تمرین گروهی اسکیس طراحی شهری 93

امیدهک1

عضو جدید
تمرین اول یا دست گرمی :D

بدون اینکه اصلا چیزی راجع به اسکیس طراحی شهری ندونید یا شاید هم بدونید. تمرین زیر را انجام بدید. بیشتر میخوایم بدونیم که وضعیت اسکیس چه جوریه

سوال ضمیمه که سوال اسکیس سال 84 یا 83 هست را جواب بدید. ترجیحا تو دو برگ A3 اگه نتونستید دو برگ، یک برگ هم قبوله:smile:

زمان: 4 روز.. تا شنبه شب وقت دارید که این تمرین رو انجام بدید :)

سلام بچه ها این عکسی که تو این صفحه ها هست کیفیتش سر جلسه اون سال هم در این حد پایین بوده...برای مثال اگه ما بخوایم به نما توجه کنیم...و با توجه به یه سری مسائل دیگه طراحی کنیم تو این عکس که اصلا معلوم نیست.............

امیدهک1

عضو جدید
سلام بچه ها این عکسی که تو این صفحه ها هست کیفیتش سر جلسه اون سال هم در این حد پایین بوده...برای مثال اگه ما بخوایم به نما توجه کنیم...و با توجه به یه سری مسائل دیگه طراحی کنیم تو این عکس که اصلا معلوم نیست.............

بابا یکی جوابمو بده...................................................................

arc eng

عضو جدید
بابا یکی جوابمو بده...................................................................

حتما سر جلسه با کیفیت تره حالا اینجا اینجوریه...

ولی فقط همین عکس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هیچ پلانی چیزی نباید داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟واسه توده و فضا یا ارتباط با بقیه همسایگی ها از روی همین عکس باید کار شه؟

mahfa90

عضو جدید
درست میگی;).البته شاید واسه ما ناآشناست.یک پرسپکتیو داده و کلی مدارک خواسته با مقیاس از همه بدتر سایت پلان و ارتباط با قطعه های مجاور :surprised: اخه ما از کجا بدونیم اون پشت چه خبره:redface:.من نمیدونم باید دقیق بکشم یا شماتیک:w05:
ولی به هر حال تعیین سطحه یعنی هرچی بلدی باید بکشی.:smile::)

mahfa90

عضو جدید
طراحی میان افزا

طراحی میان افزا

طراحي و توسعه ميان افزا، طراحي و توسعه زمين هاي خالي و بلا استفاده در نواحي درون شهري است که از پراکنش شهري جلوگيري کرده و مي تواند در احياي اجتماعي، اقتصادي و زيست محيطي يک شهر موثر واقع شود. ساختن مکانهاي جديد در ميان شهر و احياي ساختمانهاي قديمي موجود که در خور انسان و زندگي او در شهر باشد از موارد قابل توجه در پروژه هاي ميان افزايي شهري است. در اين ميان توجه به محدوده پيراموني يک پروژه ميان افزا در راستاي هماهنگي و سازگاري طرح با محدوده از جمله مواردي است که بايد مورد توجه قرار گيرد. يکي از اهدف توسعه ميان افزا در حوزه هاي درون شهري، احيا و نوآفريني اين حوزه هاست که به صورت مثبتي در نواحي مجاور خود تاثير گذار است. در حقيقت توسعه ميان افزاي موفق، پروژه هاي جديد را به زمينه شهر پيوند مي دهد، ساختمانهاي مسکوني و خدمات مورد نياز را به شهر اضافه مي کند و تلاش مي کند تا نيازهاي آنچه موجود است و آنچه قادر است ساخته شود را با هم در نظر بگيرد.در اين مقاله سعي بر آن شده تا به روش توصيفي- تحليلي و با تاکيد بر ويژگي هاي طرح هاي ميان افزا به شناسايي عوامل موثر در ارتقاي کيفيت منظر شهري پرداخته شود. در اين راستا پروژه هاي ميان افزا به عنوان يکي از عوامل موثر در اين امر معرفي می گردند. به اين ترتيب راهکارهايي براي بهبود طرح هاي ميان افزا در راستاي هماهنگي با محدوده پيراموني خود ارائه مي گردد تا در ايجاد مکاني با هویت و در خور زندگي مطلوب و همچنين ايجاد منظر شهري مطلوب تاثيرگذار باشد.

mahfa90

عضو جدید
حتما سر جلسه با کیفیت تره حالا اینجا اینجوریه...

ولی فقط همین عکس؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ هیچ پلانی چیزی نباید داشته باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟واسه توده و فضا یا ارتباط با بقیه همسایگی ها از روی همین عکس باید کار شه؟
تو سوال گفته عکس و نقشه پیوست می باشد ولی نقشه نداره چرا:warn::warn:

razi azad

عضو جدید
سلام دوستان.من رشته ام معماریه و هیچ چیزی در مورد اسکیس شهرسازی نمیدونم!!!اصلآ نمیدونم چطور باید شروع کنم!!!

امیدهک1

عضو جدید
وسایل طراحی شهری

وسایل طراحی شهری

از آزاده خانم خواهش می کنم قبل شروع به کار ما وسایل لازمو بگن...مثل ماژیک سیاه از چه نوعی بخریم...یا رو چی تمرین کنیم...راپید یونی بال باشه یا یونی پین...خلاصه دیگه هر چی تجربه داریم رو کنین...مرررررررررررررررررررررررررررررررررررررسسسسسسسسسسسیییییییییییی

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
واییییییییییییی.. با عرض معذرت از همگی اشتباهی اتچ کرده بودم:surprised:... انقدر فایل انقلاب داشتم تو اون فولدر :redface:... فایل درست دوباره اتچ شد

تمرین اول

شرمنده اصلاج شد

از آزاده خانم خواهش می کنم قبل شروع به کار ما وسایل لازمو بگن...مثل ماژیک سیاه از چه نوعی بخریم...یا رو چی تمرین کنیم...راپید یونی بال باشه یا یونی پین...خلاصه دیگه هر چی تجربه داریم رو کنین...مرررررررررررررررررررررررررررررررررررررسسسسسسسسسسسیییییییییییی

ماژیک برای تمرین اصلا فرقی نمیکنه.. برای سر جلسه حتما استدلر بگیرید یونی پن. چون استدلر از نظر کیفیت و موندگاری بهتره. ولی از همه گرونتره. و از اول تمرین ها تا آخرش اگه کامل کار کنید شاید از f و m حدود 10-15 تا ماژیک تموم کنید. برای همین برای تمرین هیچ فرقی نمیکنه من تو شهرکتاب یک سری از همین ماژیک ها دیدم کیفیتش هم خوب بود و خیلی ارزونتر از استدلر بود.

ولی چون نزدیک اسکیس ماژیک کلا نایاب میشه :surprised: از الان میتونید بخرید که ذخیره کنید!!!!

امیدهک1

عضو جدید
بچه ها این درصدای منه...گند زدم به آزمون...فکر کنم از آخر من اولم...ای خدااااااااااااااااااااا
زبان-1.3-
مباحث عمومی21.3
مبانی نظری42.67
تاریخ12
تحلیل 50.67
کسی می دونه رتبم چند میشه؟....اصلا مجاز میش...آزاده خانم به نظرت با این درصدا می تونم قبول شم یا کلا بیخیال بشم...

امیدهک1

عضو جدید
بچه ها این درصدای منه...گند زدم به آزمون...فکر کنم از آخر من اولم...ای خدااااااااااااااااااااا
زبان-1.3-
مباحث عمومی21.3
مبانی نظری42.67
تاریخ12
تحلیل 50.67
کسی می دونه رتبم چند میشه؟....اصلا مجاز میش...آزاده خانم به نظرت با این درصدا می تونم قبول شم یا کلا بیخیال بشم...

اینجا کلا کسی نمیادددددددددددد.............

امیدهک1

عضو جدید
فکر کنم هکه رفتن شیرینی بدن...رتبتون خوب شده بابا هنوز اسکیس مونده....من خراب کردم آخرین سوالمو پرسیدم خوب جوابشو بدین دوستاننننننننننننننننن

mamanii

عضو جدید
سلام
منم خیلی دوست دارم تو این تمرین گروهی شرکت کنم اما نمیدونم وقت میکنم؟؟؟؟؟

arc eng

عضو جدید
زبان-1.3-
مباحث عمومی21.3
مبانی نظری42.67
تاریخ12
تحلیل 50.67

ایشالا که رتبه خوبی میاری و با ی اسکیس توپ قبول میشی !

dadashpoor

عضو جدید
سلام من درصد های زیر را زدم قبول میشم
مباحث شهرسازی 36 درصد
مبانی نظری 45 درصد
تاریخ 20 درصد
تحلیل 20 درصد
زبان 0 درصد
می خواستم ببینم آیا برای اسکیس تمرین کنم یا برای کنکور سال دیگه آماده بشم
با تشکر از راهنماییتون

dadashpoor

عضو جدید
سلام من درصد های زیر را زدم به نظرتون رتبه من چند می شود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مباحث شهرسازی 36 درصد
مبانی نظری 45 درصد
تاریخ 20 درصد
تحلیل 20 درصد
زبان 0 درصد
با تشکر از راهنماییتون

Arch-Azadeh

زبان-1.3-
مباحث عمومی21.3
مبانی نظری42.67
تاریخ12
تحلیل 50.67

سلام
آخه با تحلیل 50 میشه مجاز نشی!!!! اصلا مجاز شدن که ملاک نیست.. شما حتما مجاز میشی.. فقط درصد منفی زبانت کار را خراب کرده:(!!! اگه 0 زده بودید خیلی بهتر از منفی بود!!! تحلیل و مبانی را خیلی عالی زدید... به نظرم میاد حتما جزو نصفه اول مجازی ها بشید. یعنی اگه 1000 نفر مجاز بشن شما زیر 500 که حتما میشید . امیدوارم زیر 300 بشید. ولی این حدسیات من قطعی نیست... شاید خیلی بهتر از این هم شدید.
به هر حال در هر شرایطی حتما باید اسکیس کار کنید. سالهای پیش با رتبه 700 هم تربیت مدرس قبول شدن!!! با رتبه 15 هم تربیت مدرس قبول شدن!!! پس باید بدونید که اسکیس خیلی خیلی مهمه!!!

Arch-Azadeh

سلام من درصد های زیر را زدم قبول میشم
مباحث شهرسازی 36 درصد
مبانی نظری 45 درصد
تاریخ 20 درصد
تحلیل 20 درصد
زبان 0 درصد
با تشکر از راهنماییتون

سلام
تحلیل را به نسب درصدهایی که دیدم یه مقدار پایین زدید و تحلیل به نسبت درس تعیین کننده ای هست تو رتبه.. به جاش مباحث و مبانی را بالا زدید
باید یک سری درصد دیگه ببینم تا بتونم حدود درصدتون را حدس بزنم.. ولی از نظر مجاز شدن که حتما مجازید

atefeh.ghazi

کاربر فعال
سلام
زبان 1
مباحث 54
مبانی 37
تاریخ 36
تحلیل 29
دوستم
زبان 1
مباحث 44
مبانی 40
تاریخ 36
تحلیل 30
درصدامون چه حدودی میشه اسکیس تمرین کنیم یا نه امیدی هست:confused:

marziyeh.m

عضو جدید
بچه ها من زبان -1 زدم
مباحث 57.33
مبانی نظری 61.33
تاریخ 33.33
تحلیل فضا رو 69.33
معدلم هم 17.73

به نظرتون رتبه م چی میشه کاش یکی میگفت...

امیدهک1

عضو جدید
بایت راهنمایهاتو خیلی ممنون...خوب بچه ها من که از فردا شب اسکیسمو اپ می کنم تو سایت امیدوارم خوب در بیاد آبروم نره...پیش بسوی اسکیس...

بالا