به چند نوع ماده خاص ( شاید ابر آلیاژ باشن ) نیاز دارم

ekhteraat

عضو جدید
من برای انجام یکسری از پروژه های شخصی نیاز به چند نوع ماده خاص دارم. از دوستانی که در این زمینه ها تخصص دارند خواهشمندم که منو راهنمایی کنند.
خصوصیات مورد نیاز برای هر ماده رو به صورت جداگانه میگم تا با هم قاطی نشن.
1- ماده ای که لاستیکی و انعطاف پذیر ( مثل تویوپ های لاستیک وسایل نقلیه) باشه و در عین حال مقاوم در مقابل گرما و سرما و شوری آب دریا و تا جایی که امکان دارد در مقابل برخورد اجسام (تقریبا نوک تیز) مقاوم باشد و پاره یا خراشیده نشود. در ضمن تحمل کشش را نیز داشته باشد.
2- ماده ای که در بدنه هواپیما استفاده میشود چیست و چگونه میشود آن را تهیه کرد و آیا نوعی از همین ماده هست که سبکتر و محکم تر از بدنه هواپیما باشد؟ ( اگه ضد گلوله هم باشه که دیگه حرف نداره)
3- ماده ای که تمام خواص نوع 2 را داشته باشد و در عین حال در مقابل گرمای خیلی بالا مثلا بالای 500 درجه یا بالاتر دوام بیاورد.
پیشاپیش از راهنماییهاتون ممنونم

850211032

عضو جدید
سلام
برای این موادی که نیاز داشتی باید به کامپزیتها رجوع کنی چون که فقط عمده موادی که چند خاصیت رابا هم دارند کمپوزیتها هستند
موادی که دو فاز :پر کننده یا ماتریس و مسلح کننده یا تقویت کننده دارند
بادرود

ghardashali

عضو جدید
من برای انجام یکسری از پروژه های شخصی نیاز به چند نوع ماده خاص دارم. از دوستانی که در این زمینه ها تخصص دارند خواهشمندم که منو راهنمایی کنند.
خصوصیات مورد نیاز برای هر ماده رو به صورت جداگانه میگم تا با هم قاطی نشن.
1-ماده ای که لاستیکی و انعطاف پذیر ( مثل تویوپ های لاستیک وسایل نقلیه) باشه و در عین حال مقاوم در مقابل گرما و سرما و شوری آب دریا و تا جایی که امکان دارد در مقابل برخورد اجسام (تقریبا نوک تیز) مقاوم باشد و پاره یا خراشیده نشود. در ضمن تحمل کشش را نیز داشته باشد.
2-ماده ای که در بدنه هواپیما استفاده میشود چیست و چگونه میشود آن را تهیه کرد و آیا نوعی از همین ماده هست که سبکتر و محکم تر از بدنه هواپیما باشد؟ ( اگه ضد گلوله هم باشه که دیگه حرف نداره)
3-ماده ای که تمام خواص نوع 2 را داشته باشد و در عین حال در مقابل گرمای خیلی بالا مثلا بالای 500 درجه یا بالاتر دوام بیاورد.

پیشاپیش از راهنماییهاتون ممنونم

برای مورد 1 می تونی از کامپوزیت استفاده کنی
پلی اتیلن با الیاف شیشه و کربن
بر حسب نوع ترکیب و کامپوزیت کردن ایتها می تونی حتی اون رو ضد انفجار و یا ضد گلوله هم کرد!!!!!!!!!!!!!!