تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

amindarbasi

کاربر فعال
دوستان برای این آزمون به کل باید ضوابط شهرداری رو کنار بذارید؛:warn: طراحیتون فقط بر مبنای مباحث مقررات ملی باید باشه!

میشه بیشتر توضیح بدی پلکان طرح قیچی رو؟ اگر میخواست بگه چشم پله راحتترم میتونست بگه، درسته؟:w20:!!!

آره مباحث تو اولویته.

با نظراتون موافقم ولی اگه به منابع یه نگاه کوچک بکنید میبینید که اثری از ضوابط شهرداری هم هست چون این مباحث بعضا اینقدر نامفهوم هستند که برای درکشون مجبور به کمک گیری از سایر منابع هستیم مثل مصوبات شهرسازی و ضوابط آتشنشانی و بلند مرتبه سازی که جزئی از منابع آزمون هستند.

bahar-spring

کاربر بیش فعال
با نظراتون موافقم ولی اگه به منابع یه نگاه کوچک بکنید میبینید که اثری از ضوابط شهرداری هم هست چون این مباحث بعضا اینقدر نامفهوم هستند که برای درکشون مجبور به کمک گیری از سایر منابع هستیم مثل مصوبات شهرسازی و ضوابط آتشنشانی و بلند مرتبه سازی که جزئی از منابع آزمون هستند.
فقط اون منابعی رو که خودشون توی سایت معرفی کردن طبق آخرین ویرایش باید ملاک عمل قرار داد؛خودشونم روی این موضوع تاکید کردن.

aydaaaa

کاربر بیش فعال
بچه ها چرا تمریناتی که انجام میدینو نمیذارین؟ اینجوری خوب نیست؟؟؟؟؟ میخاین من بذارم؟ دارم رو طراحی سال 90 کار میکنم:smile:

amindarbasi

کاربر فعال
می خوام یک تکونی به اینجا بدم میخوا از دوستان بخوام که اگه شما جای ما تو آزمون آذر بودید محل راهپله و آسانسور و داکت مرکزی تون رو کجا قرار می دادید لطفا همه شرایط در نظر بگیرید و با ترسیم توضیح بدین ؟ فکر کنم کم وبیش با صورت سوال آشنایی دارید. نمی خوام پلان کامل طراحی کنید فقط جانمایی همون سه تا که در اصل کل پلانتون رو حل میکنه منتظر ترسیمات شما هستم.

arefeh

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
می خوام یک تکونی به اینجا بدم میخوا از دوستان بخوام که اگه شما جای ما تو آزمون آذر بودید محل راهپله و آسانسور و داکت مرکزی تون رو کجا قرار می دادید لطفا همه شرایط در نظر بگیرید و با ترسیم توضیح بدین ؟ فکر کنم کم وبیش با صورت سوال آشنایی دارید. نمی خوام پلان کامل طراحی کنید فقط جانمایی همون سه تا که در اصل کل پلانتون رو حل میکنه منتظر ترسیمات شما هستم.
البته سازه هم بی تاثیر نی...ارتفاعات ک توی تعداد پله باید مشخص بشه و همچنین پارکینگ....البته به اتودم از همکف برای جانماییه رمپ و تجاری و ورودی به آپارتمان....
به نظرم مفید...منم مطالعات تموم بشه کارامو حتما میزارم...

aiman1234

عضو جدید
کاربر ممتاز
البته سازه هم بی تاثیر نی...ارتفاعات ک توی تعداد پله باید مشخص بشه و همچنین پارکینگ....البته به اتودم از همکف برای جانماییه رمپ و تجاری و ورودی به آپارتمان....
به نظرم مفید...منم مطالعات تموم بشه کارامو حتما میزارم...
اون یکی تایپیک شد خرید جزوه به نظر من بهتره که مشخص کنیم که همگی چه ازمونی رو کار کنیم و ببینیم چه کسی کارش بهتر میشه از لحاظ ترسیم و ظوابط مقررات ملی اینجوری همه میتونن نظر بدن و نظرات به درد همه میخوره ولی الان یه نفر میگه و یکی میشنوه بقیه هم تماشاچی !!!! واز اینجا از کسایی که طراحی رو قبول شدن درخواست میکنم ما رو در یافتن ایرادات طرحها یاری کنن /ممنون.هرکی موافقه تشکر رو بزنه ببینیم کسی هستش .

arefeh

کاربر ممتاز
اون یکی تایپیک شد خرید جزوه به نظر من بهتره که مشخص کنیم که همگی چه ازمونی رو کار کنیم و ببینیم چه کسی کارش بهتر میشه از لحاظ ترسیم و ظوابط مقررات ملی اینجوری همه میتونن نظر بدن و نظرات به درد همه میخوره ولی الان یه نفر میگه و یکی میشنوه بقیه هم تماشاچی !!!! واز اینجا از کسایی که طراحی رو قبول شدن درخواست میکنم ما رو در یافتن ایرادات طرحها یاری کنن /ممنون.هرکی موافقه تشکر رو بزنه ببینیم کسی هستش .

من هستم اما به صورت غیر حضوری...هر اتفاقی افتاد و هر کی آماده بود بگه...من از آخر هفته میرم سرطراحی....کارهامم انجام بدم برای افراد فعال به صورت پیام خصوصی کورکسیون میکنم...
علنا فعالیت نخواهم کرد...:cool:

delava

عضو جدید
کاربر ممتاز
من هستم اما به صورت غیر حضوری...هر اتفاقی افتاد و هر کی آماده بود بگه...من از آخر هفته میرم سرطراحی....کارهامم انجام بدم برای افراد فعال به صورت پیام خصوصی کورکسیون میکنم...
علنا فعالیت نخواهم کرد...:cool:
ای بابا دوست عزیز از شما بعیده.باید به کمک هم پیش بریم.من ازشما وخانم agin و آقا فرزاد ودوستان قدیمی درخواست دارم مارو از راهنمایشون محروم نکنن.

arefeh

کاربر ممتاز
ای بابا دوست عزیز از شما بعیده.باید به کمک هم پیش بریم.من ازشما وخانم agin و آقا فرزاد ودوستان قدیمی درخواست دارم مارو از راهنمایشون محروم نکنن.

عزیزم نمیخوام کش بدم این موضوع رو..... اینجا کمکی ازم بربیاد در حد توضیح دریغ نخواهم کرد...;)
بقیه جزئیات هستن دوستانی ک از من بیشتر میدونند و فهم و شعورشون بالاتر از بنده هست.:cool:

bahar-spring

کاربر بیش فعال
عزیزم نمیخوام کش بدم این موضوع رو..... اینجا کمکی ازم بربیاد در حد توضیح دریغ نخواهم کرد...;)
بقیه جزئیات هستن دوستانی ک از من بیشتر میدونند و فهم و شعورشون بالاتر از بنده هست.:cool:
عارفه جان شما لطف و شعورتو به همه ما ثابت کردی،:gol: اینطور نگو..
:w30::w30::w30::w30:

holooooooo

کاربر ممتاز

عارفه بیخیال قرار نیست بخاطر حرف کسی تو خودتو بکشی کنار که، تو نباشی که نمیشه ....نیای منم نمیام راست میگم

بچه ها یکی از آزمونای سال های گذشته رو تایین کنید که همه اونو طراحی کنن بعد بیایم کرکسیون کنیم
البته اگه عارفه بیاد منم میام، اینهمه زحمت کشید درست نیست اینجوری درحقش بی انصافی کنیم :razz:

arefeh

کاربر ممتاز
عارفه جان شما لطف و شعورتو به همه ما ثابت کردی،:gol: اینطور نگو..
:w30::w30::w30::w30:

عارفه بیخیال قرار نیست بخاطر حرف کسی تو خودتو بکشی کنار که، تو نباشی که نمیشه ....نیای منم نمیام راست میگم

بچه ها یکی از آزمونای سال های گذشته رو تایین کنید که همه اونو طراحی کنن بعد بیایم کرکسیون کنیم
البته اگه عارفه بیاد منم میام، اینهمه زحمت کشید درست نیست اینجوری درحقش بی انصافی کنیم :razz:

واقعا عزیزانم در حق من لطف دارید من اصلا کاری نکردم...اگر کمکی کردم واسه شما دوستانی بود ک به من لطف داشتید نه آدمهایی ک خوب هدفشون چیز دیگه ای هست...
من ک هستم به صورت غایب ...چون واقعا نیاز به کمکتون دارم....بار اوله دارم امتحان میدم و خنگ هم هستم:biggrin:....باید به من یاد بدید...به حق همون پستها و تشکرهای ک واسه هم میزدیم...:D
اصلا نمیتونم از شما دل بکنم...من با این باشگاه دارم زندگی میکنم...عمرا بگذرم ازش....
همتتون برام باارزشید...به امید موفقیت تک تک شما...از تصدق سری شما ما هم قبول بشیم:redface:

rohi58

عضو جدید
فاصله كف طبقه آخر تا زير سكوي آسانسور كمه بايد 4 متر باشه. واز روي سكو تا سقف اتاقك آسانسور 2.05 بايد باشه . مبحث 15 ويرايش 92 رو بگير

bahar-spring

کاربر بیش فعال
دوستان چند تا سوال دارم:
1- مسئله چشم پله؛ که هنوز دارم پرس و جو میکنم و باید به یه جواب قانع کننده برسم:d:lol:
2- حداقل ابعادی برای انباری وجود داره؟
3- تعریف پلکان طرح قیچی؟
4- o.k.b فضاهای مختلف و تاثیر ضلع نورگیری ساختمان بر آن و همچنین تاثیر مسئله اشراف دید

جهان گرد

عضو جدید
دوستان چند تا سوال دارم:
1- مسئله چشم پله؛ که هنوز دارم پرس و جو میکنم و باید به یه جواب قانع کننده برسم:d:lol:
3- تعریف پلکان طرح قیچی؟
4- o.k.b فضاهای مختلف و تاثیر ضلع نورگیری ساختمان بر آن و همچنین تاثیر مسئله اشراف دید

1- اونو که بی خیال شو خودم تو کلاسم و ممنوع
2- تا حال ندیدم و نشنیدم و فکر کنم یک چیز قرار دادی نه مقرراتی
3- پله ای که دو بازویی همون پله های ساده و به ترجم انگلیسیش
4- برای اینکار پیشنهاد میکنم کتاب یا جزوه ضوابط طراحی نقشه های معماری رو که توی تاپیک های قدیمی و پارسال دانلودش کنید مفید.

arefe-rad

عضو جدید
دوستان چند تا سوال دارم:
3- تعریف پلکان طرح قیچی؟

1-چشم پله 10 سانت
2-ابعاد نداره
3-خودمم مشکل دارم:redface:
4-اکابه 1.10

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلام.

خسته نباشید.

یه پستی در مورد نقشه ها و ظوابط شهرداری داده بودید و تفاوتش با ضوابط نظام مهندسی و مباحث ملی.
این تفاوتها خیلی کمه.بیشترش هم مربوط به ابعاد پارکینگه.چون شهرداری واسه اینکه ،پارکینگها تامین بشه و داخل سند بیاد مجبوره این امتیازهارو بده.
مطمئن باشید هر محدودیتی که شهرداری اعمال میکنه(در زمینه ضوابط معماری) خواست نظام مهندسی و یا جز ضوابط آتش نشانیه.چون دست شهرداری باشه این محدودیت هارو بوحود نمیاره.بعد یه مطلب دیگه این که اصلا شهرداری نهادی نیست که ضابطه تعیین کنه.تفاوت ضوابط شهرهای مختلف هم بخاطر تفسیرشون از همین مباحث ملیه.(واقعا همینطوره)
اونایی که با نقشه های شهرداری سروکار داشتن کارشون راحت تره تو آزمون.هر دستور نقشه حکم یه آزمون براشون داره که چندین برابر سخت تر از آزمون نظامه.تعداد پارکینگها،خواسته های کارفرما،نوع اسکلت و ....

حالا تو این پست و پست های بعدی یه سری نکات(سازه و تاسیسات و معماری و ضوابط آۀتش نشانی و ....) رو بصورت تصویری کار میکنیم.یه توصیه هم به همه دوستان میکنم که مطالب رو بصورت تصویری بیان کنن.تصاویر رو هم با اندازه بزرگ نمایش بدید.(اگه بلد نیستید من توضیح بدم)

1-اول در مورد آسانسور و کابین آسانسور و اتاق آسانسور و ...

آسانسور.jpg

-ارتفاع سکوی قرارگیری موتور 80 سانت.(بطور قرادادی ارتفاع کف تا کف طبقات رو 3.20 بگیرید تا با تو طبقه آخر از کف طبقه آخر تا کف سکوی موتور آسانسور 4 متر بشه)
-حداقل ابعاد اتاق آسانسور 2.5*3.7 برای آساسور های الکتریکی سرعت X
-حداقل عرض درب 90 سانت با ارتفاع حداقل 1.90 .......بازشو به سمت بیرون.
-ارتفاع از روی سکو تا سقف 1.80 حداقل.
-دور سکو هم باید نرده نشون داده بشه که من یادم رفت تو عکس بالا نشون بدم.(چون ارتفاع سکو بیش از 50 سانته)
-حداقل فضای جلوی جعبه تابلو و کنترل آسانسور حداقل 70 سانت

سکشن آسانسور.jpg

holooooooo

کاربر ممتاز
بچه ها الان 3 تا تایپیک داریم که در مورد طراحی توش بحث شده میشه قرار بذاریم و تو یکیش سوالامونو بپرسیم تا منسجم بشه!!!!
تاپیک: تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93

تاپیک: تکنیک های برتر جهت قبولی در طراحی آزمون 93
تاپیک: مباحث مربوط به آزمون طراحی ( رشته معماری )

به نظرم تو این تایپیک سوالا مطرح بشه :

بچه ها چطوره برای چند روز آینده طراحی آذر 92 رو انجام بدیم بعد بیایم اینجا کرکسیون کنیم؟!!

آخرین ویرایش:

arefeh

کاربر ممتاز
بچه ها الان 3 تا تایپیک داریم که در مورد طراحی توش بحث شده میشه قرار بذاریم و تو یکیش سوالامونو بپرسیم تا منسجم بشه!!!!
تاپیک: تمرین گروهی آزمون طراحی خرداد 93

تاپیک: تکنیک های برتر جهت قبولی در طراحی آزمون 93
تاپیک: مباحث مربوط به آزمون طراحی ( رشته معماری )

به نظرم تو این تایپیک سوالا مطرح بشه :

بچه ها چطوره برای چند روز آینده طراحی آذر 92 رو انجام بدیم بعد بیایم اینجا کرکسیون کنیم؟!!

عزیزم موافقم اگه وقت یاری بده من این جزوه رو تا آخر هفته بخونم ...از اول هفته میشینم سرطراحی...;)

holooooooo

کاربر ممتاز
عزیزم موافقم اگه وقت یاری بده من این جزوه رو تا آخر هفته بخونم ...از اول هفته میشینم سرطراحی...;)

آهان خوبه پس امروز 2 شنبس، پس منم اگه بتونم همینکارو میکنم جزوه رو میخونمو بعدشم میشینیم به طراحی کردن

rohi58

عضو جدید
دوستان چند تا سوال دارم:
3- تعریف پلکان طرح قیچی؟

انباري 2 تا 5 مترمربع

وضعیت
موضوع بسته شده است.