شبی که اجر 83 سال عبادت رادارد...........

terajedi21

عضو جدید
83 سال یعنی دیگه لازم نیست عبادت کنیم!؟جل الخالق کاش میگفتن تا اون موقع که زنده ای فرایض دینیت رو انجام بده و خودتو الکی گول نزن:Dیه بار تو یه تاپیکی گفتم التماس دعا چه بر سرم نیامد................:confused::razz::gol:

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
چه خوب شد این شبها هستند .

وگرنه معلوم نبود منی که از اول سال انواع دزدی و دروغ و ریا و تهمت و جسد و . .. .مرتکب شدم آخر و عاقبتم چی میشد

باز این شب یه چیزی
به قول یه آشنا اگر یاران امام حسین میدونستند که بعضی اعمال و دعاهای خاص هستند که انجام دادنش برابر ،نمیدوم ،یه اعداد خاص نجومی هست ، عمرا اگه میرفتند شهید بشن
طرف میگه فلان دعا رو بخونی ثواب یاران امام حسین رو میبری
بابا ولم کن

البته عرایض بنده در راستای سست کردن اعتقادات دوستان نیست
یه مبهماتی هست که تو ذهنمه ودوست دارم یه شخص آشنا به مسائل راهنماییم کنه
البته به زبان خودمونی

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اگر کسی این دعاها رو بخونه حالا با هر ثوابی که براش ذکر کردند ولی ته دلش و نیتش این باشه، که خوب آره الآن اینو میخونیم گناهامون پاک میشه ثواب یه عمرو می بریم ، بعد میریم دوباره از نو همون کارها رو تکرار میکنیم، این گناه مضاعف پاش نوشته میشه، چون (نعوذبالله) خدا رو ساده لوح فرض کرده و فکر میکنه خدا از ته دلش خبر دار نیست، ثواب این دعاها برای کسی نوشته میشه که واقعاً از ته دل پشیمون باشه از اعمال قبلیش و بخواد اصلاح کنه، و هیچ دوز و کلکی واقعاً در کارش نباشه.

این ثواب رو اینگونه افراد میبرن وگرنه اگه راضی به اعمال گناه قبلیش باشه و بخونه دعا ها رو هیچ ارزشی نداره.

این رو هم یه نگا بندازید:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?p=2411129#post2411129
:gol:

• Like
واکنش ها: Sarp

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر کسی این دعاها رو بخونه حالا با هر ثوابی که براش ذکر کردند ولی ته دلش و نیتش این باشه، که خوب آره الآن اینو میخونیم گناهامون پاک میشه ثواب یه عمرو می بریم ، بعد میریم دوباره از نو همون کارها رو تکرار میکنیم، این گناه مضاعف پاش نوشته میشه، چون (نعوذبالله) خدا رو ساده لوح فرض کرده و فکر میکنه خدا از ته دلش خبر دار نیست، ثواب این دعاها برای کسی نوشته میشه که واقعاً از ته دل پشیمون باشه از اعمال قبلیش و بخواد اصلاح کنه، و هیچ دوز و کلکی واقعاً در کارش نباشه.

این ثواب رو اینگونه افراد میبرن وگرنه اگه راضی به اعمال گناه قبلیش باشه و بخونه دعا ها رو هیچ ارزشی نداره.

این رو هم یه نگا بندازید:
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php?p=2411129#post2411129

مرسی مصطفی جان :gol:
حرفت قبول ولی میدونی این نحوه حرف زدنا و چرتکه انداختنا واسه حساب ثواب و گناه واسه منه تحصیلکرده یه چیز بی معنی میاد
بچه که بودیم تو کتابای دینیمون بود که اگه یه کار خوب انجام بدی یه اجر به دیوارای ساختمونت تو بهشت اضافه میشه
این لفظ حرف زدنا برای قانع کردن افراد بیسواد و ظاهر بین هست
بهتره که دیگه از این ادبیاتا واسه تبلیغ کارای عبادیمون استفاده نکنیم
قشر تحصیلکرده زیاد میشه و این برخوردای سنتی باعث دوری جستن قشر جوان از اعمال عبادی میشه
اصلا نباید از عدد و ارقام و تصورات زمینی برای تشریح ثواب کارای نیک استفاده کنیم
...
ممنون

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرفت قبول ولی میدونی این نحوه حرف زدنا و چرتکه انداختنا واسه حساب ثواب و گناه واسه منه تحصیلکرده یه چیز بی معنی میاد
بچه که بودیم تو کتابای دینیمون بود که اگه یه کار خوب انجام بدی یه اجر به دیوارای ساختمونت تو بهشت اضافه میشه
قشر تحصیلکرده زیاد میشه و این برخوردای سنتی باعث دوری جستن قشر جوان از اعمال عبادی میشه
...
ممنون
خوب به نظر شما باید چه جوری ثواب کارهای نیک رو تشریح کنند؟

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
.............

.............

کلمه از خود قرآن هستش الف ععنی هزار وشهرهم یعنی ماه که 1000 ماه میشه تقریبا" 83 سال وخورده ای ... این شب رو شب نزول قرآن دونستن به هرجهت جالب اینه که به جز اعمال سیاسی ما حتی خودمون رو محق میدونیم که توی اعتقادات مردم هم دخالت کنیم و به سخره بگیریم پس تفاوت ماها بااون کسایی که همه میدونین باکیا هستم تو چیه ؟ درضمن من مفسر قرآن نیستم منظور فقط طلب دعا بود . جایی که خیلی از اسپمرها برای شفای دوستی صلواتی میفرستن چرا به اینجا میرسن رنگ ها همه عوض میشه ؟موفق باشید .البته اگر درمورداین هم مناقشه ای ندارید.

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب به نظر شما باید چه جوری ثواب کارهای نیک رو تشریح کنند؟

میدونی آقا مصطفی
من یه آدم ارزش هستم
من کار خوب رو به خاطر اون دنیا انجام نمیدم
من میگم آدم بودن رو باید به مردم یاد بدیم
ببین اگه با نظر من باشه خیلی چیزا باید عوض بشه که در مجال این تاپیک نیست
چون برمیگرده به بحث رابطه دین وسیاست و...

من میگم این همه تحصیلکرده علوم فقهی هر روز داریم فارغ التحصیل میشن
چرا روی روشهای نوین تبلیغ آیین عبادی کار نمیکنند؟

یه کم جذابیت
یه بشاشیت
جوانگرایی
...

ممنون

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
................

................

...
ممنون
پس با چه معیاری باید برای شما بیان میکردن آیا مابا مثال ای غیبی بیشتر مشکل نداریم تصورت اخروی شما چیه شما ازعالم بالا چه تصوری داری که مثالی دراون موردبرات میزدن ؟
درضمن بهتره بدونیم یکی ازاعجاز قران استفاده از استعاره هاست ؟ موفق باشید

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلمه از خود قرآن هستش الف ععنی هزار وشهرهم یعنی ماه که 1000 ماه میشه تقریبا" 83 سال وخورده ای ... این شب رو شب نزول قرآن دونستن به هرجهت جالب اینه که به جز اعمال سیاسی ما حتی خودمون رو محق میدونیم که توی اعتقادات مردم هم دخالت کنیم و به سخره بگیریم پس تفاوت ماها بااون کسایی که همه میدونین باکیا هستم تو چیه ؟ درضمن من مفسر قرآن نیستم منظور فقط طلب دعا بود . جایی که خیلی از اسپمرها برای شفای دوستی صلواتی میفرستن چرا به اینجا میرسن رنگ ها همه عوض میشه ؟موفق باشید .البته اگر درمورداین هم مناقشه ای ندارید.

من یه صلوات برای شفای یه همنوع رو خیلی باارزشتر از 1000 رکعت نماز از ترس آتش جهنم میدونم

morta

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من مسخرست ...
يعني چي
ي كي هر كاري ميخواد بكنه ، آدم بكشه ، دزدي كنه ، تجاوز كنه ، اصلا هر چي به دهنتون ميرسهبعد توي قدر يا وقتي ميره حج همش پاك شه ...

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
..............

..............

من یه صلوات برای شفای یه همنوع رو خیلی باارزشتر از 1000 رکعت نماز از ترس آتش جهنم میدونم
آزوی شفا برای یک دوست مثاله منظوراینه آیا وجود ماهم نیازی به تزکیه یا طلب آمرزش وشفای درونی خودمون نداره؟

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
............

............

به نظر من مسخرست ...
يعني چي
ي كي هر كاري ميخواد بكنه ، آدم بكشه ، دزدي كنه ، تجاوز كنه ، اصلا هر چي به دهنتون ميرسهبعد توي قدر يا وقتي ميره حج همش پاك شه ...
کبیرترین گناه کبیره ناامیدی ازلطف خداونده . درتوبه همیشه بازه البته برای کسانیکه ازصمیم قلب توبه کنن وشرایط توبه رو به جا بیارن . البته منظورم آدمای ظاهر بینی نیستن که ایمان رو به ریش و اورکت آمریکایی میدونن و پیشونیشونو میچسبونن به ااگزوز تریلی . موفق باشید.

#MaHDi#

عضو جدید
کاربر ممتاز
آزوی شفا برای یک دوست مثاله منظوراینه آیا وجود ماهم نیازی به تزکیه یا طلب آمرزش وشفای درونی خودمون نداره؟

ببین دوست عزیز
من از خدا نمیترسم
من خدا رو دوست دارم خدا هم منو دوست داره

خدا ازمن چی میخواد؟
میگه بشر آدم باش
میگه ناموس مردم رو اذیت نکن
با آبروی بنده من بازی نکن
وقتی میری سر کار،کم کاری نکن
حق بچه یتیم رو نخور
به پدر ومادرت خوبی کن
دروغ نگو
و...
من به خاطر ترس از جهنم این کار رو نمیکنم
به خاطر این این اینارو رعایت میکنم که وظیفه انسانیه منه

تزکیه نفسم خوبه ولی نه با یه سری دعاهای زبان بیگانه و نه با ماشین حسابهای دیجیتالی و مهندسی
با رابطه خودمانی با خدا

عیدی امین

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
..............

..............

ببین دوست عزیز
من از خدا نمیترسم
من خدا رو دوست دارم خدا هم منو دوست داره

خدا ازمن چی میخواد؟
میگه بشر آدم باش
میگه ناموس مردم رو اذیت نکن
با آبروی بنده من بازی نکن
وقتی میری سر کار،کم کاری نکن
حق بچه یتیم رو نخور
به پدر ومادرت خوبی کن
دروغ نگو
و...
من به خاطر ترس از جهنم این کار رو نمیکنم
به خاطر این این اینارو رعایت میکنم که وظیفه انسانیه منه

تزکیه نفسم خوبه ولی نه با یه سری دعاهای زبان بیگانه و نه با ماشین حسابهای دیجیتالی و مهندسی
با رابطه خودمانی با خدا
نباید هم از خدا ترسید جز وقتی که کاری خلاف وجدان خداییت انجام بدی نعوذ بالله خدا که دشمن جون و مچ گیر نیست همه کارهایی رو هم که گفتی دستورات اونه برای زندگی بهترپس چه اشکالی داره مثالی زمینی برای توصیف عظمت شبی خدایی زده باشه . این ربطی به باسوادی وبی سوادی نداره لزومی نداره حرف خودت باخدای خودت رو عربی بگی .موفق باشید.

iran-eng1

عضو جدید
...لیله القدر خیر من الف شهر...

:gol::gol:التماس دعا:gol::gol:
هر شب شب قدر است اگر قدر بدانی

حیف ما قدر خودمون رو نمیدونیم

دلخوش از آنیم که حج میرویم

غافل ازآنیم که کج میرویم

کعبه به دیدار خدا میرویم

او که همینجاست کجا میرویم ؟

حج به خدا جز به دل پاک نیست

شستن غم ازدل غمناک نیست