ازدواج فامیلی انتخابی پر اشتباه

sayeh ns

عضو جدید
[FONT=&quot] [/FONT][FONT=&quot]ازدواج فامیلیبحثی که امروزه با توجه به بالا رفتن آگاهی مردم از خطرات آن بسیار کمرنگ شده وکمتر کسی یراغ آن می رود اما نمی توان گفت که این قبیل ازدواج ها به صفر مطلقرسیده هنوز هم بسیاری هستند که ازدواج فامیلی را ترجیح داده و آن را در اولویت هایخود قرار می دهند بی آنکه از مشکلات و عواقب آن بی خبر باشند. البته بسیاری نیزتجربه ازدواج فامیلی داشته و خوشبخت بوده اند بی آنکه مشکلی داشته باشند به زندگیخود ادامه داده و موفق بوده اند اما ما در اینجا به مشکلاتی می پردازیم که اکثراین قبیل ازدواج ها به آن دچار هستند.[/FONT][FONT=&quot]جدا از اینکهازدواج فامیلی باعث بروز ناهنجری های ژنتیکی و تولد فرزندانی با مشکلات جسمی شود،ازدواج فامیلی از لحاظ روحی و ایجاد آرامش نیز دچار مشکلاتی است. دو جوانی که تاقبل از این همدیگر را در خانواده می دیدند، به همدیگر سلام کرده و همدیگر را مثلیک فامیل می دیدند حال باید در زیر یک سقف به صورت زن و شوهر زندگی کنند و بامشکلات زناشویی دست و پنجه نرم کنند. از طرف دیگر خانواده شوهرشان فامیل خودشاناست و بسیاری از مسائل بدین گونه نادیده گرفته شده و یا بسیار پرنگ می شوند.[/FONT][FONT=&quot]ازدواج هایفامیلی علاوه بر مشکلات پزشکی و خانوادگی که دارد، می تواند باعث از بین رفتنصمیمیتی که قبل از ازدواج بین زن و شوهر کنونی و دختر و فامیل شوهر قبلی شده و خشمو کینه به جای آن بیاید. پس زمانی که می توانیم این امر الهی را به نحوی بهترانجام دهیم، چرا خود را با انتخابی اشتباه و سنتی قدیمی دچار مشکل می کنیم.[/FONT][FONT=&quot][/FONT]

دختر شاه پریون

عضو جدید
کاربر ممتاز
بیشتر از همه روابط خانواده ها به فنا میره
ضمنا خیلی از صحبتها و ...بخاطر رودروایسسی زده نمیشه یا بدتر ازون خیلی پرده ها دریده میشود و کشمکشها و کش و قوسها اتفاق می افتد:)ی به قول بابای عارف تو ویلای من:ِ)

mahmood.A

عضو جدید
تو فامیل ما که گییییییر دادن به منو داداشم که باید با فامیلا ازدواج کنید چون قدرتونو میدونن...
ولی بنظر خودم و طبق حدیث امام صادق در بحارالانوار ازدواج با غیر فامیل بهتره...

iranesabz

عضو جدید
این حرفا صددرصد صدق نمیکنه، به آدمش بستگی داره ، من پدر و مادرم فامیل بودن خیلیم خوشبختن

EHSAN.E

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
به نظر من یه جورایی این نوع ازدواج خیلی هم خوبه ها ( سوای مشکلات ژنتیکی که اونم داره کم کم حل میشه از نظر مشاوره ژنتیک ...)

samira-71

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی دیگه از مشکلات هم اینه که هر موقعه اختلاف یا بحثی تو دوتا فامیل پیش بیاد .سریع تو زدگی مشترک تاثیر میذاره.