[ برج ]برجی که به شکل W خواهد بود

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام به شما دوستان

داشتم اخبار های جدید تکنولوژی رو مرور می کردم برای تالا خودمون(IT) که به این مطلب رسیدم.

گفتم احتمالا می تونه برای شما خیلی جالب تر از من که رشتم معماری نیست باشه

موفق باشید

معماران و طراحان دانمارکی گروه معماری Bjarke Ingels از طرح خود برای ساختن برجی در شهر پراگ کشور چک پرده برداری کرده اند که دارای طرحی ویژه است. این بنا که ترکیبی از محیط های اداری و مسکونی خواهد بود به شکل حرف انگلیسی W طراحی شده است.
به گفته مهندسین معمار، در واقع چهار برج که به هم متصل هستند این برج را به وجود خواهند آورد. به گفته آنها شهر پراگ پر از برج های زیبا است. در چنین شهری چگونه میتوان ساختمانی بنا کرد که در میان آن همه طرح مختلف چشمگیر باشد؟ ضمن اینکه این بنا قرار است در محله Walter ساخته شود. بنابراین ما تصمیم گرفتیم که طرحی به وجود بیاوریم که هم در میان آن همه برج خاص باشد و هم نماد محله خود Walter باشد. و نتیجه آن برجی به شکل حرف W شد که حرف اول محله والتر است.

ایده قشنگی است. فکر می کنم زندگی در چنین برجی باید لذت بخش باشد. به خصوص اگر بخواهید آدرستان به کسی بدهید کافی است بگویید برج W!
منبع و عکس های بیشتر

آخرین ویرایش:

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
ميگم حالا كه نصفه شبي معمارها خوابن يه كم بحث تخصصي كنيم!
از لحاظ قوانين فيزيك با اين انحرافي كه اين برجها دارن اون هم از وسط يعني چيزي حدود 30 متر، باعث يك تنش برشي شديد و لنگر وحشتناك (به خاطر طبقات فوقاني به علاوه وزن همون طبقات ) ميشه كه فكر نمي كنم قابل تحمل براي اسكلت ساختمان باشه!
اين بود انشاي من راجع به نشدني بودن اين پروژه!:w12:
تا ببينيم اساتيد فن چه نظري دارن
ياعلي

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
منم تعجبم از همین هست.

از نظر فیزیکی نیروی خیلی زیادی به شروع انحنای ساختمون وارد میشه.(تازه آدم ها که برن داخلش نیرو بیشتر هم میشه:w01:)

معمار های محترم و اهل فن یه توضیح بدید برامون.
مخصوصا راجب اینکه از چه Material ی برای ساخت استفاده میکنن.

fayazbahram

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولي دوستان عزيز , به نظر من با توجه با پيشرفتي که تو ((علم)) معماري داره رخ ميده , به احتمال بالاي 80% همچين چيزي ساخته خواهد شد يا بهتره بگيم امکان ساختنش وجود داره.

Alireza00

عضو جدید
ببین اغلب این گونه برج ها از یه هسته ی مرکزی تشکیل می شند و هر یک از طبقات روی اون هسته ی مرکزی طره ( کنسول ) می شند .
یعنی درسته که در ظاهر ساختمون کج به نظر میاد ولی در مغز ساختمون یه ستون عظیم صاف وجود داره که وزن رو تحمل می کنه .

.
0
اگه بد توضیح دادم بگید بیشتر بگم .:king:

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تو این دور و زمونه کج ساختن هنر و دور از دسترس نیست ... الان فقط باید به این فکر کرد که اگر این ساخته بشه ، آسانسورش هم کج باید باشه .. من آسانسوری که کج بره بالا ندیدم :( مگه اینکه توی کجی ها بشه یک خط صاف برای اطاقک آسانسور در نظر گرفت .. یعنی شیبش اونقدری باشه که به اندازه چاله آسانسور جا بمونه .

archi_arch

مدیر بازنشسته
تو این دور و زمونه کج ساختن هنر و دور از دسترس نیست ... الان فقط باید به این فکر کرد که اگر این ساخته بشه ، آسانسورش هم کج باید باشه .. من آسانسوری که کج بره بالا ندیدم :( مگه اینکه توی کجی ها بشه یک خط صاف برای اطاقک آسانسور در نظر گرفت .. یعنی شیبش اونقدری باشه که به اندازه چاله آسانسور جا بمونه .
اگه طبق چیزی که علیرضا گفت درست باشه و رو یه هسته ی (ستون) مرکزی ساخته بشه نمیشه اسانسورو هم کنار همون قسمت در نظر گرفت؟

راستی پی اینها چه شکلی میشه؟ به همون شکل خودش زیر زمینم کار میکنن؟ یا این فرق داره؟

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
خوب اون ستون مرکزی نیرو رو که نمی تونه به زمین منتقل کنه...

یعنی نمیتونه به زمین برسه(صاف)

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
هیچ دلیلی برای این نیست که یک ستون استفاده بشه .. میشه کلاً ستون ها رو به همین شکل اجرا کرد .. الان ستونهای کج هم داره اجرا میشه ، دو تا نمونش رو بخوام بگم ، برای بتنی ، یک ساختمون توی خیابون ظفر حد فاصل نهر آب و نفت داره ساخته میشه که ستون های 3 طبقه بالایی کج میشه ، البته نه خیلی زیاد ، یکی دیگه هم برای فلزی ، توی حد فاصل جهان کودک و میرداماد ( جردن ) داره اجرا میشه که ستون های کناری کج اجرا شده .. فکر کنم 10-15 درجه ناشاقولی داره . بعدشم پی ، خوب .. نمیدونم پی این چه شکلیه ولی حتماً با شمع به زمین دوخته میشه پی اون .. یعنی ممکنه مثل ریشه یک درخت توی زمین تثبیت شده باشه ..

persian civil

عضو جدید
اگه طبق چیزی که علیرضا گفت درست باشه و رو یه هسته ی (ستون) مرکزی ساخته بشه نمیشه اسانسورو هم کنار همون قسمت در نظر گرفت؟

راستی پی اینها چه شکلی میشه؟ به همون شکل خودش زیر زمینم کار میکنن؟ یا این فرق داره؟
اسانسور از هسته مرکزی رد میشه....فونداسیون 2تا مکعب مستطیل در محل اتصال w به زمین است....البته این 2 مکعب باید به هم متصل شود تا سازه یکپارچه شود ودر زلزله رفتار یکپارچه داشته باشد..

آخرین ویرایش:

psychic

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حرکت آسانسور چه جوری هست؟کج می ره بالا؟

mmbidhendi

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
حرکت آسانسور چه جوری هست؟کج می ره بالا؟

آسانسوری که کج بره بالا وجود نداره :) اگر هم هست ، هنوز تولید انبوه نشده ، چون باید اطاقک رو صاف نگه داره و کج بره بالا ، یعنی به فضای بیشتری نیاز داره برای حرکت .

بالا