ارشد 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

rezagi

عضو جدید
سلام من کل سوالات به جز 3 تا را به طور کامل و تشریحی حل کردم و در یک تاپیک جداگانه با عنوان "پاسخ تشریحی سوالات ساخت 93" ارسال کردم منتهی نمیدونم چرا هنوز تاپیک توسط مدیر سایت تایید نشده. انشالله تایید که شد شما میتونید پاسخ تمام سوالات را به طور تشریحی داشته باشید.فقط دو تا اشتباه توشون داشتم یکی در مورد سوال 120 (CNC) که تنها سوال نکته دار امسال ساخت بود. من خودم این نکته را در داخل جزوه ام نوشته بودم منتهی سر جلسه اشتباه کردم. و الان در این تایک با طرح موضوع این سوال متوجه شدم پاسخ صحیح G02 است. در صفحات G18 , G19 اگر بخواهیم موافق عقربه های ساعت قوس زنی کنیم باید از G03 و اگر بخواهیم مخالف عقربه ها قوس بزنیم باید از G02 استفاده کنیم. یعنی کاملا برعکس صفحه کاری G17 که فکر کنم اکثرا این سوال را اشتباه کردند. دومین اشتباهم در مورد ظرفیت پرس بود که در پاسخنامه تشریحی هم این اشتباه را داشتم. جواب صحیح این سوال 25 تن است. در این سوال ما باید نیروی برشی را به همراه 20% افزایش نیرو به دست آوریم و با توجه به اینکه ظرفیت پرس 1.5 برابر نیروی برشی است باید آن را در 1.5 ضرب کنیم که تقریبا 25 تن می شود.انشاالله مدیر سایت زودتر تاپیک بنده را تایید کند تا شما هم جواب ها را ببینید و نظراتتان را اعلام کنید.
بنظرت سوال اول هیدرولیک کدومه؟

rezagi

عضو جدید
ولی تا اونجا که یادمه سالهای قبل یه سوال اومده بود که مطابق اون گزینه های 1و2 حذف میشه.یعنی مثلا گیج نرو هم تو اندازه گیری حداقل کاربرد داره و هم حداکثر

jsmh

عضو جدید
میشه گزینه4.مطمئن باشید.تو مراجع انگلیسی اصل تیلور رو پیدا کردم.خودم زدم سه که غلطه.1و2 که مشخص بود غلطه

rs11323

عضو جدید
ولی تا اونجا که یادمه سالهای قبل یه سوال اومده بود که مطابق اون گزینه های 1و2 حذف میشه.یعنی مثلا گیج نرو هم تو اندازه گیری حداقل کاربرد داره و هم حداکثر
تا اونجا که ذهنم یاری میکنه هر فرمان فقط یک بعد را اندازه گیری می کرد و اینکه یا حداقل اون بعد را می سنجید یا حداکثرش را که گیج برو حداقل حد و نرو حداکثر را می سنجید. (شایدم اشتباه میکنم، نمیدونم)

jsmh

عضو جدید
درمورد سوال تناژ پرس میشه 20 تن.نمیدونم چجوری میگی 25 تن.دیگه شما لازم نیست یه بار دیگه ضربدر 1.5 بکنید.همون ضربدر 1.2 کافیه.کلا ما واسه این تو 1.5 ضرب میکردیم که یه جورایی ضریب اطمینان باشه و اثرات افزایش نیرو رو در نظر بگیریم.حالا این سوال گفته 20درصد افزایش نیرو، پس ضربدر 1.2 میکنیم و میاد حدود 17 پس پرس 20 تن لازمه

jsmh

عضو جدید
راندمان مدار هیدرولیک میشد 50درصد؟حیف شد رو بی دقتی این سوالم غلط زدم

sajadmega

عضو جدید
من زدم تصادفی
اگه میشه جواب سوالات رو همینجا بزارید نه یه بخش دیگه
ساختو که جواب دادید بزارید همین جا اپلود کنید

rezagi

عضو جدید
من که زدم سیستماتیک.ولی شک دارم.تو رو چه حسابی زدی؟
چون این خطا مربوط به خود اپراتوره و گاهی مواقع میتونه وجود داشته باشه برخی مواقع نه.من اینطور استدلال کردم ولی مطمئن نیستم درست باشه

reza2495

عضو جدید
دقیقا ! اون فاقد y من هر چی سر جلسه حل کردم اون فرمی نمیومد!! dy/dx=P , ........d(dy/dx)/dx = dp/dx....... یه عبارتی بر حسب arctg y میشد !!!!
اين سوالم ب نظرم سخت بوده! تا اينجاشا درست رفتي اما بعدش بايد از 2 طرف tan ميگرفتي اين طرف ميشد dy/dx و اون طرف يه tan از 2 طرف ك انتگرال بگيري y ميشه ال ان كسينوس يه چيزي بعد دوطرف را بايد نمايي نگاه ميكردي تا اين طرف بشه e^y اون طرفم كسينوس يه عبارتي ! بعد جالب بود 2تا گزينه ها مثل هم بودند كلي خوب بود فكر كني ك اون ثابت چ شكلي ميشه!!!!!! اينم يه 1 ربعي وقت ميخواست اگه بلد بود كسي حل كنه
البته بنده هيچ كدوم را حل نكردم......................................

rs11323

عضو جدید
آره،50%.سوال 125 خطای تصادفی بود؟
جواب هیدرولیک را من 45% آوردم با راه حل کامل و ذره ای هم شک نداشتم واقعا نمیدونم شما چطوری محاسبه کردید که شده 50%در ضمن خطا را هم من زدم سیستماتیک فقط به دلیل اینکه عیناا کتاب سپاهان زده این خطا سیستماتیک و یا بایاس است.

rs11323

عضو جدید
درمورد سوال تناژ پرس میشه 20 تن.نمیدونم چجوری میگی 25 تن.دیگه شما لازم نیست یه بار دیگه ضربدر 1.5 بکنید.همون ضربدر 1.2 کافیه.کلا ما واسه این تو 1.5 ضرب میکردیم که یه جورایی ضریب اطمینان باشه و اثرات افزایش نیرو رو در نظر بگیریم.حالا این سوال گفته 20درصد افزایش نیرو، پس ضربدر 1.2 میکنیم و میاد حدود 17 پس پرس 20 تن لازمه
الان که یکم در مورد سوال فکر میکنم میبینم حق باشماست. 10 تن و 15 تن نمیتونن درست باشند چون کمتر است و نیروی برش را تامین نمیکند 25 تن هم خیلی بیشتر است و بهترین گزینه 20 تن است.

rs11323

عضو جدید
حل کاملا تشریحی پارسه ریاضیات و حرارت سیالات : http://www.parseh.ac.ir/parseh/slid...ت-کنکور-سراسری-ارشد93-رشته-مهندسی-مکانیک.html از همه حل هایی که دیدم معقول تره ..... البته سوال 37 رو دلتا رو صفر اورده و بعد با تشکیل دلتا z گفته زینی !!!!
آقا این دلتا چیه؟!کیه؟! کل بحث این تاپیک در مورد این دلتاست! :D

sajadmega

عضو جدید
سوال 114
12*3.14*10*380 = 143184 میشه که گفته به تن بدست بیاورید که باید تقیسم بر 1000 بشه میشه 14 که گرد میشه
میشه 15 تن

Armin.AP

عضو جدید
اين سوالم ب نظرم سخت بوده! تا اينجاشا درست رفتي اما بعدش بايد از 2 طرف tan ميگرفتي اين طرف ميشد dy/dx و اون طرف يه tan از 2 طرف ك انتگرال بگيري y ميشه ال ان كسينوس يه چيزي بعد دوطرف را بايد نمايي نگاه ميكردي تا اين طرف بشه e^y اون طرفم كسينوس يه عبارتي ! بعد جالب بود 2تا گزينه ها مثل هم بودند كلي خوب بود فكر كني ك اون ثابت چ شكلي ميشه!!!!!! اينم يه 1 ربعي وقت ميخواست اگه بلد بود كسي حل كنه
البته بنده هيچ كدوم را حل نكردم......................................

تا میشدln cos(x+c)=y+c رفتم و میگفتم که این باید جواب ولی تو گزینه ها نیست ...الان که نگاه میکنم اگه یه کم به گزینه ها دقت میکردم میشد حدس زد که باید گزینه 3 جواب باشه چون اولا باید فرم (ln cos(x+c میشد و ثانیا y ضریب 2 نداشت......

sajadmega

عضو جدید
با فرمول ماهان در میاد 5 نمیدونم
تا پنجشنبه باید صبر کرد سنجش چی میزنه
سوال 126 با 127 چی زدید؟

rs11323

عضو جدید
سوال 114 12*3.14*10*380 = 143184 میشه که گفته به تن بدست بیاورید که باید تقیسم بر 1000 بشه میشه 14 که گرد میشهمیشه 15 تن
شما پس چرا اون 20% را در نظر نگرفتید؟!با در نظر گرفتن اون 20% (یعنی ضرب در 1.2) جواب میشه 17.16 تن که 10 تن و 15 تن به دلیل کمتر بودن و 25 تن به دلیل زیاد بودن بیش از حد غلطند و گزینه درست بی شک 20 تن است.

rs11323

عضو جدید
با فرمول ماهان در میاد 5 نمیدونمتا پنجشنبه باید صبر کرد سنجش چی میزنهسوال 126 با 127 چی زدید؟
سوال 26 که خیلی اسون بود : اندازه گپ ماشینکاری + ظرفیت خازنسوال 27 بین گزینه 1 و 2 تردید داشتم که 2 معقولانه تر بود

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا