ایرانیها در جدیدترین لیست شادترین مردم جهان جایی ندارند؟

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز

به گزارش آخرین نیوز، هر ساله آماری از سوی موسسه های آمارگیری و سازمان جهانی بهداشت درباره میزان شادی و افسردگی در کشورهای جهان بر اساس فاکتورهایی مانند میزان مشارکت مردم در فعالیت های ورزشی و آمار شیوع افسردگی و همچنین میزان اشتیاق برای فعالیتهای شغلی و کارهای داوطلبانه اعلام می شود و بر اساس میزان این فاکتورها، نمره ای بین یک تا ده به کشورهای دنیا اختصاص می گیرد.
به تازگی از سوی موسسه گالوپ (بزرگترین موسسه آمارگیری دنیا) آماری درباره میزان شادی و افسردگی در کشورهای مختلف دنیا ارائه شده است که بر اساس این آمار، مردم کشور دانمارک با بدست آوردن نمره ۷۲ شادترین و سرزنده ترین مردم جهان شناخته شدند.
کشورهای کانادا و سوئد با بدست آوردن نمره ۶۹ مشترکا دومین رتبه را کسب کرده اند. رتبه سوم از آن مردم استرالیا است و مردم فنلاند و ونزوئلا به ترتیب در این لیست مقام چهارم و پنجم را به دست آوردند.
در بین کشورهای منطقه، امارات متحده عربی در رتبه شانزدهم و قطر در رتبه هجدهم کشورهای شاد دنیا قرار دارند.
افسرده ترین کشورهای دنیا نیز کشور آفریقایی چاد در رتبه اول قرار دارد و در انتهای جدول کشورهای شاد قرار گفته است و بعد از چاد، کشورهای آفریقای مرکزی، هائیتی، بورکینافاسو و کامبوج قرار دارند. گفتنی است در این لیست نامی از ایران و برخی از کشورهای دیگر قزاقستان، سوریه و سودان برده نشده است و علت آن به گفته موسسه گالوپ، نبود آمار مشخص از این کشورها ذکر شده است.

http://www.akharinnews.com/content/view/26778/36/

آخرین ویرایش توسط مدیر:

simiar

عضو جدید
خدای بزرگ است , اهورامزدا بزرگترینِ خدایان است , که این زمین را آفریده است , که آسمان را آفرید , که مردم را خلق کرد , که برای مردم شادی آفرید

توضیح : من زرتشتی نیستم ، از باب فرهنگ باستانی ایرانی که از زرتشت متأثر بوده ، این جمله ها رو نقل قول کردم.

magnet

عضو جدید

به گزارش آخرین نیوز، هر ساله آماری از سوی موسسه های آمارگیری و سازمان جهانی بهداشت درباره میزان شادی و افسردگی در کشورهای جهان بر اساس فاکتورهایی مانند میزان مشارکت مردم در فعالیت های ورزشی و آمار شیوع افسردگی و همچنین میزان اشتیاق برای فعالیتهای شغلی و کارهای داوطلبانه اعلام می شود و بر اساس میزان این فاکتورها، نمره ای بین یک تا ده به کشورهای دنیا اختصاص می گیرد.
به تازگی از سوی موسسه گالوپ (بزرگترین موسسه آمارگیری دنیا) آماری درباره میزان شادی و افسردگی در کشورهای مختلف دنیا ارائه شده است که بر اساس این آمار، مردم کشور دانمارک با بدست آوردن نمره ۷۲ شادترین و سرزنده ترین مردم جهان شناخته شدند.
کشورهای کانادا و سوئد با بدست آوردن نمره ۶۹ مشترکا دومین رتبه را کسب کرده اند. رتبه سوم از آن مردم استرالیا است و مردم فنلاند و ونزوئلا به ترتیب در این لیست مقام چهارم و پنجم را به دست آوردند.
در بین کشورهای منطقه، امارات متحده عربی در رتبه شانزدهم و قطر در رتبه هجدهم کشورهای شاد دنیا قرار دارند.
افسرده ترین کشورهای دنیا نیز کشور آفریقایی چاد در رتبه اول قرار دارد و در انتهای جدول کشورهای شاد قرار گفته است و بعد از چاد، کشورهای آفریقای مرکزی، هائیتی، بورکینافاسو و کامبوج قرار دارند. گفتنی است در این لیست نامی از ایران و برخی از کشورهای دیگر قزاقستان، سوریه و سودان برده نشده است و علت آن به گفته موسسه گالوپ، نبود آمار مشخص از این کشورها ذکر شده است.
واقعا جای تاسف داره....البته فهمیدن این موضوع هم سخت نیست ...مردم رو در خیابان ببینید آیا شاد هستن؟؟؟؟؟؟؟

تیترت هیچ ربطی به موضوع نداره. تو این لیست کشورهای موجود در انتهای جدول همونطور که خبر گفته افسردگی میزان بالایی داره.
حالا این کجاش معنیش این میشه که هرکشوری نیست، افسرده هست؟

ضمناً اینم لینک خبر
این جمله آخرت هم از خودته، چون تو خبر نیس، کاش یه اشاره می کردی که تحلیل شخصی ته.
موفق باشی.

پیر بابا

عضو جدید
تیترت هیچ ربطی به موضوع نداره. تو این لیست کشورهای موجود در انتهای جدول همونطور که خبر گفته افسردگی میزان بالایی داره.
حالا این کجاش معنیش این میشه که هرکشوری نیست، افسرده هست؟

ضمناً اینم لینک خبر
این جمله آخرت هم از خودته، چون تو خبر نیس، کاش یه اشاره می کردی که تحلیل شخصی ته.
موفق باشی.
عزیز جان , نباید سعی کنیم که صورت مسئله رو پاک کنیم. این دیگه مثه روز روشنه که ایرانی ها 95% شون افسرده و کسل هستند. اینو که دیگه همه مون میبینیم.

anjam.vazife

عضو جدید
ايرانيان شادترين مردمان جهان
جشن های ایرانی :
- اورمزد
٢ - وهمن ( بهمن )
٣ - اوردیبهشت
۴ - شهریور
۵ - سپندارمذ
۶ - خورداد
٧ - امرداد
٨ - دی به آذر
٩ - آذر
١٠ - آبان
١١ - خورشيد
١٢ - ماه
١٣ - تير
١۴ - گوش
١۵ - دی به مهر
١۶ - مهر
٧ - سروش
١٨ - رشن
١٩ - فروردین
٢٠ - ورهام ( بهرام )
٢١ - رام
٢٢ - باد ( گواد )
٢٣ - دی به دین
٢۴ - دین
٢۵ - ارد
٢۶ - اشتاد
٢٧ - آسمان
٢٨ - زامياد
٢٩ - مانتره سپند
٣٠ - انارم

anjam.vazife

عضو جدید
نياکان گرامی ما بدون تردید شادترین مردمان جهان بودند و رسم
شادزیستی را زرتشت برای آنان به جای گذاشت . این ١٢ جشن تنه ا
جشنهایی بودند که نام روز و ماه با هم تلاقی پيدا ميکرده است .
ایرانيان غير از این جشنها : نوروز - ١٣ فروردین - ۶ فروردین و گرامی
داشت آتش و همچنين جشن سده را نيز داشته اند . به راستی چه
شد که امروز افسرده ترین و شکسته ترین مردمان جهان هستيم ؟
مهمترین جشنها به قرار زیر بوده است :
جشن نوروز : یکی از کهن ترین جشنهای جهان است که مورخين
آنرا به جمشيد شاه پيشدادی در ۵٠٠٠ سال پيش نسبت داده اند .
جشن ١٣ فروردین : جشن طبيعت پاک و مظهر بی آلایشی و
عنایت خداوند به انسان .

جشن ۶ فروردین : زادروز زایش زرتشت بزرگوار - پير خرد و دانش
جهان که سال ٢٠٠٣ را نيز سازمان یونسکو به نام وی نامگذاری نمود.

جشن سوری : یا همان گرامی داشت آتش است که در گذشته ١٠
روز آخر سال برگزار ميشده است و بعد از اسلام آخرین چهارشنبه
سال شده است . ایرانيان برای شادی روح نياکانشان روزهای آخر
سال را آتش می افروختند .

جشن تيرگان : این جشن علاوه به تلاقی کردن روز و ماه به پرتاب
تير جاودانه آرش کمانگير نيز نسبت داده شده . آرش قهرمان ملی
ایران با پرتاب تيری از فراز کوهی در تبرستان مرز کشور ایران و توران
را مشخص کرد و خودش از شدت فشار پرتاب در راه ایران جان سپرد .

جشن مهرگان : این جشن نيز بعد از نوروز مهمترین جشن ایران
است که علاوه بر تلاقی کردن ماه و روز به قيام ملی کاوه آهنگر بر
ضد ضحاک تازی نيز نسبت داده شده است . کاوه نماد وطن پرستی
بوده است و از این رو ۶ روز این جشن ادامه داشته است و در ممالک
بسياری آن گرامی داشته ميشده است .

جشن سده : این جشن را به پيدایش کشف آتش توسط ایرانيان در
جهان نسبت داده اند . فلسفه ای بسيار دور از زمان هوشنگ شاه
پيشدادی در ۶٠٠٠ سال پيش دارد . هنوز بعد از این مدت بسيار دور
آثاری از آن پادشاه در شهر مسجد سليمان باقی است .

جشن سپندارمذگان : این جشن نيز علاوه بر تلاقی ماه و روز به
جشن زن ایرانی مشهور است . زنان ایرانی در ۴٠٠٠ و اندی سال
پيش یک روز را در سال در حکم پادشاه خانه بر تخت می نشستند و
مردان باید از زحمات و تلاش دلسوزانه آنان قدردانی ميکردند و مقام
والای وی را ارج می نهادند . این جشن تا قبل از اسلام برقرار بود
ولی در چند سال اخير دوباره زنده شد و ایرانيان اصيل آنرا جشن می
گيرند .

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
فکر میکنم تعریف خاریجیها تا ما از شادی خیلی فرق داره
دوربین مخفیهاشونو ببینید ...........ببینین به چیا مثلا میخندن
اگه یکی از این دوربین مخفیا تو ایران اجرا بشه فکر میکنید چی میشه ؟

اصلا شاخصی برای تعیین شادی مردم وجود نداره
انگلیس هم چندجا جز افسرده ترینها حساب شده .........
در ضمن وقتی اسم ایران نیست
یعنی میدونه که فرق داره تعریف شادیها در غرب با آسیا و .........

به نظر من مردم ژاپن شادترین افراد هستن

چرا ؟
چون با وجود این همه سختی هرگز خسته نمیشن و فقط هدفشون ساختن کشور و پیشرفت اونه ......... و در ضمن کار مفیدی میکنن در همه جای دنیا بیشتره اونا و ژاپن
چند روز پیشا رفته بودم سایت نظام مهندسی نوشته بود چینیا تو یه هفته یه هتل ساختن !!!!!!!!
متوسط کار مفیدشون رو نوشته بود
کار مفید چه موقع اجرا میشه ........وقتی طرف احساس شادی کنه و خسته نباشه ..........غیر اینه ؟

اصلا شادابی هست که باعث میشه سرعت کار بیاد بالا

نمیدونم اگه اشتباه نکنم چند سال پیش یه ارگانی تو ایران بود
کار مفید رو دو الی سه ساعت مطرح کرده بود
که البته دو دقیقه مطالعه رو هم متوسط برای هر ایرانی مطرح کرده بود
که نمیدونم چی شد ........کلا درش تخته شد !!!!!!!
گویا به مزاج بعضیها حقیقت خوش نیومده بود

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
با کمال احترام به زرتشتیان عزیز
متاسفانه خیلی از موارد که گفته میشه جشن بوده .........ریشه در خرافات داشته ......... تنها سه جشن بی عیب مطرح شده
اولیش نوروز
دومیش اسفندگان .......... که البته غربیها با اوردن والنتاین و متاسفانه سواستفاده چیهای غربزده جشن ما رو خراب کردن
سومیشم .... چهارشنبه سوری
که اونم متاسفانه بعضیها تبدیلش کردن به میدان جنگ ............ تا خیلی مورد مقبول عموم نباشه

anjam.vazife

عضو جدید
سلام

چرا ؟
چون با وجود این همه سختی هرگز خسته نمیشن و فقط هدفشون ساختن کشور و پیشرفت اونه ......... و در ضمن کار مفیدی میکنن در همه جای دنیا بیشتره اونا و ژاپن
چند روز پیشا رفته بودم سایت نظام مهندسی نوشته بود چینیا تو یه هفته یه هتل ساختن !!!!!!!!
کار مفید چه موقع اجرا میشه ........وقتی طرف احساس شادی کنه و خسته نباشه ..........غیر اینه ؟

بابا ژاپنی ها کافرن اونارو ولش چطور میتونن شاد باشن ...........طرف میگه دوغم ترشه میگه دوغ همسایه ترش تره بخورش حرف نزن

anjam.vazife

عضو جدید
متاسفانه خیلی از موارد که گفته میشه جشن بوده .........ریشه در خرافات داشته ......... تنها سه جشن بی عیب مطرح شده
اولیش نوروز
دومیش اسفندگان .......... که البته غربیها با اوردن والنتاین و متاسفانه سواستفاده چیهای غربزده جشن ما رو خراب کردن
که اونم متاسفانه بعضیها تبدیلش کردن به میدان جنگ ............ تا خیلی مورد مقبول عموم نباشه
خرااااااااااااااااافات چه حرفا - میشه دلیل منطقی واس خرافی بودنشون بیارید - میشه بگید چرا تو جمهوری آذربایجان چهار شنبه سوری تبدیل به میدان جنگ نمیشه؟؟میشه بگید زاد روز زرتشتو چرا خرافات تلقی میکنید یونسکو 2003 رو به اسم ایشون نامگذاری کرد حالا ما خرافات مینامیمش - همون شبو روز عزاداری و قمه زنی جزو خرافات حساب نمیشن؟؟!!

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا ژاپنی ها کافرن اونارو ولش چطور میتونن شاد باشن ...........طرف میگه دوغم ترشه میگه دوغ همسایه ترش تره بخورش حرف نزن
کی همچین حرفی زده اونا کافرن ......... اکثرشون خداپرست هستن .....یه عده کوچیک شیم....... هستن ........ اونم به خاطر مسائل بوداییست

خرااااااااااااااااافات چه حرفا - میشه دلیل منطقی واس خرافی بودنشون بیارید - میشه بگید چرا تو جمهوری آذربایجان چهار شنبه سوری تبدیل به میدان جنگ نمیشه؟؟میشه بگید زاد روز زرتشتو چرا خرافات تلقی میکنید یونسکو 2003 رو به اسم ایشون نامگذاری کرد حالا ما خرافات مینامیمش - همون شبو روز عزاداری و قمه زنی جزو خرافات حساب نمیشن؟؟!!
تولد حضرت زرتشت تو عیده و من منظورم به این نبود
بقیه موارد رو گفتم
اما علتی که جشن گرفته نمیشه .........به این خاطر که ما این همه پیامبر داریم .......... فکر میکنم پیامبر اولالعزم جشن گرفتن براشون واجب تره ...... و همین طور که میبینید تنها برای یک پیامبر جشن گرفته میشه . اونم حضرت محمد هست ......میلاد ایشون والبته مبعثشون

اما دلیل دیگه ای که شاید برای حضرت زرتشت جشن گرفته نمیشه به این خاطر هست که نمیخوان بگن ما نژاد برتر داریم ......... امیدوارم متوجه حرفم شده باشین
اما اینکه چرا میشه میدون جنگ بهتره از اونایی که این چنین مراسم میگیرن بپرسید و البته غربیهایی که از این مسائل خوشحال میشن
وگرنه خیلی از مراجع گفتن .....اگه آروم برگزار بشه و مثل سابق مشکلی نداره

در مورد قمه زنی ......... اینکار کاملا خرافاته و اکثر مراجع تقلید اونو نهی کردن و حتی بعضی حرام

مراسم عزاداریم دلیلی نداره خرافات باشه ......

magnet

عضو جدید
اولیش نوروز

دادوبیداد نکنین. منطقی باشین.
خرافات خرافاته. چه انحرافات اسلام باشه چه آتش پرستی چه زردشتی چه .....

به نظر دوستمون از تایپیک های مختلف برای تبلیغ زردشتی استفاده می کنن، حالا یه کمی هم خرافاتو مسایل بی ربط هم چاشنی ش می کنن.
خسته نباشن.

پیر بابا

عضو جدید
موضوع کلی در مورد آئین ها که نیست. منظور اینه که ایرانی جماعت تو تمام لحظات عمرشون شاد و سر حال نیستند. اینو همه مون هر روز داریم بعینه میبینیم. شادی که فقط مختص جشن و عروسی و مشابه اونا که نبست. دلشاد بودن تو زندگی شرط اوله که هیشکی نداره. هر کسی به دلائل بیشماری که مربوط به سختی زندگانیشونه دلشون شاد نیست.

پیر بابا

عضو جدید
الان که من دارم به این تاپیک جواب میدم ساعت سه نصف شبه. و من خواب ندارم. این یکی از اون دلائله که اگه شاد و سر حال بودم میرفتم کپه مرگمو میذاشتم و میخوابیدم. این یعنی همون متن تاپیک که داره میگه ما وضعمون چیه . :biggrin::biggrin::biggrin:

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

چرا ؟

دوست عزیز وقتی من ایرانی با دیدن به قول شما دوربین مخفی خارجی ها خوشحال نمیشم یعنی دلم پر از غصه ست....نه اینکه خنده اونا با ما فرق داره
هرکس شادتر باشه سریعتر خنده ش میگیره این طبیعیه

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
الان که من دارم به این تاپیک جواب میدم ساعت سه نصف شبه. و من خواب ندارم. این یکی از اون دلائله که اگه شاد و سر حال بودم میرفتم کپه مرگمو میذاشتم و میخوابیدم. این یعنی همون متن تاپیک که داره میگه ما وضعمون چیه . :biggrin::biggrin::biggrin:
به موضوع جالب اشاره کردین.....وقتی بچه بودیم نوجوون بودیم درس درس درس....تو بهترین سالهای زندگیمون مجبورمون کردن علاوه بر خوندن تشریحی سوالا بی ربط ترین فرمولها رو حفظ کنیم.....کنکور کنکور کنکور....خود من بعد کنکور تا چند وقت استرس الکی داشتم.....حالا ایام کنکوری بودن و روز وحشتناک کنکور به کنار......رفتیم دانشگاه.....بازم درس درس درس......کتابای فنی مهندسی 30 سال پیش اروپا رو به خوردمون دادن همه میدونن دروس دانشگاه هیچ ربطی به بازار بیرون نداره و مدام زیر گوشمون زمزمه کردن بیکاری بیکاری بیکاری.....دانشگاهمون تموم شد.....حالا با چشمای خودم بیکاری رو میبنم.......چند ماهم با درس و کنکور ارشد خودم رو سرگرم کردم
همه اینا رو گفتم فقط فشارهای روی نسل من بود
از تفریحاتم چه خبر؟
هیچی

هیچی کلمه کوچیک و ناچیزیه ولی واسه من یه دنیا معنی میده
با هرکدوم از دوستام که حرف میزنم حال منو دارن
یک نفر نیست که از شرایطی که داره راضی باشه
شادی یعنی حس لذت از زنده بودن.....من هیچ لذتی نمیبرم
اینقدر نا امیدم که چند وقت پیش که برام قضیه ای در حد مرگ پیش اومد راحت از خدا طلب بخشش کردم و یک لحظه هم از خدا نخواستم بذاره به زندگیم ادامه بدم
من ناشکر نیستم. بخاطر چیزایی که دارم شاکر خدا هستم...ولی شاد نیستم...نمیتونم خودمو گول بزنم.....
نگید من افسرده م.....حداقل 80 در صد جوونا همین حس منو دارن
چشمتونو باز کنین
و ببینین روزانه چند نفر از ایران میذارن میرن
ببینید این چیزا رو.......

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
به موضوع جالب اشاره کردین.....وقتی بچه بودیم نوجوون بودیم درس درس درس....تو بهترین سالهای زندگیمون مجبورمون کردن علاوه بر خوندن تشریحی سوالا بی ربط ترین فرمولها رو حفظ کنیم.....کنکور کنکور کنکور....خود من بعد کنکور تا چند وقت استرس الکی داشتم.....حالا ایام کنکوری بودن و روز وحشتناک کنکور به کنار......رفتیم دانشگاه.....بازم درس درس درس......کتابای فنی مهندسی 30 سال پیش اروپا رو به خوردمون دادن همه میدونن دروس دانشگاه هیچ ربطی به بازار بیرون نداره و مدام زیر گوشمون زمزمه کردن بیکاری بیکاری بیکاری.....دانشگاهمون تموم شد.....حالا با چشمای خودم بیکاری رو میبنم.......چند ماهم با درس و کنکور ارشد خودم رو سرگرم کردم
از تفریحاتم چه خبر؟
هیچی

اینقدر نا امیدم که چند وقت پیش که برام قضیه ای در حد مرگ پیش اومد راحت از خدا طلب بخشش کردم و یک لحظه هم از خدا نخواستم بذاره به زندگیم ادامه بدم
من ناشکر نیستم. بخاطر چیزایی که دارم شاکر خدا هستم...ولی شاد نیستم...نمیتونم خودمو گول بزنم.....
چشمتونو باز کنین

:gol::gol:;);)

NEGINNN

کاربر بیش فعال
از تفریحاتم چه خبر؟
هیچی
چشمتونو باز کنین
صفا جان حداقل حداقلش حرف دل منم زدی ;)

دیگه حرفی ندارم واسه پست زدن تمام و کمال تصدیقت میکنم:gol:

mina jojo

عضو جدید
کاربر ممتاز
از تفریحاتم چه خبر؟
هیچی
چشمتونو باز کنین
;)

تو کشورای دیگه اینقد لیسلنس ندارن که ما داریم

اینجا همه گتانسیل جوونی ما میره واسه درس خوندن:cry: اونم درسایی که دو زار بدردمون نمیخوره:cry: قبلا هر کی لیسانس میگرفت خوب بود حالا فوق:cry: تا چند سال دیگه هم دکترا:cry: تا 30 سالگیمون به فنا میره:cry:

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
موضوع کلی در مورد آئین ها که نیست. منظور اینه که ایرانی جماعت تو تمام لحظات عمرشون شاد و سر حال نیستند. اینو همه مون هر روز داریم بعینه میبینیم. شادی که فقط مختص جشن و عروسی و مشابه اونا که نبست. دلشاد بودن تو زندگی شرط اوله که هیشکی نداره. هر کسی به دلائل بیشماری که مربوط به سختی زندگانیشونه دلشون شاد نیست.
پس به مملکت ربط نداره .........خارج کشور هم باشی همینه ........... چیزی که شما میگین

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز وقتی من ایرانی با دیدن به قول شما دوربین مخفی خارجی ها خوشحال نمیشم یعنی دلم پر از غصه ست....نه اینکه خنده اونا با ما فرق داره
هرکس شادتر باشه سریعتر خنده ش میگیره این طبیعیه
معذرت میخوام دوست من
نشنیدی میگن خوش به حال دیوونه که همیشه خندونه ............ حالا این به کنار
شما خیلی از دوربین مخفیها رو ندیدی که این چنین میگی ........ من خیلی مسائل دیگه هم منظورم بود
که اصلا اینا خنده دار نیست ...... و از لحاظ عقلی اینکه همچین چیزایی تو کشورهای غربی مثل ایتالیا دوربین مخفی هست فاجعه است

خنده بیش از حد یعنی پوچ بودن عقل و فاسد شدنش
همونطور که کسی که شراب میخوره ........................ .
خنده خوبه اندازه خودش .......... جای خودش
اما در قبال کشور ما .......... مطمئن باشید خیلی خانواده ها داریم که به معنای واقعی شاد هستن
چرا ؟ چون به این دنیا دل بسته نیستن .......اسیر تشریفات و چشم هم چشمی نیستن
یه نمونشو دیدیم پایتخت
اسیر بدی آب و هوا نیستن ......... شما میدونی آب و هوای آلوده رو اعصاب افراد اثر میذاره و سبب افسردگی میشه
عوامل افسردگی زیاده ولی تو ایران مهمترین عامل تشریفات و چشم هم چشمی و حسادت شناخته شده

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس به مملکت ربط نداره .........خارج کشور هم باشی همینه ........... چیزی که شما میگین
اتفاقا همش به مملکت مربوطه که یه عده ای گند زدن به روحیه مردم. اون یه عده رو هم اگه بخوای یکی یکی نام میبرم.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
معذرت میخوام دوست من
شما خیلی از دوربین مخفیها رو ندیدی که این چنین میگی ........ من خیلی مسائل دیگه هم منظورم بود
که اصلا اینا خنده دار نیست ...... و از لحاظ عقلی اینکه همچین چیزایی تو کشورهای غربی مثل ایتالیا دوربین مخفی هست فاجعه است

اما در قبال کشور ما .......... مطمئن باشید خیلی خانواده ها داریم که به معنای واقعی شاد هستن
یه نمونشو دیدیم پایتخت
اسیر بدی آب و هوا نیستن ......... شما میدونی آب و هوای آلوده رو اعصاب افراد اثر میذاره و سبب افسردگی میشه
عوامل افسردگی زیاده ولی تو ایران مهمترین عامل تشریفات و چشم هم چشمی و حسادت شناخته شده
یعنی اگه انسان ترک دنیا بکنه شاد میشه؟
در ضمن بایه گل بهار نمیشه. اکثریت مشکلات لا ینحل دارن و غمگین اند.
این دلائلی هم که مثال زدی خیلی سطح پائین بود. جامع شناسی شما خیلی ناقصه عزیز. هر چند که ادعا داری که جواب همه چی رو میدونی. اما اینجورام نیست. شما فقط همه مسائل رو از یه زاویه میبینی که اینم همان خود بزرگ بینی پنداریه و بس.

زر خانیم

عضو جدید
بدون آمار و ارقام با یه نگاه به مردم دور و برمون راحت میشه فهمید کسی شاد نیست.
اینجا شاد بودن گناهه

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
معذرت میخوام دوست من

یه نمونشو دیدیم پایتخت
پس ملت های شاد همشون دیوونه هستن
:eek::surprised::eek:
هر کی دین داره باید اخمو و عبوس باشه...............

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
از تفریحاتم چه خبر؟
هیچی

چشمتونو باز کنین
[FONT=&quot]اینایی که گفتین در همه کشورها هست به جز کنکور ..... که البته هنوز در خیلی کشورها هم هست [/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]البته توجه بشه فرق عمده ای در تدریسها وجود داره ......... الآن دوباره وضع کشور ما بهتر شده ........ قبلا همه چی حفظی بود و مورد علاقه خانمها[/FONT][FONT=&quot] !
[/FONT][FONT=&quot]الآن دارن میرن به سمت مفهومی یاد دادن و مورد علاقه ما آقایون [/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]اگه اینطور که شما میگین اصلا هیچ کی نره دنبال درس .....دنبال علم و دانش [/FONT][FONT=&quot]......[/FONT][FONT=&quot]بعد یه عده بیان بگن اسلام باعث شده عده ای درس نخونن [/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]اما در مورد مواردی که گفتین .......شما خانمها رو نمیدونم ولی به جرات میتونم بگم ما پسرها [/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]هرگز در طول سال درس نخوندیم و حسابیم تفریح میکردیم ......از بازی تو کوچه ، پارک رفتن ...... گیم نت [/FONT][FONT=&quot][/FONT][FONT=&quot]و[/FONT][FONT=&quot] ........
[/FONT][FONT=&quot]کلا بچگی خیلی خوبه .......ای کاش میشد برگردی .......... سوار تاب و سرسره بشی ...... وای خدا چه دورانی بود [/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]خداییش تنها دوره ای که خیلی سخت گذشت دوره کنکور بود از سال سوم دبیرستان ....... جرات نداشتی از خونت پاتو بزاری بیرون [/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]خدا هم نکنه کسی رقیب آشنا داشته باشه اونم از جنس مونث[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]مثلا دختر خاله ای یا دختر عمو .......... پسره بیچاره میشه ........ گاهی وقتا آرزوی مرگ میکنه [/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]منکه این جورا شد [/FONT][FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]یه نفر در مورد بازار کار گفت ......... خدا میدونه در این زمینه من با توجه به شنیده هام خیلی پرس و جو کردم ....همشون میگفتن شما هر دانشگاهی باشی نباید توقع داشته باشی بیان دنبالت ....... بلکه تو باید همت کنی [/FONT][FONT=&quot]........[/FONT][FONT=&quot]واقعا اگه از دوران تحصیلت استفاده مفید برده باشی کار هست [/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]البته کشوری مثل سوریه ........ خودشون بهت کار میدن و نیازی نیست خیلی به خودت زحمت بدی [/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]البته یه چیزیم بگم ....... هر کاری رو عار نمیدونن [/FONT][FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]یکی در مورد مدرک گفت ........ حرف قشنگی زد ولی خوبه علت رو جستجو کنیم [/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]به چی میرسیم هم چشمی ....... مثلا دو تا همدوماد رو میشناسم یکیش لیسانسه است یکیش فوق [/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]اون لیسانسه بیچاره همش دارن میزنن تو سرش از مادر زن گرفته تا عروس [/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]هر بار دعوایی بشه بینشون این مسائل مطرح میشه [/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]خب خانما هم رفتن فوق لیسانس گرفتن ........ بعد میاد پز شوهر بیچارش میده [/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]جالبه پسره لیسانی مهندسی صنایع است [/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]زنش فوق مدیریت صنعتی هست .......تو دانشگاه آشنا شده بودن [/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]همچین با مدرکش خودشو بزرگ کرده انگار دکترای برق داره [/FONT][FONT=&quot]

[/FONT][FONT=&quot]در مورد اونایی که میگی میرن ...... چند دسته هستن ......یه عده هدف والایی دارن و به منظور درس میرن و البته برمیگردن .....یه عده خب نخبه هستن ولی وقتی نامه فلان کشور رو میبینن از خودشون بیخود میشن و میرن [/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]یه عده اهل عیش و نوشن میدونن اینجا این چیزا خبری نیست میرن ........ یه عده خیلی کم هم به خاطر کار میرن[/FONT][FONT=&quot]
[/FONT][FONT=&quot]فکر کنم به کل تاپیک منحرف شد ........ چقدر حرف زدم [/FONT][FONT=&quot][/FONT]

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
اتفاقا همش به مملکت مربوطه که یه عده ای گند زدن به روحیه مردم. اون یه عده رو هم اگه بخوای یکی یکی نام میبرم.
سلام
خوشحالم که شما رو تو باشگاه میبینم
اگه بخوای صد درصد بگی ...... نهایتش کمتر از 5 درصد مربوط باشه
همش به خودمون ربط داره ........ که شاد زیستن رو بلد نیستیم و فکر میکنیم شاد زیستن یعنی قمار بازیو رقص و هر چی کار لهو و لعبه ......ببخشید تا این حد واضح گفتم

یعنی اگه انسان ترک دنیا بکنه شاد میشه؟
در ضمن بایه گل بهار نمیشه. اکثریت مشکلات لا ینحل دارن و غمگین اند.
این دلائلی هم که مثال زدی خیلی سطح پائین بود. جامع شناسی شما خیلی ناقصه عزیز. هر چند که ادعا داری که جواب همه چی رو میدونی. اما اینجورام نیست. شما فقط همه مسائل رو از یه زاویه میبینی که اینم همان خود بزرگ بینی پنداریه و بس.
نه ترک دنیا ........... تو دنیا متعادل باشه ......... دنبال تشریفات نباشه وووووو البته حسادت نورزه
در مورد جامعه شناسی من گفتی ...... من مهندس برقم خب قطعا میتونه ضعیف باشه چون روانشناس نیستم ....... همونطور که شما نیستی ....... ولی از اقوام زیاد داریم که درس روان شناسی رو خوندن
همش همینه ......اگه انسان انقدر به فکر دنیا نباشه خیلی شاد میشه
شما تشریفات ایرانیها رو با سوئیس مقایسه کن حقیقت تلخی رو میبینی
ولی فرانسه که پر از تشریفاته اصلا مردمونه شادی نداره

• Like
واکنش ها: ayja

محممد آقا

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس ملت های شاد همشون دیوونه هستن
:eek::surprised::eek:
هر کی دین داره باید اخمو و عبوس باشه...............
بسی خندیدیم از حرفتون
گفتم شادی معیار و ملاکهای مختلفی داره
مثل اقتصاد نیست که چنتا شاخص اساسی داشته باشه
در مورد دین .......اتفاقا هر کی واقعا دین داشته باشه شادترین آدم روی عالمه ....... شک نکن تو کشور ما هم زیاد هستن از این افراد