تمرکز زدایی

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تمرکز زدایی​

وقتی به نظر مي رسد در يافتن معناي اصلي زندگي دچار يك تعارض شده اید:
يكبار براي هميشه بايد اين سئوال را جواب دهيد كه «در نهايت به چه مي خواهيد برسيد؟».
كه البته در اين بند من نمي توانم زياد اين مسئله را بسط دهم چون از فرصت من و تو خارج است. ليكن همين قدر بدون كه تا وقتي كه لذت و رفاه را هدف قرار مي دهيم، رنج و پريشاني را درو مي كنيم.
به زبان ديگر شما بايد از تكنيكي به نام
تمركز زدايي استفاده كنيد.
وقتي ما خودمون ، و مشكلات و شاديها و غمهايمان را دائما و از نزديك جلوي چشمهايمان مي آوريم، ديگر توان ديد واقع بينانه دنيا با همه عظمتش را از دست مي دهيم.
احساس تنگي و بي هويتي مي كنيم. ما نمي توانيم از زندگي لذت ببريم مگر اينكه تمام لذات جهان را براي همه موجودات آنها بفهميم.
>> نباید بسيار ايده آل نگر باشید بلکه می بایست برنامه ريزي شما واقع بينانه باشد.
همچنين برنامه هايتان بايد پله هاي كوتاه و قابل ارزيابي داشته باشد.

www.iran_eng.com

عضو جدید
ولی واقعا کار سختیه که آدم بتونه به این جواب برسه <<که در نهایت می خواهد به چه برسد>> حالا اگر بخواهیم ایده آل گرا هم نباشیم که دیگه واقعا نشدنیه
من شخصا هر چند سال (یا حتی هر چند ماه) که به این موضوع فکر می کنم هر دفعه چیزای جدیدی رو برای آیندم متصور میشم که اونم رگه هایی از ایده آل گرایی توش وجود داره
(مشکل اینه که نمیشه از الان دید مناسبی نسبت به آینده داشت چه برسه که بخواد دقیق باشه)

خیال شیشه ای

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دقیقا درسته اگر ما الان به لحظه ی خودمو درست فکر کنیم و درست بنا کنیم حتما آینده ی درستی وبا تمرکز عالی تری خواهیم داشت