امکان شرکت در کارشناسی ارشد صنایع گرایش تحلیل سیستم با لیسانس مهندسی نرم افزار

sahar.jodat

عضو جدید
می شه یه نفر لطف کنه سوالهای منو جواب بده؟
در حال حاضر من فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار هستم . می خواستم بدونم برای کارشناسی ارشد من میتونم صنایع گرایش تحلیل سیستم رو بخونم و اینکه اصلا این گرایش فقط برای کارشناسی یا برای ارشد هم هست ؟ چقدر توش به برنامه نویسی نیاز هست ؟ و به چه زبانی ؟ کلا من به تحلیل و ریاضیات خیلی علاقه دارم این به من کمک می کنه یا تاثیری نداره؟
و در آخر این رشته سخته - شیرینه - جالب خلاصه اینکه چه جوریاست ؟
مرسی

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
در حال حاضر من فارغ التحصیل رشته مهندسی نرم افزار هستم . می خواستم بدونم برای کارشناسی ارشد من میتونم صنایع گرایش تحلیل سیستم رو بخونم و اینکه اصلا این گرایش فقط برای کارشناسی یا برای ارشد هم هست ؟ چقدر توش به برنامه نویسی نیاز هست ؟ و به چه زبانی ؟ کلا من به تحلیل و ریاضیات خیلی علاقه دارم این به من کمک می کنه یا تاثیری نداره؟
مرسی

نمیدونم دقیقا ولی در مورد سیستم ها اینکه باید یه نگاه سیستمیک داشته باشی . اگر با الگوریتم های برنامه نویسی آشنا باشی خیلی بهت کمک می کنه !

من هم دوست دارم بیشتر بدونم !
قبولیش شنیدم سخته ولی از صنایع صنایع سخت تر نیست . خوب دید ریاضی همیشه کمک می کنه . اما اگه بخوای تو مباحث سیستمی وارد بشی کار یه خورده فرق می کنه .
من این فیلد کاریشو اطلاع دارم یعنی طرف میشه مدلر سیستم ! تو ایران زیاد جا نیفتاده متاسفانه ولی هستن ارگانها و شرکتهایی که استفاده می کنند !

fmosif

عضو جدید
مرسی

سلام دوست عزیز. درباره سوال اولوتون. صنایع در لیسانس چند تا گرایش داره : برنامه ریزی و تحلیل سیستم ها، تولید صنعتی، تکنولوژی صنعتی و ..
در ارشد سه تا گرایش هست : صنایع- مهندسی سیستم - مدیریت سیستم و بهره وری و فکر کنم مدیریت مالی
اگه برای مقطع ارشد می خوای شرکت کنی ، با توجه به رشته ت و با توجه به علاقه ت به تحلیل پیشنهاد می کنم مدیریت سیستم بهره وری شرکت کن.
گرایش صنایع در مقطع ارشد دروس سنگینی داره و نیاز داره شما base اطلاعاتی لیسانس صنایع رو داشته باشید ، مگر اینکه سرکلاسهای دروس اصلی صنایع در مقطع کارشناسی شرکت کنید.
گرایش مهندسی سیستم در چند واحد فقط با صنایع صنایع این گرایش هم خوبه که شرکت کنید
گرایش مدیریت سیستم تقریبا دروس دوره لیسانس برنامه ریزی تحلیل سیستم ها ارائه می شه و دروس اصلیش با گرایش مدیریتی هست . به نظرم برای شما که از رشته دیگه ای شرکت می کنید این گرایش راحتتره و در ضمن بازار کاری زیادی هم داره.

اگه اصرار به شرکت در صنایع نداری مدیریت آی تی می تونه کاربردی تر باشه براتون.... موفق باشید

بالا