تاپیک مخصوص نمونه کارهای شما

raziarchitect

عضو جدید
:smile:.دوست عزیز به این کاری که شما فرمودید میگن دزدی از روی مدل کسی.بجزء گلها همه کاره خودمه.

اصلا خدایی نکرده قصد ندارم ارزش کارتون بیارم پایین اما خوب برام سوال شده
آخه اکثر این مدل هایی که گذاشتین تو سایت flying architecture هست:surprised::eek:

http://www.flyingarchitecture.com/small-vases-by-asa/

http://www.flyingarchitecture.com/middle-vases-by-asa/

http://www.flyingarchitecture.com/iphone-4/

http://www.flyingarchitecture.com/sony-ericsson-w810i/

برای همین برای خودم واقعا سوال شده بود!!!
حتی بعضی هاش متریالش آماده تو سایت flying architecture هست و فقط کافیه دکمه رندر بزنیییم تا رندر بگیره!!!!
با keyshot که میشه متریال و عوض کرد و رندر گرفت!!!
البته میدونم خیییلییی ها با keyshot ممکن آشنایی نداشته باشند!!!
خیییلییی سریع میشه باهاش رندرهای خوبی گرفت و نرم افزار عالی هست!!!

:surprised::eek::D:D:D

;):razz:به هر حااال موفق باشییین.

آخرین ویرایش:

raziarchitect

عضو جدید
شما که میگی جز گل ها بقیه 3dمال خودتونه
اما تو کافه زدین فقط رندرش مال شماست این قضیه اش چیه؟؟

:smile:.دوست عزیز به این کاری که شما فرمودید میگن دزدی از روی مدل کسی.بجزء گلها همه کاره خودمه.

شما که میگی جز گل ها بقیه 3dمال خودتونه
اما تو کافه زدین فقط رندرش مال شماست این قضیه اش چیه؟؟

آخرین ویرایش:

3D Art

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود دوست عزیز
کارهاتون خوب بود به نظر من
ولی بهتر بود یک مقدار حرفه ای تر کارهاتون رو قرار میدادید
مثلا توی هر پست بگید :
با چه نرم افزاری مدل سازی کردید
با چه برنامه ای رندر گرفتید
زمان مدلینگ چقدر بوده
زمان رندر چقدر بوده
و حتما ذکر کنید که این مدل ها مال خودتون هست یا نه استفاده از درخت و مبلمان در رندر های داخلی و خارجی با حجم بزرگ احتیاج به بازگویی نداره ولی برای رندری که فقط و فقط از یک آبجکت هست حتما باید ذکر بشه تا شبه ای پیش نیاد
به عنوان مثال IPhone و SE W810 و گلدون دقیقا منطبق با مدل آماده هست که لینکش رو دوستان داده بودند باید حتما ذکر میکردید که مدل آماده هست
در ضمن لطفا بحث های بیزینسی رو اینجا مطرح نکنید جای اینطور بحث ها یک تاپیک دیگه در بازارچه هست نه اینجا . . . اینجا فقط باید به بحث و راهنمایی کاربران پرداخته بشه
لطفا قوانین رو بیشتر رعایت کنید
پیروز باشید

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا خدایی نکرده قصد ندارم ارزش کارتون بیارم پایین اما خوب برام سوال شده
آخه اکثر این مدل هایی که گذاشتین تو سایت flying architecture هست:surprised::eek:

http://www.flyingarchitecture.com/small-vases-by-asa/

http://www.flyingarchitecture.com/middle-vases-by-asa/

http://www.flyingarchitecture.com/iphone-4/

http://www.flyingarchitecture.com/sony-ericsson-w810i/

برای همین برای خودم واقعا سوال شده بود!!!
حتی بعضی هاش متریالش آماده تو سایت flying architecture هست و فقط کافیه دکمه رندر بزنیییم تا رندر بگیره!!!!
با keyshot که میشه متریال و عوض کرد و رندر گرفت!!!
البته میدونم خیییلییی ها با keyshot ممکن آشنایی نداشته باشند!!!
خیییلییی سریع میشه باهاش رندرهای خوبی گرفت و نرم افزار عالی هست!!!

:surprised::eek::D:D:D

;):razz:به هر حااال موفق باشییین.

دمت گرم خوب دستشو رو کردی

hossein00104

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
parande.jpg hayate markazi.jpg
سلامی به گرمی شومینه روستایی خونه پدربزرگم بر همه معماران ، تصاویر پروژه هتل 5 ستاره ، سایت مورد نظر در شهر اصفهان ، که از ظوابط اضافه شده علاوه بر ضوابط مصوب میراث فرهنگی برای طراحی هتل 5 ستاره ، میتوان به ضابطه حیات مرکزی با توجه به اقلیم و نیز دید و منظر اتاق ها به سمت کاخ چهل ستون و باغ هشت بهشت نام برد، این اولین پروژه ای بود که با نرم افزار رویت کار کردم.

aref3dsmax

عضو جدید
سلام.این آخرین کارم هست.تقریبا 1 هفته کامل وقتم رو گرفت.نما برای مشتری بود اما یهو هوس کردم یه خورده کاملترش بکنم.
با 4 نوع نور پردازی ارائه کردم.
مدلینگ ساختمون توی autocad بود.توی مکس متریال ساختم براش.
تیر چراغ برق رو کامل مدل کردم و عمدی قدیمی و داغون ساختمش
قطرات آب روی سیم های برق رو با multi scatter پخش کردم
برگ های روی زمین هم با multi painter
توی رندر بارون تقریبا تمامی شیدرها 3 لایه با vray blend داره.
آرچ مدل 100 هم برای درخت استفاده شده
ماشین ها هم مال HD CAR 4 هست.
تکسچر آسفالت خیس و اینها همه رو با unwrap ساختم.
توی رندرهای شب اون ساختمون های آماده که مال آرچ مدل 62 هست رو تغییر شیدر دادم که مثلا بعضی چراغ ها روشن باشه بعضی خاموش
سر اخر هم با لایه vray fog enviment رندر لایه اتمسفر رو با المنت گرفتم که بیشتر خودشو توی رندر غروب نشون میده.
پر حرفی کردم...
رندرها تقریبا هر کدوم 8 ساعت و رندر شب 15 ساعت طول کشید.به خاطر سابدیوایز بالا و دیتیل هست زمان رندر
لینک evermotion

aref3dsmax

عضو جدید
داخلی

داخلی

سلام.امیدوارم حال همگی دوستان گلم خوب باشه.
نرم افزارهای به کار برده شده :

3dsmax 2013 , vray 2013 , photoshop , nik software , ...
پلاگین های مدلینگ هم Floor gnerator , multi texture هست.
تقریبا مدلینگ کامل توی مکس انجام شده.

آبجکت های آماده هم برای ولوم 58 درخت - 65 میز - ساعت و یه سری خرت و پرت که همش ماله آرچ مدل اورموشن هست.مدل مبل هم مال اتاق دانلودم هست Kler mobl
نقاشی روی دیوار Fir forest on the river Kama اثر هنرمند مورد علاقم ایوان شیشکین هست.
قرآنی که باز هست صفحه 42 و 43 قرآن هست ( صفحه ای که آیت الکرسی توش قرار داره )
دست نوشته ها هم اینور اون ور جور کردم.
تمامی شیدرها دارای رفلکت و گلاسینس هستن با سابدیوایز 40 و شیدرهای اصلی مثل بدنه کتاب خونه عدد سابدیوایز 64 دارن.

تمامی نور از نوع وی ری لایت هست با سابدیواز 32 و یه دونه که اصلی هست با سابدیوایز 100.

زمان تقریبی هر رندر 6 ساعت بوده. تقریبا 5 روز کامل برای این کار وقت گذاشتم و تمام کارهای شرکت و مشتری ها رو فر دادم!

البته رمان رندر میرفت که بالای 10 ساعت باشه و با تکنیک مخصوص خودم ( ذخیره محاسبات GI ) تونستم هر رندری 4 ساعتی کم کنم.

ابتدای به ساکن با برات فورس رندر گرفتم.خدائیش خیلی دقیق هست اما نویز دیوانه کرد.حتی یه رندری رو با نویز ترش 0.002 گرفتم اما بازهم نویز داشت.واسه همین سراغ irradince map و Light cashe رفتم.
تنظیمات global ilumination هم خیلی دسته بالا هست.
4 -min rate
1 -max rate
60hsph
50InterP
2000Light cashe
تنظیمات anti aliasing هم 2و 8 هست و نویز ترشهولد 0.006
کالر مپینگ هم متغییر هست برای هر ویو.اما بیشترش توی طیف Exponential هست که با فتوشاپ مدیریتش کردم.
فکر کنم فاز تکنیکی کار دیگه چیزی باقی نمونده باشه.
رندرهای رو با فرمت HDR روی حالت 32 بیت گرفتم.واقعا توی فتوشاپ دست آدم باز هست موقع پست پروداکشن.

بفرمائید این هم از کار.امیدوارم مورد پسند قرار بگیره.

aref3dsmax

عضو جدید
نمای کلاسیک

نمای کلاسیک

سلام.این آخرین کاری هست که انجام دادم.

3dsmax 2013
vray 2013
Photoshop CS6
Autocad 2012

تقریبا میشه گفت تمام مدلینگ رو تو اتوکد در آوردم.توی مکس خیابون و درهای کر کره ای رو گذاشتم
از مراحل ساخت این پروژه توی مکس هم فیلم گرفتم.امکان آپلود وجود نداره.اگه دوستان میخوان پست خصوصی بزنین.

برای نور پردازی هم از تکنیک استفاده کردم.
IBL
یا همون image base lighting یعنی به جای استفاده از نور های مصنوعی یک عکس واقعی رو برای نور پردازی استفاده کنید
برای این کار میتونید از عکس های 8 بیت هم استفاده کنید ولی عکس 8 بیت زیاد کارای نداره ... چون جمع هر سه کانال عکس در نهایت میشه 24 بیت ! به این عکس ها میگن LDRI یا low dynamic range image
برای IBL استفاده از HDRI بسیار مناسب تر هست چون همون طور که از اسمش پیداست یعنی High Dynamic range image یعنی عکسی یا محدوده حرکتی بسیار زیاد که به سیستم رنگیش float گفته میشه و میشه 96 بیت
حالا این محدوده حرکتی به چه دردی میخوره ؟
خوب توی LDRI ها اگر دقت کرده باشید نهایتا میشه درخشنده ترین نقطه عکس رو با 255.255.255 اندازه گرفت
ولی در HDRI این محدوده بین 0 تا 20.0000 هست ! یعنی توی این عکس ها اگر خورشیدی وجود داشته باشه اینقدر این تمایز نوری زیاد هست که میتونید بدون استفاده از نور اضافی صحنه رو نور پردازی کنید

توی فتوشاپ هم یه مقداری پست پرو کردم.
اینم از خود کار
18-mtl-2.jpg

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
شبیه سازی طرح 5 مسکونی..
نرم افزارهای مورد استفاده :
3d max
vray 1.5
PS
AE

پیوست ها

• shab_00000.jpg
    shab_00000.jpg
    31.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 1_00000.jpg
    1_00000.jpg
    61.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

aref3dsmax

عضو جدید
شبیه سازی طرح 5 مسکونی..
نرم افزارهای مورد استفاده :
3d max
vray 1.5
PS
AE
سلام مارتین جون.خیلی کار قشنگی شده.ایول
این افکت شب چراغ ماشین رو چجوری ساختی؟ همین جوری خط کشیدی؟
سایز رندرها خیلی کوچیک هست
اما نور و دوربین خوب کار شده
یه خورده اوربرایت شده و براش برای ابر خوب شده.
موفق باشی.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

aref3dsmax

عضو جدید
سلام.این کار برای مسابقه دانشگاه آزاد هست که یه اسکیس آرتور آذر رو دادن.بعد ما باید سه بعدی میکردیم.
توی مسابقه نفر اول شدم.اما دوست های گلم فردا رفتن باهم شهادت دادن که با فلشم تقلب کردم.جایزه رو به یکی دیگه دادن! مهم نیست.مهم این هست که اول شدم.;)
اما مسابقش باعث شد چند تا دوست خوب مثل مهندس محمدکریمیان یا مهندس هادی نوروزیان و ... پیدا کنم.

Competion aref3d.jpg

aref3dsmax

عضو جدید
آتش نشانی قائمشهر

آتش نشانی قائمشهر

سلام.خوبید؟ این کار طراحیش با دوست خوبم مهندس نوید قربانی نِژاد هست.
کار مکسش هم با من بوده.
طراحیش جالب شده.البته توی اجرا با شسه سیمانی زدن.
fire station.jpg

aref3dsmax

عضو جدید
کسب مقام تو مسابقه کشوری

کسب مقام تو مسابقه کشوری

سلام.خوبید؟ این کار ماله مسابقه کشوری طراحی مسکن مهر هست.تو ایران چهارم شدیم. تقریبا حاصل 7 روز کار کامل بود.یه تیم کامل بودیم. مهندس سیداحمدمرعشی طراح اصلی بودن و ما هم بچه های تیم!
همه اعضا 25 تا 28 سال بودیم. با شرکت های مشاور با 40 کارمند رقابت کردیم!

Competion (1).jpg
Competion (2).jpg

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مارتین جون.خیلی کار قشنگی شده.ایول
این افکت شب چراغ ماشین رو چجوری ساختی؟ همین جوری خط کشیدی؟
سایز رندرها خیلی کوچیک هست
اما نور و دوربین خوب کار شده
یه خورده اوربرایت شده و براش برای ابر خوب شده.
موفق باشی.

سلام عارف جان...ممنون
والا هر دو..اونیکه وصل شده به ماشین با همون روش خط..اون یکی هم تو فتوشاپ زدم
سایز رندرها که بزرگه..اینجا خودش خودبخود کوچیک میکنه
اوربرایت آره..مخصوصا متریال سفید خیلی راحت اینجوری میشه قبول دارم..
مقسیییییییی..تو هم همینطور:gol:

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.این کار برای مسابقه دانشگاه آزاد هست که یه اسکیس آرتور آذر رو دادن.بعد ما باید سه بعدی میکردیم.
توی مسابقه نفر اول شدم.اما دوست های گلم فردا رفتن باهم شهادت دادن که با فلشم تقلب کردم.جایزه رو به یکی دیگه دادن! مهم نیست.مهم این هست که اول شدم.;)
اما مسابقش باعث شد چند تا دوست خوب مثل مهندس محمدکریمیان یا مهندس هادی نوروزیان و ... پیدا کنم.

مشاهده پیوست 120258
این کار خیلی عالیه..مخصوصا شات زیرآبی...واقعا حسشو میده...فقط کاستیک زیر آب در نیومده

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست آرشیتکت

Mental-Ray

خوب من منتال کمتر کار کردم...ولی چیزی که مشخصه عدم نورپردازی صحیح هستش..متریال ها خام هست و UvWجالب استفاده نشده..درختها هم یا RPC هستن یا عکس که در هردو حالت جالب نیستن...سعی کنید یا از درخت مدل استفاده کنید یا از تکسچر با کیفیت در فتوشاپ...

hossein00104

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خوب من منتال کمتر کار کردم...ولی چیزی که مشخصه عدم نورپردازی صحیح هستش..متریال ها خام هست و UvWجالب استفاده نشده..درختها هم یا RPC هستن یا عکس که در هردو حالت جالب نیستن...سعی کنید یا از درخت مدل استفاده کنید یا از تکسچر با کیفیت در فتوشاپ...
ممنون از بیان نکات ظزیفی که گفتی مهندس جان ، تو این نرم افزار هنوز خوب راه نیفتادم ، این دومین پروژه ای بود که کار کردم ، به مرور ضعفارو حل میکنم. ;)

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از بیان نکات ظزیفی که گفتی مهندس جان ، تو این نرم افزار هنوز خوب راه نیفتادم ، این دومین پروژه ای بود که کار کردم ، به مرور ضعفارو حل میکنم. ;)

من توصیه ام اینه که واسه کارای معماری سعی کنید برید سراغ وی ری...هم آموزش های بیشتری داره..هم برای کارهای معماری راحتتر جواب میده

hossein00104

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
من توصیه ام اینه که واسه کارای معماری سعی کنید برید سراغ وی ری...هم آموزش های بیشتری داره..هم برای کارهای معماری راحتتر جواب میده

حتما سر یه فرصت مناسب سراغش میرم ، سپاس دوست آرشیتکت

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درس طراحی فنی

عنوان طرح : نمایندگی خودروی HYUNDAI

طراحی با نرم افزار REVIT ARCHITECTURE

سلام حسین
عکسات خیلی سنگینن
خیلی طول میکشه تا لود بشه
کارت خوب شده
ولی زمینه ی کارتو یا عکس بزار یا کلور