براي شروع کار کداميک از نرم افزار هاي مهندسي برق را به يک دانشجوي سال دوم مهندسي برق توصيه مي کنيد؟

n a v

عضو جدید
براي شروع کار کداميک از نرم افزار هاي مهندسي برق را به يک دانشجوي سال دوم مهندسي برق توصيه مي کنيد؟
با تشکر

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز

با مراجعه به وبلاگ من علاوه بر آشنایی با این نرم افزارها در صورت نیاز می توانید آنها را نیز تهیه نمایید، لطفاً به بخش نرم افزارها مراجعه نمایید.

n a v

عضو جدید
میشه یکی با تجربه ای که داره راهنماییم کنه؟
کسی نیست؟:(

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلامدوست عزیز

اگر تو پستها دیگه چرخی می زدین می تونستین جواب سواتون رو پیدا کنید ولی من یکبار دیگه میگم:

1- نرم افزارها تحلیل مدارهای الکتریکی: OrCAD, EWB, Proteus
2- نرم افزارهای ریاضی: Maple, MathCad, Mathematica
3- نرم افزار جامع MatLAB
4- بسته به گرایشت بلد بودن نرم افزارهای زیر نیز خوبه:
الکترونیک: Protell, Altuim Disigner
قدرت: Etap, CYME, Digsilent
مخابرات: Hfss, ADS, Microwave Office
کنترل: Matlab, Plc program

البته آشنا بودن با زبان های یرنامه نویسی خصوصاً C, C++و اسمبلی برای دوستانی که می خوان با میکرو کنترلرها کار کنند هم تا حدودی ضروری هستش و ....

ممکن اسن نرم افزارهای خاصی نیز تو پروژه های خاصی بکار بره که دیگه اسم بردن اونا خیلی در اینجا جایز نیست.
موفق باشین

neda.j

عضو جدید
اگر الکترونیک هستی به نظر من الان matlab رو یاد بگیر.ترمهای بالاتر avr و plc رو کار کن.

n a v

عضو جدید
خیلی ممنون
همین سوال رو از یکی پرسیده بودم گفت proteus زیاد به درد نمی خوره.pspice بهتره.درسته؟
بعدشم،منظورتون کدومه؟
PIC:peripheral interface controller یا PLC:programable logic control
؟؟؟؟؟؟؟:que::que:

n a v

عضو جدید
RE:(
خیلی ممنون
همین سوال رو از یکی پرسیده بودم گفت proteus زیاد به درد نمی خوره.pspice بهتره.درسته؟
بعدشم،منظورتون کدومه؟

n a v

عضو جدید
منظورتون کدومه؟

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظور دوستمون PLC هستش، ولی اگر هم PIC باشه به میکرو کنترلهای شرکت MicroChip در اصطلاح تجاری PIC می گویند.

neda.j

عضو جدید
خیلی ممنون
بعدشم،منظورتون کدومه؟

من و بقیه دوستان طبق تجربه خودمون و توی دانشگاه خودمون این پیشنهادها رو میدیم.
بهتره شما از اساتید یا بچه های ترم بالا دانشگاهتون کمک بگیرید.
راستی منظورم PLC بود. :)

behnam1988

عضو جدید
ببينيد من تجربشو دارم اينو ميگم .
تو ديجيتال فقط proteus
تو انالوگ فقط EWB
تو پردازش صدا و تصوير بهتره مطلب ياد بگيری چون تو دانشگاه هم ملاک اينه ( ولی مطلب خيلي سردرده برای راحتی کار و بالا رفتن کلاس دانشت بهتره LABVIEW ياد بگيری . الان تو خارج کشور هيچکی با مطلب ديگه برنامه های سنگين نمي نويسه . )
تو PCB کشيدن هم Proteus ( ورژن 7.4 که ديگه کولاکی ای تو pcb حتی dxp هم به پاش نميرسه . در ضمن فضا و cpu ای که dxp برای کار ميکشه من هيج جا نديدم . )
بابت PLC تا اونجا که ميشه سراغش نريد . مگر تو کارهاي خيلي خيلي خفن که ريسک نميشه کرد . مثلا کنترل يک پتروشيمي ( الان عصر وسايل کوچکه نه يوقون . در ضمن من براتون با يک چهارم قيمت فروش S7-200 يک PLC زيمنس S7-200 مي سازم که هيچ غلطی هم نمي تونه بکنه . )
در ضمن برنامه نويسي کامپيوتر با ميکرو کلی فرق داره ، ممکنه تو بعضی دستورات يکي باشه و اونم به خاطر اينه که بگن مثلا شما داری با C برای ميکرو برنامه مينويسي .

ببينيد قطب پردازشی همه شبيه ساز های الکترونيکی PSPICE هستش ( يعنی هر کاری که PSPICE بتونه انجام بده يقين بدونيد که همه شبيه ساز ها صد برابر از اون بهر رو انجام ميدن . )

sh_amini

عضو جدید
این سوال منم بود.برای همین چیزایی که به من گفتنو بهتون میگم امیدوارم به درد بخوره.
""متلب فعلا به کارت نمیاد توی ترم های آخر و بیشتر مقطع ارشد ، بسته به گرایشت!
اگه میخوای جلو بیافتی بذار قبل از ارشد متلبو یاد بگیر.

شبیه ساز هایی مثل Proteus - Pspice - Hspice رو به ترتیب از چپ به راست یاد بگیر.
خیلی به کارت میان ، البته یه درسی هم هست به اسم نرم افزار کاربردی ، ولی تو جلو تر یادش بگیری بهتره چون هیچی رو توی دانشگاه کامل یاد نمیگیری.

برنامه نویسیت که فول شد ، روی تکنولوژی های دیگه وقت بذار ، مثل میکرو ، یه درسی داری به اسم اصول میکرو که 3 واحده ، و زمینه ساز پروژت و شغل آیندت هم میتونه باشه ، اینو به محض اینکه برنامه نویسی یاد گرفتی شروع کن یاد بگیر."""

بالا