توانایی آقایان در مقابل چشم خانم ها چقدر است؟

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بخش هایی از مغز مردان که به احساسات مرتبط است، فعالیت کافی را در زمان مشاهده چشم های زنان ندارد. تحقیقات جدید نشان می دهد مردان نمی توانند احساسات زنان را از چشمهایشان بخوانند. این بررسی ها حاکی است توانایی مردان در خواندن احساسات همجنسان خود از چشم هایشان دو برابر توانایی آنها در خواندن احساسات زنان است.

این در حالی است که همین مناطق با مشاهده چشم های مردان دیگر به شدت فعال می شود.چند مطالعه انجام شده بر روی مردان حاکی از آن است که این جنس، در خواندن ذهن مشکل دارد و نمی تواند به خوبی فکر و احساسات زنان را حدس بزند.

برای مشاهده اینکه آیا مردان واقعا در خواندن احساسات زنان مشکل دارند یا خیر، "بوریس شفر" پژوهشگر بیمارستان دانشگاه LWL در بوخوم آلمان و همکارانش، 22 مرد بین 21 تا 52 ساله را تحت اسکن های مغزی عملکردی قرار دادند.

این اسکنها از جریان خون برای اندازه گیری فعالیت مغزی استفاده می کند.آنها سپس از مردان خواستند تا به تصویر 36 جفت چشم که نیمی از آنها به زنان و نیم دیگر به مردان تعلق داشت نگاه کنند و احساس آن افراد را حدس بزنند.این مردان از دو کلمه "بی اعتماد" و "وحشت زده" برای توصیف احساسات چشمی استفاده کردند. تصاویر این چشم ها احساسات منفی، مثبت و خنثی را به ذهن متبادر می کرد.

مردان مدت زمان طولانی به تصاویر نگاه کردند و در حدس زدن صحیح احساسات از چشم زنان مشکلات بیشتری داشند.

علاوه بر این مغز آنها فعالیت های مختلفی را وقتی که به چشم زنان و چشم مردان نگاه می کردند، از خود نشان داد.پژوهشگران دریافتند، آمیگدال مغز مردان - ناحیه ای از مغز که با احساسات، ترس و همدلی مرتبط است – در واکنش به چشم مردان به شدت فعال می شود. علاوه بر این، مناطق دیگر مغزی مرتبط با احساسات، وقتی که مرد به چشمان یک زن نگاه می کرد، به این شدت فعال نمی شدند.

این یافته ها حاکی است مردان در خواندن احساسات زنان بسیار ضعیف هستند. این نظریه ذهن یکی از بنیادهای همدلی است، از این رو این نقص می تواند موجب شود مردان احساس همدلی کمتری نسبت به زنان در مقایسه با همجنسان خود داشته باشند.

در حالی که مردان از نظر فرهنگی کمتر به نشانه های عاطفی زنان توجه می کنند احتمالا این واکنش آنها می تواند به گذشته تکاملی انسان مرتبط باشد. چرا که در گذشته مردان بیشتر به شکار و جنگ می پرداختند و احتمالا برای آنها پیش بینی قصد و عملکرد رقبای مرد بسیار مهم بوده است.

safoora

عضو جدید
جالب بود ممنون استارتر:gol:... ولی نیازی به اینهمه تحقیق و اسکن نبود که:eek:... همه میدونن که مردا قادر به خوندن ذهن زنا نیستن:D... بر عکس خانوما که فقط یه نگاه کافیه تا بفهمن تو سر طرف مقابلشون چی می گذره...:D

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
جالبه !!
وقتی مردی نمیتونه ذهن زنی را بخواند میگذارند بحساب ناتوانی ذهن مرد , و ذره ایی به این فکر نمیکنن که شاید زن ذهنش صاف و صادق نیست :)

اگر ذهن مردا راحت خونده میشه بنظرتون به سادگیشون نیست ؟؟ (فکر کنم این سادگی رو خانما بهش بچگی میگن)
زنها افیون میکنن ..
مگه نه ؟!!

Coraline

مدیر تالار پزشکی
مدیر تالار
کاربر ممتاز
جالبه !!
وقتی مردی نمیتونه ذهن زنی را بخواند میگذارند بحساب ناتوانی ذهن مرد , و ذره ایی به این فکر نمیکنن که شاید زن ذهنش صاف و صادق نیست :)

اگر ذهن مردا راحت خونده میشه بنظرتون به سادگیشون نیست ؟؟ (فکر کنم این سادگی رو خانما بهش بچگی میگن)
زنها افیون میکنن ..
مگه نه ؟!!

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
جالبه !!

زنها افیون میکنن ..
مگه نه ؟!!

واسه خوندن که باید یه چیزی باشه.........وقتی کلااااااااااااا ذهنی وجود نداره چطو بخونیمش؟؟؟:cool::D

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جالبه !!

زنها افیون میکنن ..
مگه نه ؟!!

ببين امير حسين جان نه فقط براي خواندن ذهن زنان بلكه براي خواندن ذهن همجنسان خودشون هم مشكل دارند حالا هم زن و هم مرد ميتونن رفتار صادقانه اي نداشته باشند پس صداقت در اينجا مطرح نيست

این یافته ها حاکی است مردان در خواندن احساسات زنان بسیار ضعیف هستند. این نظریه ذهن یکی از بنیادهای همدلی است، از این رو این نقص می تواند موجب شود مردان احساس همدلی کمتری نسبت به زنان در مقایسه با همجنسان خود داشته باشند.
در حالی که مردان از نظر فرهنگی کمتر به نشانه های عاطفی زنان توجه می کنند احتمالا این واکنش آنها می تواند به گذشته تکاملی انسان مرتبط باشد. چرا که در گذشته مردان بیشتر به شکار و جنگ می پرداختند و احتمالا برای آنها پیش بینی قصد و عملکرد رقبای مرد بسیار مهم بوده است.

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
واسه خوندن که باید یه چیزی باشه.........وقتی کلااااااااااااا ذهنی وجود نداره چطو بخونیمش؟؟؟:cool::D

ممنون ميشم توهيني در كار نباشه;) زن يا مرد بودن در اين تاپيك سوژه اصلي نيست بلكه اين چيزي كه مطرحه اينه ذهن هر دو جنسيت درباره اخساسات چگونه عمل ميكنه;)

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
ببين امير حسين جان نه فقط براي خواندن ذهن زنان بلكه براي خواندن ذهن همجنسان خودشون هم مشكل دارند حالا هم زن و هم مرد ميتونن رفتار صادقانه اي نداشته باشند پس صداقت در اينجا مطرح نيست

فکر نمیکنم برای خوندن ذهن همجنسان خودشون مشکلی داشته باشن (لااقل من کمتر اینو دیدم)

قبول دارم اکثرا آقایون کمتر به این مسائل فکر میکنن و کمتر میخونن قسمت عاطفی خانمها رو .. ولی این رو بنظرم نباید جز نقص دونست .. بلکه این رو باید ویژگی متفاوت بین خانم و آقا دوسنت
اگر آقایون هم مثل خانمها فکر میکردن که فرقی بین زن و مرد نمیشد

بنظرم همین تفاوتها زیبا کرده زندگی رو :D
البته کنار تفاوتها بهتر تفاهم هایی هم باشه تا کامل بشن (تفاوت فقط برای یکنواخت نشدن و سازندگی خوبه .. نه اون بُعد ویرانگرش)

به نمایندگی آقایون سعی میکنم بیشتر بُعد عاطفی خانمها رو در نظر بگیرم .. خوبه ؟ :)

nafas z

عضو جدید
فکر نمیکنم برای خوندن ذهن همجنسان خودشون مشکلی داشته باشن (لااقل من کمتر اینو دیدم)

قبول دارم اکثرا آقایون کمتر به این مسائل فکر میکنن و کمتر میخونن قسمت عاطفی خانمها رو .. ولی این رو بنظرم نباید جز نقص دونست .. بلکه این رو باید ویژگی متفاوت بین خانم و آقا دوسنت

البته کنار تفاوتها بهتر تفاهم هایی هم باشه تا کامل بشن (تفاوت فقط برای یکنواخت نشدن و سازندگی خوبه .. نه اون بُعد ویرانگرش)

به نمایندگی آقایون سعی میکنم بیشتر بُعد عاطفی خانمها رو در نظر بگیرم .. خوبه ؟ :)

تا حدی قابل قبوله:D

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

ممنونم از شما بله حرفاتونو قبول دارم :w27: تفاوتها زيباست ولي براي خيلي از افراد من جمله شخص خود من مهمه كه اين تفاوتها چگونه به وجود آمدند؟چطور ميشه كنترلشون كرد؟چطور باهاشون برخورد كرد ؟ :)به خدا بحث آقايون خانمها نيست ;)دوست داشتم از بعد ديگري به قضيه نگاه بشه كه فكر كنم بازم نشد

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
ممنون ميشم توهيني در كار نباشه;) زن يا مرد بودن در اين تاپيك سوژه اصلي نيست بلكه اين چيزي كه مطرحه اينه ذهن هر دو جنسيت درباره اخساسات چگونه عمل ميكنه;)

فقط شوخی بود ..............والا همه می دونن دختر مغز متفکرن:D

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا کلا این تالار مشاوره یکم مرد سالاره... هی‌ می‌خواد بگه مردا نمی‌تونن اذیتشون نکنید... اینا همینن... بعد هزار تا نکته میذاره واسه زنها که چه کنند و چه نکنند ... مردا یه وقت ناراحت نشان... این کارها مرد را آزار میده.. چرا مرد مرا انتخاب نمیکند... چرا مورد توجه مردان نیستیم؟ انگار همه چی‌ نوشته می‌شه واسه زنا ... مردا کلا همینن و باید قبول شن

bahar-spring

کاربر بیش فعال
توی کشور ما به شدت مردسالاریه؛ مشکل فقط اینجا نیست..مردهای ما همیشه حق را به خودشون میدن؛ زنها را ناقص العقل میدونن؛ تقصیر خودشونم نیس..همه جوره اینجوری بار میان

mina12345

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
آقا کلا این تالار مشاوره یکم مرد سالاره... هی‌ می‌خواد بگه مردا نمی‌تونن اذیتشون نکنید... اینا همینن... بعد هزار تا نکته میذاره واسه زنها که چه کنند و چه نکنند ... مردا یه وقت ناراحت نشان... این کارها مرد را آزار میده.. چرا مرد مرا انتخاب نمیکند... چرا مورد توجه مردان نیستیم؟ انگار همه چی‌ نوشته می‌شه واسه زنا ... مردا کلا همینن و باید قبول شن

دوس خوبم هدف این تالار اطلاع رسانی و مشاوره هست یک سری از مطالب جزئی که هممون در زندگی شاید بهشون بی توجهیم و این مشکلات کوچک میشه سرچشمه مشکلات بزرگ زندگیمون تاپیک هائی که گذاشته میشه از روی غرض ورزی نیست و فقط کمکی هست به من یا شاید خیلیها مثل من ....کاش دیدگاهمون یه کم عوض بشه

بالا