افشای یكی از اسرار پرفروشی اخراجی‌ها

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
در نامه‌ای به شماره 1713/21/4 به تاریخ روزهای 23 تا 29 فروردین ماه سال1390 منصوب به یكی از ارگانها آمده است «به منظور تامین اوقات فراغت كاركنان وظیفه، در اجرای تدابیر سلسله مراتب فرماندهی مقرر گردید كلیه كاركنان وظیفه پلیس ... به منظور بهره‌مندی فیلم اخراجی‌های 3 برابر نامه تنظیمی از ساعت 15 الی 17 در سینما پایتخت در ضلع جنوبی میدان هفت تیر حاضر گردند.» این گزارش حاكی است این اقدام فرهنگی كه برای اولین بار از سوی این ارگان‌ها در این سطح و با این شدت انجام می‌شود هر چند قابل ستایش است اما اگر مفادی كه در نامه ابلاغی به نهادهای زیر مجموعه صحیح باشد سوال‌ها و اما و اگرهای بسیاری را برای اذهان مخاطبان ایجاد می‌كند.
در یكی از بندهای این ابلاغیه ادعا شده، آمده است: «برابر امریه كلیه كاركنان وظیفه چه آنان كه قبلا كه فیلم را دیده‌اند یا ندیده‌اند باید برابر سهمیه تعیین شده در سینمای فوق حاضر شوند. تاخیر، غیبت یا عدم تامین سهمیه مورد‌نظر امكان‌پذیر نبوده و در صورت عدم همكاری لازم مراتب به استحضار خواهد رسید.»
اما از نكات تامل‌برانگیز این اقدام فرهنگی الزام كلیه كاركنان وظیفه و یا نمایندگان مربوطه به پوشیدن لباس شخصی از یكسو و اعزام آنها با خودروی VAN از سوی دیگر است و این امور به حدی در نظر نویسنده مهم بوده است كه تاكید می‌كند در صورت كمبود ماشین‌های ون و در صورت نیاز با سایر خودروهای در اختیار این اشخاص به سینما اعزام شوند و از اعزام آنان به صورت انفرادی اكیدا خودداری شود.

بر هیچ كس پوشیده نیست كه آشتی دادن شهروندان و به خصوص جوانان با سینما، كتاب و ورزش چقدر می‌تواند برای ارتقای فرهنگی جامعه موثر باشد اما استفاده ابزاری و عدم ارائه آزادی به مخاطبان در انتخاب فیلم، كتاب و روزنامه مورد علاقه خود بسیار مضرتر از آنچه باشد كه برخی از افراد در ذهن تصور می‌كنند، كما اینكه برخی تحلیل‌گران ناهنجاری‌های اجتماعی را تا حدی زیادی به برخوردهای قهری و دستوری كه از سوی خانواده‌ها و جامعه به اعضای آن به خصوص جوانان انجام می‌شود،
البته گفتنی است در آخرین بند این نامه، نمایندگان اعزامی موظفند جهت اخذ جیره میان وعده‌ای با تحویل آمار اسمی از نماینده معاونت آماد و پش مستقر در سینما اقدام نمایند.

منبع:http://www.shahrekhabar.com/newsview.jsp?rt=analysis1304454060321564

Fateme_bay

عضو جدید
کاربر ممتاز
در نامه‌ای به شماره 1713/21/4 به تاریخ روزهای 23 تا 29 فروردین ماه سال1390 منصوب به یكی از ارگانها آمده است «به منظور تامین اوقات فراغت كاركنان وظیفه، در اجرای تدابیر سلسله مراتب فرماندهی مقرر گردید كلیه كاركنان وظیفه پلیس ... به منظور بهره‌مندی فیلم اخراجی‌های 3 برابر نامه تنظیمی از ساعت 15 الی 17 در سینما پایتخت در ضلع جنوبی میدان هفت تیر حاضر گردند.» این گزارش حاكی است این اقدام فرهنگی كه برای اولین بار از سوی این ارگان‌ها در این سطح و با این شدت انجام می‌شود هر چند قابل ستایش است اما اگر مفادی كه در نامه ابلاغی به نهادهای زیر مجموعه صحیح باشد سوال‌ها و اما و اگرهای بسیاری را برای اذهان مخاطبان ایجاد می‌كند.
در یكی از بندهای این ابلاغیه ادعا شده، آمده است: «برابر امریه كلیه كاركنان وظیفه چه آنان كه قبلا كه فیلم را دیده‌اند یا ندیده‌اند باید برابر سهمیه تعیین شده در سینمای فوق حاضر شوند. تاخیر، غیبت یا عدم تامین سهمیه مورد‌نظر امكان‌پذیر نبوده و در صورت عدم همكاری لازم مراتب به استحضار خواهد رسید.»
اما از نكات تامل‌برانگیز این اقدام فرهنگی الزام كلیه كاركنان وظیفه و یا نمایندگان مربوطه به پوشیدن لباس شخصی از یكسو و اعزام آنها با خودروی VAN از سوی دیگر است و این امور به حدی در نظر نویسنده مهم بوده است كه تاكید می‌كند در صورت كمبود ماشین‌های ون و در صورت نیاز با سایر خودروهای در اختیار این اشخاص به سینما اعزام شوند و از اعزام آنان به صورت انفرادی اكیدا خودداری شود.

بر هیچ كس پوشیده نیست كه آشتی دادن شهروندان و به خصوص جوانان با سینما، كتاب و ورزش چقدر می‌تواند برای ارتقای فرهنگی جامعه موثر باشد اما استفاده ابزاری و عدم ارائه آزادی به مخاطبان در انتخاب فیلم، كتاب و روزنامه مورد علاقه خود بسیار مضرتر از آنچه باشد كه برخی از افراد در ذهن تصور می‌كنند، كما اینكه برخی تحلیل‌گران ناهنجاری‌های اجتماعی را تا حدی زیادی به برخوردهای قهری و دستوری كه از سوی خانواده‌ها و جامعه به اعضای آن به خصوص جوانان انجام می‌شود،
البته گفتنی است در آخرین بند این نامه، نمایندگان اعزامی موظفند جهت اخذ جیره میان وعده‌ای با تحویل آمار اسمی از نماینده معاونت آماد و پش مستقر در سینما اقدام نمایند.

منبع:http://www.shahrekhabar.com/newsview.jsp?rt=analysis1304454060321564

هر دم از این باغ بری می رسد...
از اولشم معلوم بود...کم کم چیزای دیگه ای هم فاش میشه
وایسا نگاه کن...

وگرنه این فیلم بی محتوای مسخره ارزش نگاه کردن نداره که...خدایی حتی قسمت اولشم کامل ندیدم:mad:

XPARS

عضو جدید
کاربر ممتاز
حداقل خبرو کامل میذاشتی که ملت بفهمن هنوز صحت و سقم نامه مشخص نیست. تیکه اولشو چرا حذف کردی؟

hale a.a

عضو جدید
کاربر ممتاز
حداقل خبرو کامل میذاشتی که ملت بفهمن هنوز صحت و سقم نامه مشخص نیست. تیکه اولشو چرا حذف کردی؟
صحت و سقم اون مشخص نباشه اينو ديگه به چشم خودمون ديديم كه!
براي اولين بار در طول عمر اين دانشگاه(دانشگاه خودمون رو عرض ميكنم!)بليط سينما به قيمت شش هزار ريال در اختيار دانشجويان قرار گرفت و دانشجوها رو در دو نوبت و به وصرت جداگانه (تاكيد ميكنم!) با سرويس اختصاصي (كه هميشه واسه سفر جمكران كم مياد!) بردن سينما!!!كه چي؟!كه شاهكار ده نمكي رو ببينن!جالب تر اينكه همه هم ناراضي برگشتن!ديگه اين چه رسمشه ما مونديم!اخه فيلم قحطه؟!تو كه اين برنامه ها رو ميچيني چي از فيلم و سينما سر در مياري؟!والله طلا و مس بهتر نبود؟!

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
خبر را به همان صورت که در خبرگزاری بود گذاشتم.
تا چه زمانی می خوای چشمت را بر روی واقعیت جامعه ببندی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ویسا

عضو جدید
هر دم از این باغ بری می رسد...
از اولشم معلوم بود...کم کم چیزای دیگه ای هم فاش میشه
وایسا نگاه کن...

وگرنه این فیلم بی محتوای مسخره ارزش نگاه کردن نداره که...خدایی حتی قسمت اولشم کامل ندیدم:mad:

بی انصاف نباش دیگه

خداییش 1و 2 خیلی قشنگ بود.مخصوصا 1.منکه خیلی خوشم اومد

اما 3 مسخره بود

XPARS

عضو جدید
کاربر ممتاز
خبر را به همان صورت که در خبرگزاری بود گذاشتم.
تا چه زمانی می خوای چشمت را بر روی واقعیت جامعه ببندی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چندان هم شبیه نیست، عکسو نگاه کن، تا کی میخوای اخبار رو همونطور که دوست داری و به دلت می چسبه باور کنی پخش کنی؟

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
چندان هم شبیه نیست، عکسو نگاه کن، تا کی میخوای اخبار رو همونطور که دوست داری و به دلت می چسبه باور کنی پخش کنی؟

خوبه منبعش را گذاشتم...........
در ضمن اون اولش خلاصه خبره که ارزش خبری نداره............
خبر از بعد علامت":" شروع میشه.
واقعیت اینه نه اون جوری که من دوست دارم.که اگه می خواستم اون جوری که دوست دارم خبر را ویرایش کنم مطمئنا یه قسمت هایش را حذف می کردم...............

XPARS

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوبه منبعش را گذاشتم...........
در ضمن اون اولش خلاصه خبره که ارزش خبری نداره............
خبر از بعد علامت":" شروع میشه.
واقعیت اینه نه اون جوری که من دوست دارم.که اگه می خواستم اون جوری که دوست دارم خبر را ویرایش کنم مطمئنا یه قسمت هایش را حذف می کردم...............
مام از همون لینکی که شما منبعش رو گذاشتید عکس گرفتیم.
معمولا صحت و سقم خبر رو قبل از علامت ":" بیان میکنن;)
تصویر واضحه مجادله بیهوده فایده نداره.
صحت و سقم این خبر مشخص نیست.

sami1984

عضو جدید
کاربر ممتاز
مام از همون لینکی که شما منبعش رو گذاشتید عکس گرفتیم.
معمولا صحت و سقم خبر رو قبل از علامت ":" بیان میکنن;)
تصویر واضحه مجادله بیهوده فایده نداره.
صحت و سقم این خبر مشخص نیست.
منم قصد مجادله ندارم.
اما واقعا چه کسانی برای دیدن این فیلم به سینما رفتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟

reza4321

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نه فیلمهای ده نمکی رو تا حالا خوشم اومده و نه از شخص خودش خوشم میاد(یعنی متنفرم)

اما امثال مطلب این تاپیک خیلی نخ نما شده.کارهای بچه گونه هست.خب مردم رفتن فیلم خنده داری رو اونم تعطیلات عید دیدن.اونم با سابقه فروش خیلی بالای قسمت اول و دوم.
حالا چرا هی دارید دروغ رو بین هم پخش میکنید.
ما عادت داریم چیزی رو که خوشمون نیاد هی میخواهیم یه جور انکارش کنیم.

XPARS

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم قصد مجادله ندارم.
اما واقعا چه کسانی برای دیدن این فیلم به سینما رفتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کیا رفتن دیدن؟ درصورت صحت خبر چند نفر به این سبک رفتن دیدن؟
اختلاف فروشش با فیلم بعدیش حدود 2 میلیارد تومنه، یعنی بخوایم بر حسب استدلال شما فکر کنیم یه چیزی حدود 3 میلیارد تومن این طوری فیلم فروختن، چون بلاخره فیلم که مضخرفه مردم هم که نرفتن خودشون پس به زور بردنشون و حدود 3 میلیارد فروشش زوریه، فقط 1 میلیاردش مردم رفتن!!!!!!!!

نه برادر من، فیلم به علت پیام هایی که داره پر فروش شده.

arayeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
بابا من خودم قبل از اکران عمومیش از طریق هلال احمر یه عالمه بلیطش گیرم اومد، یعنی یکی از اقوام اونجا کار میکرد، بهشون بلیط داده بودن. البته من وقت گرانبهام رو واسه دیدنش حروم نکردم اما به هر حال بلیطش بود.

safa13

عضو جدید
کاربر ممتاز
اختلاف فروشش با فیلم بعدیش حدود 2 میلیارد تومنه، یعنی بخوایم بر حسب استدلال شما فکر کنیم یه چیزی حدود 3 میلیارد تومن این طوری فیلم فروختن، چون بلاخره فیلم که مضخرفه مردم هم که نرفتن خودشون پس به زور بردنشون و حدود 3 میلیارد فروشش زوریه، فقط 1 میلیاردش مردم رفتن!!!!!!!!

اره......درسته با این تفاوت که فیلم بعدی 13 تا سینما رو در اختیار داشت فیلم به اصطلاح پیام دار شما 30 سینما

foodtechnology

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره......درسته با این تفاوت که فیلم بعدی 13 تا سینما رو در اختیار داشت فیلم به اصطلاح پیام دار شما 30 سینما
دقیقا این یکی از دلایلشه ، حالا اگه از تبلیغات وسیع پیرامونش هم بگذریم..مردم فقط وفقط به این عنوان می رن که در شرایط غمزده جامعه ساعاتی رو بخندن...مطمئن باشید اگه هر فیلم کمدی دیگه ای با همین شرایط بود،خیلی بیشتر از اینا می تونست فروش کنه مثلا با وجود کارگردانی مثل مدیری

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز

:surprised::surprised:

منبع: هفت

Ice Dream

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا خدایی بیاین و هردوطرف چشماتونو رو واقعیت نبندین:D
.
هم سابقه ی این فیلم بخصوص 1 باعث شد خیلیا برن...
و هم تبلیغات وسیع و بقیه موارد
تو همین فامیل ما هرچی بچه مدرسه ای داشتیم از طرف مدرسه بردنشون سینما واسه اخراجی ها3
خودتون قضاوت کنید این فیلم (حتی اگر رگه های سیاسی نداشت) فیلم مناسب گروه سنی الف و ب هست؟؟؟ واقعا فیلمیه که اونقدر برای بچه های ابتدایی و راهنمایی مفید باشه که حتی یک مدرسه نتونه از خیر دیدنش بگذره؟؟؟
دبیرستانو نگفتم چون فیلم نسبت به سنشون چندان نامتقارن نیست وگرنه اونام همه رفتن
خب عده ای هم بودن که خودشون دوست داشتن و رفتن چون می خواستن بخندن... این گفته ی خودشونه لطفا منو متهم نکنید که ارزش پیام! فیلم رو نادیده گرفتم :)

آخرین ویرایش:

parandi2

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه سوال داشتم. می شه یه کپی از این نامه رو به منم بدین. شاید بدردم خورد.

XPARS

عضو جدید
کاربر ممتاز
در تهران هر دو فیلم تعداد سینماهای یکسانی رو در اختیار دارن. سینماداران هم بر اساس استقبال مردم با فیلمی قرارداد میبندن که پخشش کنن یا نه...

:surprised:
آمار به روز نشده و قدیمیه.

http://www.filmiran.com/pages/showdetailsnews.asp?IDN=785

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
بی انصاف نباش دیگه

خداییش 1و 2 خیلی قشنگ بود.مخصوصا 1.منکه خیلی خوشم اومد

اما 3 مسخره بود

فقط 1 بد نبود .اونم نه بخاطر محتوای فیلم بلکه بخاطر طنز بودن بازیگراش.دومیشم که تبلیغاتی بود.سومیشم هیچ علاقه ای ندارم ببینم

reynolds_nike

عضو جدید
کاربر ممتاز
جدیدا خبری که وجود داره آقای ده نمکی قرار استاد دانشگاه هنر هم بشند.بقول برنامه آپارت که میگفت ایشون تو دهه 60 تو جبهه بود.تو دهه 70 تو کار روزنامه جبهه و جزو گروهای فشار بود.تو دهه 80 هم آقا یکدفعه کارگردان شد.تو ده نودم احتمالا نماینده و...

aminvo

عضو جدید
با در نظر گرفتن میزان فروش چه چیزی را می خواهیم اثبات کنیم ؟؟؟ همونطور که دیدید فیلم اوتار هم بیشترین فروش را داشت ولی هرگز بهترین فیلم در جشنواره ها نشد. برای بررسی یک فیلم هرگز آمار فروش را در نظر نگیرید زیرا آمار نشان دهنده خیلی چیزها نیست. برای بررسی یک فیلم بهتره با افراد صاحب نظر سینما صحبت کنید. فقط یک کارگردان می تونه به نکات ریز رعایت شده در صحنه پی ببره. فقط یک نویسنده هست که می تونه تکنیک های به کار رفته در داستان را به طور کامل متوجه بشه و مواردی امثال این. البته من قصد توهین به شعور مردم را ندارم که بگم مردم متوجه نمی شم ولی از یک حدی به بعد کارشناسان باید صحبت کنند. به نظر من اصغر فرهادی در آلمان قدرت فیلمش را به رخ کشید و لازم نیست که به آمار فروش بالا برسه، همونطور که درباره الی حرفش را زد. شاید خیلی از مردم ازدواج در وقت اضافه را به درباره الی و سگ کشی هم که یکی از کاردهای خوب سینما ما هست ترجیح بدن ولی ببینید که کدوم فیلم ماندگار خواهد بود. البته اخراجی ها هم به دلیل جنجالی که همیشه در اکرانش داشته و به دلایل دیگر به تاریخ سینمای ما پیوست. ولی من به عنوان کسی که به سینما خیلی علاقه مند هست کارنامه فرهادی را نسبت به کارنامه آقای ده نمکی برتر می بینم.
امیدوارم که این پست ادب را رعایت کرده باشم و به شخصی توهینی نشده باشه

afshin_ss

عضو جدید
کاربر ممتاز
بحث بسيار هست براي صحبت در مورد اين فيلم اما وقتي تاپيكي در مورد فيلم بجاي تالار سينما در تالار گفتگوي آزاد زده ميشه هدف ديگه اي جدا از سينما رو دنبال مي كنه پس حرف از سينما زدن خيلي فايده نداره.
اما فراموش نكنيم فيلمهاي مزخرفي چون اخراجي ها يك و دو و كما و شارلاتان و ... همواره جزو صدرنشين هاي فروش كشور بودن اما فروش فيلم منباي خوبي براي هنرش نيست ده نمكي در هفت سواد سينمايي خودش رو نشون داد.
ناگفته نماند كه تعداد سينما هاي اخراجي ها در تهران و شهرستان بسيار بسيار بسيار بيشتر از جدايي نادر از سيمين هست اما تجربه نشون داده فروش اخراجي ها و كلا فيلم هاي خنده دار بيخود ربطي به سينما و ... نداره مردم ايران حاضر بخندن حتي به قيمت توهين شدن به شعور هنريشون.

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ووووووووووووووووووووو

ووووووووووووووووووووو

خدایی قدر نشناس نباشیم ...تو این وانفسا ورداشتن سرباز و دانشجو رو مجانی بردن یه فیلم ببینن ...
چه اشکالی داره ؟

بالا