ساخت dll از فايل های cpp و h در VC++ -- کمک

negin17h

مدیر تالارهای مهندسی کامپیوتر و رباتیکمتخصص #C
مدیر تالار
سلام
من دوتا فايل header و کد c++ دارم و میخوام با استفاده از پروژه Class Library اون ها رو تبديل به dll کنم و داخل برنامه استفاده کنم. کسی میتونه راهنمایی کنه چجوری؟؟؟؟؟؟؟؟

با تشکر :gol:

پیوست ها

• CvGabor.zip
    5.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
حالا چرا Class Library !؟
من DevC++ رو سیستمم دارم و اونجا DLL Project به راحتی dll میسازه .

پروژه شما رو هم سعی کردن dllاش رو بسازم که کلی Error داشت.

negin17h

مدیر تالار
حالا چرا Class Library !؟
من DevC++ رو سیستمم دارم و اونجا DLL Project به راحتی dll میسازه .

پروژه شما رو هم سعی کردن dllاش رو بسازم که کلی Error داشت.

سلام
احتمالاً error ها روی dll هایی بوده که لازم داشته. پروژه مذکور بخشی از کتابخانه OpenCV هست که این کتابخانه OpenSource هست اما مشکل اینجاست که ***** گابور در این کتابخانه وجود نداره یعنی باید به کتابخانه اضافه شه. من با c++ کار نمیکنم و در سی شارپ از include نمیتونم استفاده کنم. اگر من dll ها رو قرار بدم فکر می کنید میشه dll اون رو ایجاد کرد ؟ :cry:

ممنون :gol:

A.S.Roma

عضو جدید
کاربر ممتاز
راستش درست متوجه پستتون نشدم ( کما اینکه سات هم یکی از کلماتتون رو ***** کرد ! )
اما کلا"2 تا بحثه !
یکی ساخت dll
»» که با کامپایلرهای C++ می تونید این کار رو انجام بدید. ( DEvC++ رو می تونید Download کنید )
یکی استفاده از اون در Csharp
»» که چون از جنس .NET نیست نمی تونید add reference کنید و بایستی از dllImport استفاده کنید.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa288468%28VS.71%29.aspx#pinvoke_example1

negin17h

مدیر تالار
راستش درست متوجه پستتون نشدم ( کما اینکه سات هم یکی از کلماتتون رو ***** کرد ! )
اما کلا"2 تا بحثه !
یکی ساخت dll
»» که با کامپایلرهای C++ می تونید این کار رو انجام بدید. ( DEvC++ رو می تونید Download کنید )
یکی استفاده از اون در Csharp
»» که چون از جنس .NET نیست نمی تونید add reference کنید و بایستی از dllImport استفاده کنید.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa288468(VS.71).aspx#pinvoke_example1

راستش من شنبه تحويب پروژه بينایی و مقاله ام هست :cry: الان نياز به dll کدها دارم. برای همین میخواستم با Class Library فايل dll اش رو ايجاد کنم چون کل برنامه با OpenCV تحت سی شارپ نوشته شده و الان گير اين تکه کد افتادم :cry:
گفتم شاید کسی سریعترین راه تیدیلش رو بدونه :gol:

Arash_Sn

عضو جدید
راستش من شنبه تحويب پروژه بينایی و مقاله ام هست :cry: الان نياز به dll کدها دارم. برای همین میخواستم با Class Library فايل dll اش رو ايجاد کنم چون کل برنامه با OpenCV تحت سی شارپ نوشته شده و الان گير اين تکه کد افتادم :cry:
گفتم شاید کسی سریعترین راه تیدیلش رو بدونه :gol:

استفاده از کد مدیریت نشده در پلاتفرم NET. باید توسط dllImport انجام شود ولی توصیه میکنم شما dll را بصورت مدیریت شده و در محیط ++ Visual C بسازید در غیر اینصورت دچار مشکل Name Mangling خواهید شد.

negin17h

مدیر تالار
استفاده از کد مدیریت نشده در پلاتفرم NET. باید توسط dllImport انجام شود ولی توصیه میکنم شما dll را بصورت مدیریت شده و در محیط ++ Visual C بسازید در غیر اینصورت دچار مشکل Name Mangling خواهید شد.

من با VC++ کار نکردم و در حال حاضر نياز به کمک دارم. اگر میتونید در ساخت dll کمکم کنيد ممنون میشم :gol:

Arash_Sn

عضو جدید
فایلهای شما را دانلد کردم اولاً به تعداد زیادی Syntax error برخورد کردم که در حال اصلاح آنها هستم و در ضمن نتوانستم بفهمم که IplImage و CvMat که احتمالاً کلاس هستند در کجا تعریف شده اند و نیاز به یک فایل دیگر هدر وجود دارد.