تاپيكي متفاوت و منحصر به فرد براي مهندسين گرانقدر ايران زمين

تاپيكي متفاوت و منحصر به فرد براي مهندسين گرانقدر ايران زمين

• مجموع رای دهندگان
    169
وضعیت
موضوع بسته شده است.

reza2011

عضو جدید

دوست عزيز در اين تاپيك اگر درخواست , انتقاد و يا پيشنهادي داريد فقط از طريق پيغام خصوصي اقدام فرماييد . از اينكه به قانون تاپيك احترام ميگذاريد از شما سپاسگذارم

نام كتاب
زبان
تعداد صفحات
حجم فايل ( مگابايت )
پسورد
آموزش جامع اتوكد 2008فارسي2226.74مشاهده پیوست Password.txt

دوست عزيز در اين تاپيك اگر درخواست , انتقاد و يا پيشنهادي داريد فقط از طريق پيغام خصوصي اقدام فرماييد . از اينكه به قانون تاپيك احترام ميگذاريد از شما سپاسگذارم

reza2011

عضو جدید

اصلاحيه

يكي از دوستان عزيز متذكر شدند كه پسورد بخش اول نمونه سئوالات دروس معماري در اين آدرس ناصحيح ميباشد . ضمن تشكر از اين دوست عزيزم و همچنين عذرخواهي به جهت بوجود آمدن اين مشكل , از دوستان گرانقدر

درخواست ميكنم پسورد
بخش اول نمونه سئوالات دروس رشته معماري رو از بخش زير دريافت كنند :

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید

نام درس
حجم فايل ( كيلوبايت )
پسورد
دانلود
تاسيسات مکانيکي452
اعضاي باشگاه
تحليل فضاهاي شهري176
اعضاي باشگاه
تنظيم شرايط محيطي
967
اعضاي باشگاه
هندسه كاربردي2050
اعضاي باشگاه
روستا 1166
اعضاي باشگاه
روستا 2158
اعضاي باشگاه
زبان تخصصي176
اعضاي باشگاه

نام درس
حجم فايل ( كيلوبايت )
پسورد
دانلود
سازه هاي بتني3430
اعضاي باشگاه
متره و برآورد
169
اعضاي باشگاه
مديريت تشكيلات كارگاه416
اعضاي باشگاه
مصالح ساختماني187
اعضاي باشگاه
هندسه كاربردي1289
اعضاي باشگاه
هندسه مناظر و مرايا
824
اعضاي باشگاه

پسورد بخش سوم
پسورد بخش چهارم
مشاهده پیوست Password.txtمشاهده پیوست Password.txt

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید

دوست گرانقدر از شما سپاسگذارم كه به قوانين اين تاپيك احترام ميگذاريد و از شما درخواست ميكنم در
نظر سنجي بالاي صفحه شركت فرماييد

نام كتاب
تعداد صفحاتحجم فايل ( مگابايت )پسورد
راهنماي كاربردي كاهش خسارت اجراي غير سازه اي ساختمانها در اثر زلزله
1906.12مشاهده پیوست Password.txt

دوست گرانقدر از شما سپاسگذارم كه به قوانين اين تاپيك احترام ميگذاريد و از شما درخواست ميكنم در نظر سنجي بالاي صفحه شركت فرماييد

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید

دوست گرانقدر اگر انتقاد يا پيشنهادي داريد و يا مشكلي در لينك ها مشاهده مي كنيد در تاپيك قرار ندهيد و فقط و فقط از طريق پيغام خصوصي ارسال فرماييد

نام كتاب : مصالح ساختماني

تعداد صفحات : 358

حجم فايل : 8.22 مگابايت

پسورد :
مشاهده پیوست Password.txt

دوست گرانقدر اگر انتقاد يا پيشنهادي داريد و يا مشكلي در لينك ها مشاهده مي كنيد در تاپيك قرار ندهيد و فقط و فقط از طريق پيغام خصوصي ارسال فرماييد

reza2011

عضو جدید

http://civilr.net/Pictures/Post Pictures/23-sample-omrun-1.gif

نام درس
حجم فايل ( مگابايت )
پسورد
دانلود
استاتيك
3.88
اعضاي باشگاه
بارگذاري
1.31
اعضاي باشگاه
بتن 1
1.19
اعضاي باشگاه
تحليل سازه 1
2.45
اعضاي باشگاه
تحليل سازه 2
2.90
اعضاي باشگاه
ديناميك
4.67
اعضاي باشگاه

http://civilr.net/Pictures/Post Pictures/23-sample-omrun-2.gif

نام درس
حجم فايل ( كيلو بايت )پسورددانلود
فولاد1
656
اعضاي باشگاه
فولاد 2
237
اعضاي باشگاه
متره و برآورد
2117
اعضاي باشگاه
محاسبات عددي
3499
اعضاي باشگاه
معادلات ديفرانسيل
3100
اعضاي باشگاه
مقاومت مصالح 1
4792
اعضاي باشگاه

پسورد بخش اول
پسورد بخش دوم
مشاهده پیوست Password.txtمشاهده پیوست Password.txt

reza2011

عضو جدید
;) از كليه مهندسين عزيز دعوت ميشود پس از گسترش تاپيك و ارزيابي دقيق آن در نظر سنجي ابتداي تاپيك شركت نموده و با نظرات خود من را در ارائه هر چه بهتر مطالب مساعدت نمايند ;)

;) از كليه مهندسين عزيز دعوت ميشود پس از گسترش تاپيك و ارزيابي دقيق آن در نظر سنجي ابتداي تاپيك شركت نموده و با نظرات خود من را در ارائه هر چه بهتر مطالب مساعدت نمايند ;)

reza2011

عضو جدید

در اين تاپيك درخواست ندهيد زيرا پاسخ داده نخواهد شد . چنانچه درخواستي داريد , يا لينكي معيوب ميباشد و نيز جهت هر گونه انتقاد و پيشنهاد
فقط و فقط و فقط پيغام خصوصي ارسال فرماييد

در پاسخ به درخواست دوست عزيز خانم بهار كه خواستار فيلم و عكس و مقاله در ارتباط با پديده سونامي بودند اين پست تقديم حضورشان ميشود . اميد است كه بقيه دوستان نيز از اين پست حداكثر استفاده را ببرند . دوستان عزيز

براي هر گونه درخواست فقط و فقط از طريق پيغام خصوصي اقدام فرماييد .

سونامي چيست و چگونه بوجود مي آيد ؟

كلمه سونامي (tsunami) از كلمات ژاپني tsu (بندر) و nami (امواج) تشكيل شده است. سونامي موج يا رشته‌اي از امواج است كه در اقيانوس به دنبال زلزله هاي دريايي بوجود مي‌آيد.

اين امواج ممكن است صدها كيلومتر پهنا داشته باشد و هنگام رسيدن به ساحل به ارتفاع آن به 10.5 برسد.اين "ديوارهاي آب" با سرعتي تندتر از يك هواپيماي جت پهنه اقيانوس را مي‌پبمايند،به ساحل كوبيده مي‌شوند و تخريب

وسيعي را باعث مي‌شوند.

براي درك سونامي بايد ساختمان موج را شناخت. امواج معمولي ما در كنار ساحل دريا يا در حوضچه‌هاي آب مي‌بينيم، از يك ستيغ(بالاترين نقطه موج) (crest)و يك ناوه (پايين‌‌ترين نقطه موج)(trough)تشكيل مي‌شوند.

امواج را به دو طريق اندازه مي‌گيرند:

*ارتفاع موج (wave heigth):فاصله بين ستيغ و ناوه.

*طول موج(wave length): فاصله افقي بين ستيغ دو موج متوالي.

بسامد يا فركانس امواج بر حسب زماني كف طول مي‌كشد تا دو موج متوالي از يك نقطه بگذرند , كه به آن دوره موج مي‌گويند, اندازه‌گيري مي‌شود.

هم سونامي‌ها و هم امواج معمولي داراي اين بخش‌ها هستند و به طريق مشابهي اندازه‌گيري مي‌شوند. اما تفاوت‌هاي زيادي ميان آن دو از لحاظ اندازه، سرعت، و منشا وجود دارد:

خصوصيت موج

موج ناشي از باد

موج سونامي

سرعت موج 8 تا 100 كيلومتر در ساعت 800 تا 1000 كيلومتر در ساعت

دوره موج 5 تا 20 ثانيه 10 دقيقه تا 2 ساعت

طول موج 100 تا 200 متر 100 تا 200 كيلومتر

امواج در اقيانوس‌ها به علل مختلفي مانند فعاليت‌هاي زيرآبي، فشار جوي، و كشش جاذبه رخ مي‌دهند، اما شايع‌ترين علت آنها باد است.

باد منبع انرژي موج حاصل است و اندازه سرعت باد به قدرت باد وابسته است. نكته مهمي كه بايد به خاطر داشت اين است كه امواج نشان‌دهنده حركت آب نيستند، بلكه حركت انرژي از طريق آب را نشان مي‌دهند.

تولد سونامي

شايع‌ترين علت سونامي‌ها زلزله‌هاي زيردريايي هستند. براي اينك بدانيم اين زلزله‌ها گونه رخ مي‌دهند، بايد "تكتونيك صفحه‌اي" را بشناسيم.

نظريه تكتونيك صفحه‌اي بين مي كند كه ليتوسفر يا بخش فوقاني كره زمين از چندين صفحه عظيم تشكيل شده است. اين صفحات قاره‌ها و كف درياها را مي‌سازند.

اين صفحات بر روي يك لايه زيرين چسبناك نيمه ‌جامد به نام آستنوسفر قرار دارند. يك پاي سيب بريده‌شده را در نظر بگيريد، قشر بيروني كيك ليتوسفر و بخش داخلي داغ پركننده آن آستنوسفر است.

اين صفحات مدواما روي كره زمين با سرعتي در حد 2.5 تا 5 سانتي‌متر در سال در حال حركتند.

اين حركت بيش از همه در طول خطوط گسل( خط برش كيك را در نظر بگيريد) رخ مي‌دهد. حركت اين صفحات باعث بروز زلزله‌ها و آتش‌فشان‌ها مي‌شود كه در كف اقيانوس ها هم ممكن است رخ دهند و دو منشا احتمالي سونامي

هستند. هنگامي كه دو صفحه د ر ناحيه‌اي كه مرز صفحه‌اي ناميده مي‌شود در تلاقي با يكديگر قرار مي ‌گيرند، صفحه سنگين‌تر به زير صفحه سبك‌تر مِي‌‌لغزد. اين پديده را لغزش به پايين(subduction) مي‌نامند.

بروز پديده لغزش به پايين زيرآبي اغلب جاگذاري‌هاي فراواني به شكل گودال‌هاي عميق اقيانوسي در كف دريا ايجاد مي‌كند.

در برخي مواردهنگام بروز اين پديده بخشي از كف دريا كه به صفحه سبك‌تر متصل است ممكن است به علت فشار صفحه به زيررونده ناگهان به سمت بالا جابجا شود. نتيجه اين وضعيت بروز زلزله است.

كانون زلزله نقطه‌اي درون زمين است كه براي اولين بار شكست در آن رخ مي‌دهد، صخره مي‌شكنند و اولين امواج لرزه‌اي بوجود مي‌آيند.

اپي‌سنتر يا مركز سطحي زلزله نقطه‌اي از سطح درياست كه مستقيما روي كانون زلزله قرار دارد.

هنگامي كه اين قطعه از صفحه به بالا مي‌پرد، ميليون‌ها تن صخره با نيرويي عظيم به بالا فرستاده مي‌شوند، انرژي اين نيرو به آب منتقل مي‌شود.اين انرژي آب را به بالاتر از سطح معمول دريا مي‌راند.به اين ترتيب سونامي زاده مي‌شود.

ديناميك سونامي

هنگامي كه آب به سمت بالا رانده مي‌شود،‌ جاذبه بر روي آن عمل مي‌كند، وانرژي را به طور افقي به موازات سطح آب هدايت مي‌كند. سپس انرژي از ميان اعماق آب از مركز اوليه جنبش به اطراف گسترش مي‌يابد.

نيروي عظيمي كه بوسيله جنبش لرزه‌اي ايجاد مي‌شود سرعت باورنكردني سوناي را ايجاد مي‌كند.

سرعت واقعي سونامي با اندازه‌گيري عمق آب در نقطه‌ايي كه سونامي از آن مي‌گذرد، محاسبه مي‌شود.اين سرعت مساوي ريشه دوم حاصلضرب شتاب جاذبه در ميزان عمق آب است.

توانايي سونامي براي حفظ سرعتش مستقيما نحت تاثير عمق آب قرار دارد.سونامي درآب‌هاي عميق‌تر سريع‌تر حركت مي‌كند و در اب‌هاي كم‌عمق‌تر سرعتش كند مي‌شود.

بنابراين برخلاف امواج معمولي، انرژي راننده سونامي نه روي سطح آب بلكه از ميان آب حركت مي‌كند. ارتفاع سونامي معمولا تا هنگامي كه به كنار ساحل برسد بيش از يك متر نيست و معمولا قابل تشخيص نيست.

براي مشاهده تصاوير با كيفيت بسيار بالا روي هر عكس كليك نماييد

برخورد سونامي به ساحل

هنگامي كه سونامي به ساحل مي‌رسد، به شكل آشناي مرگبارش بدل مي‌شود.هنگامي كه سونامي به خشكي مي‌رسد، به آب كم عمق كنار ساحل ضربه مي‌زند.آب كم عمق و خشكي ساحلي باعث متراكم‌شدن انرژي مي‌شود

كه آب منتقل مي‌كند.اين امر تغييرشكل سونامي را آغاز مي‌كند.

توپوگرافي كف دريا در اين محل و شكل ساحل بر ظاهر و رفتار سونامي تاثير مي‌گذارد. همچنانكه سرعت موج كاهش مي‌يابد، ارتفاع آن به طور قابل‌توجهي بالا مي رود- انرژي متراكم‌شده آب را به سمت بالا مي‌راند.

سرعت يك سونامي معمول كه به خشكي نزديك مي شود تا 50 كيلومتر در ساعت كاهش مي‌يابد، و در مقابل ارتفاع آن تا 30 متر بالاي سطح دريا مي‌رسد. با افزايش ارتفاع موج حين اين فرآيند طول موج به شدت كاهش مي‌يايد.

شاهدي كه در كنار ساحل قرار دارد، بالا و پايين‌رفتن شديد آب را هنگامي كه سونامي قريب‌الوقوع است، مشاهده خواهد كرد.به دنبال آن ناوه واقعي سونامي به ساحل مي‌رسد. سونامي‌ها اغلب به صورت رشته‌هايي طغيان‌هاي

قدرتمند و سريع آب و نه به صورت يك موج منفرد غول‌آسا تظاهر مي‌كنند.

البته ممكن است يك اُشترك (Bore) كه يك موج عمودي بزرگ است با جبهه‌اي زيروروكننده ظاهر شود.اُشترك‌ها اغلب با طغيان‌هاي سريع آب دنبال مي‌شوند، كه به خصوص باعث تخريب ساحل مي‌شود. پنج تا 90 دقيقه پس از ضربه اوليه

ممكن است امواج ديگري به دنبال آيد. قطار موج سونامي، پس از حركت به صورت رشته‌اي از امواج در فواصلي طولاني، خود را به ساحل مي كوبد.

هر چه عمق آب بیش تر و بر خورد لایه های زمین با یکدیگر شدیدتر باشد بر شدت امواج سونامی نیز افزوده می شود. سرعت امواج سونامی گاه به ۸۰۰ کیلومتر در ساعت می رسد و تا زمانی که به ساحل نزدیک نشده اند ارتفاع

چندانی ندارند. اما با نزدیک شدن به ساحل خصوصا ساحل هایی که عمق کمی دارند از سرعت امواج کاسته و به ارتفاع ان ها افزوده می شود.

به طوری که ارتفاع امواج هنگام برخورد با ساحل به حدود ۳۰ متر (به ارتفاع یک ساختمان ۱۰ طبقه) می رسد! در ساحل های کم عمق و خلیج هایی که دهانه ی ان ها باز است٬ اما رفته رفته باری می شود٬ امواج سونامی خرابی

بیشتری بر جای می گذارند.

سونامي به خصوص اگر بدون هشدار قبلي به ساحلي برخورد كند، تلفات بسياري به بار مي‌آورد، و خط ساحلي با خاك يكسان مي‌كند و همه چيز را با خود به دريا مي‌كشاند.

منطقه‌اي كه در معرض بيشترين خطر تخريب قرار دارند، نواحي در حد فاصل 1.6 كيلومتري خط ساحلي، به خاطر طغيان آب و آوار پراكنده‌شده، و با ارتفاع كمتر از 15 متر از سطح دريا به خاطر ارتفاع امواج ضربه‌زننده است.

سونامي حتي مي‌تواند به علت خصوصيات متفاوت بستر دريا و ساحل به پناهگاه‌هاي دور از ساحل هم برسد. براي مثال يك منطقه حفاظت‌شده ساحلي با ورودي باريك يك مسير "شيپوري" ايجاد مي‌كند، كه باعث تشديد قدرت مخرب

امواج مي‌شود. يا كانال رودخانه‌اي راه را براي نفوذ بيشتر سونامي به مناطق داخلي‌تر مي‌گشايد.

تا زماني كه يك سونامي به ساحل برخورد نكند، مشكل است نحوه تعامل آن را با خشكي پيش‌بيني كرد.

آیا سونامی می تواند به دلیل انفجار اتمی در اقیانوس پدید آید؟

هر چیزی که بتواند حجم عظیمی از اب اقیانوس را جا به جا کند می تواند موجب پیدایش امواج سونامی شود. بنابر این انفجارهای اتمی هم که می توانند نیروی فراوانی بر اب اقیانوس وارد کنند ممکن است باعث ایجاد سونامی کنند.

بیشتر سونامی ها بر اثر زلزله آغاز می شوند ولی سونامی های مرگبارتر ناشی از رانش های آتشفشانی هستند .

کشور ما و سونامی

با وجود فاصله ی زیادی که بین کانون زلزله وشهرهای ساحلی ایران در دریای عمان وجود دارد امواج سونامی در شهر چابهار اندکی خسارت بر جای گذاشت. این بدان معناست که اگر کانون زلزله به ساحل های ایران نزدیک تر باشد ما نیز

از این امواج در امان نخواهیم بود. به گفته ی زمین شناسان در بستر دریای خزر نیز گسل های عمیقی وجود دارد و در ان ها احتمال وقوع سونامی هر چند اندک ولی به هر حال وجود دارد.

نام مجموعه
حجم فايل ( مگابايت )پسورد
دانلود
مجموعه تصاوير بسيار زيبا از سونامي ژاپن 2011
7.92مشاهده پیوست Password.txt

نام مجموعه
دانلود پارت اول
دانلود پارت دوم
دانلود پارت سوم
دانلود پارت چهارم
دانلود پارت پنجم
پسورد
مستند سونامي مشاهده پیوست Password.txt
حجم فايل ( مگابايت )300
300
300
300
2.13
لينك دانلود كمكي

تذكر : پس از دانلود هر 5 بخش با باز كردن پارت اول هر 4 بخش ديگر بطور اتوماتيك به پارت اول متصل شده و فايل اصلي تشكيل ميگردد .

تذكر : دوستان عزيز به جهت آنكه ممكن است لينك اصلي از سايت منبع پاك يا معيوب شود لينك اصلي را در هاست خود آپلود كردم . وليكن به دليل كم بودن حجم هاست شخصي , چنانچه فضاي آزاد هاست براي ذخيره ساير فايل ها

كم شود ناگزير لينك دانلود كمكي از روي هاست پاك خواهد شد لذا دوستان عزيز در صورت تمايل به دانلود توصيه ميكنم سريعتر اقدام نمايند . قبل از پاك شدن لينك كمكي از روي هاست , اطلاع رساني خواهد شد .

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید
قرار دادن لينكهاي دانلودي كه اينجانب شخصا و با سپري كردن وقت فراوان در هاست شخصي خود آپلود ميكنم , در ساير پستها , تاپيك ها و يا وبلاگها و سايت هاي ديگر بر خلاف ميل و نظر اينجانب است مگر آنكه دوستان قبل از هر

اقدامي موضوع را از طريق پيغام خصوصي اطلاع دهند و همچنين لينك اين تاپيك بايستي به عنوان منبع در انتهاي پستشان درج شود .

در صورت عدم توجه به مورد فوق بر خلاف ميل باطني مجبور به حذف لينك مورد نظر از هاست شخصي خود خواهم شد .

reza2011

عضو جدید

تاپيك حاوي عكس مي باشد . لطفا صبور باشيد تا عكس ها لود شود . چنانچه هيچ عكسي مشاهده نشد يك بار صفحه را با فشردن كليد F5 رفرش كنيد

پسورد
پارت 3پارت 2
پارت 1
مشاهده پیوست Password.txt

27.3230MB
30MB

منتخب 4 مجله معتبر كانادايي طراحي و دكوراسيون رو براي شما عزيزان در يك فايل PDF اماده كرده ام كه توصيه ميكنم حتما اين مجموعه ارزشمند رو دانلود كنيد .

تاپيك حاوي عكس مي باشد . لطفا صبور باشيد تا عكس ها لود شود . چنانچه هيچ عكسي مشاهده نشد يك بار صفحه را با فشردن كليد F5 رفرش كنيد

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید

سخني با دوستان گرانقدر

در ابتدا وظيفه خود ميدانم كه از محبت تعدادي از دوستان از جمله دوست بسيار عزيزم جناب مهندس راه پرداز , دوست عزيزم خانم مهندس بهار , دوست عزيزم خانم مهندس فريبا , دوست گرانقدر خانم مهندس پروانه ,
دوست

گرانقدر سركار خانم زئوس
, دوست گرانقدر خانم مهندس سحر , دوست عزيز جناب ماهون و دوست عزيز خانم مهندس مژگان به خاطر ارسال پيامهاي پر مهرشون كمال تشكر و سپاس خودم رو ابراز كنم .

يكي از دوستان عزيز اين پيغام محبت آميز رو براي من ارسال كردند كه دوست دارم عينا در اينجا با اجازه ايشون نقل قول كنم :

" سپاس بابت تاپیک بسیار مفید و پربارتون. با اینکه رشته ام چیز دیگه ای هست اما متوجه شدم برای تهیه اون تاپیک وقت و انرژی و تلاش و دانش زیادی صرف شده لذا شایسته تقدیر و سپاس بیکران هست.

متاسفم که تشکر بیشتر نداشتم تا تقدیم کنم . "

هميشه دوست داشتم كاري متفاوت و سودمند انجام دهم . دوستان عزيزي قبل از من اينگونه تاپيك ها رو داشتند ولي هميشه وقتي به تاپيك اين عزيزان نگاه ميكردم و به عنوان مثال متوجه ميشدم يك يا بيشتر لينكهاي دانلود از كار

افتاده يا منقضي شده اند احساس ميكردم كه زحمت اين عزيزان به هدر رفته است . فكر كردم بايد لينكها رو جايي نگهداري كرد تا براي مهندسين آينده نيز قابل استفاده باقي بماند .

لذا ابتدا احساس كردم با ساخت يك اكانت رايگان در سايت 4shared ميتوان به اين هدف دست يافت . ولي متاسفانه سايتي كه در آن كليه عكسهاي تاپيك رو آپلود كرده بودم بسته شد و بدين شكل تمام زحمات من به هدر رفت .

تصميم گرفتم از اين پس دنبال هاست رايگان نباشم زيرا كم و بيش همگي سرنوشتي يكسان در پيش رو خواهند داشت .

تمام هاست هاي رايگان بعد از گذشت مدتي يا بطور كل منقضي ميشوند و يا خدمات رايگان خود را بسيار محدود و با سختي هاي فراوان دچار ميسازند . به عنوان مثال در سايت 4shared براي دانلود حداقل بايد 1 دقيقه يا حتي بيشتر

بسته به سرعت اينترنت منتظر بمانيد تا لينك دانلود در اختيار قرار گيرد . بنابر اين كار سختي را در پيش داشتم .

اولا مي بايست يك هاست خوب انتخاب ميكردم و ثانيا بايستي كليه مطالب از تاپيك قبلي به تاپيك جديد منتقل ميشد كه كار دوم واقعا دشوار بود .

چون هدف من هدفي خدا پسندانه ميباشد لذا معتقدم خداي مهربان در اين راه من را ياري خواهد كرد .

بنابر اين بعد از خريد يك هاست با كيفيت قابل قبول , كار انتقال كليه پست هاي مطرح شده در تاپيك قبلي رو به تاپيك جديد آغاز كردم . بايستي اعتراف كنم كه به نظر خودم كيفيت تاپيك جديد جامع reza 2011 از تاپيك قديم

به مراتب بالاتر است .

يكي از دوستان به من پيغام خصوصي ارسال كردند و عنوان كردند چرا قانوني در اين تاپيك قرار داده شده كه ميگويد :

در اين تاپيك درخواست ندهيد زيرا پاسخ داده نخواهد شد . چنانچه درخواستي داريد , يا لينكي معيوب ميباشد و نيز جهت هر گونه انتقاد و پيشنهاد فقط و فقط و فقط پيغام خصوصي ارسال فرماييد

در اين تاپيك درخواست ندهيد زيرا پاسخ داده نخواهد شد . چنانچه درخواستي داريد , يا لينكي معيوب ميباشد و نيز جهت هر گونه انتقاد و پيشنهاد فقط و فقط و فقط پيغام خصوصي ارسال فرماييد

در پاسخ به اين دوستم اجازه بديد دلايل انتخاب اين قانون براي تاپيك را توضيح دهم :

1
: مسلما اگر چنين قانوني نبود دوستان در تاپيك پست ميزدند و عده بسيار زيادي درخواست هاي خود را در تاپيك مطرح ميكردند . همه اين موارد سبب شلوغ شدن تاپيك خواهد شد و ميل و رغبت به خواندن پست ها را كاهش

خواهد داد . بنابر اين بهتر ديدم كه اينگونه درخواست ها فقط از طريق پيغام خصوصي به دست من رسد و اطمينان داشته باشيد كليه پيغام ها را با دقت فراوان خوانده و جواب داده و چنانچه انتقاد سازنده و به جايي باشد حتما

اعمال خواهم كرد . در گذشته تاپيك هايي نظير اين تاپيك با درخواست هاي كاربران بسيار شلوغ و تا حد زيادي غير قابل استفاده شده است .

بنابر اين من يك بخش درخواستي در تاپيك قرار دادم تا درخواست هاي شما عزيزان را شنيده و در صورت امكان به ديده منت اجرا كنم .

2 : در صورت عدم اعمال اين قانون شايد ميل كاربران به مطرح كردن درخواست ها در بخش درخواستهاي تالار كاهش پيدا ميكرد و من شخصا هيچ علاقه اي ندارم كه تاپيك من سبب بي نظمي و كم رونق شدن تالار عمران شود .

بر عكس هدف اصلي من اين بوده و هست كه تالار عمران را به يكي از
بهترين تالارهاي اين باشگاه
تبديل كنم .

باز هم دوستمون پيشنهاد داده بودند كه يك تاپيك درخواست و انتقاد و پيشنهاد بطور مجزا در نظر بگيرم تا به موازات اين تاپيك در اون تاپيك دوستان قادر به مطرح كردن نظريات خود و همچنين درخواست هاي خود باشند .

بايد بگم كه در نظر گرفتن همچين تاپيكي بر خلاف قوانين باشگاه است زيرا اين كار من باعث جنجالي شدن تاپيك جامع خواهد شد و باز هم سبب بي نظمي در تالار خواهد شد . فكر ميكنم روش فعلي براي مديريت اين تاپيك بهترين

روش است و در عين حال من براي درخواست هاي دوستان عزيزم بسيار بسيار ارزش قائل هستم و به همين دليل هم بخش درخواستي رو در تاپيك جديد به امكانات تاپيك افزودم .

من با توجه به تعداد تشكر هاي دوستان و همچنين شركت در نظر سنجي و نيز پيامهاي پر مهر شما عزيزان به ميزان تاثر تاپيك خودم پي برده و خواهم برد .

دوستان باور كنيد پست هايي كه در تاپيك جامع مشاهده ميفرماييد وقت و زمان و انرژي فراواني از من ميبرد . مطالب با حساسيت بالايي انتخاب ميشود و سپس دانلود ميشود . مجددا مطالب دانلود شده بازنگري ميشود .

چنانچه كيفيت مطالب چه از نظر محتوي چه از نظر كيفيت ظاهري بالا باشد مجددا در هاست شخصي آپلود ميشود . سعي ميشود در پست ها مطالب به گونه اي نشان داده شود كه ميل و رغبت خواننده براي خواندن را افزايش دهد .

فقط به عنوان يك نمونه عرض ميكنم كه براي پست با عنوان متخب 4 مجله كانادايي طراحي و دكوراسيون چه مراحلي طي شده است :

ابتدا جستجو در اينترنت و يافتن مجله فوق و سايتي با امكان دانلود رايگان مجله

دوم دانلود حجم تقريبي 120 مگابايت از اينترنت

سوم بررسي هر 4 مجله و انتخاب صفحات منتخب از هر 4 مجله

چهارم ساخت يك PDF از منتخب صفحات به حجم 92 مگابايت

پنجم آپلودمجدد 92 مگابايت به هاست شخصي

ششم ساخت عكس هاي پست و در نهايت پست مذكور شكل ميگيرد .

تا اين لحظه كه اين پست را ميزنم 2 نفر از دوستان كيفيت تاپيك را ضعيف دانسته اند كه من واقعا خيلي خوشحال ميشوم اين 2 دوست عزيز از طريق پيغام خصوصي دليل اين انتخاب خودشون رو بيان فرمايند چون من به شدت

انتقاد پذير هستم و واقعا دوست دارم از ضعف هاي تاپيك با خبر شوم .

باز هم از توجه شما و احترام شما به قوانين اين تاپيك سپاسگذارم .

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید

اخبار تاپيك

دوستان عزيز حجم بسيار بالايي از اطلاعات مشغول آماده سازي و قرار گيري در تاپيك است . از آنجاييكه بدست آوردن اين اطلاعات منوط به سپري كردن زمان و در مواردي خريد اشتراك هاي مختلف بوده است و همچنين از آنجاييكه

استقبال خوبي از تاپيك تا بدين لحظه انجام نشده است لذا اعمال محدوديت در دانلود از اين پس اجرا خواهد شد .

به نظر من شخصا اين بي انصافي است كه برخي از دوستان بدون حتي يك بار تشكر كردن ( منظور فشردن كليد تشكر ميباشد ) از پست ها بهره مند ميشوند . در مقابل اين همه تلاش شبانه روزي اين كمترين انتظار ممكن ميباشد .

اولين مرحله محدوديت آن است كه پسورد كليه فايل ها از اين پس فقط از طريق پيغام خصوصي در اختيار دوستان عزيز قرار خواهد گرفت .

اين محدوديت به جهت آن است كه ارزيابي كنم چه تعداد از مهندسين از اين تاپيك استفاده ميكنند .
ضمنا از دوستان عزيزي كه انصافا هميشه مشوق من بودند و در پست اخير از تعدادي از اين بزرگواران تشكر كردم , به جهت اعمال اين

محدوديت عذر خواهي ميكنم .

بخش جديدي با عنوان بخش متفرقه به تاپيك افزوده خواهد شد . اين بخش ويژه تمامي رشته هاي فني مهندسي به جز عمران و معماري ميباشد .

بخش جديدي با عنوان زنگ تفريح به تاپيك افزوده خواهد شد . در اين بخش سعي شده كه موضوعات جذاب و تفريحي قرار گيرد . اين بخش بدين جهت لحاظ شده است كه كمي از حال و هواي درس و كتاب و جزوه و پروژه فاصله بگيريم

و تاپيك خيلي خسته كننده نباشد .

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید

Comming Soon

*‌ مستند بسيار زيبا با كيفيت HD درباره پل ميلائو

* مجله بسيار زيباي خانه هاي رويايي در سال 2011

* چندين كتاب بسيار جذاب براي مهندسين برق و كامپيوتر

* و كلي كتاب و پروژه براي مهندسن عزيز عمران و آرشيتكت

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید

http://civilr.net/Pictures/Post Pictures/27-dream.jpgA m e r i c a n
Dream
Homes

part 3
part 2
part 1
page

196
28.65
30.90
30.90
size

تذكر :
فايل مورد نظر داراي پسورد است . پس از دانلود از طريق ارسال پيغام خصوصي پسورد را دريافت كنيد .

تذكر : پس از دانلود هر 3 بخش با باز كردن پارت اول , 3 بخش ديگر بطور اتوماتيك به پارت اول متصل شده و فايل اصلي تشكيل ميگردد .

reza2011

عضو جدید

نام درس
حجم فايل پسورددانلود
مقاومت مصالح 2
390 كيلو بايت
اعضاي باشگاه
مكانيك خاك
1.02 مگابايت
اعضاي باشگاه
هيدرولوژي969 كيلوبايت
اعضاي باشگاه
مهندسي پي
926 كيلوبايت
اعضاي باشگاه
هيدروليك
1.39 مگابايت
اعضاي باشگاه
مكانيك سيالات
6.83 مگابايت
اعضاي باشگاه

تذكر : فايل مورد نظر داراي پسورد است . پس از دانلود از طريق ارسال پيغام خصوصي پسورد را دريافت كنيد .

reza2011

عضو جدید

دوست گرانقدر از شما سپاسگذارم كه به قوانين اين تاپيك احترام ميگذاريد و از شما درخواست ميكنم در

آموزش مقدماتي اتوكد 2011
زبان : فارسي
حجم فايل : 2.28 مگابايتتعداد صفحات : 82 صفحه

تذكر : فايل مورد نظر داراي پسورد است . پس از دانلود از طريق ارسال پيغام خصوصي پسورد را دريافت كنيد .

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید

مستند پل ميلائو

پل ميلائو , تا اين لحظه بلندترين پل جاده اي جهان است كه در بالاي رودخانه تارن در جنوب فرانسه واقع شده است . معمار و طراح این پل یک مهندس بریتانیایی بنام نورمن فاستر و مهندس طراح سازه پل يك مهندس فرانسوي به نام

ميشل ويرلوژو
و مجری طرح شرکت مهندسی ایفاژ (شرکت سازنده برج ایفل) ميباشد .

تا قبل از احداث اين پل مرتفع ترين سازه در كشور فرانسه متعلق به برج ايفل با ارتفاع
324 متر بود كه اين پل پس از احداث با ارتفاع 343 متر ( با 19 متر افزايش ) نسبت به برج ايفل پيشي گرفت .

احداث این پل در سال 2001 آغاز و تا اواخر سال 2004 بطول انجاميد .
پل داراي 7 ستون بتني است كه بلندترين ستون داراي 343 متر ارتفاع و كوتاهترين ستون داراي 77 متر ارتفاع ميباشد . ضخامت ستونها در پی 24.5 متر بوده که در

نهایت به 11 متر ختم می شود. هر کدام از ستون‌ها نگهدارنده دکلی به طول
87 متر است که 700 تن وزن دارد .

جاده پل به طول 2460 متر از مقاطع فولادی در 8 دهنه با عرض 32 متر و فاصله متوسط 342 متر بین هر ستون تشکیل شده است . این جاده بیش از 36000 تن وزن داشته و با شیبی 3% از جنوب به شمال طی کرده و همچنین انحنایی

به شعاع 20 کیلومتر در سطح را به دلیل ایجاد زاویه دید بهتر برای رانندگان داراست .

مراحل اصلی ساخت پل به طور خلاصه و به ترتیب شامل موارد زیر است :

* احداث همزمان ستون‌های بتنی اصلی و پایه‌های کمکی فلزی بین هر دو ستون اصلی

* ساخت و سر هم نمودن قطعات جاده فلزی پل بر روی زمین

* سُر دادن جاده تکمیل شده بر روی ستون‌های اصلی و کمکی با استفاده از جک‌های عظیم هیدرولیک (۶۰۰ میلی متر در هر ۴ دقیقه)

* بر پا نمودن دکل‌های فلزی از پیش ساخته شده ۸۷ متری و نصب آنها بر روی جاده فلزی

* انجام عملیات کابل کشی و اصلاح ناهمواری‌های ناشی از افتادگی جاده بر اثر وزن بسیار زیاد آن بوسیله کشش کابل ها

* برچیدن پایه‌های فلزی کمکی موقت

احداث پل میلائو نزدیک به 394 میلیون یورو هزینه داشته که شرکت فرانسوی سازنده آن در ازای دریافت عوارض عبور و مرور خودروها از روی پل به مدت 75 سال، هزینه ساخت و ساز پل را پرداخت كرده است.

برای ساخت پل بیش از 127000 متر مکعب بتن، 19000 تن فولاد برای آرماتورها و 5000 تن فولاد پیش تنیده برای کابل‌ها به کار رفته است. به ادعای سازندگان پل، پل میلائو عمر مفیدی برابر با حداقل 120 سال خواهد داشت. كل وزن پل

معادل با 290000 تن ميباشد .

مستند پل ميلائو با كيفيت HD و مدت زمان 50 دقيقه تمامي مراحل ساخت اين سازه شگفت انگيز را به تصوير كشيده است .

پارت 2 به حجم 47 مگابايتپارت 1 به حجم 47 مگابايت
پارت 5 به حجم 43 مگابايت
پارت 4 به حجم 47 مگابايتپارت 3 به حجم 47 مگابايت

تذكر 1 : دوستان عزيز پس از دانلود كليه پارت ها كافيست پارت اول را باز يا Extract نماييد تا بطور اتوماتيك ساير پارت ها به پارت اول متصل و فايل نهايي تشكيل گردد .

تذكر 2 : فايل داراي پسورد ميباشد . براي دريافت پسورد كافيست يك پيغام خصوصي ارسال فرماييد .

تذكر 3 : فرمت ويدئو FLV ميباشد . براي مشاهده اين فرمت بايستي برنامه كم حجم FLV Player را از اينجا دانلود و نصب نماييد .

دوستان عزيز براي تكميل اين پست تصميم گرفتم شما را با تعدادي از كارهاي ديگر معمار مشهور و خلاق بريتانيايي ,
نورمن فاستر , آشنا كنم .

* تالار شهر لندن : داراي 10 طبقه و 45 متر ارتفاع ميباشد . ( 2001 )

*
برج معروف به خيارشور در لندن : داراي 40 طبقه و 180 متر ارتفاع ميباشد . ( 2004 ) ... يك تصوير ديگر از اين سازه بسيار زيبا

* مركز اموزش موسيقي Sage Gateshead واقع در انگلستان ( 2004 )

* برج هيرست در نيويورك : داراي 42 طبقه و 180 متر ارتفاع ميباشد . ( 2006 )

* هرم صلح واقع در قزاقستان : داراي 77 متر ارتفاع ميباشد . ( 2006 ) ... يك تصوير ديگر از اين سازه بسيار زيبا

*
مركز تفريحي Khan Shatyr واقع در قزاقستان : داراي 150 متر ارتفاع ميباشد . ( 2006 ) ... يك تصوير ديگر از اين سازه بسيار زيبا

* استاديوم Wembley واقع در شهر لندن ( 2006 )... يك تصوير ديگر از اين سازه بسيار زيبا

* برج راشيا واقع در مسكو : داراي 118 طبقه و 612 متر ارتفاع ميباشد . ( 2015 ) ... يك تصوير ديگر از اين سازه بسيار زيبا

* برج هاي دو قلوي پاريس : داراي ارتفاع 324 متر ميباشد . ( 2014 ) ... يك تصوير ديگر از اين سازه بسيار زيبا

* جزيره كريستال واقع در مسكو : داراي ارتفاع 450 متر ميباشد . ( 2013 )

توضيح 1 : اعداد داخل پرانتز مويد زمان تكميل پروژه مورد نظر ميباشد .

توضيح 2 : ساخت برج هاي دو قلوي پاريس در سال 2010 آغاز و پيش بيني ميشود تا سال 2014 تكميل شود . اين ساختمان بر مبناي اصول معماري ديناميك ساخته خواهد شد و داراي چرخش 90 درجه ميباشد كه از پايين ترين طبقه

شروع و به بالاترين طبقه گسترش خواهد يافت .

توضيح 3 : جزيره كريستال نام پروژه عظيمي است كه قرار است در مسكو به انجام رسد . براي پي بردن به عظمت اين پروژه بايستي گفت كه اين سازه عظيم 2,500,000 متر مربع فضا تامين خواهد كرد و شامل 180000 هتل ,

400000 مركز تجاري , 250000 مركز تفريحي ورزشي و داراي پاركينگ به گنجايش 16500 اتومبيل خواهد بود .

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید

دوست گرانقدر لطفا در تاپيك درخواست ندهيد زيرا پاسخ داده نخواهد شد . اگر درخواستي داريد فقط از طريق پيغام خصوصي ارسال فرماييد

دوست گرانقدر از شما سپاسگذارم كه به قوانين اين تاپيك احترام ميگذاريد و از شما درخواست ميكنم در نظر سنجي بالاي صفحه شركت فرماييد

reza2011

عضو جدید
دوستان عزيز همانطور كه قبلا نيز در اخبار تاپيك اعلام شد از اين پس بخشي با نام بخش متفرقه به تاپيك افزوده خواهد شد كه اين بخش ويژه مطالب مرتبط با 3 رشته كامپيوتر , الكترونيك و مكانيك خواهد بود .

رشته مرتبط با اين بخش با توجه به آيكون هاي زير مشخص خواهد شد .

نمايش اين آيكون به معناي آن است كه موضوع مرتبط در بخش متفرقه مربوط به دانشجويان و مهندسين عزيز رشته كامپيوتر ميباشد
نمايش اين آيكون به معناي آن است كه موضوع مرتبط در بخش متفرقه مربوط به دانشجويان و مهندسين عزيز رشته الكترونيك ميباشد
نمايش اين آيكون به معناي آن است كه موضوع مرتبط در بخش متفرقه مربوط به دانشجويان و مهندسين عزيز رشته مكانيكال ميباشد

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید

بخش متفرقه

نام كتاب
تعداد صفحاتحجم فايلپسورد
امنيت سرور لينوكس
29
1.17 مگابايت
اعضاي باشگاه
فيشينگ چيست ؟
32525 كيلوبايتاعضاي باشگاه
بد افزارها و هك افزارها456.03 مگابايتاعضاي باشگاه
مهم ترين نقاط آسيب پذير Linux و Unix48419 كيلوبايتاعضاي باشگاه

تذكر 1 : براي دانلود هر كتاب روي عكس كتاب مورد نظر كليك فرماييد .

تذكر 2 : فايل ها داراي پسورد ميباشد كه ميتوانيد از طريق پيغام خصوصي دريافت كنيد .

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید

تاپيك
حاوي عكس مي باشد . لطفا صبور باشيد تا عكس ها لود شود . چنانچه هيچ عكسي مشاهده نشد يك بار صفحه را با فشردن كليد F5 رفرش كنيد

http://civilr.net/Pictures/Post Pictures/33-hibbeler.jpg

*
حل المسائل استاتيك هيبلر *

حجم فايل : 7.08

زبان :
انگليسي

تعداد صفحات :
1119

پسورد :
اعضاي باشگاه

تاپيك
حاوي عكس مي باشد . لطفا صبور باشيد تا عكس ها لود شود . چنانچه هيچ عكسي مشاهده نشد يك بار صفحه را با فشردن كليد F5 رفرش كنيد

آخرین ویرایش:

reza2011

عضو جدید

دوست عزيز اگر در جستجوي كتاب , نمونه سئوال , پروژه , مقاله يا هر چيز ديگر هستيد كافيست مورد درخواستي خود را از طريق پيغام خصوصي ارسال فرماييد كه در صورت وجود در تاپيك و در بخش جديد درخواستي قرار خواهم داد

حجم فايل ( مگابايت )
16.07
تعداد صفحات
182
پسورد فايل
اعضاي باشگاه

حجم فايل ( مگابايت )
10.63
تعداد صفحات
152
پسورد فايل
اعضاي باشگاه

دوست عزيز اگر در جستجوي كتاب , نمونه سئوال , پروژه , مقاله يا هر چيز ديگر هستيد كافيست مورد درخواستي خود را از طريق پيغام خصوصي ارسال فرماييد كه در صورت وجود در تاپيك و در بخش جديد درخواستي قرار خواهم داد

reza2011

عضو جدید

دوستان گرانقدر خواهشمندم كليه انتقادات , پيشنهادات و درخواست هاي خود را در ارتباط با اين تاپيك ,
فقط از طريق پيغام خصوصي به اينجانب ارسال نماييد

طراحي از بناها با مدادحجم فايل : 3.92 مگابايت
مترجم : عربعلي شروه
نويسنده : ژن فرانكتعداد صفحات : 37پسورد : اعضاي باشگاه

دوستان گرانقدر خواهشمندم كليه انتقادات , پيشنهادات و درخواست هاي خود را در ارتباط با اين تاپيك , فقط از طريق پيغام خصوصي به اينجانب ارسال نماييد

reza2011

عضو جدید

تعداد صفحات : 1216

حجم فايل : 12.11 مگابايت

پسورد : اعضاي باشگاه

reza2011

عضو جدید

بخش متفرقه

http://civilr.net/Pictures/Post Pictures/37-user2.jpg

نام مجله
تعداد صفحات
حجم فايل ( مگابايت )
پسورد
مجله تخصصي سخت افزار و گيم ( User )
44
3.86
اعضاي باشگاه