اسكيس - مشاوره

Arch-Azadeh

همکار مدیر مهندسی شهرسازی متخصص طراحی شهری
تنها مشکلی که روان نویس نوک اف داره و من برای همین خیلی ازش استفاده نمی کنم اینه که خیلی زود تموم میشه و باید یکی دیگه بخرم :))))))

بنابراین از خودنویس استفاده می کنم

خودنويس يه مشكل ديگه داره و اينه كه ممكنه يك دفعه ننويسه و يا ممكنه جوهر پس بده
متاسفانه مشكل روان نويس اف همين هست. براي اسكيس زدن شايد بيشتر از 50 تا روان نويس اف تموم كنيد:)

این یه لیست از ماژیکای مورد نیازه ..حالا اگه دوستان هم نظری دارن راجع بهش لطف کنن بفرمایند!

http://www.mediafire.com/file/kd0z440645j3wms/ماژيك ها.pdf

چند ساله كه اسكيس سياه سفيد شده و به ماژيك نيازي نيست :)

mj1

عضو جدید
سوال اسکیس کنکور ارشد 90 با کیفیت مناسب از لینک زیر دانلود کنید اون دو تا تصویر ضمیمه ناخواناست
http://s2.picofile.com/file/7310657090/اسکیس_ارشد_90.rar.html

پیوست ها

• 6etfy0l6gjhy33duu5ra.jpg
    6etfy0l6gjhy33duu5ra.jpg
    34.5 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • ug8w0pzyzweix5kvrgnk.jpg
    ug8w0pzyzweix5kvrgnk.jpg
    25.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

10915

عضو جدید
یعنی واقعا باید از خط کشیدن شروع کنیم؟ خط و دایره و بعدش اسمونو درخت و ...؟ پس کی رو موضوع ها کار کنیم؟ به خصوص رو کانسپت و اینا؟ به نظر من طرح مهمتره ها! من خیلی مشکل دارم تو ایده اولیه! فقط 4 ساعت طول میکشه ایده تو ذهنم شکل بگیره 2 ساعت هم کشیدنش طول میکشه و 2 ساعت هم دسن کردن و راندو! یعنی حداقل 8 ساعت!
آخه تو دانشگاه ما اسکیسها 12 ساعتی برگزار میشد رو شیت 100*70...:surprised: من فقط همینجوری بلدم اسکیس بزنم!

من تابستون امسال دوره مقدماتی مهندس شقاقی رو شرکت کردم بیشتر رو تمرین خط تاکید داشتن به نظرم خیلی مفید بود اگه بتونی خط بکشی سرعتت خیلی بالا میره نگران نباش.

ro0o0oxana

عضو جدید
بچه ها من واقعا نمیدونم باید ازکجا شروع کنم.حوصله خط کشیدن هم اصلا ندارم.این چنتا از کاراییه که پارسال واسه خودم انجام دادم.میشه نگاه کنین و نظراتونو یگین.
من موضوع ببینم هول میکنم نمیدونم از کجاش شروع کنم...
http://www.mediafire.com/?tdl8csrr97zjy2y

Pleiades.Arch

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من امشب دوتا صفحه دیگه اضافه کنم کم کشیدم اگر کار اول نصفه مونده ادامشو امشب بزنید

مشاهده پیوست 86399مشاهده پیوست 86400

موفق باشید

به نظر شما بهتر نیست علاوه بر این تمرینها روی یه سری موضوع مشابه موضوعات اسکیس سالهای قبل هم کار کنیم؟ بالاخره باید ازاین خطهایی که میکشیم استفاده کنیم؟

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر شما بهتر نیست علاوه بر این تمرینها روی یه سری موضوع مشابه موضوعات اسکیس سالهای قبل هم کار کنیم؟ بالاخره باید ازاین خطهایی که میکشیم استفاده کنیم؟

من گوشه تمرین سوم نوشتم...به نظر من شما تا عید فقط قوی شید و همه چیز رو جدا جدا کامل یاد بگیرید...مدارک دوبعدی...سه بعدی...راندو...

از عید فرصت کاره آتلیه ای به قد رکافی هست

حالا اگر شما قوی تر از دوستان هستید...ما خیلی استقبال می کنیم که شما اسکیس هاتونو اینجا قرار بدید.در هرصورت من تمرینارو برا شماها میکشم...هر کاری کنید من همونو ادامه می دم...

از دوستان همکار من هم لازم نیست اسمی به میون بیاد..من به قدر کافی رو کارم مسلط هستم و اسکیس جنبه آموزشی ایش همین 3 هفته هستو جنبه ی آتلیه ایش 5 هفته سال دیگه که نقش من خیلی کمتر میشه.

بازم هر چی صلاح دوستانه و اگر فعالیت من مفید نیست بفرمایید تا مزاحمتون نشم.

اگر کسی مثله من خط می کشه حتما از این تمرینها بگذره...به تمام دوستانی که در ارتباطن گفتم که دیتیل های اقلیمی رو هم کار کنید...
باید مطالعه همزمان باشه با کار
همون جوری که آزمون سورپریز کرد..شک نکنید اسکیسم میکنه..امروز حرف مهدوی نژآد و آیوازیان یه چیز بود و من هم همون فکرو می کنم...

تلاش کنید...با فکر باز

پاینده باشید

mj1

عضو جدید
من گوشه تمرین سوم نوشتم...به نظر من شما تا عید فقط قوی شید و همه چیز رو جدا جدا کامل یاد بگیرید...مدارک دوبعدی...سه بعدی...راندو...

حالا اگر شما قوی تر از دوستان هستید...ما خیلی استقبال می کنیم که شما اسکیس هاتونو اینجا قرار بدید.در هرصورت من تمرینارو برا شماها میکشم...هر کاری کنید من همونو ادامه می دم...

از دوستان همکار من هم لازم نیست اسمی به میون بیاد..من به قدر کافی رو کارم مسلط هستم و اسکیس جنبه آموزشی ایش همین 3 هفته هستو جنبه ی آتلیه ایش 5 هفته سال دیگه که نقش من خیلی کمتر میشه.

اگر کسی مثله من خط می کشه حتما از این تمرینها بگذره...به تمام دوستانی که در ارتباطن گفتم که دیتیل های اقلیمی رو هم کار کنید...
همون جوری که آزمون سورپریز کرد..شک نکنید اسکیسم میکنه..امروز حرف مهدوی نژآد و آیوازیان یه چیز بود و من هم همون فکرو می کنم...

تلاش کنید...با فکر باز

پاینده باشید
به نظر من همین روند تمریناتو ادامه بدید تا اونایی که دستشون ضعیفه قوی بشند از عید اسکیسو شروع کنیم و بچه هایی که دستشون قویه تا اونموقع صبر کنند بعد همراه بشند خوشبختانه زمان به اندازه کافی هست و اینطوری تاپیک روند مطلوب تری پیدا میکنه و هر کس با هر سطحی میتونه ازش استفاده کنه

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 86529
این یکی ام تمرینای 3 تا 5.

سلام
ومرسی که به تمرینام بها دادید.
خط شما بسیار خوب وکار شده هست و مطمئنا اسکیس رو خوب انجام میدید.
به جز تمرین دوم(نقطه خط به سمت اون)که چند اشتباه داره که مسلما تکنیکی نیست و بی توجهیه...بقیش عالیه.
من می دونم که سایه مکعب به هر سمت می تونه باشه اما ترجیح داره که با کاغذ موازی رسم شه.

باز هم سپاس
پاینده باشی

mahshid shz

عضو جدید
من یه پیشنهاد کلی به همه دوستان میکنم، بهتره از کارهایی مثل حسن فتحی یا شیگرو بان روکشی کنید. مثلاً پلانش رو انخاب کنید و حجم رو خودتون طراحی کنید. اینجوری هم اشل کار دستتون میاد و هم خلاقیتتون راه میافته.
سعی کنید از کار معمارایی الهام بگیرید که وجهه معقولی دارن. مثلاً نخواهید از حجم بیلبائوی گهری به یه پلان برسید.
ضمناً کاربری ها رو هم تغییر بدید.
من برای اسکیس سال خودم، یک برج مسکونی رو به المان تبدیل کرده بودم که نمره اش هم 85% شد، البته دانشگاه آزاد

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

چشم
بله باید حواسمون به کسایی که این تمرینا رو خوب انجام می دن هم باشه.
من یه موضوع در نظر میگیرم اگر موافق بودید هر کسی که قوی تره اون رو تا جمعه انجام بده.
موضوع طراحی ویلا در دماوند تهران.
زمین جنوبی مربع شکل 40 *40
شیب 20% به سمت شمال
دسترسی از شمال سایت کوچه 8 متری
ضلع جنوب سایت دره مانند بوده و 5 متر پایین می رود.
کاربری های مجاور مسکونی
احتیاجات طرح : یک ویلا برای خانواده سنتی دارای یک بچه معلول و 2 فرزند.
پلان 1:100
مقطع و نما 1:100
سایت 1:500
پرسپکتیوهای معرف طرح حداقل یک مورد خارجی از دید ناظر و یک مورد خارجی از دید پرنده
توجه به اقلیم و نیاز ساکنان ضروری است

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من یه پیشنهاد کلی به همه دوستان میکنم، بهتره از کارهایی مثل حسن فتحی یا شیگرو بان روکشی کنید. مثلاً پلانش رو انخاب کنید و حجم رو خودتون طراحی کنید. اینجوری هم اشل کار دستتون میاد و هم خلاقیتتون راه میافته.
سعی کنید از کار معمارایی الهام بگیرید که وجهه معقولی دارن. مثلاً نخواهید از حجم بیلبائوی گهری به یه پلان برسید.
ضمناً کاربری ها رو هم تغییر بدید.
من برای اسکیس سال خودم، یک برج مسکونی رو به المان تبدیل کرده بودم که نمره اش هم 85% شد، البته دانشگاه آزاد

با تشکر از شما
بهترین تمرین اسکیس برای مدارک دو و سه بعدی اتود کارهای انجام شده معماران بزرگه
من خودم معمارای شرق گرا رو توصیه می کنم...آندو لویی کان و یا بوتا

moh110h

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من تابستون امسال دوره مقدماتی مهندس شقاقی رو شرکت کردم بیشتر رو تمرین خط تاکید داشتن به نظرم خیلی مفید بود اگه بتونی خط بکشی سرعتت خیلی بالا میره نگران نباش.

استاد صدیق بزرگوار که استاد بنده و ایشون بودن این شیوه رو داشتن و تنها شیوه دیگه ای که جز این هست و من و آقای مهندس ش بهش تسلط نداریم شیوه دکتر مهدی نژاده که شاید تو راندو کمی آموزشش بدم.
تمام گفته های من مربوط به تمارینیه که در سال 84 دانشجوی دکتر مرتضی صدیق بودم از کلاس ایشون مستفیذ شدم و به صحتشون ایمان دارم...و امیدوارم باقی دوستان هم داشته باشن.
از ذکر نام اساتید تو این تاپیک پرهیز کنید.ما از گذشته ای خبر داریم که برای شما هیچ مدرکی ازش موجود نیست.
باتشکر

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
are kelaset bashe hazeri be khetere on 1 nafar amoozesh bedi

بچه ها من واقعا نمیدونم باید ازکجا شروع کنم.حوصله خط کشیدن هم اصلا ندارم.این چنتا از کاراییه که پارسال واسه خودم انجام دادم.میشه نگاه کنین و نظراتونو یگین.
من موضوع ببینم هول میکنم نمیدونم از کجاش شروع کنم...
http://www.mediafire.com/?tdl8csrr97zjy2y

تلاش کنید...با فکر باز

پاینده باشید

به نظر من همین روند تمریناتو ادامه بدید تا اونایی که دستشون ضعیفه قوی بشند از عید اسکیسو شروع کنیم و بچه هایی که دستشون قویه تا اونموقع صبر کنند بعد همراه بشند خوشبختانه زمان به اندازه کافی هست و اینطوری تاپیک روند مطلوب تری پیدا میکنه و هر کس با هر سطحی میتونه ازش استفاده کنه

http://www.cafedexign.com/showthread.php?t=12705 این سایتم واسه یادگیری و ایده گرفتن عالیه

سلام به همه ي معماران و فعالان و دوستاي گلم
ببينين جر زني ممنوع
ركسانا ازت توقع نداشتم بي حوصله ام يعني چي؟ما قراره از هم انرژي بگيريم ديگه نگي اين حرفو
استاد روند كار عاليه خيليم عاليه ادامه بدين لطفا
پروين چرا استرس گرفتي به اين زوري اروم باش بابا به استاد حسيني اعتماد كن به موقعش كنكوراي گذشته رو هم بررسي ميكنيم با هم
مگه تو كلاساي ديگه دارن چي درس ميدن؟
همش خط هس ديگه
دكتر جان بچه ها يكم استرس دارن ميدونيم كه دركمون ميكنيد
ممنون

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
اينم تمارين امروز من
به نظر خوودم بهتر شده اما از كلاس عقبم
جبران ميكنم

يه صفحه ديگه هاشور زدم اما يادم رفت عكس بگيرم
2 تا سوال دارم
كجاي مداد رو موقع ترسيم بگيرم؟ وسطشو يا نوكشو آخه نوكو گرفته بودم هيچي نميديدم
موقع كار شاسي ثابت باشه دستمو بچرخونم يا ميتونم شاسي رو هم بچرخونم
و اينكه من نميدونم هاشور مكعب ها رو چطوري بزنم

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
چشم
بله باید حواسمون به کسایی که این تمرینا رو خوب انجام می دن هم باشه.
من یه موضوع در نظر میگیرم اگر موافق بودید هر کسی که قوی تره اون رو تا جمعه انجام بده.
موضوع طراحی ویلا در دماوند تهران.
زمین جنوبی مربع شکل 40 *40
شیب 20% به سمت شمال
دسترسی از شمال سایت کوچه 8 متری
ضلع جنوب سایت دره مانند بوده و 5 متر پایین می رود.
کاربری های مجاور مسکونی
احتیاجات طرح : یک ویلا برای خانواده سنتی دارای یک بچه معلول و 2 فرزند.
پلان 1:100
مقطع و نما 1:100
سایت 1:500
پرسپکتیوهای معرف طرح حداقل یک مورد خارجی از دید ناظر و یک مورد خارجی از دید پرنده
توجه به اقلیم و نیاز ساکنان ضروری است

ضمن عرض خسته نباشيد به دوستان و همكاران گل
سلام مجدد
اينجانب وروجك با نام كاربري جديد ardish و عضو كوچك تالار معماري و كوچيك همه ي شما سروران ضمن مطالعه ي نظرات شما دوستان و مشورت با تني چند از اعضا پيشنهاداتي من باب بهبود وضعيت اين تاپيك دارم :
همانطور كه مستحضر هستيد در پر طرفدار ترين تاپيك تالار ( تاپيك مشاوره و آناليز) از سر تا سر ايران گرد هم آمديم و ضمن فعاليت ،‌با هم مطالعه كرديم ،‌تبادل اطلاعات
كرديم،‌روحيه داديم و به ثمر رسيديم.
بار ديگر اينجا جمع شديم تا متفاوت تر از هر سال در يك محيط مجازي با شاگرداني كه به جاي اتليه ها سيستم كامپيوتر خانگي را انتخاب كردند ، فضايي اموزشي متفاوت را به وجود اوريم .
مفتخريم كه براي اولين بار در دنياي مجازي اين ما هستيم كه خالق اين نوع اموزشيم(گردهمايي اموزش اسكيس در دنياي مجازي براي اولين باره كه داره اتفاق مي افته تو اين محيط)
قصد بنده از اين عرايض داناي كل بودن نيست،‌هدف نظم تالار و به ثمر رسيدن هست. همه ي ما از نتيجه ي مشاركت در تاپيك قبل خرسنديم.
با تشكر از استاد عزيزم جناب اقاي مهندس محمد حسيني كه ضمن مشغله و تدريس خود را وقف ما كردند و بي دريغ ما را ياري ميكنند.
پيشنهاد اين است كه اين تاپيك فقط و فقط مخصوص اموزش و كركسيون باشد و ساير الطاف دوستان مثل اشتراك هر نوع شيت و نمونه كارهاي راندو و اسكيس توسط دوست عزيز صديق جان به تاپيك ديگر منتقل شود فقط براي عدم هرج و مرج و اسپم نظير (لينكش خرابه و دوباره آپ كن و چرا واضح نيست و .... قصد جسارت ندارم اول با خودمم بعد با بقيه)
اين تاپيك هر شب توسط استاد آپديت ميشود اموزش و توضيحات لازم مكتوب ميشود، دوستان هر شب كارهاشونو ميزارن و استاد عزيز كركسيون ميكنن و گاها اگر سوالي بود پاسخ داده ميشه
مثلا پروين جان پيشنهاد خوبي دادن كه اسكيساي سنوات گذشته رو بررسي كنيم اما پيشنهاد اينه كه اين تصميم رو بزاريم به عهده ي دكتر،‌ايشون راهنماي ما هستن مطمئنا به موقع خودش پيرامون اين مهم عرايضي خواهند داشت . شك نكيد اينجا يكي از بهترين كلاساي اسكيس تو كل دنياست. استاد خودشون در محضر استاد مرتضي صديق بودن
ديگه چي ميخوايم مگه؟
مگه تو كتاباي ديگه چيزاي ديگه اي نوشتن؟ همش همينه فقط همت ما رو مي طلبه

تا ان شااله منظم و هماهنگ تر از قبل راهمونو ادامه بديم
تجربه ي شخصي من ميگه همه ي كارا رو ببين همه جا رو سرك بكش اما حتي يك قدم از راه اصليت فاصله نگير چون معماري در و پيكر نداره با خودش ميبرتت
ضمن تشكر از همه ي دوستان
در پايان بازم ميگم استرس نگيرين
وقت هست
همت كنيد
با هم و براي هم ادامه ميدهيـــــــــــــــــــــــم

آخرین ویرایش:

yadegar02

عضو جدید
اسکیس دراصفهان

اسکیس دراصفهان

سلامآموزش اسکیس واسه ارشدتو اصفهان اگه کسی سراغ داره معرفی کنه ممنون/شقاقیهست 380000تومان واسه 10جلسهبی انصافیه

DDDIQ

مدیر ارشد
با سلام به همه دوستان مهندس هنرمند و عزیز
و ضمن تشکر و سپاس فراوان از استاد گرامی جناب دکتر محمد حسینی عزیز که با لطف بی دریغ خودشان با ارائه آموزش ها و تمرینات در زمینه اسکیس ما رو همراهی میکنن ؛ به دلیل دسترسی آسانتر و جلوگیری از سردرگمی و شلوغی تاپیکها با مشورت جناب مهندس حسینی و تنی چند از دوستان فعال در تاپیک , تاپیک اسکیس 91 به دو تاپیک مجزا ولی موازی تفکیک شد

تاپیک: اسكيس 91 - مشاوره
به منظور مشاوره پیرامون تمامی مسائل کلی در رابطه با آزمون اسکیس و سوالات در این رابطه و همچنین به اشتراک گذاشتن فایل ها و جزوات اسکیس و نمونه کارها

تاپیک: اسكيس91 - آموزش
به منظور آموزش های دنباله دار و کرکسیون تنها تمرینات در رابطه با همین آموزش ها

لطفا به این تفکیک اعمال شده توجه بفرمائید و از ارسال پست های غیر مرتبط در این تاپیک ها خودداری بفرمائید
و از تمامی دوستان عزیز درخواست میکنم تا با شرکت در این تاپیک و دنبال کردن آموزشها ضمن بهره مندی از این فرصت موجبات دلگرمی و ادامه این تاپیک را فراهم آورند

با سپاس از توجه و همراهی شما

DDDIQ

مدیر ارشد
پست موقت و توضیحی

پست موقت و توضیحی

با سلام به همه دوستان مهندس هنرمند و عزیز
و ضمن تشکر و سپاس فراوان از استاد گرامی جناب دکتر محمد حسینی عزیز که با لطف بی دریغ خودشان با ارائه آموزش ها و تمرینات در زمینه اسکیس ما رو همراهی میکنن ؛ به دلیل دسترسی آسانتر و جلوگیری از سردرگمی و شلوغی تاپیکها با مشورت جناب مهندس حسینی و تنی چند از دوستان فعال در تاپیک , تاپیک اسکیس 91 به دو تاپیک مجزا ولی موازی تفکیک شد

تاپیک: اسكيس 91 - مشاوره
به منظور مشاوره پیرامون تمامی مسائل کلی در رابطه با آزمون اسکیس و سوالات در این رابطه و همچنین به اشتراک گذاشتن فایل ها و جزوات اسکیس و نمونه کارها

تاپیک: اسكيس91 - آموزش
به منظور آموزش های دنباله دار و کرکسیون تنها تمرینات در رابطه با همین آموزش ها

لطفا به این تفکیک اعمال شده توجه بفرمائید و از ارسال پست های غیر مرتبط در این تاپیک ها خودداری بفرمائید
و از تمامی دوستان عزیز درخواست میکنم تا با شرکت در این تاپیک و دنبال کردن آموزشها ضمن بهره مندی از این فرصت موجبات دلگرمی و ادامه این تاپیک را فراهم آورند

با سپاس از توجه و همراهی شما

بالا