امام ما در اين برهه زماني كيست؟!

kalla

عضو جدید
طبق عقيده تشيع امام بايد از جانب خدا انتخاب شود ومعصوم باشد وكسي حق اتقادوعذل اورا ندارد..و طبق عقيده تسنن امام را جمعي از نخبگان با راي بايد انتخاب كنند وميتواند شخصي باشد كه همانند همه انسانها خطا كند واگر چنين كرد بايستي مردم اورا بردارند..
سوال اين است امام ما در اين برهه از زمان كيست؟! آيا خدا اورا برگزيده يا مردم؟! جامعه را چگونه اداره وراهنمايي ميكند؟!

mersad20

کاربر فعال
سلام اولا امام معناي عام دارد مثلا به شيطان هم ميتوان لقب امام را داد چرا كه ائمه كفر هم وجود دارد.
امام و رهبر و پيشواي مومنين طبق دستور امام زمان در زمان غيبت ولي عصر فقيه عادل جامع الشرايط اگاه به زمان و سياس و خبره اي است كه قادر به اداره جامعه باشد ما به اين شخص ميگيم ولي فقيه

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
امام ما فقط امام زمان (عج) هستن والسلام

جانشینم اگر داشته باشند که ما ندیدیم

mersad20

کاربر فعال
امام ما فقط امام زمان (عج) هستن والسلام

جانشینم اگر داشته باشند که ما ندیدیم

دوست عزيز ائمه معصومين به جز 14 نور مقدس نيستند اما در دروان غيبت امام زمان مي فرمايند فاما في حوادث واقعه فرجعوا الي رواه احاديثنا و .. ... و تكليف را روشن كردند مگه ميشه خداي حكيم جامعه مسلمين را در زمان غيبت بي سرپرست رها كنه؟

kalla

عضو جدید
خب دوست گرامي منظور بنده امام نيك بود! ميشه بپرسم امام زمان به چه طريقي در زندگي ما تاثير دارد ومارا در زماني كه سوالي داريم راهنمايي ميكند؟!

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست عزيز ائمه معصومين به جز 14 نور مقدس نيستند اما در دروان غيبت امام زمان مي فرمايند فاما في حوادث واقعه فرجعوا الي رواه احاديثنا و .. ... و تكليف را روشن كردند مگه ميشه خداي حكيم جامعه مسلمين را در زمان غيبت بي سرپرست رها كنه؟

سرپرستی که جامعه مسلمین را به باد فنا بده؟ از طرف خداست؟
چرا با این حرفا دین اسلام را خراب میکنید؟

mersad20

کاربر فعال

سرپرستی که جامعه مسلمین را به باد فنا بده؟ از طرف خداست؟
چرا با این حرفا دین اسلام را خراب میکنید؟

دوست گرامي چرا توهين مي كنيد ؟
اسلام را امثال جنابعالي خراب ميكنند و به باد فنا ميدهند كه از دين تفسير من در بياري و دل بخواهي ارائه ميدن
پس خواهش ميكنم مودب باشيد و با دليل و منطق صحبت كنيد

kalla

عضو جدید
اولا به تاپيك بنده مبني بر اينكه يك آيه صريح راجع به امام زمان بياوريد جوابي ديده نشد..دوما حتي پيمبر نيز ميفرمايند من هم انساني هستم همانند شما چون غير اين بود چرا شبها تا صبح نماز نميخواندند و از عذاب قبر نميهراسيدند؟! چگونه امامان نور بودند؟!واقع كرا باشيم..دوما بفرماييد امام زمان خودشان به امور مردم رسيدگي ميكنند يا ناءيانشان؟! اصلا چه اعتار علمي وسندي به خواب و روءيا وجود دارد؟يك حديث صحصح از ايشان بياوريد

kalla

عضو جدید
دوست عزيز شما بايد بدانيد هدف بنده روشن شدن سوالاتم هستند ولا غير..چگونه ممكن است مساله امام زمان به اين مهمي از قآن جا بماند و بيش از 90% جامعه مسلمانان جهان گمراه شوند؟!

nazila_sh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوست گرامي چرا توهين مي كنيد ؟
اسلام را امثال جنابعالي خراب ميكنند و به باد فنا ميدهند كه از دين تفسير من در بياري و دل بخواهي ارائه ميدن
پس خواهش ميكنم مودب باشيد و با دليل و منطق صحبت كنيد

توهین کردم؟
واقعا؟
پس متاسفم برای ظرفیت بالای شما که حرف حق و حقیقت را توهین میپندارید.
آفرین به دینی که شما اسمش را اسلام گذاشتید مرحبا
خوش باشید
به قول خودتون این نیز بگذرد...................

mersad20

کاربر فعال
«و نُریدُ اَنَّ نَمُنُّ علی الذینَ استضعفوا فی الأرض و نَجعَلُهُم أئمة و نَجعَلُهُم الوارثین» یعنی اراده كرده ایم كه بر آن طایفه ضعیف نگاهداشته شده در آن سرزمین منت گذارده و آنها را پیشوایان خلق قرار دهیم و وارث ملك و جاه گردانیم.(قصص/5)

«وَعَد الله الذین آمنوا منكم و عملوا الصالحات لیستخلفنّهم فی الأرض …» یعنی خداوند به كسانی از شما بندگان كه ایمان آورد و نیكوكار گردد وعده فرمود كه در زمین خلافت دهد.(نور/55)

«و لقد كتبنا فی الزبور من بعد الذكر أن الأرض یرثها عبادی الصالحون» یعنی بعد از تورات در زبور داود نوشتیم كه حتماً بندگان نیكوكار من وارث زمین خواهند شد.(انبیاء/105)

هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدى‏ وَ دِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ كُلِّهِ وَ لَوْ كَرِهَ الْمُشْرِكُونَ؛ خدا فرستاده خود را با هدایت و دین حق فرستاد تا بر همه دینها غالب شود. هر چند مشركین نخواهند.

kalla

عضو جدید
خواسته بنده نيز همين است..قصد جسارت به اهل بيت و خاندان پيامبر ندارم..من ميگويم خاندان پيامبر نيز از آنجه براي آنان نصبت ميدهيم بري هستند..كجا فرموده اند ما اختيارت خدارا داريم؟! مرده زنده ميكنيم؟مريز شفا ميدهيم!بچه ميدهيم!!..جهان را اداره ميكنيم!! پس خدا اين وسط چه كاره است؟!

kalla

عضو جدید
اون نوشته من نبود عزيز..جواب يكي از دوستان بود ..شما دنبال آيه اي از امام زمان بگرديد..

kalla

عضو جدید
دوست عزيز اينها هيچكدام به غيبت و ظهور امام مهدي (ع) ربطي ندارند چرا با ايما واشاره؟! اين ميتواند در مورد پيامبر وساير خلفاي صالح روي زمين باشد .. شما امامت و غيبت وظهور را از قرآن اثبات بنماييد

mersad20

کاربر فعال
قرار نيست در قران همه چيز با صراحت بيان شده باشه
ايا قراره همه چيز با صراحت در قران باشه ؟
پيامبر فرمودند كتاب الله و عترتي اهل بيتي

kalla

عضو جدید
اصلا فرض قبول حرف شما.. امام زمان چگونه امور من را اداره ميكند؟!من هزاران سوال دارم چگونه از ايشان بپرسم مگر رهبر وظيفه راهنمايي ما را ندارد؟!
حال كه غايب هستند چه كسي امور ايشان را اداره ميكند؟! اينكه ولي فقيه واجد شرايط از جيب بندگان در آمده..كجاي قرآن فرموده امام شما غيب ميشود و پس از او از ولي فقيه اطاعت كنيد؟!

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
براي مشخص شدن پاسخ، نياز به بيان مقدمه اي است . از دو دسته آيات قرآن، مي توان براي وجود حضرت ولي عصر (عج) و ظهور آن حضرت استفاده نمود: البته بايد دانست كه قرآن به صورت كلي سخن مي گويد و براي تشريح و تفسير آن بايد به سراغ آگاهان از حقايق قرآني ـ معصومين (ع) ـ رفت كه «الراسخون في العلم» (آل عمران7) هستند. به عبارت ديگر، وظيفه و مسئوليت روشنگري و بيان مقصود آيات قرآن به حجت هاي الهي واگذار شده است. (حديث ثقلين، مستدرك حاكم، ج 3 ، ص 148، طبع داردالمعرفه، بيروت)
از دو دسته آيات قرآن، مي توان براي وجود حضرت ولي عصر (عج) و ظهور آن حضرت استفاده نمود:
1 ـ آياتي كه ضرورت وجود حجت الهي را در زمين بيان مي كنند.:
از نظر قرآن كريم، در طول تاريخ زندگي بشر، هيچ گاه زمين از حجت خدا خالي نبوده و خداوند براي هر امتي فردي مناسب را برگزيده تا انسان ها را در راه رسيدن به كمال مطلوب رهنمون باشند؛ چنان كه خداوند سبحان فرمود: «إِنَّمَا أَنتَ مُنذِرٌ ۖ وَلِكُلِّ قَوْمٍ هَادٍ» (به درستي كه تو بيم دهنده اي و براي هر جامعه راهنمايي هست. رعد/7)

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
2 ـ آياتي كه بشارت به حكومت صالحان و مومنان بر روي زمين مي دهد:
بر اساس ده ها آيه از قرآن كريم موضوع ظهور حضرت مهدي (عج) قابل استناد است. تمركز غالب اين آيات بر بشارت به بندگان صالح و مستضعف براي بازستادن حق خود و رسيدن به قدرت و ايجاد يك حكومت واحد جهاني مبتني بر حق و عدل و غلبه اسلام بر تمامي مكاتب و اديان است. قرآن كريم از يك سو بيان مي كند اين بشارت در بعضي كتب آسماني ديگر هم آمده است: «و همانا در زبور بعد از ذكر (تورات) نوشتيم كه زمين را بندگان شايسته من به ارث خواهند برد». («وَلَقَدْ كَتَبْنَا فِي الزَّبُورِ مِن بَعْدِ الذِّكْرِ أَنَّ الْأَرْضَ يَرِثُهَا عِبَادِيَ الصَّالِحُونَ» ، انبياء /150)

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اصلا فرض قبول حرف شما.. امام زمان چگونه امور من را اداره ميكند؟!من هزاران سوال دارم چگونه از ايشان بپرسم مگر رهبر وظيفه راهنمايي ما را ندارد؟!
حال كه غايب هستند چه كسي امور ايشان را اداره ميكند؟! اينكه ولي فقيه واجد شرايط از جيب بندگان در آمده..كجاي قرآن فرموده امام شما غيب ميشود و پس از او از ولي فقيه اطاعت كنيد؟!

واسه همه این سوالها به وجود میاد اما یکی تحقیق میکنه واعتقاد داره یکیم نه تحقیق میکنه نه حرف دیگرانو قبول میکنه

kalla

عضو جدید
ببينيد تمام اصول دين از قبيل توحيد نبوت آخرت بارها وبارها به روشني ..اصل نماز روزه حج زكات و....تنها كيفيت آنها را حديث صحيح تعيين ميكند..
حال كه شما عقيده داريد امامت معصومين جزا اصول دين هستند چرا نبايد به روشني خداوند از ان سخن نگويد تا اينك 95% مسلمانان گمراه شوند؟؟!

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قرار نیست همه چیز به روشنی بیان شه شما که انقد زیبا صحبت میکنید ومعلومه از فلسفه هم چیزهایی میدونید چرا جواب سوالهاتونو از یک صاحب نظر اهل نمیپرسید من خودم نمیتونم خیلی کامل از دینم بگم اطلعاتم انقدری نیست که بخوام با کسی وارد بحث بشم،و اگه قراره با کسی صحبت کنید باید یک طرفه به قاضی نریداگه ایشون درست میگن باید قبول کنید اما اگر قراره تا آخر حرف حرف خودتون باشه قبول نیست ،پس منصفانه با یک صاحب نظر وارد بحث شید...

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
و یک چیز دیگه تا مطمئن نشدید با کسی وارد بحث نشید و کسای دیگرو از دینشون نرونید من قصد توحین ویا جسارت ندارم همه ی ما انسانیم و اصلا" به اعتقادات شما ذره ای دست نمیزنم فقط خواهش میکنم برید دنبالش حیفه که دینتون رو با این سوالهایی که واسه هر کسی امکان داره پیش بیاد عوض کنید ویا اینکه با شبهه چند نفر دیگه مخصوصا" کم سن وسالها رو تحت تاثیر صحبت های خودتون قرار بدید که مسولید...به بازخواست که اعتقاد دارید؟این دیگه با صراحت در قرآن بیان شده...حق الناس محسوب میشه ...پس با احتیاط وقدم های استوار برید جلو...موفق باشید

kalla

عضو جدید
خب دوست عزيز استدلال قرآني شما اصلا قانع كننده نيست.. چرا خداون اين حجت را معرفي نكرده؟!! ما اعتقاد داريم راهنمايي مردم همواره توسط قرآن انجام ميپزيرد آيا اين منطقي تر نيست؟!

kalla

عضو جدید
اگر در قيامت سوال شود كه شما چرا امام زمان را نشناختيد..راحت ميگويم زيرا ايشان در غيبت بودند وهيچگاه ايشان را نديدم..همچنين در قرآن به ايشان هيچ اشاره اي نشده!! احاديثي هم كه مبني بر وجود ايشان از نظر اجماع مسلمين ضعيف ونا معتبر ويا خواب و خيال كه اعتبار سندي ندارند..بلكه قرآن به روشني راهنمايي ميكند و واضح وراهبر وراهنما بود..آيا اشكالي بر اين سخنان ميتوان گرفت؟!

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
زمانی که حضرت وعده ی حضرت عیسی رو به زمانیانه خودشون دادن گفته اسمی آورده نشد فقط گفته شد مردی ظهور خواهد کرد که عدالت را برپا میکند...وعده ی امام عصر(ص)ماهم این طور بیان شده :عقیده به مهدویت به این معنا که سرانجام مردی از سلاله ی حضرت محمد ظهور خواهد کرد،اختصاص به مسلمانان دارد،هر چند در تورات وانجیل از مهدی نام برده شده است.*امام مهدی(عج) در سخن پیامبر(ص)*
پیامبر اکرم(ص) می فرمایند:...خداوند از فرزندان حسین امامانی قرار داده است که راه و روش و آیین مرا برپا می دارند.نهمین آنان قائم خاندان من «مهدی» امتم می باشد.او شبیه ترین مردمان به من است در سیما و گفتار و کردار.پس از غیبتی طولانی و سرگردانی و سردرگمی مردم، ظاهر می شود،آنگاه آیین خدا را آشکار می سازد...پس زمین را از عدل و داد پر می کند پس از آن که از ستم و بیداد لبریز شده باشد.(1)

پروانه شیرازی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
صاحب الزمان

پرسش وپاسخ پیرامون حضرت مهدی
این که در آخرالزمان فردی برای اجرای عدالت خواهد آمد،فقط عقیده ی مسلمانان است،یا غیرمسلمانان هم چنین عقیده ای دارند؟
عقیده به مهدویت به این معنا که سرانجام مردی از سلاله ی حضرت محمد ظهور خواهد کرد،اختصاص به مسلمانان دارد،هر چند در تورات وانجیل از مهدی نام برده شده است.
دراین باره به کتاب "بشارات عهدین"نوشته ی دکتر محمد صادقی مراجعه شود.
آیا مهدی موعود به دنیا آمده اند؟
آری حضرت مهدی درسال255ق در نیمه ی شعبان ودر خانه ی امام حسن عسگری به دنیا آمد.
آیا حضرت مهدی در لحظه ی به دنیا آمدن سخن گفتند؟چه چیزی گفتند؟
حضرت مهدی مانند اجداد معصوم خود پس از به دنیا آمدن شهادتین را بر زبان جاری ساخت ورو به قبله به سجده افتاد و فرمود:گواهی می دهم به یگانگی خدای بی همتا ورسالت جدم محمد وامامت پدرم امیر مؤمنان.
سپس حضرت یک یک امامان را نام برد تا رسید به خودش وفرمود:
خدایا به وعده ی خود درباره ی ظهور من وفا کنوامر امامت وخلافت رابر من تمام گردان وزمین را به وسیله ی من پر از عدل وداد نما.
چون امام حسن عسگری نور چشم خود را در آغوش گرفت فرمود:فرزندم سخن بگو واو این آیه را تلاوت نمود:
(وَ نُریدُ اَن نَمُنَّ عَلَی الَّذینَ استُضعِفُوا فِی الاَرضِ فَنَجعَلَهُم اَئِمَةً وَ نَجعَلَهُمُ الوارِثینَ)سوره ی قصص،آیه ی4و6
آیا صحیح است که در زمان غیبت نباید نام آن حضرت را بر زبان آورد؟ چرا؟
بنابرروایات بسیاری ائمه از بردن اسم خاص آن حضرت یعنی همان نام پیامبر نهی کرده اند وفرمودند:او راحجّت صدا بزنید.شاید یک دلیل آن جلو گیری از سوء استفاده ی دروغگویان ومدیان دروغین مهدویّت باشد.
بیشتر فقها این ممنو عیت را ویژه ی زمانی می دانند که افشای نام آن حضرت خطر جانی ایشان را تهدید می کرد.
وقتی نام آنحضرت برده میشود به ویژه نام قائم بعضی ها می ایستند وبعضی دست روی سر خود می گذارند.آیا دلیل خواصی دارد؟
از باب ادب واحترام است.این کار مستحب وپسندیده است.ایستادن برای احترام نشانه ی قیام است که از ویژگی های حضرت مهدی است.
چه می شد اگر غیبت نمی بودو امام زمان در آخر الزمان متولد می شد وپس از رشد جسمی وفکری قیام می کرد؟
دراین باره سه نکته را باید مد نظر داشت:
1.زمین هرگز نباید خالی از حجت خدا باشدزیرا بنابر روایت(لَولَاالحُجَّة لَساخَتِ الاَرضُ بِاَهلِها)اگر حجت خدا روی زمین نبود زمین اهلش را فرو می بردپس تمام هستی به واسطه ی حجت خداوند بر پاست.
2.بی گمان اگر حضرت مهدی از نظر ها پنهان نمی شدومانند اجداد طاهرینش در میان مردم بود وشناخته می شد او را به ریالتل می رساندندچنان که بعد از شهادت پدرش به خانه ی او هجوم بردند وهمه جای خانه را بازرسی نمودند.
3.حکمت خداوند این است که حضرت مهدی حکومت جهانی اسلامی تشکیل دهد وانتقام تمام مظلومان را از ستمگران بگیرد براین اساس چاره ای نیست جز اینکه حجت خدا در جهان وجود داشته باشد تا زمین از حجت خالی نباشد واز نظر ها غایب باشد تا به قتل نرسد وبماند تادر وقت خود که خداوند اجازه دهد ظهور کند.
آیا درست است که اعمال بندگان هفته ای یک یا دو بار بر آن حضرت عرضه ویشود؟
بله او حجت خدا است.هیچ چیز از او پوشیده نیست او باید از همۀ مسائل آگاه باشد.بنابر این رفتار همۀ مر دم به صورت گزارش هر هفته به آن حضرت عرضه می شود.
آیا اعمال بد مردم می تواند ذر زمان ظهور آن حضرت نقش داشته باشد و آن را به تأخیر اندازد؟
بله به طور قطع تأثیر دارد آن حضرت در یکی از نامه های خود به شیخ مفید فرمود:اگر شیعیان ما در پیمانی که باما بسته اند دل هایشان با هو بودتوفیق زیارت مارا می یافتند ودیدار مابه تأخیرنمی افتاد وسعادت دیدار ما به زودی نصیبشان می شد.
حضرت مهدی در کجا زندگی می کنند؟
روشن نیست که حضرت جا ومکان خاصی داشته که در آنجا زندگی کند.جزیره ی خضرا هم که بعضی آن را محل زندگی آن حضرت دانسته اند به جز حدس دلیل دیگری نمی تواند داشته باشد.
شاید بهترین پاسخ همان فراز دعای ندبه باشد:
لَیتَ شِعرِی أَینَ استَقَرَّت بِکَ النَّوَی بَل‌أَیُّ أَرضٍ تُقِلُّکَ أَو ثَرَی أَبِرَ
ایکاش میدانستم که دوری به کجا سر کشیده وچه زمینی وخاکی ترا
ضوی أَو غَیرِها أَم ذِی طُ‌وَی عَزیزُ عَلَیَّ أَن أَرَی الخَلقَ وَلا تُرَی برداشته،در کوه رضوانی یا کوه دیگر یا سرزمین طوائی.سخت است برمن که خلق را ببینم وتو را نبینم.
آیا حضرت مهدی زن وفرزند دارند؟
این مطلب نیز روشن نیست در برخی زیارت ها بر ذریۀ او سلا م شده و در بعضی احادیث آمده که وقتی حضرت مهدی ظهور می کند با اهل وعیال خود در مسجد سهله ساکن می شود با توجه به این که ازدواج سنت رسول خداستبعید به نظر نمی رسد که حضرت مهدی تنها زندگی کند.
حضرت غذا و نیاز های خود را از کجا تهیه می کند؟
به طور دقیق روشن نیست ولی از آن جا که اجداد آن بزرگوار مانند مردم زندگی می کردند و غذا ودیگر نیاز های خود را از بازار مسلمانان تهیه می نمودند بعید نیست آنحضرت نیز چنین باشد.
چه کنیم که توفیق دیدار چهره ی نورانی آن حضرت را پیدا کنیم؟
اولاً شاید بارها او را زیارت کرده باشی ولی نشناخته باشی لذا فرمودند هیچ بنده ای را تحقیر مکن شاید همان مولای تو باشد.
ثانیاً اگر کسی بخواهد او را زیارت کند وبشناسد نیاز به خود سازی دارد باید در این راه زحمت فراوان دید و رنج بسیار کشید.
ثالثاً نباید ملاقات با امام زمان هدف اصلی ما باشد بلکه به دست آوردن رضایت خاطر ایشان و پیروی درست از ایشان باید هدف اساسی ما قرار گیرد.
یاران آن حضرت چند نفرن و چه کسانی هستند؟
یاران واقعی وخالص آن حضرت 313 نفرند به عدد لشگریان رسول خدا در بدر بنابر حدیثی حضرت مهدی تا زمانی که یارانش به حدود ده هزار نفر نرسد قیام نخواهد کرد.
آیا معلوم است یاران خاص حضرت مهدی از کجا واز چه شهری هستند؟ در کتاب معجم الملاحم نام شهر ها و کشور های آنان بیان شده است. سه شهر بیشترین تعداد یاران امام زمان را دارد:نیشابور15نفرقم18نفر وطالقان 24 نفر البته به همۀ این روایات نمی توان به صورت کامل اعتماد کرد.
آیا یاران خاص حضرت مهدی جوانند؟
بله همگی جوانند حتی یک پیر در میان آن ها نیست.حضرت علی فرمود:اَصحابُ المَهدِیَّ شَبابٌ لا کَهلَ فیهِم.
آیا این 313 نفر درزمان ظهور زنده هستند یا از مردگان هم کسی جزء آنان هست؟
بسیاری از آنان موقع ظهور زنده اند برخی از یاران آن حضرت به امر پروردگار از قبر ها برمی خیزند ودر رکاب حضرت خواهد بود امام صادق نیز بعضی را نام برده که زنده می شوند وامام عصر را یاری می کنند.
یاران آن حضرت بیشتر از چه نژادی هستند؟
بنابر احادیث بیشتر یاران حضرت مهدی عرب نیستند شمار زیادی از ایرانیان جزء اصحاب خاص آن حضرت اند.
آیا زنان در دولت حضرت مهدی زنان نقشی دارند؟
امام صادق فرمود:سیزده زن با امام زمان هستند که به او ونهضت او کمک می کنند.ودر بعضی احادیث آمده که پنجاه زن در میان یاران ویژۀ حضرت هستند.
علائم ظهور چیست؟آیا قبل از ظهور نشانه و علامتی وجود دارد؟
آری نشانه هایی است که قبل از ظهور اتفاق خواهد افتاد و بردو نوع است:1.علائم حتمی که بدون شک اتفاق می افتد2.علائم غیر حتمی خروج سفیانی،دجال وسید حسنی آشکار شدن کف دستی درآسمان خورشید گرفتگی در نیمه ی ماه رمضان وگرفتگی ماه در آخر آن از علائم حتمی است شیوع فساد قحطی و زلزله،طاعون،قتل های فجیح،آباد شدن کوفه پس از خرابی،خراب شدن مسجد براثا در نزدیکی بغداد،منزوی شدن مؤمنین وتسلط کفار،از علائم غیر حتمی است.
دجال چه کسی است وچه کار خواهد کرد؟ دربعضی از روایات آمده او اهل اصفهان است واز محلۀ یهودی ها خروج می کند.اومردی بد هیکل بسیار زشت وجادو گری ماهر است
ومردم را به وسیلۀ سحر دور خود جمع می کند ممکن است دجال نمادی از یک فردیا افراد شرور که جهان را به آتش می کشد باشد نه یک فرد خاص.گفته اند او با هزار یهودی خورج می کند و با حضرت می جنگد وسرانجام کشته می شود.
سفیانی کیست وچه میکند؟
اواز نسل یزید بن معاویه ودشمن شیعه است وی با صد هزار نفر از شام یا بین مکه وشام خروج می کند و شهر هایی از جمله دمشق وفلستین را تصرف می کند سفیانی در ماه رجب خروج می کند وپس از 15 ماه جنگ به دست سپاه حضرت مهدی کشته می شود.
سید حسنی کیست؟
او از نسل امام حسن مجتبی وبسیار مؤمن وفروتن است واز طالقان خروج می کندومردم را به سوی خدا دعوت می کند وهنگامی که خبر ظهور امم زمان به او می رسد با اصحاب خود به آن حضرت ملحق میشود وبا او بیعت می کند.
مقصود از ندای آسمانی که در علائم ظهور آمده چیست؟
در روایت آمده است : وقتی حضرت مهدی ظهور می کندمنادی از آسمان این ندا را سر می دهد: آگاه باشید که حق با علی و پیروان اوست. مردم در آخر روز ، این ندا را از شیطان می شنوند: حق با عثمان و پیروان اوست. مقصود از عثمان همان سفیانی است. در احادیث دیگر یآمده است هنگامی که حضرت مهدی ( ع) ظهور کند نوشته ای بر بالای سر حضرت است که اعلام می کند این مهدی است از او پیروی کنید.
امام زمان در چه ماه وروزی ظهور می کند؟
بنابر برخی روایات آن حضرت در ماه رجب ودر روز جمعه ظهور می کند وبنابر بعضی احادیث در روز عاشورا در بعضی روایات آمده که آن حضرت در عید نوروز ظهور می کنند.
آیا حضرت مهدی موقع ظهور جوان است؟
بله در شکل وقیافۀ جوانی 40 ساله است.
حضرت مهدی در چه شهری واز کجا ظهور می کند ؟ حضرت مهدی در شهر مکه در مسجد الحرام در حالی که به حجر الاسود تکیه کرده ظهور خود را اعلام می کند.
آیا ممکن است حضرت مهدی هیچگاه ظهور نکند و برای همیشه پشت پرده ی غیبت بماند؟
خیر زیرا رسول خدا فرمود:اگر از عمر دنیا تنها یک روز باقی بماند خدا آن روز را آ» قدر طولانی می کند تا مردی از خاندان من قیام کند و دنیای ظلم زده را پر از عدل وداد کند.
حضرت مهدی با ابزار جنگی پیشرفتۀ دنیا چه خواهد کرد وبا چه سلاحی می جنگد؟
به طور دقیق مشخص نیست ممکن است با قدرت ولایت آن سلاح ها از کار بیفتد همانطور که خداوند آتش نمرود را از خاصیت انداخت.وچه بسا با سلاحی پیشرفته تر بر همۀ ابزار های جنگی دنیا مسلط گردد زیرا او فرستاده ی خداوند است وبر همۀ چیز قادر است.
رجعت چیست؟
رجعت به معنای بازگشت است ومقصود از آن باز گشت بعضی از مردگان به دنیاست عده ای در زمان ظهور زنده میشوند و به دنیا باز می گردند.
آیا پیامبر اسلام وامیر المؤ منین هم رجعت میکنند؟
بله بسیاری از احادیث صراحت داردکه همۀ معصومین زنده خواهند شد.در زیارت جامعه نیز آمده است:مُصَدِّقُ بِرَجعَتِکُم مُنتَظِرُلِأَمرِکُم مُرتَقِبُ لِدَولَتِکُم.
آیا کسی از پیامبران کنار حضرت مهدی خواهد بود؟
جز حضرت عیسی که به یقین زنده است معلوم نیست کسی از انبیای گذشته با حضرت مهدی باشد .
آیا نام ونشانی از حکومت حضرت مهدی در قرآن وجود دارد؟
بله آیات بسیاری در قرآن اشاره یا صراحت به آن دوران داردازجمله:
1.سوره قصص آیات5و6
2.سوره انبیا آیه 105
3.سوره بقره آیه 148
مرکز خلافت و حکومت حضرت مهدی چه کشوری وچه شهری است؟
امام زمان کوفه را که مقر خلافت جدش امیر مؤمنان بوده به عنوان مقر خلافت خود انتخاب خواهد کرد کوفه در آن زمان به قدری بزرگ می شود که خانه های آن به نهر کربلا که اکنون صد کیلو متر فاصله دارد متصل می شود.
آیا شیطان در آن عصر میمیرد یا به سلطه خود ادامه می دهد؟
قرآن در مورد زنده بودن شیطان گفته تا روز معینی زنده است ولی معلوم نکرده که این وقت معلوم قیامت است یا قیام حضرت مهدی.بنابر بعضی احادیث منظور از وقت معلوم زمان ظهور امام عصر است.وشیطان به دست امام عصر کشته می شود.
امام زمان را شهید می کنند یا به مرگ طبیعی رحلت می کنند؟
این موضوع چندان روشن نیست بنابر بعضی احادیث آن حضرت به مرگ طبیعی از دنیا می روند بنابر برخی از احادیث ایشان به وسیله زنی به نام سعیده که مانند مردان دارای ریش است واز قبیله بنی تمیم وعرب است به شهادت می رسد.
چه ارتباطی بین شب قدر و امام عصر وجود دارد؟
چون شب قدر شب نزول قرآن وارتباط وحی با خاکیان است در شب قدر این ارتباط برقرار می شود و ملائکه وجبرئیل نازل می شوند و تمام مقدرات را به احتضار حضرت مهدی می رسانند .
دعای ندبه چه تناسبی با امام زمان دارد؟
این دعا مضامین عالی دارد وتقریبا سه بخش دارد که بخش اول آن تاریخچه و مصائبی است که براسلام واهل بیت وارد شدهودر قسمت دوم معرفی امام زمان وقسمت سوم آن ترکیبی از دعا و تضرع وناله به پیشگاه امام عصر است.بیشترین قسمت دعا متناسب باامام عصر وفریاد خواهی از ایشان است.

kalla

عضو جدید
شما از آغاز متن به دروغ وساختگي بودن آن پي ميبريد..سند اين سخنان چيست؟! كه با عقل و منطق و آيات الاهي نيز تناقض دارد!! قرآن وحديث با سند صحيح ملاك مسلمانان است.. با اين اوصاف معجزات ايشان از عيسي كه در نوزادي سخن گفت و پيامبر اسلام هم فراتر رفت!!! پس تفاوت او با پيمبر چيست؟!! يا اينكه مقامشان از پيامبران بالاتر است؟! پس ختم نبوت چه معنايي دارد؟! پس از پيامبر 14 پيامبر ديگر معجزات گوناگون وجود دارند؟!