بازرسی جوش

محمد یلدایی

عضو جدید
سئوال

سئوال

بنده مهدی باوی ساکن شهر اهواز هستم . تحصیلاتم کارشناسی متالورژی است و هم اکنون به عنوان بازرس جوش در پروژه های نفتی جنوب مشغول خدمت هستم، آماده پاسخگویی به آقایون محترم در این زمینه کاری میباشم.

:child:
سلام مهدی جان
من لیسانس جوشم. تو ارشد چه رشته ای شرکت کنم که بازازش خوب باشه

rezaojaghzadeh

عضو جدید
سلام آقا مهدی
میخوام بدونم دمجتمع فنی تهران دروه ههای سطح یک بازرسی جوش گذاشته
برای بازرسی جوش این دوره ها معتبر هست یا نه

نعمت الله

عضو جدید
سلام من خود دانشجوی مهندسی جوش هستم (ترم3) هستم میشه بیشتر برام توضیح بدی؟که geram alloy چیه.ممنون میتونی به ایمیلم بفرستیmahdavimeisam@yahoo.com:smile:

نعمت الله

عضو جدید
سلام من خود دانشجوی مهندسی جوش هستم (ترم3) هستم میشه بیشتر برام توضیح بدی؟که geram alloy چیه.ممنون میتونی به ایمیلم بفرستیmahdavimeisam@yahoo.com:smile:
راستی اقا مهدی من امسال در ارشد در رشته مواد شرکت کردم ورتبه(1320)را اوردم شما جزوات مواد رو میتونی برام یکجورای بفرستی(این هم بگم خودم هم به عنوان بازرس جوش در پالایشگاه ابادانم)زیر نظر شرکت هیربد نیرو که برادر اینجانب مدیر پروژه شرکت هستند که خود کارشناس متالورژی از دانشگاه تهران سال 78 فارغ شدند وفوق خوردگی هم داره ولی من چون پروفایلتونو دیدم خوشم امد میخوام باتون در تماس باشم چطوری میتونم؟ممنون

mahdibavi

عضو جدید
سلام و تبریکات به مناسبت عید سعید فطر

سلام و تبریکات به مناسبت عید سعید فطر

عید سعید فطر رو به تمامی مهندسین عزیر متالورژ تبریک میگم. (( کل عام و انتم بخیر))

راستش حدود یکماه بود که گرفتار انجام تستهای pqr یه پروژه جدید بودم (sorry cant say where ) و مدام با پیمانکار برای رعایت استاندارد سر و کله می زدم :evil: لذا فرصت نشد سر به تاپیک بزنم .
می خوام اگر فرصتی پیش اومد یه سری نکات مهم رو که هنگام انجام wqt و pqr حائز اهمیت هستند رو به طور مفصل براتون بزارم.(تجربی هستند خیال نکنی بتونی تو کتاب و جزوه پیداشون کنی)

:w36:

د ا ن ش گ ا ه

عضو جدید
کاربر ممتاز
بنده مهدی باوی ساکن شهر اهواز هستم . تحصیلاتم کارشناسی متالورژی است و هم اکنون به عنوان بازرس جوش در پروژه های نفتی جنوب مشغول خدمت هستم، آماده پاسخگویی به آقایون محترم در این زمینه کاری میباشم.

سلام خسته نباشید
همون طور که میدونید چدن ها قابلیت جوش پذیری ندارن/میشه یه توضیحی در این مورد بدی
من قراره یه همچین پروژه ای بردارم که بشه جوش داد

mold_silver

متخصص متالورژی صنعتی
کاربر ممتاز
سلام
فرق شات بلاست و سند بلاست چیه؟

شات بلاست توسط ساچمه های ریز فلزی انجام میشه ولی سند بلاست توسط ماسه های سیلیسی که به خاطر ایجاد سرطان معمولاً از مس باره به جای اون استفاده میکنن

A.weld

عضو جدید
سلام مهدی جان
می خواستم بدونم به نظرت بازار کار برای کسی که همراه با مدرک بازرسی جوش سطح 1و2، مدرک انجام آزمون های غیر مخرب MT , PT, UT رو هم داشته باشه، خوبه؟
شما که الان تو این زمینه شاغل هستی، فکر میکنی کسی که چنین مدارکی داشته باشه، حداقل حقوقش چقدر باشه خوبه؟!
کلا به نظر کدوم یک از آزمون های غیر مخرب بازار خوبی دارن؟

A.weld

عضو جدید
سلام مهدی جان
می خواستم بدونم به نظرت بازار کار برای کسی که همراه با مدرک بازرسی جوش سطح 1و2، مدرک انجام آزمون های غیر مخرب MT , PT, UT رو هم داشته باشه، خوبه؟
شما که الان تو این زمینه شاغل هستی، فکر میکنی کسی که چنین مدارکی داشته باشه، حداقل حقوقش چقدر باشه خوبه؟!
کلا به نظر کدوم یک از آزمون های غیر مخرب بازار خوبی دارن؟

Abus

عضو جدید
سلام،من دانشجوی سال آخر کارشناسی مکانیک دانشگاه فردوسی هستم؛ پروژم بررسی خرابیهای اتصالات مکانیکی هست،واسه همین نیاز به اطلاعاتی در مورد خرابی های جوش،تست های جوش واستانداردهای تست جوش نیاز دارم،اگه واسم mail کنین ممنون میشم.
Abbas.68008@yahoo.com
ممنون از لطفتون

behnam2000be

عضو جدید
همه چیز در باره جوش

همه چیز در باره جوش

با سلام
خدمت شما سروران گرامی شما می توانید از وبلاگ اینجانب دیدن کنید و هر چه راجبه جوش و بازرسی جوش و تست های غیر مخرب می خواهید انجا بیابید

:gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol:باشید ولی عمرتان مثل :gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol::gol: نباشد

www.weld123.blogfa.com

isfahansoft

عضو جدید
با سلام حدمت دوستان عزیز
کسی ترجمه کتاب
visual inspection training course
visual testing training course
مربوط به بازرسی چشمی رو کسی نداره ؟
ممنون

hesam02

عضو جدید
با سلام حدمت دوستان عزیز
کسی ترجمه کتاب
visual inspection training course
visual testing training course
مربوط به بازرسی چشمی رو کسی نداره ؟
ممنون

سلام دوست عزيز... حالا حتما بايد اين كتاب باشه؟ من كتاب بهتري فارسي سراغ دارماا

behnam2000be

عضو جدید
سلام به دوستان عزیز اگر در باره جوش و بازرسی جوش و تست های غیر مخرب می خواهید به وبلاگ این اینجانب بروید

www.weld123.blogfa.com

معین معینی

عضو جدید
بازرسی جوش

من امیر هستم ساکن کرمان ،به جوشکاری عشق می ورزم باهاش زندگی میکنم و :smile:ازش لذت میبرم خواهش میکنم اگه کسی مطلبی درباره جوشکاری داره به ایمیل alborz6668@yahoo.com بفرسته ممنون میشم جبران میکنم

behnam2000be

عضو جدید
کتاب بازرسی چشمی (vt)

کتاب بازرسی چشمی (vt)

با عرض سلام

من دارم اگر خواستی سری به وبلاگ زیر بزنید انجا هست

www.weld123.blogfa.com

پیوست ها

• Bazresi Cheshmi.pdf
    465 کیلوبایت · بازدیدها: 0

hughes

عضو جدید
سلام در رابطه دوره های بازرسی چشمی جوش مزاحمتون شدم.

بنده تازه در رشته مهندسی مکانیک طراحی جامدات فارغ التحصیل شدم و در دانشگاهمون یه دوره ی 5 روزه از تست بازرسی چشمی جوش رو که گواهی گذراندن دوره و گواهی قبولی دوره رو می ده.برگزار کردند.مدرس جناب دکتر ذوالفقاری هستند و مدرک visual testing asnt level II می دن.هزینه دوره 280 هزار تومن هست.

می خواستم بدونم این دوره ها با توجه به مبلغ نسبتا بالا ارزش وقت گذاشتن و هزینه رو داره؟
آیا مدرک رو واقعا ASNT میده؟
ممنون از لطفتون.
منتظر پاسخ شما هستم.

hasan hamidi

عضو جدید
salam

salam

salam hamidi hastam mekanik khondam 1 sale bazras joshe sakhtemanam mikhastam varede sanat sham mitonid rahnamaim konid mr 30.(

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mamanarian

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام جناب اقای مهندس من متالورژی استخراجی خواندم چند سالی در کارخانه مس کار کردم کار روتین معمولی الان به علت جابجایی به بندرعباس مجبور به ترک کارم شدم ایا شرکت در دوره بازرسی جوش برایم مفید است لطفا راهنمایی کنید ممنون در ضمن اگر فقط به اقایان جواب می دهید بنده را هم اقا فرض کنید

PASHA_2009

عضو جدید
سلام من سامیار هستم بازرس جوش و همکنون در راه اهن مشغول فعالیت خوشحال میشم با دوستان بیشتر اشنا و تبادل نظر کنم

سلام من سامیار هستم بازرس جوش و همکنون در راه اهن مشغول فعالیت خوشحال میشم با دوستان بیشتر اشنا و تبادل نظر کنم

PASHA_2009

عضو جدید
salam hami jan khubi mondes man 4 sal tajrobe kari tu saze ye felezi daram be onvan bazrese jush age ghabel midunid hastam dar kedmatetun

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
salam hami jan khubi mondes man 4 sal tajrobe kari tu saze ye felezi daram be onvan bazrese jush age ghabel midunid hastam dar kedmatetun

از اشناییتون خوشحالیم .
به تالار ما خوش اومدید
خوشبختانه بازرس جوش چند تایی تو این تالار داریم
خود من هم مشغول دستی در بازرسی سازه فلزی و اخیراً بازرسی بتن دارم ،
خوشحال میشیم تبادل نظر داشته باشیم ؛ خودتون رو اینجا معرفی کنید :
[h=3]معرفی کاربران فعلی و جدید تالار مواد[/h]