تاپیک نهایی: مهمترین نظرات و تصمیم گیری های تالار گیاهان دارویی از دیدگاه دوستان گرامی

وضعیت
موضوع بسته شده است.

"Pejman"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی گیاهان دارویی
:gol: سلام :gol:

امیدوارم که خوب و خوش و خرم باشید...
:heart:

میخوام در مورد تالار گیاهان دارویی با شما 2 کلمه حرف بزنم تا بهتر بتونیم از این تالار استفاده کنیم.....

تالار گیاهان دارویی 2 تا زیر تالار داره به این اسامی :

گیاهان دارویی در درمان بیماری ها

کشت و پرورش و فرآوری گیاهان دارویی

تقریبا پارسال بود چون دیدم مطالب مرتبط با پزشکی در این تالار زیاد شده با نظر من این زیر تالار درست شد و تصمیم بر گسترش زیر تالارها بود که یکی دیگه هم با پیگیری مدیرای تالار کشاورزی اضافه شد ... خدا خیرشون بده :D

ببینید جمله ای از مدیر تالار وزین کشاورزی خدمتتون عرض میکنم :

قال مدیر (ع) : "بخش تحت امر حضرتعالی هنوز به سان جَعد مشکینش پریشان شوری و شیداست!! :d"

:D چشم قربان...

خوب دوستان عزیز برای اینکه اینجا از این حالت دربیاد لازم دونستم که هر کسی هر ایده ای داره بیاد بیان کنه و بگه چطوری باشه... بعدش از میان نظرات دوستان عزیز بهترین هارو انتخاب میکینم و بعدش به نظر سنجی میزاریم ببینیم باید چیکار کنیم !!! دوست دارم اینجا بشه تالار کاربر محور

به قول افسون خانم : ابزاری که به هر مدیر و دستیاراش میدن به گونه ای امانت می باشد. پس یعنی میز ریاست به هیچکی وفا نمیکنه.... در نتیجه من میخوام وقتی میخوام این امانتو تحویل بدم ( یا ازم بگیرن :D) آبرومندانه تحویلش بدم.... یکاری کرده باشم برای اینجا... فقط همین ... خوشبختانه بچه های اینجا یا منو از نزدیک دیدن یا کاملا با روحیاتم آشنا هستن....

مقدمه چینی فکر کنم زیاد خوب نباشه .... چیکار کنیم برای اینجا ؟!

ضمنا کسانی که گیاهان دارویی خوندن و مدرکشون اینه اعلام کنن.... کسایی که گیاهان دارویی خوندن با توجه تجربیاتشون در جامعه واقعی اونو در جامعه مجازی بکار ببرن.... کسانی که به گیاهان دارویی علاقه دارن بگگن چیکارش کنیم...

شما بگین قبل از اینکه من دست به سیاه و سفید بزنم ؟!

پیشاپیش از نظر همه دوستان گرامی متشکریم... :gol:

"Pejman"

تاپیک نهایی: مهمترین نظرات و تصمیم گیری های تالار گیاهان دارویی از دیدگاه دوستان گرامی

:gol: سلام :gol:

بالاخره انتظارات به پایان رسید و بعد از یک ماه نظراتی که بیشتر مهم و
شبیه هم بودند انتخاب کردم که در این مورد بحث و تبادل نظر نهایی داشته باشیم.....
و پرونده این تصمیم گیری ها همینجا بسته بشه

نظراتی که دوستان عزیز ارائه دادند اینجا به بحث گذاشته میشه....
لطفا
فقط به تصمیم گیری های 1 تا 5 جواب داده بشه
در زیر تصمیمات منتخب را میارم شما با توجه به استدلال خودتون نظر نهایی را اعلام کنید :gol:

پیشاپیش از نظر همه دوستان گرامی متشکرم... :gol:

نکته مهم: لطفا برای پاسخ دادن به این تاپیک از پست های من نقل قول گرفته و همه پاسخ هایتان را در یک پست ارسال بفرمایید و از ارسال پست های متعدد بصورت جداگانه خودداری بفرمایید
پ.ن: پست های متعدد از یک شخص با هم ادغام می شوند
... مرسی از توجهتون :heart:

آخرین ویرایش:

eterno

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
سلام علیکم...
چشم ما نیز نظر میدیم و با تشکر از حسن نظر جنابعالو:دی
ولی بذار یکم توی تالار بگردم و ببینم اوضاع چیه در اسرع وقت حتما نظرم رو میگم...

eterno

کاربر ممتاز
من الان رفته بودم تالار گیاهان دارویی در درمان بیماری ها،تا حالا این تالار رو ندیده بودم،واسم خیلی جالب بود،آخه من و مامانم دنبال این چیزا هستیم که چه گیاهی برای چه مریضی خوبه(آخه مامانم به شدت از قرص و داروهای شیمیایی متنفره و میگه داروهای گیاهی به هر حال ضررش کمتره:دی)
دیدم که مثلا زده که تاثیر فلان گیاه برای فلان بیماری...این خیلی خوب بود،یعنی اومده تیتر تاپیک رو مربوط به یه بیماری قرار داده و هر کسی که نوع بیماری خاصی مدنظرش هست میتونه راحتتر متن مربوط به اون رو پیدا کنه....ولی فکر میکنم که یه کمی مرتب سازی بیشتر نیاز داره و کاملا بیاین برای هر بیماری یه تاپیک مخصوص به اون رو بزنید تا بچه ها کم کم هر اطلاعاتی که مربوط به اون میشه رو توی همون تاپیک مربوطه قرار بدن...حالا نمیدونم این نتیجه ای که توی این بازدید چند دقیقه ای ار تالار داشتم درست بود یا نه،دیگه به هر حال این نظرم در مورد این تالار بود و حالا باز به بقیه تالار ها هم سر میزنم و اگه نظری داشتم میگم:)

eterno

کاربر ممتاز
خوشم میاد آقا مدیر برای پست های سوالی هم فقط میاد تشکر میذاره و میره:))))))
خوب آقا پژمان یه جواب بده که برای دوستان شفاف سازی بشه دیگه:دی

MehD1979

متخصص زراعت و اگرواکولوژی
کاربر ممتاز
دوستان کارشناس من
مدتی ست که میخوام درباره ی گیاهان دارویی و تاپیکش یه چیزیو بگم

گیاهان دارویی کلا چند رشته رو برای به نتیجه شدنش در بر میگیره
گام اول بخش گروه مهندسی کشاورزیه که وظیفه کشت و کار و ایجاد بهترین خروجی عملکرد هم از لحاظ کمی
که مقرون به صرفه تر باشه و هم از لحاظ کیفی که اثر بخش تر باشه است.

یه بخش دیگه مهندسیه شیمی که بحث اسانس گیری و این حرفها
یه بخش هم مربوط به پزشکی که بحث عوارض اثرات شفا بخش و مزایا و غیره مصرف این ترکیبات بدست اومده هست

حالا ما تو بحث مهندسی کشاورزی ملزم به اینیم که در رابطه به کار خودمون بحث و تبادل علمی کنیم
و نباید وارد حیطه ی تخصصی دیگر رشته ها بشیم

درسته عمومیات رو خوندیم ولی باید فرهنگ علمی داشته باشیم و به حریم دیگر رشته ها احترام قائل بشیم
همینطور دیگر رشته ها هم نسبت به رشته ما
فرقی نداره کلی دارم میگم

ما تو تاپیک گیاهان دارویی در رشته کشاورزی این مسئله رعایت نشده
بدلیل اینکه نقصان فعالیت در این زمینه در رشته های شیمی و پزشکی این باشگاه داریم

یه چیز دیگه به بچه های هم رشته خودم
بنظرم طوری پیش رفتید که دیگران خیال میکنند کلیه گیاهان جزء گیاهان دارویی شدند
و رشته های باغبانی و زراعت و همه
تماما زیر دسته ی گیاهان دارویی شدند

نیگاه کنید تمام محصولات گیاهی از میوه برگ و غیره همگی دارای خاصیت ویتامینه و اثر بخش هستند
ما در این بخش باید به گیاهان مختص دارویی از نظر تجاری و شناسنامه ای بپردازیم

نه اینکه مثلا ذرت گندم گلابی سیب همه رو جزء گیاهان دارویی به حساب بیاریم

در رابطه با بحث پزشکی در این تالار متاسفانه مباحث ضد و نقیض و کپی پیستی زیاده
و فقط دوست داریم تاپیکو پست کنیمو بره
یجا میگیم آب زرشک خوبه پشتش جا دیگه انکارش میکنیم مثلا
حواسمونم نیست

در کل بنظرم نسبت به بحث مهندسی کشاورزی این رشته وارد بشیم بهتره
خیلی کمرنگ تره نسبت به بحث پزشکی

پژمان گفته هر کی تخصص داره بگید

من کارت مربیگری پرورش و کشت و کار گیاهان دارویی سازمان فنی و حرفه ای کشور رو دارم
که فعلا داره خاک میخوره

متاسفانه فعلا همه چی شده پارتی بازی
پدر آدمو در میارن تا مدارج رو طی کنی بعد خودشونو میزنن به فراموشی و خنگ بازی

حالا اگه باز نظراتی یادم اومده بهتون میگم
فعلا مثه اینکه اولین نفر من بودم

گفته باشم به جنگ من نیاینا؟گفته باشم
همه تایید کنید:biggrin:

ببخشید سرتونو درد آوردم مقصر پژمانه
میخواد شاگرد نیک مش قربون شه!

Mina Biglary

عضو جدید
با سلام
من رشته ام گیاهان دارویی و در زمینه طب سنتی و گیاهان دارویی هم اطلاعات دارم و هم علاقه زیادی دارم در این زمینه هر کمکی از دستم بر بیاد خوشحال میشم انجام بدم .
پیشنهاد : بهتره بر مبنای بیماریها ،مثلا یک بیماری مد نظر قرار بگیره و دوستان هرکسی توانست با گیاهان و روشهای مختلف برای درمان آن بیماری مطالب ارائه دهند .

reza vafaei

عضو جدید
با تشکر از دوست خوبم وپیشنهاد جالبت امیدوارم همونطور که میگی یه قسمت برای درمان باشه ومواد موثر دردرمان ودرقسمت بعدی که میخواهی در باره فن آوری صحبت کنید درمورد بازارکار ونوع استفاده از معلومات این رشته دراقتصادودرآمدزایی آن نیز صحبت بشه تاکاربران محترم بدونن چکاری باید انجام بدن وچگونه از تجربیات همدیگه استفاده کنن
به امید موفقیت وکاربردی شدن این رشته برای استفاده کننده ها

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنونم/مهندس پژمان/ تاپيك خيلي جالب و كاربردي درست كرديد/ اينجوري ميشه كه مهندسين ما و ديگر دوستان تالار گياهان دارويي رو بشناسن و از تجربياتشون براي هر بخشي كه وارد ميشن برامون مطلب بزارن و با عث اين بشن كه اين تالار پيشرفت كنه/ و هم به خودشون و هم ديگران كمك كنن/ از همه دوستان ممنونم كه براي پيشبرد اين تالار زحمت ميكشن/
من هم ليسانس گياهان دارويي دارم/ و در زمينه كشت و درمان گياهان دارويي فعاليت داارم/
يكي از دوستان عنوان كردند براي هر بيماري يك تاپيك قرار بدهيم / قابل ذكر است درسته ما براي بيماريها و براي گياهان دارويي كه قرار ميديدم يك راحل و چندين راه حل ميگذاريم/ منتهي بايد متذكر بشم كه استفاده خودسرانه از اين گياهان بدون مشورت كارشناس عواقب بدي خواهد داشت/ پس بنابراين از گياهاني استفاده بشه كه مورد شناخت قرار بگيره/
درمورد كشت گياهان دارويي مطالب مرتبط با بازار كار/ موقعيت جغرافيايي// و ارقام گياه/ پراكندگي/ و نياز هاي اكوئولوژي مورد بحث قرار بگيره/ و همه مهندسين و غير مهندسين براي ارتقا اين بخش به خودشون و دوستانشون مطالب علمي رو در اختيار دوستان قرار بدن/
اميدوارم اين تالار بهترين و كاربردي ترين تالار بتونه باشه/ البته با كمك دوستان/ و من مطمئنم كه اين تالار بهترين و ارزشمند ترين و كاربردي ترين تالارها بشمار بياد/ به اميد خدا و شما دوستان عزيز/
پژمان جان ممنونم از تاپيك بسيار كاربرديتون/ با تشكر//

آیورودا

عضو جدید
کاربر ممتاز
گياهان دارويي در ايران نزديك به1000 گونه شناسايي شده/ گياهان دارويي /بخشي از ميوه ها / بخشي از غلات جزئ گياهان دارويي محسوب ميشن با اين تفاوت كه رده بندي انها متفاوتند/
ما اينجا نميام كه نشون بديم از همه برتريم/ مسابفه هم نيست/ ميخوايم بار علمي خودمونو و دوستانمونو بالا ببريم/ و قصد اينو نداريم كه هر بخش كشاورزي رو بخوايم زير سوال ببريم/ و اين افكار منفيه كه براي يك مهندس خيلي خوشايند نيست/ پس اگر دوستان درمورد گياهان دارويي مطالب گذاشتند/ و درمورد خواص ميوه ها و سبزيجات/ و يا غلات اطلاعات دارويي قرار دادند اشكالي نداره/ چون هر چيز دارويي جزئ گياهان دارويي و مطعر به حساب مياد/ پس بنابراين اينجا فقط براي بالا بردن سطح علمي و اطلاعاتي ماست نه چيزه ديگه اي/ به اين تالار و فعاليتهاش نبايد رقابتي نگاه كنيم / و اين اشتباهست/
رشته ما تلفيقي از خواصو كشت گياهان دارويي / ميوه ها و سبزيجات و غلات و اسانس گيري و به قول معروف تاحدودي شيمي مي باشد/ پس اطمينان داشته باشيد كه
دوستي بين ما و گياهان انكار ناپذير است و سخن گفتن با آنها امكانپذير
پس خيالت همه از اين نظر راحت/ با تشكر/

نارون

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
به نظر من بخش کشت گیاهان دارویی به صورت عملی زیاد توجه نشده یا اگر مطلبی هست مطلبی از جای کپی شده است و عملی نیست
من خیلی وقته دنبال این هستم که گیاهان دارویی را که صرفه اقتصادی دارن و از نظر کشت در منطقه ما امکانش هست را پیدا کنم سوال هم در بخش سوالات پرسیدم ولی جوابی نگرفتم امیدوارم به بخش کشت و کار گیاهان دارویی توجه بشه و افرادی که تجربه دارن و کار کردن از نظرات و اطلاعاتشون استفاده ببریم
خانم دیوانعلی گفتن که درمورد كشت گياهان دارويي مطالب مرتبط با بازار كار/ موقعيت جغرافيايي// و ارقام گياه/ پراكندگي/ و نياز هاي اكوئولوژي مورد بحث قرار بگيره این مورد خیلی عالی هست

ad_kh66

عضو جدید
من از اول ترم درگیر مطلب یافتن درباره سریش بودم. آخرشم مجبور شدم گیاه رو عوض کنم. مریم گلی و انتخاب کنم. چرا باید رو بعضی گیاها اینقد کم کار شده باشه که کسایی مثه من به مشکل اطلاعاتی بربخورن... بیاین یه گیاه واسه هر هفته انتخاب کنیم و هرکی هرچی میدونه دربارش بذاره. بعد یکی همه مطالبو جمع بندی کنه. یه متن خوب ازش دراره. بزاره تو باشگاه.

seyyedalizeinali

عضو جدید
منم دانشجوی ترم آخر گیاهان داروئی هستم. تقریباً کل فرمایشات خانم دیوانعلی رو تکرار و تأیید می کنم. به اضافه اینکه یه انتقاد دارم که به مدیرهای تالارها برمیگرده. اونم اینه که تو ارسال تاپیک فرقی بین من تازه وارد و یه عزیز که کاربر فعالن هیچ فرقی وجود نداره. من اگه اختیاری داشتم، تا کاربری به حد فعال نرسه اجازه ارسال تاپیک رو نداره. این هرج و مرج رو لطفاً سر و سامان بدید. ما باید برای هر تاپیک که ارسال میشه یه متخصص ناظر بذاریم که هر نظری نمایش داده نشه. اینو از این نظر میگم که قراره داده های علمی خودمونو با هم تبادل کنیم و سطح دانش خودمونو ارتقا بدیم. یه پیشنهادم که دارم اینه که هر هفته توی یه روز خاص یه برنامه گردش گذاشته بشه، هرکسی تو منطقه خودش گردش بره از گیاهان خاص اون فصلش عکس و نمونه تهیه کنه و اعضای باشگاه دربارش بحث کنن. اینطوری هم خود فرد هم اعضای باشگاه دانش علمی و تجربی رو با هم تلفیق می کنن. به امید موفقیت و پیشرفت

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
یه انتقاد دارم که به مدیرهای تالارها برمیگرده. اونم اینه که تو ارسال تاپیک فرقی بین من تازه وارد و یه عزیز که کاربر فعالن هیچ فرقی وجود نداره. من اگه اختیاری داشتم، تا کاربری به حد فعال نرسه اجازه ارسال تاپیک رو نداره. این هرج و مرج رو لطفاً سر و سامان بدید. ما باید برای هر تاپیک که ارسال میشه یه متخصص ناظر بذاریم که هر نظری نمایش داده نشه. اینو از این نظر میگم که قراره داده های علمی خودمونو با هم تبادل کنیم و سطح دانش خودمونو ارتقا بدیم.
من درست متوجه نشدم!

seyyedalizeinali

عضو جدید
من درست متوجه نشدم!
ببینید پایین صفحه هر کاربر نوشته شما میتوانید تاپیک ارسال کنید. من خودم وقتی عضو شدم تا حالا بعضی وقتها توی این تالارها سرگشته و حیرانم. اصلاً خود شما قضاوت کن این همه سابقه داری تو تالار اونوقت من تازه وارد مثل شما بتونم تاپیک ارسال کنم یه خورده ظلمه. بنظر من باید یه سری ممیزی هایی هم صورت بگیره.

seyyedalizeinali

عضو جدید
من درست متوجه نشدم!
خودتون بهتر می دونید که یه مقاله علمی برای انتشار باید از ***** تأیید یه سری هیئت علمی متخصص تو اون زمینه برسه. همچنین انتشار یه کتاب. حکایت ما هم از این قاعده نباید مستثنی باشه ماهم داریم تو دنیای شبکه فعالیت می کنیم و بعد از تکمیل دانش و تجربه خودمون قصد نشر اونو داریم. حالا امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم

"Pejman"

من نه گیاه دارویی خوندم نه چیز زیادی حالیمه !!! فقط میام یه سری می زنمو یه پیزی یاد می گیریم !!!!
دوستان خبره بیان نظر بدن !!!! تخصص من نیس !!

خوب دوست گلم هر کسی به اندازه توانش میتونست نظر بده :D مرسی که نظرتو دادی ازت متشکرم :gol:

"Pejman"

سلام علیکم...

سلاملیکم :D

من الان رفته بودم تالار گیاهان دارویی در درمان بیماری ها،تا حالا این تالار رو ندیده بودم،واسم خیلی جالب بود،آخه من و مامانم دنبال این چیزا هستیم که چه گیاهی برای چه مریضی خوبه(آخه مامانم به شدت از قرص و داروهای شیمیایی متنفره و میگه داروهای گیاهی به هر حال ضررش کمتره:دی)
دیدم که مثلا زده که تاثیر فلان گیاه برای فلان بیماری...این خیلی خوب بود،یعنی اومده تیتر تاپیک رو مربوط به یه بیماری قرار داده و هر کسی که نوع بیماری خاصی مدنظرش هست میتونه راحتتر متن مربوط به اون رو پیدا کنه....ولی فکر میکنم که یه کمی مرتب سازی بیشتر نیاز داره و کاملا بیاین برای هر بیماری یه تاپیک مخصوص به اون رو بزنید تا بچه ها کم کم هر اطلاعاتی که مربوط به اون میشه رو توی همون تاپیک مربوطه قرار بدن...حالا نمیدونم این نتیجه ای که توی این بازدید چند دقیقه ای ار تالار داشتم درست بود یا نه،دیگه به هر حال این نظرم در مورد این تالار بود و حالا باز به بقیه تالار ها هم سر میزنم و اگه نظری داشتم میگم:)
مرسی دوست گلم ممنونم از نظرات مفیدتون خیلی خیلی نظرت مفید بود برای اینکه منو بیشتر به هدفم نزدیک کرد

تصمیم شماره 1:

در زیر تالار گیاهان دارویی در درمان بیماری ها آیا:
برای هر بیماری تاپیک مجزا داشته باشیم ؟
مثال: (داروهای گیاهی برای رفع سرماخوردگی)
یا
خواص دارویی یک گیاه خاص بطور مجزا در یک تاپیک باشد ؟
مثال: (خواص دارویی سیر)

"Pejman"

سلام علیکم...

سلاملیکم :D

مرسی دوست گلم ممنونم از نظرات مفیدتون خیلی خیلی نظرت مفید بود برای اینکه منو بیشتر به هدفم نزدیک کرد

تصمیم شماره 1:

در زیر تالار گیاهان دارویی در درمان بیماری ها آیا:
برای هر بیماری تاپیک مجزا داشته باشیم ؟
مثال: (داروهای گیاهی برای رفع سرماخوردگی)
یا
خواص دارویی یک گیاه خاص بطور مجزا در یک تاپیک باشد ؟
مثال: (خواص دارویی سیر)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا