران کوهان دار........آنچه جبرئیل با خود به آسمان برد؟

جبرئیل هر بار یه چیزی آورده
حدیث نمی دونم صحت وسقمش رو
اما می دونم که جبرئیل همیشه آورده و چیزی نبرده؛ حتی خاک رو هم اون نتونسته ببره
اسم حسین و حسن رو آورده
دعای جوشن کبیر آورده
قرآن آورده
میوه و طعام بهشتی آورده

جبرئیل بخواد این 10 تا رو ببره از خدا شاکی نمی شن؟! که به قبلی ها دادی و از ما گرفتی؟؟
دین با قرآن کامل بشه، ممکنه این 10 تا رو ببره؟؟؟

آخرین ویرایش:

m110h110s

عضو جدید
چه شماها خودتونو بکشید امر به معروف و نهی از منکر کنید چه نکنید٬ باز خانوم هایی هستن که همینطوری ان تو خیابان ها که شما میبینید.....پس خودتو خسته نکنید٬ درصد اونایی هم که این حرفا وتلنگرهای شما رو بشنوند ومتحول بشن هم خیلی کمه.........اونی که با حجابه بازم هست همینجوری....اونی هم که بدحجابه بازم همونطوری میمونه چون دغدغه هاش با شما فرق داره و نوع تفکرش هم فرق داره صرفا خودنمایی نیست..... پس خودتونو خسته نکنید....این تاپیک ها سرانجامی نداره.....

همون تعداد کم هم جای شکرش باقیه
اونی که صرف خود نمایی این کارو میکنه که بحث کردن نداره
منم دوست دارم با طرز تفکر ها اشنا بشم و ببینم برای چی تفکرشون اینننه
خوب خواصیت بحث هم همینه تبادل نظرات

m110h110s

عضو جدید
مثل اینکه قصه های واقعی رو نشنیدن!!

یه کافر سر دار، ایمان آورده بهشتی شده و یکی که هر شب سجاده آب کشیده جهنمی!!

خدا تکه! روی زمین خدا راه می رن و خدایی می کنن!

مردی یا زنی فرقی نمیکنه: امتحان کن و بگو:
موهاتو بلند کن خواهش می کنم اگه به ایمان می خوای برسی یه 7 -6 ماه طول نمی کشه تقویت کننده هم بزن نریزن
بعد یه شال یا روسری یا همچین چیزی رو سرت کن
تابستون . زمستون بگرد
هر ماه فقط یک روز ... یک روز تعطیل توی جایی که تابش خورشید عین تابش زاویه ش توی خیابون و بیرون باشه نمی خواد کوه بری
نصف روز موهاتو از بالا ببند
نصف روز از پایین ببند یا هر طور که فکر می کنی کوهان نیست!!
سعی کن توی اون یک روز کتاب بخونی، چیزی نت ورداری؛ رو صندلی هم بشین، ماشین هم برون، راه هم برو... تونستی یه ژاکت بلند هم بپوش
حساتو بنویس
بنویس که چه حسی داری
بعد بیا نظر بده
حدیث از احساست بگو
توی اون مدت هم حق نداری موهاتو باز کنی؛ یا شونه کنی

بعدش بگو کی می ره جهنم
بعدش بیا و بگو آخر الزمان کی هست؟؟
سلام

کی رو زمین راه میره و خدایی میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
درسته سخته ما نمیگیم سخت نیست اما بخاطر خدا
بخاطر اطاعت از خدا
بخاطر مخالفت نکردن با خدا باید انجام داد
ادم اگه تفکرش درست بشه برای نزدیکی به خدا حاضره سختی ها رو تحمل کنه
چه بسا براش شیرین بشه مثل کشتن یه غول برای رفتن به مرحله ی بعد

"ALPHA"

کاربر ممتاز
سلام

کی رو زمین راه میره و خدایی میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
درسته سخته ما نمیگیم سخت نیست اما بخاطر خدا
بخاطر اطاعت از خدا
بخاطر مخالفت نکردن با خدا باید انجام داد
ادم اگه تفکرش درست بشه برای نزدیکی به خدا حاضره سختی ها رو تحمل کنه
چه بسا براش شیرین بشه مثل کشتن یه غول برای رفتن به مرحله ی بعد

کوهان اصطلاحشو از کجا آوردن؟؟ عکسها رو هم احادیث ضمیمه کرده؟؟؟ نقل قول نگرفتم تا شاید ویرایش بشه!!
برای خدا دقیقا!! نه برای دوست داشتن یا نداشتن بنده هاش! تمسخر راه مناسبی برای هدایت و راهنمایی نیست (هیچ وقت نبوده)

"...زنهایشان همچون مردها بر روی زینها سوار می شوند، در آن عصر بر فراز تشکها سوار می شوند و تا در مساجد می روند، زنانشان در عین لباس پوشیدن لخت و عور هستند و بر سرشان چیزی همانند کوهان اشتران لاغر است، آنها عطر بهشت را استشمام نمی کنند. آنها را لعنت کنید که آنها از رحمت خدا بدور هستند."

اینجا تنها چیزی که خلاف دستورات اسلام هست، فقط قسمتی هست که رنگی کردم بقیه نشانه هست: نشانه رانندگی خانوم ها، نشستن روی تشک صندلی همه وسایل نقلیه و مدل بستن مو که افراطیش خوشگل نمی شه و سر خودشون درد می گیره ولی سلیقه ای هست اما در شرایطی می تونه به حکم خلخال باشه اما نه در همه موارد ... بستن ساده مو یا یه کم بالاتر بستنش اشکالی نداره که توی عکسهایی که ضمیمه مطلب استارتر هست بیشتر این طوری هستن!!
لعن و نفرین فقط به خاطر لختی و عوری هس که خلاف آموزه های اسلام هست...
وقتی نمی دونین نباید نظر بدین!!

البخت : به انگلیسی می شه deviation معنی فارسیش دقیقا کوهان نیست ولی از قسمت عکس گوگل چند مورد میاره که شبیه کوهان کشیدن!

آخرین ویرایش:

m110h110s

عضو جدید
کوهان اصطلاحشو از کجا آوردن؟؟ عکسها رو هم احادیث ضمیمه کرده؟؟؟ نقل قول نگرفتم تا شاید ویرایش بشه!!
برای خدا دقیقا!! نه برای دوست داشتن یا نداشتن بنده هاش! تمسخر راه مناسبی برای هدایت و راهنمایی نیست (هیچ وقت نبوده)

"...زنهایشان همچون مردها بر روی زینها سوار می شوند، در آن عصر بر فراز تشکها سوار می شوند و تا در مساجد می روند، زنانشان در عین لباس پوشیدن لخت و عور هستند و بر سرشان چیزی همانند کوهان اشتران لاغر است، آنها عطر بهشت را استشمام نمی کنند. آنها را لعنت کنید که آنها از رحمت خدا بدور هستند."

اینجا تنها چیزی که خلاف دستورات اسلام هست، فقط قسمتی هست که رنگی کردم بقیه نشانه هست: نشانه رانندگی خانوم ها، نشستن روی تشک صندلی همه وسایل نقلیه و مدل بستن مو که افراطیش خوشگل نمی شه و سر خودشون درد می گیره ولی سلیقه ای هست اما در شرایطی می تونه به حکم خلخال باشه اما نه در همه موارد ... بستن ساده مو یا یه کم بالاتر بستنش اشکالی نداره که توی عکسهایی که ضمیمه مطلبتون هست بیشتر این طوری هستن!!
لعن و نفرین فقط به خاطر لختی و عوری هس که خلاف آموزه های اسلام هست...
وقتی نمی دونین نباید نظر بدین!!

ببین دوست عزیز عقیده شما نصبت به دین و خدا چیه ؟خوب من باید بدونم تا با توجه به اون نظر بدم
اما در مورد کوهان شتر
شما چرا انقدر منفی باف هستید
اون زمان بخاطر اینکه مردم بفهمند همچین مثالی زده شد بخاطر شباهتش شما چرا حمل بر تمسخر میکنید!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
اما تفسیری که شما از حدیث کردید ممکنه در مورد نشانه رانندگی خانوم ها، نشستن روی تشک صندلی همه وسایل نقلیه درست باشه
اما در مورد مدل بستن مو صدق نمیکنه چون این صفت بعد از صفت زنان بد لباس اومده
زنانشان در عین لباس پوشیدن لخت و عور هستند و بر سرشان چیزی همانند.............
نمیدونم شما چقدر از ادبیات عرب میدونید ولی این صفت عطف به صفت قبلی شده
ولی در مورد عکس ها حرف شما درسته این بنده خدا مثلا عکس ها رو تار کرده والی اگه چهره ها مشخص باشند کسی بشناسه کارش اشتباه بوده

بالا