مهندسی کشاورزی چیست؟

آرزو م.

عضو جدید
با سلام،
من می خواستم در باره رشته ی مهندسی کشاورزی اطلاعاتی کسب کنم ببینم آیا این رشته به درد خانم ها می خوره یا نه چون این رشته رو دوست دارم؟ و اینکه بعد از این مقطع، فوق لیسانس چه رشته ای برای خانم ها مناسبترست و البته پر درامد تر؟ آیا برای خواندن رشته بیوتکنولوژی کشاورزی باید اول لیسانس مهندسی کشاورزی خوند و بعد بیوتکنولوژی ؟
ممنون می شم اگه جواب بدین؟
:)

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه رشته تحصیلی الانت رو مشخص کنی راحت تر میشه کمکت کرد.اگه هنوز وارد دانشگاه نشدی و واسه انتخاب رشته اولیه میخوای درباره کشاورزی بدونی یه جور راهنمایی باید بشی و اگه هم واسه تغییر گرایش میخوای یه جور دیگه.:gol:

آرزو م.

عضو جدید
سلام ممنون از پاسخت .
من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم و الان در رشته MBA در خارج از کشور مشغول به تحصیلم. ولی علاقه دارم بعد از دکتری اگه بشه زیر شاخه ای از کشاورزی بخونم. می خوام رشته ای باشه که مربوط به کشاورزی باشه و بتونم بیشتر به طور عملی و یا تحقیقی به بهبود محصولات کشاورزی بپردازم.

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست من. با این توصیفی که از خودت کردی معلومه برای راضی نگه داشتن روحیه ی محققت میخوای این رشته رو بخونی. از نظر من با این اوصاف میتونی بیوتکنولوژی رو انتخاب کنی چون یه رشته ی کاملاً تحقیقاتیه . در کشورهای دیگه یه رشته مفیده ولی تو ایران فعلاً یه رشته ی لوکس و فانتزیه که جای کار نداره.

کلروفیل

عضو جدید
کاربر ممتاز
بازم سلام دوست من.راستش من اطلاعات دقیقی از بیوتکنولوژی ندارم . اما میدونم واسه ادامه تحصیل در این رشته حداقل باید پیش زمینه ای در گیاه شناسی و امورات کشاورزی داشته باشی . یکی از دوستان(مهدی از تهران) گویا برای ارشد بیوتکنولوژی تلاش میکردن .ایشون شاید راهنمای بهتری در این زمینه باشه.:gol:

agronomist

عضو جدید
salam tosea mikonam hrchi ro ka dost dare bakhoni har reashte daramad dare age vagan matalabasho dark koni

e_kh78

عضو جدید
با سلام،
من می خواستم در باره رشته ی مهندسی کشاورزی اطلاعاتی کسب کنم ببینم آیا این رشته به درد خانم ها می خوره یا نه چون این رشته رو دوست دارم؟ و اینکه بعد از این مقطع، فوق لیسانس چه رشته ای برای خانم ها مناسبترست و البته پر درامد تر؟ آیا برای خواندن رشته بیوتکنولوژی کشاورزی باید اول لیسانس مهندسی کشاورزی خوند و بعد بیوتکنولوژی ؟
ممنون می شم اگه جواب بدین؟
:)
با سلام رشته بیوتکنولوژی کشاورزی یه رشته سنگین و تخصصیه و فعلا بازار کار مناسبی نداره بجز کارهای تحقیقاتی و تدریس در دانشگاهها
شما میتونید با همون لیسانس زبان انگلیسیتون مستقیم برای فوق لیسانس این رشته اقدام کنید البته باید در امتحان ورودی اون که همون امتحان ارشد هست که سازمان سنجش همه ساله در بهمن ماه برگزار میکنه قبول شوید ولی توجه داشته باشید که اگر هم قبول شوید کلی دروس پیشنیاز باید پاس کنید
در ضمن دانشگاههای خارج از کشور هم به هیچ وجه قبول نمیکنند که پذیرش بدن برای فوق لیسانس این رشته به شما
چون لیسانس شما کاملا متفاوت است با رشته های کشاورزی و علوم پایه پس در خارج از کشور اگر بخواهید در این جور رشته ها تحصیل کنید باید از صفر شروع کنید!
در ضمن قبول شدن تو این شاخه برای شما به نظر من بسیار مشکله و زمین تا آسمون با MBA و زبان انگلیسی فرق داره
نمیخوام وارد حوزه خصوصی شما بشم ولی به نظر من شما خیلی آرمانگرا و طالب علم هستید .
بازار کار رشته های کشاورزی اکثرا خراب هستند و برای خانمها هم مناسب نیستند به جز کارهای علمی و تحقیقاتی و هییت علمی و تدریس
شما به عمرتون هم یه نگاه بیندازید که داره تلف میشه
چون شما به گفته خودتون به رشته های کشاورزی علاقه دارید ولی دارید MBA میخونید
بهتره به نظر بنده سریعا تغییر رشته بدهید و رشته بسیار مورد علاقتون رو بخونید و اینقدر خودتون رو درگیر نکنید
مگه انسان چقدر میخواد عمر کنه که اینهمه خودشو اسیر کنه؟
لیسانس >>> فوق لیسانس >>>>دکترا >>>>دوباره لیسانس یا فوق لیسانس در یه رشته دیگه >>>>رسیدن سن به؟