بحث 1:هوش هیجانی

mahzad

عضو جدید
براي اين كه بحث از مسير اصلي خارج نشه توجهتان را جلب مي كنم به نتيجه اي كه پس از بحث در كلاس اصول مديريت بدان رسيديم:
بايد سعي كنيم با استفاده از سازمان غير رسمي موجود درسازمان،كه نشان دهنده ي روابط شخصي بين كاركنان است، به بهترين سازمان رسمي(ساختار سلسله مراتب سازماني)، كه نشان دهنده ي روابط رسمي كاركنان و مقام آن هاست، دست پيدا كنيم؛ يعني كاركناني را كه روابط دوستانه اي دارند و از با هم بودن لذت مي برند از نظر شغلي جوري بچينيم كه كنار هم باشند؛ حالا مي خواد رابطه شان افقي باشد و در يك سطح كار كنند يا عمودي باشد( رابطه ي رئيس و مرئوس).
اما به نظر من اين قضيه جاي مانور كمي دارد چون چيدن كاركنان محدود يك سازمان كه هم از نظر تخصص و هم از نظر عاطفي به هم بخورند چند حالت بيشتر ندارد. به خاطر همين تاكيدم بر همانيه كه مي گه كار را بر اساس علاقه و توانايي فرد به او بسپاريم.علاقه به كار به جنس كار بستگي دارد و توانايي انجام كار به پيچيدگي كار بستگي دارد. سپردن كار به كاردان كار ساده اي نيست و آزمون استخدام و نهايتا مصاحبه ابزارهاي لازم ولي ناكافي هستند .اين كار تنها از عهده ي يك مدير با هوش هيجاني بالا برمي آيد كه مي فهمد هر فرد را در چه جايگاهي قرار بدهد كه احساس رضايت كند؛يعني هم از عهده ي كار بر بياد و هم به آن علاقه داشته باشد.

star_silver2050

عضو فعال
براي اين كه بحث از مسير اصلي خارج نشه توجهتان را جلب مي كنم به نتيجه اي كه پس از بحث در كلاس اصول مديريت بدان رسيديم:
بايد سعي كنيم با استفاده از سازمان غير رسمي موجود درسازمان،كه نشان دهنده ي روابط شخصي بين كاركنان است، به بهترين سازمان رسمي(ساختار سلسله مراتب سازماني)، كه نشان دهنده ي روابط رسمي كاركنان و مقام آن هاست، دست پيدا كنيم؛ يعني كاركناني را كه روابط دوستانه اي دارند و از با هم بودن لذت مي برند از نظر شغلي جوري بچينيم كه كنار هم باشند؛ حالا مي خواد رابطه شان افقي باشد و در يك سطح كار كنند يا عمودي باشد( رابطه ي رئيس و مرئوس).
اما به نظر من اين قضيه جاي مانور كمي دارد چون چيدن كاركنان محدود يك سازمان كه هم از نظر تخصص و هم از نظر عاطفي به هم بخورند چند حالت بيشتر ندارد. به خاطر همين تاكيدم بر همانيه كه مي گه كار را بر اساس علاقه و توانايي فرد به او بسپاريم.علاقه به كار به جنس كار بستگي دارد و توانايي انجام كار به پيچيدگي كار بستگي دارد. سپردن كار به كاردان كار ساده اي نيست و آزمون استخدام و نهايتا مصاحبه ابزارهاي لازم ولي ناكافي هستند .اين كار تنها از عهده ي يك مدير با هوش هيجاني بالا برمي آيد كه مي فهمد هر فرد را در چه جايگاهي قرار بدهد كه احساس رضايت كند؛يعني هم از عهده ي كار بر بياد و هم به آن علاقه داشته باشد.
ما که وقت نداریم توی یک سازمان دنبال این بگردیم کی با کی دوسته کی از کی خوشش میاد بهترین کار اینه که بیایم تست روانشناسی هوش هیجانی از کارمندان بگیریم و کسانی که شخصیت های شبیه به هم دارند در راستای هم قرار بدیم

yuhana

عضو جدید
کاربر ممتاز
جمع بندی هوش هیجانی

جمع بندی هوش هیجانی

با سلام...
ضمن تشکر از تمامی دوستانی که در بحث هوش هیجانی شرکت کرده اند به اطلاع میرسانم اینجانب تمامی گفته ها و چکیده های شما را در یک فایل جمع کردم تا از پراکندگی خارج شده و راحت تر در دسترس عزیزان قرارگیرد.

با این مجموعه کار هوش هیجانی تمام و انشاالله با امدن جناب یوسفی بحث بعد را آغاز میکنیم.
در اینجا لازم میدانم از مهندسان عزیز :

mahtabi -just in time -4niko-m.ali.m-yuhana-mohammad u3fi-mahzad-starsilver2050

تشکر بعمل اورم.
به امید فعالیتهای بعدی و البته پویا تر....
با تشکر

پیوست ها

• هوش هیجانی.doc
    70 کیلوبایت · بازدیدها: 0

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تجربه خوب

تجربه خوب

با سلام...
ضمن تشکر از تمامی دوستانی که در بحث هوش هیجانی شرکت کرده اند به اطلاع میرسانم اینجانب تمامی گفته ها و چکیده های شما را در یک فایل جمع کردم تا از پراکندگی خارج شده و راحت تر در دسترس عزیزان قرارگیرد.

با این مجموعه کار هوش هیجانی تمام و انشاالله با امدن جناب یوسفی بحث بعد را آغاز میکنیم.
در اینجا لازم میدانم از مهندسان عزیز :

mahtabi -just in time -4niko-m.ali.m-yuhana-mohammad u3fi-mahzad-starsilver2050

تشکر بعمل اورم.
به امید فعالیتهای بعدی و البته پویا تر....
با تشکر
باسلام
یوحنا عزیز
ممنون که زحمت این کار رو به گردن گرفتی ، منم فکر می کنم کافی بود ، تجربه خوبی بود و فکر کنم استقبال هم عالی نبود ولی بد هم نبود.
من فکر می کنم میشه از همین ادم هایی که توی این تاپیک بودند یه تست هوش هیجانی گرفت ، و سریع تر می بایست موضوع بعدی رو انتخاب کرد.
بااحترام

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم از یوحنا تشکر میکنم :smile:
دوستان بحث خوبی بود اما لطفا بحث رو نبندین ..

حالا وقتشه سراغ کاربرد هوش هیجانی در گروه بریم. برای این کار من مقاله شطرنج سه بعدی از آقای بارث رو براتون ترجمه و تایپ میکنم.
فکر کنم تا امشب یا فردا بتونم تمومش کنم. بعد از اون روی اون مقاله که بسیار بسیار پر بار و مفید هست بحث میکنیم.

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
کمک کنم؟

کمک کنم؟

منم از یوحنا تشکر میکنم :smile:
دوستان بحث خوبی بود اما لطفا بحث رو نبندین ..

حالا وقتشه سراغ کاربرد هوش هیجانی در گروه بریم. برای این کار من مقاله شطرنج سه بعدی از آقای بارث رو براتون ترجمه و تایپ میکنم.
فکر کنم تا امشب یا فردا بتونم تمومش کنم. بعد از اون روی اون مقاله که بسیار بسیار پر بار و مفید هست بحث میکنیم.
باسلام
محمد جان می خوای برای منم بفرستی منم کمک کنم.
خوشحال میشم
بااحترام

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام
محمد جان می خوای برای منم بفرستی منم کمک کنم.
خوشحال میشم
بااحترام

قربانت :gol:
انجام شد عزیز ..

دوستان این لینک تاپیک مقاله. فایل رو از 4shared دانلود کنید و حتما بخونیدش. فرمتش docx هست که باید word 2007 داشته باشین.
اگه کسی داوطلبب میشه چکیده مقاله رو بذاره خبر بده و اونو تو همون تاپیک بذاره.

لپ مطلب مقاله اینه:
در محیط های سه بعدی (سه سطحی که برای فعالیت گروهی تعریف شده) سه عامل مهم در موفقیت یک گروه نقش دارند: اعتماد، هویت و کارایی

این سه سطح یا سه بعد هم ایناست:
سطح فردی، سطح گروهی، سطح تعاملات بین گروهی

این مقاله هوش هیجانی رو برای این سه سطح تعریف کرده

...

به درخواست دوستان که میخواستن کار شتاب بگیره، من این بار کار رو به تنهایی انجام دادم اما قول میدم دیگه تکرار نشه :D

mahzad

عضو جدید
قربانت :gol:
انجام شد عزیز ..

دوستان این لینک تاپیک مقاله. فایل رو از 4shared دانلود کنید و حتما بخونیدش. فرمتش docx هست که باید word 2007 داشته باشین.
اگه کسی داوطلبب میشه چکیده مقاله رو بذاره خبر بده و اونو تو همون تاپیک بذاره.

لپ مطلب مقاله اینه:
در محیط های سه بعدی (سه سطحی که برای فعالیت گروهی تعریف شده) سه عامل مهم در موفقیت یک گروه نقش دارند: اعتماد، هویت و کارایی

این سه سطح یا سه بعد هم ایناست:
سطح فردی، سطح گروهی، سطح تعاملات بین گروهی

این مقاله هوش هیجانی رو برای این سه سطح تعریف کرده
...

به درخواست دوستان که میخواستن کار شتاب بگیره، من این بار کار رو به تنهایی انجام دادم اما قول میدم دیگه تکرار نشه :D
لطفا نسخه ي 2003 اش را هم بگذاريد،با تشكر

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با هوش هيجانی ،دانش مدیریت ارتباطات و دانش رهبری را لمس کنيم

با هوش هيجانی ،دانش مدیریت ارتباطات و دانش رهبری را لمس کنيم

باسلام
بچه ها دیروز توی سایت آفتاب یه مقاله دیدم با عنوان بالا گفتم بد نیست بزارم
تو مقاله گفته شده که این مطلب از سخنرانی "دکتر گودرزی استاد برجسته جامعه شناسی و پژوهشگر مسائل اجتماعی" بر گرفته شده.
من چکیده مطلب رو براتون میزارم:
- ميزان هوش هيجانی در کشور ما بسيار پایين است. یکی از پایه ها و اساس های هوش هيجانی خودشناسی است. مردم ما آنقدر که در رفتار دیگران مطالعه می کنند، در رفتار خود خود دقت نمی کنند. یعنی درتمام سازمان ها، بيشترین توجه به دیگران است در حالی که اگر انسان بخواهد مسير ترقی و رشد را بپيماید، اول باید دست به خودشناسی بزند. من عرف نفسه فقد عرف ربه. چرا ما در مقدمات خودشناسی در جامعه ضعيف هستيم؟ ما هر روزه با سيلی از واژه هایی که در مکالمات روزمره به کار می بریم، نشان می دهيم که تا چه ميزان تربيت فرهنگيمان پایين است. بهره هوشی ما بسيار بالا است. تمام المپيادهای جهانی را داریم می بریم. اما هوش هیجانی است که جامعه را به جلو می برد.
- ممکن است بیل گیتس ضریب هوشی بالا داشته باشد ، ولی او یک شبکه از دانشمندان را مدیریت می کند.در نتیجه برای موفقیت در دنیای امروز IQ+EQ به موفقیت منجر می گردد.
- تحقیقات نشان می دهد که زنان در وجود هوش هیجانی بهره بیشتری دارند ، ولی مردان می توانند آن را یاد بگیرند.
- رییس پلیس آمریکا می خواهد استراتژی جدیدی برای مدیریت شهری تدوین نماید ، افراد پلیس برای برخورد با مردم در کلاس های هوش هیجانی شرکت می کنند و مدرک می گیرند ، آنچه اتفاق می افتد این است که در حال جریمه کردن ، لبخند می زنند و اطلاعات و آگاهی می دهند و با مهربانی میگوید که نمی توانند از وظایف قانونی خود کوتاه بیاید.

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با هوش هيجانی ،دانش مدیریت ارتباطات و دانش رهبری را لمس کنيم2

با هوش هيجانی ،دانش مدیریت ارتباطات و دانش رهبری را لمس کنيم2

باسلام
ادامه ....
پیام جدی برای مدیران روابط عمومی :
برای استخدام در روابط عمومی می بایست زیباترین خانم ها و آقایان استخدام شوند ، زیبا و خوش لباس ، با روی باز و قلبی باز ، یک مدیر روابط عمومی می تواند عبوس باشد.
بااحترام

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام
بچه ها دیروز توی سایت آفتاب یه مقاله دیدم با عنوان بالا گفتم بد نیست بزارم
تو مقاله گفته شده که این مطلب از سخنرانی "دکتر گودرزی استاد برجسته جامعه شناسی و پژوهشگر مسائل اجتماعی" بر گرفته شده.
من چکیده مطلب رو براتون میزارم:
- ميزان هوش هيجانی در کشور ما بسيار پایين است. یکی از پایه ها و اساس های هوش هيجانی خودشناسی است. مردم ما آنقدر که در رفتار دیگران مطالعه می کنند، در رفتار خود خود دقت نمی کنند. یعنی درتمام سازمان ها، بيشترین توجه به دیگران است در حالی که اگر انسان بخواهد مسير ترقی و رشد را بپيماید، اول باید دست به خودشناسی بزند. من عرف نفسه فقد عرف ربه. چرا ما در مقدمات خودشناسی در جامعه ضعيف هستيم؟ ما هر روزه با سيلی از واژه هایی که در مکالمات روزمره به کار می بریم، نشان می دهيم که تا چه ميزان تربيت فرهنگيمان پایين است. بهره هوشی ما بسيار بالا است. تمام المپيادهای جهانی را داریم می بریم. اما هوش هیجانی است که جامعه را به جلو می برد.
- ممکن است بیل گیتس ضریب هوشی بالا داشته باشد ، ولی او یک شبکه از دانشمندان را مدیریت می کند.در نتیجه برای موفقیت در دنیای امروز IQ+EQ به موفقیت منجر می گردد.
- تحقیقات نشان می دهد که زنان در وجود هوش هیجانی بهره بیشتری دارند ، ولی مردان می توانند آن را یاد بگیرند.
- رییس پلیس آمریکا می خواهد استراتژی جدیدی برای مدیریت شهری تدوین نماید ، افراد پلیس برای برخورد با مردم در کلاس های هوش هیجانی شرکت می کنند و مدرک می گیرند ، آنچه اتفاق می افتد این است که در حال جریمه کردن ، لبخند می زنند و اطلاعات و آگاهی می دهند و با مهربانی میگوید که نمی توانند از وظایف قانونی خود کوتاه بیاید.

دقیقا ..
به نظرت چطور میشه هوش هیجانی اعضای تیم رو بالا برد؟

میتونید اون تستهایی که تو مقاله ی شطرنج سه بعدی بهش اشاره شده رو پیدا کنید؟

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تست 1

تست 1

باسلام
این یه تست خیلی فک نکنم موثق باشه از لحاظ علمی

باید پس از خواندن سئوال در عرض فقط 5 ثانیه به آن جواب درست را بدهید در پایان تعداد پاسخهای درست شما ضرب در 10 میشود و میزان آی کیو شما را نشان میدهد (آساني سوالات شما را گول نزند !!!).

1- بعضی از ماهها 30 روز دارند بعضی 31 روز چند ماه 29 روز دارد؟
2- اگر دکتر به شما 3 قرص بدهد و بگوید هر نیم ساعت 1 قرص بخور چقدر طول میکشد تا تمام قرصها خورده شود؟
3- من ساعت 8 شب به رختخواب رفتم و ساعتم را کوک کردم که 9 صبح زنگ بزند وقتی با صدای زنگ ساعت از خواب بیدار شدم چند ساعت خوابیده بودم؟
4- عدد 30 را به نیم تقسیم کنید وعدد 10 را به حاصل آن اضافه کنید چه عددی به دست می آید؟
5- مزرعه داری 17 گوسفند زنده داشت تمام گوسفند هایش به جز 9 تا مردند چند گوسفند زنده برایش باقی مانده است؟
6- اگر تنها یک کبریت داشته باشید و وارد یک اتاق سرد و تاریک شوید که در آن یک بخاری نفتی یک چراغ نفتی و یک شمع باشد اول کدامیک را روشن میکنید؟
7- فردی خانه ای ساخته که هر چهار دیوار آن به سمت جنوب پنجره دارد خرسی بزرگ به این خانه نزدیک میشود این خرس چه رنگی است؟
8- اگر 2 سیب از 3 سیب بردارین چند سیب دارید؟
9- حضرت موسی از هر حیوان چند تا با خود به کشتی برد؟
10- اگر اتوبوسی را با 43 مسافر از مشهد به سمت تهران برانید و در نیشابور 5 مسافر را پیاده کنید و 7 مسافر جدید را سوار کنید و در دامغان 8 مسافر پیاده و 4 نفر را سوار کنید و سرانجام بعد از 14 ساعت به تهران برسید حالا نام راننده اتوبوس چیست؟

ارزیابی تست براساس تعداد جوابهای نادرست سطح هوش
7تا و بیشتر دانش اموز دبستان
6 تا دانش اموز دبیرستان
5 تا دانشجو
2-3 استاد دانشگاه
1 مدیران ارشد
بااحترام

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
اگه امکان داره

اگه امکان داره

سلام
تست جالبی بود
ممنون;)
باسلام
خواهش می کنم
این می تونه موضوع خوبی باشه واسه این که بفهمیم که نمره تیممون چنده
من 90 شدم
اگه ممکنه شما هم نمرتون رو بگین
در صورت تمایل همه بگن
بااحترام

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید میتونید این سه تا تست رو پیدا کنید:

1. ECI-360
  2. EQ-I
  3. MSCEIT
این سه تا تست تو مقاله نام برده شدند و تستهای معتبری هستند.
البته جناب just in time منظورم این نیست که تست زیر غیر معتبر بود. لطفا اعضا در کنار جستجو برای تست های بالا در تست قبلی هم شرکت کنند :gol:

4niko

عضو جدید
باسلام
خواهش می کنم
من 90 شدم
در صورت تمایل همه بگن
بااحترام

من 60شدم:(
ولی میشه حدس زد گزینه های درست کدومه:cool: سعی کردم واقیتو بزنم!

m.ali.m

عضو جدید
باسلام
این یه تست خیلی فک نکنم موثق باشه از لحاظ علمی

باید پس از خواندن سئوال در عرض فقط 5 ثانیه به آن جواب درست را بدهید در پایان تعداد پاسخهای درست شما ضرب در 10 میشود و میزان آی کیو شما را نشان میدهد (آساني سوالات شما را گول نزند !!!).

1- بعضی از ماهها 30 روز دارند بعضی 31 روز چند ماه 29 روز دارد؟
2- اگر دکتر به شما 3 قرص بدهد و بگوید هر نیم ساعت 1 قرص بخور چقدر طول میکشد تا تمام قرصها خورده شود؟
3- من ساعت 8 شب به رختخواب رفتم و ساعتم را کوک کردم که 9 صبح زنگ بزند وقتی با صدای زنگ ساعت از خواب بیدار شدم چند ساعت خوابیده بودم؟
4- عدد 30 را به نیم تقسیم کنید وعدد 10 را به حاصل آن اضافه کنید چه عددی به دست می آید؟
5- مزرعه داری 17 گوسفند زنده داشت تمام گوسفند هایش به جز 9 تا مردند چند گوسفند زنده برایش باقی مانده است؟
6- اگر تنها یک کبریت داشته باشید و وارد یک اتاق سرد و تاریک شوید که در آن یک بخاری نفتی یک چراغ نفتی و یک شمع باشد اول کدامیک را روشن میکنید؟
7- فردی خانه ای ساخته که هر چهار دیوار آن به سمت جنوب پنجره دارد خرسی بزرگ به این خانه نزدیک میشود این خرس چه رنگی است؟
8- اگر 2 سیب از 3 سیب بردارین چند سیب دارید؟
9- حضرت موسی از هر حیوان چند تا با خود به کشتی برد؟
10- اگر اتوبوسی را با 43 مسافر از مشهد به سمت تهران برانید و در نیشابور 5 مسافر را پیاده کنید و 7 مسافر جدید را سوار کنید و در دامغان 8 مسافر پیاده و 4 نفر را سوار کنید و سرانجام بعد از 14 ساعت به تهران برسید حالا نام راننده اتوبوس چیست؟

ارزیابی تست براساس تعداد جوابهای نادرست سطح هوش
7تا و بیشتر دانش اموز دبستان
6 تا دانش اموز دبیرستان
5 تا دانشجو
2-3 استاد دانشگاه
1 مدیران ارشد
بااحترام

سلام.
خیلی عالی بود.ممنون.
جواب اینا رو دارید؟

m.ali.m

عضو جدید
سلام.
من نمیگم اون تستو چند شدم:redface:
ملاک که نمره نیست...:w05:
مهم اینه که چقدر میتونیم از هوش هیجانی تو زندگی شخصیمون و مهمتر از همه تو کارمون استفاده کنیم... :thumbsup:

mohammad u3fi

عضو جدید
کاربر ممتاز
باسلام
من جواب تست رو دارم
می خوای بهت بدم ، فقط یه جوری پر کن 100 نشی.:D
بااحترام

دست شما درد نکنه :D
من میگم کارت درسته یه سری میگن نه :whistle:

من 60شدم:(
ولی میشه حدس زد گزینه های درست کدومه:cool: سعی کردم واقیتو بزنم!

اصلا هم نمیشه حدس زد!
من حدس زدم که 75 شدنم دیگه :w20:

سلام.
من نمیگم اون تستو چند شدم:redface:
ملاک که نمره نیست...:w05:
مهم اینه که چقدر میتونیم از هوش هیجانی تو زندگی شخصیمون و مهمتر از همه تو کارمون استفاده کنیم... :thumbsup:

آره بابا ..
ملاک نمره نیست. اینو پایه ام ;)

mahtabi

مدیر بازنشسته
باسلام
خواهش می کنم
من 90 شدم
در صورت تمایل همه بگن
بااحترام
سُلام
چرا که نه
من شدم 60
شما عالی شدیا.
دست مارم بگیرین:D

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
جواب تست

جواب تست

باسلام
بچه ها جواب تست ها خیلی ساده بود ، قرار نبود از هوش ریاضی تون استفاده کنید یا تحلیل عجیب غریبی از سوال داشته باشید.
جواب ش یه جمله بود.
همدلی از همزبانی خوشتر است
بااحترام

mahtabi

مدیر بازنشسته
باسلام
جوابو رو برای شما هم می فرستم
شما هم مواظب باش 100 نشی معلوم شه
بااحترام

سلام سلام
مرسی از لطفت.
نه من اصولا توی هیچ کاری تقلب نمی کنم.:D
اگرم 60 شدم به قول فکر کنم 4niko بود که گفت میشد جواب هارو حدس زد اما بهتر دیدم خودم رو واقعا بذارم توی اون موقعیت.خوب بسته به اینکه بی تجربه هم هستم همچین زیادم بد نشد.
:D
باسلام
بچه ها جواب تست ها خیلی ساده بود ، قرار نبود از هوش ریاضی تون استفاده کنید یا تحلیل عجیب غریبی از سوال داشته باشید.
جواب ش یه جمله بود.
بااحترام
موافقم;)

بالا