آیا تا حالا توبه کردین؟

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
چطور بفهمیم که خدا توبه ی ما را قبول کرده است ؟

ما نباید یقین بکنیم که توبه مان قبول شده است . زیرا حالت غرور به ما دست می دهد و مغرور می شویم . خدا می خواهد ما را بین خوف و رجا ء نگهدارد . کج دار و مریز نگهدارد که ما در دلمان شعله ای برپا باشد . در قرآن می گوید : عبادت کن تا به یقین برسی که یقین را مرگ معنی کرده اند . تازه به دوران رسیده ها میگویند : ما به یقین رسیده ایم ، پس عبادت دیگر تعطیل میشود . هرچیزی علامتی دارد . همین که با خدا آشتی کرده ای و یکسری کارها را کنار گذاشته ای ، دروغ می گفتم ، تصمیم می گیرم دروغ نگویم . غیبت میکردم ، تصمیم میگیرم غیبت نکنم . به پدر و مادرم تند نگاه می کردم ، بی احترامی میکردم ، حالا مهربان شده ام . خود این ، علامت پذیرش است . شما بذری را روی زمین می کاری ، بعد چند روز دیگر می بینی سبز شده است . میگویی : از کجا معلوم زمین بذر را قبول کرده است . بذر سبز شده است . باور کنید . شما شب قدر این بذر را کاشته ای و حالا دارد جوانه می زند . پس معلوم است توبه ات سبز شده است و غصه نخور . باید نگران شکستن توبه باشیم ...

توبه شما چی؟
به نظرتون پذیرفته شده یا نه؟

minoomy

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من كه اينهمه تبصره لازم نداره همين كه ديگه اونكارو تكرار نكني كافيه

Next

عضو جدید
بیش از 100 بار .. دیگه اون شعر 100 بار اگر توبه شکستی بازا هم جواب نمی ده :redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::biggrin:

babi charlton

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من كه اينهمه تبصره لازم نداره همين كه ديگه اونكارو تكرار نكني كافيه

اگه از ته ته ته دل باشه که خدا قبول میکنه دیگه.
حالا زیادم ته نبود مشکلی نداره :surprised:
بیش از 100 بار .. دیگه اون شعر 100 بار اگر توبه شکستی بازا هم جواب نمی ده :redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::redface::biggrin:
در بعضی جاها توبه گرگ مرگه :w16:

كربلايي حسام

اخراجی موقت
حضرت علی(ع) می فرمایند:
اگر نیمه شب فردی را در حال گناه دیدی
صبح که از خواب پاشدی اورا گناه کار مپندار
شاید در نیمه شب توبه کرده باشد

توبه نصوح کنیم صد در صد قبول است
هر ادم بدی هم که باشیم
اگر واقعا توبهع کنیم قبول است

شرط پذیریش توبه یک چیز است
اونکه دیگر تکرار نکنیم