تاپیک مخصوص نمونه کارهای شما

hossein00104

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
خوب یک کار خوب : مرل رو از رویت ببر تو مکس و آبجکت بگذار و با وی ری رندر کن
ما شا الله کپی رایت نداریم که !!! هم مکس مجانی هست و هم وی ری ش .. و هم دی وی دی های آرچ مدل و اکستریور و ..
راستی اگر رندر داخلی رو خام و بدون اون آدم ها میگذاشتی ... حالا اینها به کنار ...
دوست خوبم .. در طراحی داخلی سعی کن همواره کارت انسجام داشته باشه .. و سبک مشخص ... مثلا ستون های یونانی رو با طرح مدرن وسطی قاطی پاتی نکن و اون سقف کاذب شکسته سبک دیکانستراکشن رو همینجوری بقلش نچپون !!!
..
اما کار از نظر هنری و کاپیوزیسیون بسیار زیبا شده ...
دو تا چیز کوچو لو هم هست .... این کابل ها چین دقیقا ؟!؟!؟!؟! .. مطمصنا نقش سازه ای مناسب خودشون رو ندارند .... بهتر بود اگر میخواستی از کابل استفاده کنی : اولا میتونستی برای نگه داری اون حجم مخروطی وسط ازش استفاده کنی .. البته این کنسول 10 متری با روش های دیگه هم قایل انجام هست (عین یک خرپا بزرگ ) اما احتمالا یک سری تیر و المان های سازه ای کج میوفته وسط حجمت و میاد تو پلانت !!!! ... و یا اینکه میتونستی باهاش اون دهنه عظیمی رو ساپورت کنی که زیرش حیاطه ...
حتی میتونستی بکنیش یک وسیله توریستی ، زیپ لاین ، از این سیم بکسل ها که قیژژژژ ی از روش سر میخورند ...
..
اما با همه این اوصاف .. کار برای طرح 3 واقعا خوب هستش

راستی چقدر زمان و غیره صرف کار های رویتش شد ؟

سلام دوست آرشیتکت از تحلیلت خوشم اومد واقعا حال دادی اساسی;)

در رابطه با سازه کابلی تو این طرح ، سمت چپ که بر رو سقف حجم مستطیلی فرود اومدن ، سازه نگهدارنده سقف سالن چند منظوره (آمفی تئاتر ) هستش و سمت راست که کابلا خارج میشن و دارن از هم فاصله میگیرن فقط جهت قوی کردن بعد سوم و رویکرد فرم بوده و هیچ عملکرد سازه ای ندارن ،

اون حجم مخروط ناقص کاملا شیشه ای واسه صلب و شفاف و نیز نقطه اوج فرمه که سه تا فلور توش طراحی شده ( کافی شاب ، سالن موسیقی و رصد خانه )و متعلق به توریسم هاست چرا که سایت هتل تو مرکز محدوده بنای تاریخی اصفهان ( میدان نقش جهان ، کاخ چهل ستون ، باغ هشت بهشت و...) قرار داشت و توسط اون باکس که شفت های ارتفاعی توش قرار دارن و خود فرم مستطیلی که واسه ایجاد تضاد در فرم بکار بردم سازش حل بشه ولی تو طراحی سازش نرفتم...

چون که پروژه طرح 3 بوده چندان رو سازش کار نشده فقط قرار بود ستوناش، درزای انقطاع ،و دیوارهای برشیش واسه سیستم ساختمان اسکلت بتنی مشخص بشه و بایستی به فرم و عملکرد پروژه پرداخته میشد.

چون اولین کارم با رویت بود تقریبا 5 روز طول کشید ولی پلانش رو تو کد حل و تو رویت لینکش کردم وگرنه بازم زمان بیشتری میبرد.

با توجه به اقلیم شهر اصفهان فرم کار شده باید دارای ایده حیاط مرکزی ( آب که مهم ترین عنصر در دل حیاط مرکزیه و سبز) و همچنین دید اتاقا به سمت کاخ چهل ستون و باغ هشت بهشت و رویکرد فرم به سمت میدان نقش جهان میبود که این ظواط تاثیر زیادی رو ایده ، فرم و عملکرد کار گذاشته .

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. منم تو این تایپیک کارامو میزارم.

1- نمایندگی فروش Audi
مدلینگ با revit architecture 2013
رندر هم با موتور منتال ری
یکمی هم تو فتوشاپ عکسارو تغییر دادم.
ok1.jpget.jpg

سامرانی

عضو جدید
کاربر ممتاز

1- نمایندگی فروش Audi
مشاهده پیوست 122092مشاهده پیوست 122093

واااااو عالیه پسر به خصوص اون اخریه از مدلش خوشم اومد معرکه اس:eek:

منتظر بقیه کارهات هستیم ;)

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز

1- نمایندگی فروش Audi
مشاهده پیوست 122092مشاهده پیوست 122093

نسبتا کار خوبی شده..نورپردازی خوبی داره..
ولی دقت کنین جزییات هست که یه کارو میسازه..یه متریال به اسفالت میدادی تغییر بسیار زیادی میکرد..
سعی کنین واسه درخت هم مدل های بهتری به کار ببرین

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا حسابی تبریک و خسته نباشید میگم بهتون ..... هم رندر هاش خیلی خوب شده ... و هم طراحیش ..
خوبیه این سازه های بتنی مکعبی پیش ساخته مدولار اینه که ساختنش هم مخصوصا تو مقیاس انبوه خیلی به صرفه در میاد ... و اینکه چون کلا خودس سازه هست اینکه اینجوری توی هوا باشه و کنسولی و اینها .. باشه ، خیلی خوب شدنیه .. البته نه با تکنولوژی ایران .. دی : (البته در اینجا یک کوچولو زیادی رو هوا هستش دیگه !!! )
..
تنوع فرم ها و واحد ها تو دوست دارم و کار رو خیلی از یکنواختی در آورده ... میدونم مجبور بودی کلی تیپ پلان طراحی کنی که داکت هاشون به هم بخوره ... و سازه ها و غیره ...
..
رندر شیت عالی در اومده .. متریال پنجره ایمسیو کردی یا اینکه نور گذاشتی ؟ .. دید پرنده هم فوق العاده شده .. به خصوص این همه ساختمون های شهر رو که یکی یکی ساختی ...

ممنونم..:gol:
والا این کار من کمی در طراحیش دخیل بودم اونم با اجازه دوستم..چون کار کلا مربوط به دوستم بود...اما کار بسیار خوبیه و واقعا کانسپت عالی داره..
متریال پنجره اگر منظورتون در شب هست..وی ری لایت هست...شهر رو هم با پلاگین ساختم..گریبل

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
آخرین ویرایش توسط مدیر:

et-rt

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
نسبتا کار خوبی شده..نورپردازی خوبی داره..
ولی دقت کنین جزییات هست که یه کارو میسازه..یه متریال به اسفالت میدادی تغییر بسیار زیادی میکرد..
سعی کنین واسه درخت هم مدل های بهتری به کار ببرین
ممنون.
بله متریال اسفالت تو رویت یه طوریه کلا.همین الان اسفالت خیسه که شده مثله الومینیوم.

thepjt

عضو جدید
کار به لحاظ رندر بسیار خوبه..مخصوصا فاز نورپردازی و رفلکت ها..متریال و پست
خیلی عالییییییه...کاملا تونستین کار رو با رندر نجات بدین..آورین:gol:
;):D ممنون ...
راستی این نجات دادن رو خوب اومدید :biggrin:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
شبیه سازی معماری : کلبه اریگامی

شبیه سازی معماری : کلبه اریگامی

این کار برای مسابقه کلبه رویایی مجید آنلاین انجام شد...متاسفانه به مسابقه نرسید ولی اینقد کار لذت بخشی بود که تمومش کردم:heart:
3DMax
Fryrender
PS
لازم به ذکر هست از فتوشاپ فقط برای دادن افکت استفاده شده و رندرها خروجی خود فرای هستن

پیوست ها

• Hut day.jpg
    Hut day.jpg
    62.3 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • Hut rain.jpg
    Hut rain.jpg
    49.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

concreteman

عضو جدید
آپارتمان

آپارتمان

مدلینگ آرشیکد
رندر آرتلانتیس

payam render2.jpg

پیوست ها

• payam render name.jpg
    payam render name.jpg
    64.6 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

aref3dsmax

عضو جدید
سلام
برای آسفالت لینک دانلودش رو گذاشتم دیگه

http://dl.majidonline.com/files/get/xjhoQUu_Sx/wetmaterials.rar

ٱبی در کار نیست.همش تکسچر هست.

برای بارون از براش فتوشاپ استفاده کردم.

ha62

عضو جدید
این کار برای مسابقه کلبه رویایی مجید آنلاین انجام شد...متاسفانه به مسابقه نرسید ولی اینقد کار لذت بخشی بود که تمومش کردم:heart:
3DMax
Fryrender
PS
لازم به ذکر هست از فتوشاپ فقط برای دادن افکت استفاده شده و رندرها خروجی خود فرای هستن
خیلی زیبا و رویایی شده و خیلی هم حرفه ای کار کردی . مرسی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ha62

عضو جدید
سلام دوستان
خوشحال میشم که نظر بدید و ایرادات کارم رو بگید . ( طرح لابی ورودی ساختمان مرکزی بانک مهر اقتصاد قزوین )
طراحی ، مدلینگ و رندرش کار خودمه . با اتوکد مدلش کردم با 11 max و Vray کار کردم
ممنون

Render Labi_View01.jpgRender Labi_View04.jpg

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ممنون که نظر میدید
مثل بقیه کارام طراحی ، مدلینگ و رندرش کار خودمه . با اتوکد مدلش کردم با 11 max و Vray کار کردم
ممنون

مشاهده پیوست 123849مشاهده پیوست 123850
دمت گرم تنها واژه ای که به ذهنم رسید
----------------------
خیلی با طراحی داخلی حال میکنم بیشتر بزار
بخصوص طراحی حجم های سقفی و دیواری و....

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • Like
واکنش ها: ha62

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
طراحی ، مدلینگ و رندرش کار خودمه . با اتوکد و 11 max و Vray کار کردم
به نظرتون چطوره شده ؟

مشاهده پیوست 123851مشاهده پیوست 123852
کار در کل خوب نشده به چند دلیل..
نکته اول نورپردازی هست که خوب انجام نشده...
دوم اینکه در صحنه هایی مانند این که نزدیک هست باید از تکسچرهای با کیفیت استفاده کرد...مثل تکسچر برف یا دیوار صاف که البته UV درستی هم نداره...
چمن رو دیسپلیس ندید چمن مدل کنید یا از چمن مدل استفاده کنید..برای پخش کردن چمن هم از مولتی اسکتر استفاده کنید
بکراند رو بهتره در فتوشاپ اضافه کنید...توجه داشته باشید که شاید نیمی از کار در فتوشاپ و در فاز پست پرو انجام میشه..
موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ha62

عضو جدید
کار در کل خوب نشده به چند دلیل..
نکته اول نورپردازی هست که خوب انجام نشده...
دوم اینکه در صحنه هایی مانند این که نزدیک هست باید از تکسچرهای با کیفیت استفاده کرد...مثل تکسچر برف یا دیوار صاف که البته UV درستی هم نداره...
چمن رو دیسپلیس ندید چمن مدل کنید یا از چمن مدل استفاده کنید..برای پخش کردن چمن هم از مولتی اسکتر استفاده کنید
بکراند رو بهتره در فتوشاپ اضافه کنید...توجه داشته باشید که شاید نیمی از کار در فتوشاپ و در فاز پست پرو انجام میشه..
موفق باشید
ممنون از راهنماییتون
تابحال چمن مدل نکردم . ممکنه طریقه مدل کردن چمن رو بفرمائید
برای نورپردازی از HDRI هم استفاده کردم و در بکراند هم گذاشتمش ، شاید به این دلیل خوب نشده !؟
متاسفانه با پست پرو هم آشنا نیستم ، مرجعی میشناسید که بتونم ازش کمک بگیرم ؟
بازم ممنون

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Martin Eco

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون
تابحال چمن مدل نکردم . ممکنه طریقه مدل کردن چمن رو بفرمائید
برای نورپردازی از HDRI هم استفاده کردم و در بکراند هم گذاشتمش ، شاید به این دلیل خوب نشده !؟
متاسفانه با پست پرو هم آشنا نیستم ، مرجعی میشناسید که بتونم ازش کمک بگیرم ؟
بازم ممنون

هم درباره مدل چمن و هم پست پرو به این سایت مراجعه کنید و tuturial هاشو دانلود کنید و استفاده کنید: www.cgwrokshop.org...بسیار خوب و حرفه ای توضیح داده...البته از چمن مدل مثل : HQ grass هم میتونید استفاده کنید
درباره نورپردازی با HDRI و اکستریور هم به این تاپیک ها مراجعه کنید تا طریقه درست نورپردازی با اون رو آشنا بشید:

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/410995-Exterior-Lighting-آموزش
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/410795-آموزش-مربوط-به-HDRI
در ضمن میتونید بعد از رندر با PNG سیو کنید و در فتوشاپ بکراند رو عوض کنید

آخرین ویرایش: