اخبار و اطلاعیه های کلاسهای فوق العاده

محمد فرزانه

عضو جدید
سلام
دوستانی که کلاس دوربین مدار بسته و .... ثبت نام کرده اند ، حد اکثر تا 5 اسفند وقتهای آزاد خود را به همراه شماره موبایل خود به
mohammad.farzanezade@yahoo.com
ایمیل کنند
از این به بعد تمامی اطلاعیه های مربوط به کلاسها ی فوق العاده علاوه بر دانشگاه در این تاپیک هم قرار داده خواهد شد

آخرین ویرایش:

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
ببخشید این کلاس مربوط به کلاس هایی که داخل دانشگاه توسط دانشجوها تشکیل می شه
اگر ممکنه یه کم توضیح می دین
با تشکر

محمد فرزانه

عضو جدید
با سلام
ببخشید این کلاس مربوط به کلاس هایی که داخل دانشگاه توسط دانشجوها تشکیل می شه
اگر ممکنه یه کم توضیح می دین
با تشکر

این کلاس با قراردادی که با سازمان فنی حرفه ای داشتیم ، داخل سازمان فنی حرفه ای شیراز برگزار میشه ، همشون از دانشجوهای خودمون هستن ولی استادا از سازمان
ولی در حال حاضر با مرکز فنی حرفه ای شهرک صنعتی شیراز در حال صحبتیم برای مدرک فنی حرفه ای یکم حمایت از دانشگاه لازم داریم
نمیدونیم به کدوم مسئولی رو بزنیم
میدونید که سازمان فنی برای دانشجو ها خیلی وقتگیره و فقط آدم بیکار می تونه تو کلاساش شرکت کنه ، برای همین به فکرمون رسید که پولی تو این کلاسها شرکت کنیم و تایمشو با خودمون ست کنیم ،

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
خیلی عالیه محمد جان امیدوارم موفق باشی
باید با شخص دکتر جباری صحبت کنی البته با دکتر اسدی هم میشه
می تونی از استادای برقی لینک بزنی به دکتر مثل خانوم دکتر جمشیدی که قبلا از این کارا کردن
اما یادته یه سری کلاس مکانیک رفتیم هنوز دانشگاه پولی رو که به عهدش بوده نداده و بخاطر همین کلاس الکترونیک لغو شد

محمد فرزانه

عضو جدید
سلام
بعضی از دوستانی که قصد تغییر واحد در حذف و اضافه دارن ، حتما بعد از حذف و اضافه سریعا تایم آزادشونو ایمیل کنند
کلاسها احتمالا 3 هفته آخر اسفند تشکیل میشه (90 در صد شیرازی هستند ) و اینجوری که بوش میاد ، فکر نکنم بشه بیشتر از یک روز تو هفته برگزار کرد ، و به بعد عید هم کشیده میشه حالا ببینیم حذف و اضافه چی میشه
راستی احسان جان در جریان هستی که کلاس ابزار دقیق که خانم جمشیدی تابستون برای بچه ها تو سازمان راسو ریست کرده بودن فقط یه تائیدیه فنی و حرفه ای داد و نه اصل مدرکو ، من اون کلاسو رفتم ، پر هزینه بود
اصل مدرک که می دونی بین المللیه و تو امتیاز بندی خارج کشور، هر کدوم 5 امتیاز داره (شنیدم لیسانس مهندسی برق 60 امتیاز داره و با 120 امتاز به راحتی میتونی جز هیت علمی دانشگاههای خارج کشور بشی !! بخصوص انگلیس و استرالیا )
من تو شهرک صنعتی شیراز که از طرف سازمان فنی و حرفه ای ما رو به اونجا معرفی کردن ، در حین اینکه کلاس می رفتم با رئیس مرکز فنی حرفه ای اونجا هم صحبت می کردم و مشکلات دانشجوها برای شرکت تو کلاسارو مطرح کردم، دیدم شرایط طوری هست که قبول میکنند کلاسا ، توسط استادی که خودشون تایید میکنند داخل دانشگاه برگزار بشه و کلاسهای عملی تو همون شهرک برگزار بشه ، ولی گفتندکه با دانشگاه قرار داد می بندند ، و مستقیم با من یا حتی بسیج دانشگاه هم قراردادی نمی بنده (به هر حال می خواد اصل مدرک بده دیگه )
ولی اصل حرفم اینه که می دونی مشکل کار کجاست ،مسئله پو ل نیست ،پولش با خودمون ! ما مدرک اصل فنی حرفه ای می خوایم ولی ...
دانشگاه سازمان فنی حرفه ای را قبول نداره! و سطحشو پائینتر میدونه!
و ما مجبوریم با همین تائیدیه ها بریم جلو و بیخیال بشیم که بزرگ فکر کنیم
یا علی

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه خبر نداشتم
بازم اگه یکی مثل خانوم دکتر جمشیدی میشد یه کاره این دانشگاه ،بچه ها کارهای بیشتری انجام میدادن
والا چی بگم ....نمیدونم اینا پیش خودشون چی فکر میکنن
اینا مسابقات رباتیک داخل کشور که بین دانشگاه خود کشور هست رو هم قبول ندارن
اینا فقط چیزایی رو قبول میکنن که عنوان بین الملی هم داشته باشه
بعدش برا خرج کردن در حد مسابقات نقاشی کودکان هم خرج نمیخوان بکنن:biggrin:
به قول ابوذر بینش باید پیگیر باشیم ببینیم این بودجه های پژوهشی کجا میره؟؟؟!!!!!
یه سخن جدید از دکتر اسدی برات بگم حالشو ببر;)
دکتر در جواب اعتراض دانشجوها داخل دفترش به وضع سرویس ها فرمودند:((این راننده ها لطف میکنن کرایه از معالی آباد تا اعلم یا ادبیات رو از شما نمی گیرن)){دکتر به کسی نگیا بذار بین خودمون باشه:biggrin:}
بیاید با هم یه دعا کنیم:خداوندا این مسئولین رو که به فکر افزایش سطح علمی و پژوهشی ما هستن تا لحظه ای که میخواهند در سر پستهایشان نگه دار!!!
احسان موذن:الهی آمین!!

محمد فرزانه

عضو جدید
بسمه تعالی
هسته ی مهندسی برق بسیج دانشگاه علوم وتحقیقات فارس
برای آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان باصنعت برق و نرم افزارهای مهندسی ، در نظر دارد دوره های زیر را برگزار کند

علاقه مندان می توانند برای ثبت نام و شرکت در این کلاسها به دفتر بسیج دانشجویی علوم وتحقیقات فارس مراجعه کنند .اعضای کلاسها از بین اسامی ثبت نام کنندگان گزینش خواهند شد ، در صورت برابری شرایط اعضا ، الویت با کسانی است که زودتر ثبت نام کرده باشند . تخفیف بسیج از هزینه ها کم شده است
مهلت ثبت نام تا روز یکشنبه 11 اسفند 87

PLC S7 Simense

مقدماتی تا پیشرفته

با همکاری مرکز فنی و حرفه ای شهرک صنعتی شیراز

- آشنایی با خانواده PLC های SImense و تفاوت آنها با PLC های دیگر

- کار با نرم افزار SIMATIC MANAGER و نرم افزار شبیه ساز PLC SIM

- تسلط به زبانهای برنامه نویسی LADER و FBDPLC های SImense

- طراحی مهمترین مدارات دستی و اتوماتیک برق صنعتی با کمک PLC

- طراحی چندین پروژه کاربردی مورد استفاده در صنایع کنونی

- پیکر بندی شبکه های صنعتی (Profibus وfiedbus و....)

- اجرای عملی تعدادی از پروژه های طراحی شده کلاس، در شهرک صنعتی

- بازدید از تعدادی ازکارخانه شهرک صنعتی شیراز

- و ...
توسط محمد فرزانه
(دارای مدرک بین المللی PLC مفدماتی سازمان فنی و حرفه ای و مدرک بین المللی PLC پیشرفته فنی و حرفه ای شهرک صنعتی شیراز)

الکترونیک عملی

- شناسایی و اندازه گیری قطعات الکترونیک

- لحیم کاری و روشهای تهیه فیبر مدار چاپی

- آشنایی با مدارات پر کاربرد الکترونیکی به صورت عملی

- آشنایی با تقویت کننده ها ، اسیلاتورها و...

- عیب یابی مدارات الکترونیکی

- ساخت چندین پروژه الکترونیکی
توسط آقای سرافرازی
دارای مدرک 600 ساعته الکترونیک مقدماتی و پیشرفته

نرم افزار Proteus وپروژه های عملی AVR

- آموزش کامل نرم افزار Proteus

- پیاده سازی چندین پروژه عملی میکرو کنترلر AVR بر روی برد بورد و با کمک شبیه سازی نرم افزار Proteus

توسط محمد فرزانه
دارای 3 مدرک بین المللی نرم افزارهای الکترونیک و یک مدرک بین المللی میکروکنترلر 8051 از سازمان فنی و حرفه ای شیراز
و طی دوره ی میکرو کنترلر AVR در دانشگده مهندسی شیراز
نرم افزارهای مهندسی Pspice و EWB

- آموزش کامل نرم افزار PSPICE
- آموزش کامل نرم افزار EWB
- اجرای چندین پروژه مشابه با پروژه های اساتید دانشگاه

توسط آقای سرافرازی
دارای 3 مدرک بین المللی نرم افزارهی الکترونیک سازمان فنی و حرفه ای شیراز

بخشی از استاندارد برق صنعتی
با همکاری سازمان فنی و حرفه ای شیراز

- دوربین مدار بسته

- آیفون تصویری

- سیستم اعلام حریق

- دزدگیر
استاد سازمان فنی و حرفه ای
البته الان ظرفیت این کلاس تکمیل است

آخرین ویرایش:

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد جون نام استادشم مشخص میکردی دیگه حرف نداشت

محمد فرزانه

عضو جدید
با این که استقبال پسرا از این کلاسا نسبت به کلاسایی که ترمای پیش برگزار شده بود ، خیلی خوب بود
، ولی یه موضوع جالبه که خانوما از این نوع کلاسا اصلا استقبال نمیکنن ، فقط یکی دو نفر اسم نوشتن
اصلا به جز چند نفر انگشت شمار از خانوما که فعالیت غیر درسی میکنن ، بقیه فقط درس می خونن
شما یه نگاهی به تیم های دانشگاههای دیگه بندازید حضور خانومارو بیشتر می بینید ،
اصلا ذهنیت من دیگه بدتر شد
همیشه سر کلاسی که خانوم تدریس میکنه ، میترسم یه سوال مرتبط غیر تئوری بپرسم
میترسم فکر کنه می خوام ضایش کنم
برای هسته علمی ظرفیت کلاسا مهم بود که بجز یکی همش توسط پسرا پر شده ، ولی صرفا یه خانوم اگه فقط هدف کاری خودش تدریس هم باشه ، خیلی بده فقط یه مشت تئوریات تحویل دانشجو بده
همینکه بچه ها میدونن جباری و کریمی سخت میگیرن ولی از کلاساشون استقبال میکنن

engineer 007

عضو جدید
با این که استقبال پسرا از این کلاسا نسبت به کلاسایی که ترمای پیش برگزار شده بود ، خیلی خوب بود
، ولی یه موضوع جالبه که خانوما از این نوع کلاسا اصلا استقبال نمیکنن ، فقط یکی دو نفر اسم نوشتن
اصلا به جز چند نفر انگشت شمار از خانوما که فعالیت غیر درسی میکنن ، بقیه فقط درس می خونن
شما یه نگاهی به تیم های دانشگاههای دیگه بندازید حضور خانومارو بیشتر می بینید ،
اصلا ذهنیت من دیگه بدتر شد
همیشه سر کلاسی که خانوم تدریس میکنه ، میترسم یه سوال مرتبط غیر تئوری بپرسم
میترسم فکر کنه می خوام ضایش کنم
برای هسته علمی ظرفیت کلاسا مهم بود که بجز یکی همش توسط پسرا پر شده ، ولی صرفا یه خانوم اگه فقط هدف کاری خودش تدریس هم باشه ، خیلی بده فقط یه مشت تئوریات تحویل دانشجو بده
همینکه بچه ها میدونن جباری و کریمی سخت میگیرن ولی از کلاساشون استقبال میکنن

سلام...
هم دانشگاهی عزیز اگه خانوما شرکت نمیکنن تو این کلاسا میتونه دلایل دیگه ی هم داشته باشه مثلا وقتی‌ من می‌تونم با خوندن ۲ تا کتاب PLC رو یاد بگیرم دلیل کلاس رفتن چیه؟؟؟؟؟!!!!:que::warn:(این چیزی که میگم امتحان شده و نتیجه داده)
تا کلاسی مثل اینترنت:gol: و مرجع خوبی‌ مثل کتاب:gol: هست چرا باید وقتو انرژیمون رو بذاریم رو کلاس؟!؟!؟!:que::warn:
انکار نمیکنم که تعداد زیادی از خانوما فقط درس می‌خونن اما مطلق صحبت نکنین!

هیچ کلاسی نمیتونه به اندازهٔ کتاب خوندن و گیر دادن به مطلب به آدم کمک کنه....

آخرین ویرایش:

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با گفته های خانوم جعفری تا حدود زیادی موافقم اما یه جاهاییش ایراداتی داره که خودشونم فکر کنم قبول دارن
کلاس هایی که در سطح مقدماتی معمولا تشکیل میشه،معمولا اکثرش تاریحچه و کارهای بسیار مقدماتی هست که راحت توی اینترنت و کتاب میشه پیدا کرد و نیازی به رفتن سر کلاس نداره،کلاس فقط سرعت رو بالا میبره.
اما خانوم جعفری هم میدونن همه چیز رو تو کتابها نمینویسن،دلیلش هم همین تنوع کتاب هاست. اگه یه کتاب کامل باشه دیگه بازاری برای کتاب های جدید تر با همون موضوع و همون محتوا نمیمونه.دوما اینکه در سطح پیشرفته خیلی از تجراب داخل صنعت بدست میاد و لزوم کلاس رو ضروری میکنه.این منطقی نیست راهی که یه نفر طی 10 سال رفته شما هم 10 سال بری.منطقیش اینه که راه رو شما حداکثر توی 1 سال بری. پیشرفت های علمی همین جوری به وجود میان،اگر قرار بود نفر 100ام همون مراحلی رو که نفر اول رفته بود بره دنیا الان اینجا نبود.
فیلد ها هم مشخص میکنه چه رفتاری رو شما انجام بدین.ببینید یه چیزی مثل میکرو کنترلر نیازی به کلاس نداره شما اگر 5 6 تا پروژه رو انجام بدی تا آخرش راحتی چون همه چیز این میکرو ها در سطح پیشرفته برای ما داره.به قول حبیب مهندسان ما توی میکرو همشون کپی زن هستن،نوع آوری جدیدی ندارن همون چیزی که انجام شده رو کپی میزنن. تقریبا میشه گفت توی فیلد های شناسایی شده توسط ما پروژه ای نیست که انجام شدش در اینترنت نباشه.
من فقط یه جا نوع آوری دیدم اونم داخل avr-chat بود.شرکت atmel میگه که تمام پایه ها در میکرو avr ثابته اما یه نفر پاشد جای 1 یکی از پایه ها رو عوض کرد.به طوری که شرکت سازنده شاخ درآورد و Admin که از کارکنان شرکت اتمل هست از افراد تقاضا کرد به تیم های تحقیقاتی و آموزشی اونا بپیوندن
ما که توی ایران از این کارا نمیکنیم،اما واقعا همون کپی زدن هم هنر میخواد که ایرانی ها و هندی ها توش بی نظیرن

overlord

عضو جدید
با تشکر از احسان عزیز......واقعا جالبه! این ترد جای این جور بحثا نیست.ولی مجبورم من هم نظر خودمو بدم.
با حرف شما من تصمیم گرفتم برم کل کتاب های رشته معماری بگیرم.در سطح خوبی هم مطالعه میکنم.نیازی هم به هیچ کلاسی ندارم.لطفا دوستان از فردا منو ارشیتکت صدا کنید.:D

این که شوخی بود.و اگه بخوایم جدی باشیم.
من از شما engineer 007 محترم مپرسم،دلیل اومدن به دانشگاه چیه؟مگه ما نمیتونیم مثل بچه های پیام نور بشینیم خونه فقط درس بخونیم.اگرم اشکالی داشتیم نهایتا توی 1جسله در هفته حلش کنیم.(چرا میتونیم)
ولی تا حالا به این فکر کردی که چرا رشته مثل کامپیوتر و ای تی توی دانشگاه پیام نور تدریس میشه.ولی خبری از رشته های فنی مهندسی دیگه مثل برق یا مکانیک ویا بقیه وجود نداره؟

تا وقتی این طرز فکرمون باشه،نباید هم توی کلاس هایی فوق العاده شرکت کنیم؟حالا چه plc،چه چیزای دیگه:que::warn:
ازتون خواهش میکنم،اگه میخواین بحث رو ادامه بدین.توی تاپیک معایب و محاسن دانشگاه ما این کار رو انجام بدین.برای اینکه حداقل این یه عیب واسه دانشگاه ماست که خانم ها هیچ فعالیتی ندارن توی اینجور کلاسا.ودلیل دوم اینکه اینجا محل مناسبش نیست.
با تشکر

engineer 007

عضو جدید
سلام...
دلیلی‌ نمیبینم اونجا ادامه بدم!!
اما جواب شما:
۱)باور کنید که اساتید هم سر کلاس خیلی‌ کامل تر از کتاب نمیگن.
۲)اگه کتاب بخونی‌ و همزمان کار کنی‌ (قبلا هم گفتم بهش گیر بدی) مطمئن باشین که خیلی‌ چیزا رو یاد میگیرین حتا شاید از اونأی که کلاس رفتن بیشتر.
(مثلا من بچه هائی دیدم که با پرداخت $Nرفتن کلاس مطلب تو دیباگران و مدیریت صنعتی و...
که هر کدوم واسه خودشون اسمو رسمی‌ دارن اما وقتی‌ جزوهاشونو دیدم همش خلاصه ۲ تا PDF بود که از اینترنت گرفته بودم.این یه مثال خیلی‌ ساده بود)
۳)اون کلاسی میتونه غیر قابل مقایسه با کتاب باشه که استادی داشته باشه در حد بی‌نهایت حرفه ای کار کرده و ۱۰۰% open source
من به شخصه هر چی‌ آدم موفق و حرفه ای دیدم بدون کلاس فقط با خوندن کتاب به علم شون رسیدن.
و دوست عزیز جناب overlord بحث کلاس‌های جانبی رو با دانشگاه قاطی‌ نکنید که خیلی‌ با هم فرق دارن...

آخرین ویرایش:

engineer 007

عضو جدید
دوما اینکه در سطح پیشرفته خیلی از تجراب داخل صنعت بدست میاد و لزوم کلاس رو ضروری میکنه.این منطقی نیست راهی که یه نفر طی 10 سال رفته شما هم 10 سال بری.منطقیش اینه که راه رو شما حداکثر توی 1 سال بری. پیشرفت های علمی همین جوری به وجود میان،اگر قرار بود نفر 100ام همون مراحلی رو که نفر اول رفته بود بره دنیا الان اینجا نبود.
-------------------------------------------------------------------

دلیل پیشرفت دنیا کلاس رفتن نیست بلکه انتقال اطلاعاته...:warn:
اینو خودتون میدونید قطعا اما محض یاد آوری عرض می‌کنم مسلما اگه کسی‌ به موفقیتی برسه اطلاعات و اون چیزی رو که بهش رسیده به عنوانه پپر ارائه میده و دیگران هم ادامهٔ اون راه رو می‌رن نه اینکه از صفر شروع کنن...

overlord

عضو جدید
ودر ادامه خدمتون عرض کنم.
اولا:
اینجا تاپیک اخبار و اطلاعیه های کلاسهای فوق العاده هست.این مطالبی که نوشته میشه، تا وقتی که این سایت هست،مورد دسترسه.و موضوعی که من و شما دنبال میکنیم اصلا ربطی بهش نداره.و باعث ضایع کردن تلاش جناب فرزانه هست(با سرعت پیشرفتی که این فروم داره،هر روز عده بیشتری بهش سر میزنن.)اگه ما رعایت نکنیم.و توی هر تاپیک بخوایم بحث راه بندازیم،دیگه نظمی نمیمونه.
همنطوری که توی خیلی از فروم های دیگه این مشکل وجود داره،وبرای پیدا کردن یه مطلب باید زمان زیادی رو به سرچ کردن اختصاص داد.

و دوما:
1:شاید اینطور باشه که شما میگید.ولی حضور سر کلاس برای یادگیری خیلی از مطالب ضروری!مطلبی که میشه توی 1 ساعت یاد گرفت.باید خودت تنهایی ساعت ها و شاید روزها روش وقت بذاری.(مخصوصا دروس تخصصی)

2:کسی منکر این نیست که با تلاش و پشتکار ،میشه توی هر موضوعی موفق شد.(اما موضوعی رو که شما مطرح کردین توی پست قبلی تون plc بود.که به نظر من با 2تا کتاب نمیشه یادش گرفت...نه مثلا کلاس های یه برنامه کامپیوتری واقعا جالب مثه متلب..نا گفته نماند که هلپ متلب تقریبا از همه جزوه ها و کتاب هاش بهتره)

3:موافق نیستم،لازم نیس حتما استاد،خدای درسی باشه که تدرس میکنه.(ما توی این دانشگاه کی رو داریم که open source درس بده؟ولی استاد مسلط روی درس زیاد داریم.)اگه فرد حتی مدت کمی هم توی اون زمینه فعالیت داشته.میشه از خیلی از نکات و تجربیاتش استفاده کرد.

اگه فرد موفقی رو دیدید،مطمینا علاقه و پشتکار چاشنی کارش بوده.من خودم 1 سال در رشته معماری تحصیل کردم.ولی به دلیل علاقه ای که به برق داشتم.اون رو رها کردم و ترم دیگه فارغ التحصیل این رشته ام.
من با خوندن کتاب و به قول شما گیر دادن موافقم،ولی این واسه کنکور خوندن موثره(تست شده،نتیجه هم داده) نه اینکه قید کلاس های جانبی مانند plc رو بزنم!چون میتونم خودم خیلی چیزا رو یاد بگیرم.

با ارزوی موفقیت برای شما.

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز

مطمئناً کتابهای هستند که کار روی برای یادگیری یک شاخه بسیار ساده می کنند و شاید نیاز به کلاسهای عملی و یا جانبی رو بر طرف می کنند.

ولی یک قضیه مهم این هست که یادگیری بدون استاد و کلاس نیاز به انگیزه و هدف قوی داره و هر اتفاقی ممکن هست ما رو از مسیر دور کنه و باعث از دست رفتن زمان ما بشه!

در مورد اینکه صحبت این دوستمون که گفتند اگه با کتاب میشد درس خوند پس دانشگاه پیه باید اینو بگم که حداقل با این سیستم آموزشی ما کلاس و دانشگاه خیلی کمک زیادی به ما نمیکنه ولی خوب یک چزی رو نباید فراموش کرد که دانشگاه، کلاس و دوره های آموزشی مسیر را به ما نشون می دهند حتی اگه بار علمی بیشتری از یک کتاب نداشته باشند و این نکته مفیدی هست!

همین که ما کتابی رو انتخاب می کنیم و یا شاخه ای رو برای پیشرفت خودمون بر می گزینیم بطور مستقیم و شاید هم غیر مستقیم ناشی از همین کلاسها، دوره ها و یا محیط هایی هست که ما به واسطه دانشگاه به اونا دسترسی پیدا کردیم هست!

engineer 007

عضو جدید
ودر ادامه خدمتون عرض کنم.
اولا:
اینجا تاپیک اخبار و اطلاعیه های کلاسهای فوق العاده هست.این مطالبی که نوشته میشه، تا وقتی که این سایت هست،مورد دسترسه.و موضوعی که من و شما دنبال میکنیم اصلا ربطی بهش نداره.و باعث ضایع کردن تلاش جناب فرزانه هست(با سرعت پیشرفتی که این فروم داره،هر روز عده بیشتری بهش سر میزنن.)اگه ما رعایت نکنیم.و توی هر تاپیک بخوایم بحث راه بندازیم،دیگه نظمی نمیمونه.
همنطوری که توی خیلی از فروم های دیگه این مشکل وجود داره،وبرای پیدا کردن یه مطلب باید زمان زیادی رو به سرچ کردن اختصاص داد.

و دوما:
1:شاید اینطور باشه که شما میگید.ولی حضور سر کلاس برای یادگیری خیلی از مطالب ضروری!مطلبی که میشه توی 1 ساعت یاد گرفت.باید خودت تنهایی ساعت ها و شاید روزها روش وقت بذاری.(مخصوصا دروس تخصصی)

2:کسی منکر این نیست که با تلاش و پشتکار ،میشه توی هر موضوعی موفق شد.(اما موضوعی رو که شما مطرح کردین توی پست قبلی تون plc بود.که به نظر من با 2تا کتاب نمیشه یادش گرفت...نه مثلا کلاس های یه برنامه کامپیوتری واقعا جالب مثه متلب..نا گفته نماند که هلپ متلب تقریبا از همه جزوه ها و کتاب هاش بهتره)

3:موافق نیستم،لازم نیس حتما استاد،خدای درسی باشه که تدرس میکنه.(ما توی این دانشگاه کی رو داریم که open source درس بده؟ولی استاد مسلط روی درس زیاد داریم.)اگه فرد حتی مدت کمی هم توی اون زمینه فعالیت داشته.میشه از خیلی از نکات و تجربیاتش استفاده کرد.

اگه فرد موفقی رو دیدید،مطمینا علاقه و پشتکار چاشنی کارش بوده.من خودم 1 سال در رشته معماری تحصیل کردم.ولی به دلیل علاقه ای که به برق داشتم.اون رو رها کردم و ترم دیگه فارغ التحصیل این رشته ام.
من با خوندن کتاب و به قول شما گیر دادن موافقم،ولی این واسه کنکور خوندن موثره(تست شده،نتیجه هم داده) نه اینکه قید کلاس های جانبی مانند plc رو بزنم!چون میتونم خودم خیلی چیزا رو یاد بگیرم.

با ارزوی موفقیت برای شما.

دوست عزیز دقیقا واسه مسائلی‌ مثل PLC به این اعتقاد دارم که با خوندن و گیر دادن می‌شه خیلی‌ بهتر یاد گرفت..
و چیزی رو که خود فرد با جستجو بدست میاره خیلی‌ بهتر تو ذهن میمونه تا فقط سر کلاس گفته بشه.
پلک هم با ۲ یا ۳ تا کتاب و بعد سرو کله زدن با برنامش می‌شه خوب یادش گرفت..اونم از این قاعده مستثنا نیست.
و اینکه ۱۰۰% تا علاقه نباشه کسی‌ دنبال کاری نمیره...
و اگه اینجا ادامه دادم واسه این بود که جناب فرزانه خودشون هم اینجا صحبت شون رو مطرح کردن.

و فکر کنم بهتره این بحثو ادامه ندیم زیرا که هر کسی‌ اعتقاد خاص خودشو داره:smile:
موفق باشید

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
هر جا که ما پا میزاریم بعدش شیر تو شیر میشه و گردوخاک فکر کنم به جای احسان موذن باید اسمم رو میزدم به سمت جاده خاکی:w29:
من نمیدونم چرا هرکس یه جور میخونه این مطالب مارو:w19:
ادامه ندید بریم سره خونه زندگیمون
محمد جون این PLC ها چرا کار نمیکنه؟!!فردا کارخونه ضرر داد پات گیره ها، شروع کن بابا:book:

تازه وارد

عضو جدید
ســــــــــــلام

با اینکه گفتید بهتر است این موضوع ادامه پیدا نکنه ولی من نتونستم از بیان نظرم بگذرم...
engineer 007 حرف شما متین و درست من تا حدودی با این گفتتون در مورد خوندن کتابها موافقم ولی می خوام یه چیزی بگم که اصلا به خوندن و نخوندن ربطی نداره درسته که یه تعداد از دخترها ترجیح میدن کتاب بخونن و خودشون یاد بگیرن ولی تعداد زیادی هم هستند که فقط تو کاره تئوری هستند همان طور که آقای فرزانه فرمودند ولی این پنهان بودن ها و دیده نشدن ها از طرف دخترها با عث شده که جامعه دیرتر به حضور اونها در درون خودش جواب مثبت بده یعنی شرکت نکردن در کلاسهای مختلف و یا نشون ندادن نیاز برای حضور در کلاسها باعث شده که جامعه و تقریبا صنعت به تئوری بودن دخترها قسم می خوره و اونها رو در رشته های فنی مهندسی کمتر با خودش همراه میدونه واضح ترین مثال می تونه تشکیل نشدن کلاس های فنی برای دخترها از طرف فنی و حرفه ای باشه من چند مدتی از بابت اینکه فنی حرفه ای چنین برخوردی رو داره دل خور بودم ولی شاید باید بهش حق داد ....
ناگفته نمونه که من قبول دارم دخترهایی هم هستند که تعدادشون شاید قابل توجه هم باشه که خیلی به دنبال یاد گیری باشن ولی تا دیده نشن و باور غلط جامعه درست نشه اونها در جایی که لایقش هستن قرار نمی گیرن...

تازه وارد

عضو جدید
هر جا که ما پا میزاریم بعدش شیر تو شیر میشه و گردوخاک فکر کنم به جای احسان موذن باید اسمم رو میزدم به سمت جاده خاکی:w29:
من نمیدونم چرا هرکس یه جور میخونه این مطالب مارو:w19:
ادامه ندید بریم سره خونه زندگیمون

آقای موذن زمانی که شما این مطلب را گذاشتید من داشتم می نوشتم متوجه نوشتتون نشده بودم که گفتید ادامه ندید با احترام به گفته ی شما و دیگر دوستان نظرم رو حذف نکردم چون خیلی وقت بود می خواستم این رو بگم که موقعیتش جور نبود و حالا که موضوعش پیش اومده گفتم نظرم بمونه ....

آخرین ویرایش:

محمد فرزانه

عضو جدید
به نظر من این بحثا میتونه خیلی مفید باشه و نیاز نیست خودمونو محدود به اسم تاپیک کنیم ، من که مایلم ادامه داده بشه ، چون اگه جاش عوض بشه دیگه سرد میشه ، البته زیادهم بی ربط نیست پس ...
راستی حرف تازه وارد به نظرم منطقی بود و واقعبینانه

salahshur

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهم نیست دوست عزیز تازه وارد
به نظر من خانوم ها میتونن کلاس نرن و خودشون رو نشون بدن،باطرح،ایده،کار،کتاب،پروژه،جشنواره یا هر چیز دیگه.هرکس یه عقیده ای داره و روش پافشاری میکنه،بذارید باشه هرجور دلش میخواد اما خروجی مهمه چی باشه.هرکس یه راهی رو میره برای موفقیت،راههای موفقیت هم زیاده،بذاریم هرکس راه خودشو بره انشاءالله همه موفق باشن
اما با نظر تاره وارد موافقم باید در جامعه دیده بشن تا به چیزی که لایقش هستن برسن

overlord

عضو جدید
درسته!هر نظری میتونه دید ما رو خیلی بهتر بکنه(و حتی باعث بشه که طرز فکرمون عوض بشه)
در اخر هم با پیشنهاد های منطقی به یه نتیجه مشترک میرسیم.

محمد فرزانه

عضو جدید
سلام...
هم دانشگاهی عزیز اگه خانوما شرکت نمیکنن تو این کلاسا میتونه دلایل دیگه ی هم داشته باشه مثلا وقتی‌ من می‌تونم با خوندن ۲ تا کتاب PLC رو یاد بگیرم دلیل کلاس رفتن چیه؟؟؟؟؟!!!!:que::warn:(این چیزی که میگم امتحان شده و نتیجه داده)
تا کلاسی مثل اینترنت:gol: و مرجع خوبی‌ مثل کتاب:gol: هست چرا باید وقتو انرژیمون رو بذاریم رو کلاس؟!؟!؟!:que::warn:
انکار نمیکنم که تعداد زیادی از خانوما فقط درس می‌خونن اما مطلق صحبت نکنین!

هیچ کلاسی نمیتونه به اندازهٔ کتاب خوندن و گیر دادن به مطلب به آدم کمک کنه....

بابت کلی صحبت کردنم معذرت ، بر اساس استادای دانشگاه خودمون گفتم ، اونا که مثل شما انگشت شمار نبودن با جمله زیر درستش میکنم
همیشه سر کلاس بعضی از استادای خانوم دانشگاه ، میترسم یه سوال مرتبط غیر تئوری بپرسم
میترسم فکر کنه می خوام ضایش کنم ،
و در ادامه باید بگم که بحث صرف کلاس نیست کلاس با کلاس خیلی فرق داره ، و قتی من اینجا بحث کلاس میکنم منظورم یه کلاسی مثل کلاس PLC مهندس کریمی نیست ، حتی اگه تو کارگاه کامپیوتر برگزار بشه، منظورم جاییه که شما با ابزار برقی کار میکنید ، به طور عملی ، و تجربه میکنید ، لحظه به لحظه
یه استاد نمی خواد فقط برای شما حرف بزنه ، که خدای یه علم بودنش واجب باشه ، به نظر من استادی کامله که شمارو به واقعیت وصل کنه و تو برق به صنعت و بازار دم دست ببردتون
بعضی وقتا یه چیزایو یکی میبینه که دوست داره هم رشته هاش هم ببینید و با نگاه ، دست ، کلافگی تجربه اش کنند ، تو مدارات برق صنعتی حتما ابوذر تجربه کرده ، یه چیزی روی کاغذ درسته و تو عمل حادثه
10بار شد که فیوز سازمان فنی رو پروندیم ، به خاطر محاسبات کاغذی ، مگه ما کتاب صابکو و یا مثلث نارنجیو نخونده بودیم و یا از اینترنت یه دی وی دی دانلود نکرده بودیم
البته من و خیلیای دیگه مجبوریم سابقه کار صوری برای خودمون درست کنیم و الان تجربه کنیم و لی ممکنه خیلیا پارتی داشته باشن و بعد از پیدا کردن کار بفرستنشون دنبال آزمون و خطا
اگه قرار بود کار با کتاب و اینا کامل بشه ، هیچ وقت سازمان فنی و حرفه ای زده نمی شد ، دیگه هیچ بخش خصوصی مهندس با سابقه کار نمی خواست
دوست ندارم اینو بگم ولی حرفم وابسته به این جمله است ، هسته علمی می تونست PROTEUS رو خشک و خالی درس بده مثل PSPICE ، پیشنهاد هم شد ولی من قبول نکردم و پروژ] عملی بهش اضاف کردم ، نخواستم یه نرم افزارو یاد بگیرند ، بلکه گفتم یاد بگیرن ازش استفاده عملی کنند ، که بازار ما اینو نیاز داره
بازم بدم میاد ولی میگم : تو شهرک صنعتی همه مهندسای کارخونه های مختلف بودن ،و من فقط دانشجو بودم و بعدا دوستمو کشوندم اونجا ، اکثرشون با پارتی رفته بودن تو ولی کسایی بودن که یاد گرفته بودن و وارد کارخونه ها شده بودن ، من پای صحبت های اینا نشستم ، اونقدر ازشون میپرسیدم که کلافه میشدن ، نه از سوالای plc بلکه از سوالای حاشیه ایم
البته هممون مختاریم و بهتر از همه خودمون رو میشناسیم و یا تو خونمون 80 میلیون سخت افزار آزمایشگاهی داریم و ابزار دقیق و plc رو خونه یاد میگیریم ، ولی دید خیلیا بسته است ، من اینو تو پسرا دیدم چه بمونه به ....
در آخر کار بگم فهمیدن اینکه PLC و یا ابزار دقیق و.. چیه خیلی فرق میکنه که اونارو بلد باشی ، برای اینکه ملموستر باشه یکم فکر کنیم تا راه اندازی یه کارخانه با 50 ، 60 روبات جوشکار و صدها قسمت با یه PLC چقدر فاصله داریم، به کمک همین کتابا + یه اپسیلون تجربه من ،

محمد فرزانه

عضو جدید
کلاس بخشی از استاندارد برق صنعتی به علت ثبت نام 54 نفر از آقایان به دو سکشن 20 نفره (سقف نفرات مجاز کلاس ) تقسیم شده واسامی 14 نفر از دوستان که دروسی مثل کارگاه برق و.. پاس نکرده اند ، و یا با شرایط یکسان دیر ثبت نام کرده اند ، حذف خواهد شد
این کلاسها به صورت کاملا عملی در مرکز فنی و حرفه ای شیراز برگزار خواهد شد
اسامی دوستان پذیرفته شده در این قسمت از تالارو نیز در وبلاگ کاغذی سالن یک ، درج خواهد شد

محمد فرزانه

عضو جدید
دیروز با سهل انگاری من و ذهنیتی که از کلاسهای ترم قبل بود ،از طرف بخش خواهران مورد مواخذه قرار گرفتم ، که چرا بخش خواهرانو برای کلاسها مطلع نکردیم ، گویا عده ای مراجعه کردند و بدون ثبت نام برگشتند و متاسفانه بعضی از کلاسها در حد دو برابر پر شده بود
برای همین اطلاعیه زیر بعد از اتمام زمان ثبت نام بر در و پیکر این دانشگاه چسبیده می شود ، ولی ظرفیت چندانی برای کلاسها باقی نمانده است
امیدوارم همه ببخشند ، به خاطر قضاوت کمی عجولانه

محمد فرزانه

عضو جدید
بسمه تعالی
به اطلاع دانشجویان خواهر رشته مهندسی برق می رساند
زمان ثبت نام کلاسهای هسته علمی بسیج ، تا آخر هفته فقط برای خواهران تمدید شد
در ضمن به اطلاع می رسانیم که کلاس ها ی PLC و برق صنعتی بیش از حد ثبت نام کرده اند و اعضای کلاس از بین ثبت نام کنندگان بر اساس دروس پاس شده ، زمان آزاد آنها و الویت ثبت نام گزینش خواهند شد . پس خواهران محترم فقط می توانند در کلاس Proteus و الکترونیک عملی و یا PSpice که تعداد محدودی ظرفیت اضافه دارند ثبت نام کنند ، محل برگزاری این 3 دوره دانشگاه علوم وتحقیقات فارس می باشد.
در ضمن به اطلاع می رسانیم که بعد از مذاکره با رئیس مرکز فنی و حرفه ای برق و الکترونیک ، موفق شدیم رضایت ایشان را برای برگزاری کلاس (بخشی از استاندارد برق صنعتی شامل : دوربین مدار بسته ، اعلام حریق ، دزدگیر و آیفون تصویری) را در مرکز فنی و حرفه ای پسران ، برای خواهران فراهم کنیم ، و شرط برگزاری این دوره ثبت نام حتمی 20 نفر از خواهران می باشد ، این دوره در شیراز (بیست متری امام خمینی – فلکه مهارت – مرکز فنی و حرفه ای برق و الکترونیک برادران ) برگزار می شود و دانشجویان ثبت نام کننده نباید مشکل رفت و آمد داشته باشند ، در پایان این دوره ، مدرک 30 ساعته،از طرف سازمان فنی و حرفه ای به کارآموزان داده می شود . در صورت استقبال خواهران از این دوره ، می توان برای کلاسهای ابزار دقیق و میکروکنترلر و ... برای خواهران ، در همان مرکز اقدام کرد ، تمامی کلاسهای مرکز به صورت عملی و با امکانات کامل برگزار می شود .
دانشجویان خواهر رشته مهندسی برق می توانند به بخش خواهران بسیج مراجعه کرده و نام نویسی کنند

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
محمد جان حساب داری سنگ تموم میزاریا، یه وقت ازدرسات در کنار کارهای جانبت غافل نشی، سعی کنی حواست به همه جای کار باشه!

محمد فرزانه

عضو جدید
ممنون دوست من که همیشه به فکر خود منم بودی
حواسم هست
جدیدا به خاطر حجم زیاد کارام مجبورم مدیریت زمان داشته باشم و جالبه بیشتر از ترمای پیش به درسام میرسم ، چون برنامه ریختم و همه چیو سر جای خودش انجام میدم ، در حالی که ترمای پیش عشقی زندگی رو می گذروندیم
موفق باشی

بالا