کشفیات جدید در مورد آب زمزم

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
تحقيقات يك دانشمند ژاپنى نشان مى دهد،هزار قطره آب معمولى با اضافه شدن يك قطره از آب زمزم، خواص زمزم را پيدا مى كند

نتايج تحقيقات با استفاده از فناورى نانو نشان مى دهد آب زمزم در مكه مكرمه، آب معمولى نيست بلكه از خواصى برخوردار است كه در هيچ يك از آب هاى جهان پيدا نمى شود.
شبكه تلويزيونى العالم به نقل از پايگاه اينترنتى باب، با اعلام اين مطلب توضيح داد: نتايج تحقيقات نانو تكنولوژى يك دانشمند ژاپنى نشان مى دهد اگر يك قطره از آب زمزم به هزار قطره آب معمولى افزوده شود، آن هزار قطره آب معمولى، خواص آب زمزم را پيدا مى كنند.

دكتر ماساروا يموتو از محققان ژاپنى افزوده است در تحقيقات و مطالعات علمى خود بر آب زمزم با استفاده از فناورى نانو نتوانسته است هيچ يك از خواص آب زمزم را تغيير دهد.
دكتر ايموتو گفته است آب زمزم منحصر به فرد و از آب هاى ديگر متمايز است و ساختار بلورى آب زمزم با همه آب هاى جهان متفاوت است.
اين محقق ژاپنى اظهار داشته است همه مطالعات و تحقيقات در آزمايشگاه ها نتوانست هيچ يك از خواص اين آب را تغيير دهد و ما تاكنون نتوانسته ايم علت آن را تشخيص بدهيم.
وى در پايان گفته است آب زمزم يك آب معمولى نيست.

ahmadi-2010

عضو جدید
تحقيقات يك دانشمند ژاپنى نشان مى دهد،هزار قطره آب معمولى با اضافه شدن يك قطره از آب زمزم، خواص زمزم را پيدا مى كند

نتايج تحقيقات با استفاده از فناورى نانو نشان مى دهد آب زمزم در مكه مكرمه، آب معمولى نيست بلكه از خواصى برخوردار است كه در هيچ يك از آب هاى جهان پيدا نمى شود.
شبكه تلويزيونى العالم به نقل از پايگاه اينترنتى باب، با اعلام اين مطلب توضيح داد: نتايج تحقيقات نانو تكنولوژى يك دانشمند ژاپنى نشان مى دهد اگر يك قطره از آب زمزم به هزار قطره آب معمولى افزوده شود، آن هزار قطره آب معمولى، خواص آب زمزم را پيدا مى كنند.

دكتر ماساروا يموتو از محققان ژاپنى افزوده است در تحقيقات و مطالعات علمى خود بر آب زمزم با استفاده از فناورى نانو نتوانسته است هيچ يك از خواص آب زمزم را تغيير دهد.
دكتر ايموتو گفته است آب زمزم منحصر به فرد و از آب هاى ديگر متمايز است و ساختار بلورى آب زمزم با همه آب هاى جهان متفاوت است.
اين محقق ژاپنى اظهار داشته است همه مطالعات و تحقيقات در آزمايشگاه ها نتوانست هيچ يك از خواص اين آب را تغيير دهد و ما تاكنون نتوانسته ايم علت آن را تشخيص بدهيم.
وى در پايان گفته است آب زمزم يك آب معمولى نيست.
دستت درد نکنه ولی تو این متن هیچ اشاره ایی به خواص این آب نشده....ضمنا اگه امکان داره منبع خبر رو هم بنویسید بیشتر تحقیق کنیم....البته فکر میکنم خود شما هم از یه سایتی این مطلب رو گرفته باشید و بیشتر از این اطلاعات نداشته باشید...

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه بابا!
خواصش هنوز محرمانس برو ژاپن از خودش بپرس
ها ها

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
ارسال به

آب زمزم معجزه الهی است که سالانه بیش از صدها هزار نفر آز آن می نوشند، در سال 1971 میلادی در زمان حکومت ملک فیصل پادشاه عربستان؛ یک پزشک مصری چنین ادعا نمود که آب زمزم برای آشامیدن مناسب نیست، زیرا که کعبه در گودی وپایین تر از سطح دریا ودر مرکز شهر مکه واقع شده است، بنابراین فاضلاب های مکه همه بسوی چاه زمزم سرازیر می شود وآن را آلوده می سازد.
پس هنگامی که شاه فیصل از این موضوع آگاه شد؛ بلا فاصله دستور داد تا وزارت کشاورزی ومنابع آبی نمونه ای از آب زمزم را جهت آزمایش وصحت قابل شرب بودنش را به آزمایشگاههای اروپا ارسال نمایند این وزارتخانه تصفیه خانه ها ونیروگاههای موجود درجده را موظف نموده تا این کار را به انجام برسانند؛ ومهندس معین الدین احمد که به عنوان مهندس شیمی کارمند وزارت کشاورزی بود؛ موظف گردید که این امر را به انجام برساند.

مهندس معین الدین می گوید:
بخاطر دارم که آن زمان هیچ تصوری راجع به این که آب
چاه ممکن است به چه صورت باشد؛ را نداشتم,.. هنگامی که به چاه رسیدیم؛ برایم مشکل بود باور کنم که این چاه که به اندازه یک حوض بود؛ وابعادی در حدود 18 در 14 فوت داشت، وهرساله حاجیان به اندازه میلیونها گالن آب ازآن برداشت می کنند همان چاهی است که قرنها پیش در زمان حضرت ابراهیم علیه السلام بوجود آمده است تحقیقاتم را با اندازه گرفتن ابعاد چاه شروع کردم،سپس از دستیارم خواستم تا عمق چاه را به من نشان دهد،وی ابتدا غسل وخود را تطهیر نمود،سپس به داخل چاه رفت وایستاد، سطح آب چاه درست تا بالای شانه هایش بود؛سپس برای یافتن هر گونه مجرا ولوله ای که آب را به داخل چاه بیاورد،از یک طرف به طرف دیگر چاه رفت،ولی موفق به یافتن هیچ مجرایی نشد،فکر دیگری ب ذهنم رسید،وآن اینکه ما می توانستیم به وسیله پمپ بزرگی که در چاه نصب شده بود، وبرای ذخیره کردن آب زمزم در مخزن می بود؛ آب را به سرعت کنار بزنیم، بدین صورت عمق آب موجود در چاه کم می شد ومی توانستیم مجرا دخول آب را مشاهده کنیم؛ ولی تعجب آور بود که در زمان پمپاژ کردن آب،چیزی مشاهده نکردیم، اما من به این مسئله واقف بودم که این روش راه حل یافتن ورودی آب به چاه است،لذا تصمیم گرفتیم دوباره این مرحله را تکرار نماییم، ولی این بار به دستیارم گفتم که د یک جا بایستد،وبا دقت هر اتفاق غیر معمول را در نظر بگیرد، او پس از مدتی دستانش را بلند کرد وفریاد زد: الحمد لله یافتم، سپس گفت: در بستر چاه حرکت شنها در زیر پایم؛ مکانی را که آب از آن تراوش می کند،احساس می کنم، آنگاه او در اطراف چاه قدم زد وهمان پدیده را جای جای چاه احساس
نمود، در واقع تراوش آب به چاه بطور یک نواخت درهر نقطه از بستر آن وجود داشت وباعث می شد تا سطح آب ثابت بماند.
مهندس معین الدین می افزاید:
پس از تکمیل مشاهداتم نمونه هایی از آب چاه را جهت انجام آزمایشات در آزمایشگاههای اروپایی برداشتم، وقبل از ترک مکه؛ پرسشهایی را در مورد دیگر چاههای موجود در اطراف مکه از مقامات مسئول نمودم، وآنها اظهار داشتند که تمامی آن چاهها تقریبا خشک هستند.
پس از مراجعت به دفترم در جده یافته های خویش را برای مدیرم بازگو نمودم واو نیز با علاقه به آنها گوش می داد..
نتایج آزمایشات به عمل آمده بر روی نمونه های آب زمزم در اینجا واروپا تقریبا یکسان بود، وتنها اختلاف مشاهده شده بین آب زمزم ودیگر آبها در مقدار کلسیم ومنیزیم آن است، که این مقدار در آب زمزم کمی بیشتر بوده وشاید بدین علت باشد که این آب باعث رفع خستگی حاجیان می گردد، اما نکته ای که بیشتر حائز اهمیت می باشد این است که این آب محتوی فلوراید ودارای خاصیت میکرب کشی قوی می باشد، علاوه بر این نتایج آزمایشات به عمل آمده در اروپا نشان می دهد که این آب برای آشامیدن بسیار مفید است؛ از این رو اظهارات دکتر مصری کاملا رد شد.
هنگامی که نتایج آزمایشات به شاه فیصل گزارش شد، وی بسیار خرسند گردید ودستور داد این مطلب در مطبوعات اروپا منعکس گردد.
در هر حال این مسئله موهبتی شد تا از طریق این تحقیقات به ترکیبات شیمیایی آب زمزم پی ببریم ودر حقیقت هر چه بیشتر راجع به آب زمزم تحقیق نمایید شگفتیهای بیشتری را در آن مشاهده خواهید کرد؛ تا آنجا که خود به اعجاز آن پی خواهید برد، آبی که خداوند به عنوان هدیه به مؤمنانی که از دور دست برای زیارت به این بیابان مشرف می شوند؛ارزانی داشته است.
در اینجا برخی از ویژگیهای آب زمزم را به اجمال بیان می کنیم:
- علیرغم استفاده مداوم از آب زمزم تا به حال این چاه خشک نشده است.
- آب این چاه از زمان بوجود آمدن تا به حال دارای ترکیبات معدنی یکسان بوده است.
- به گفته زائرانی که برای مناسک حج وعمره به خانه خدا مشرف شده اند واز این آب نوشیده اند اذعان داشته اند که آشمیدن این آب باعث شادابی ورفع خستگی در آنان گردیده است.
- این آب در نقاط مختلف دنیا آزمایش شده ودارای تقاضای بالای در سطح جهان می باشد.
- هیچ گونه ترکیبات شیمیایی ویا کلر جهت ضد عفونی به این آب اضافه نشده است.
برخلاف چاههای دیگر هیچگونه رشد وزندگی گیاهی وجانوری در این چاه وجود ندارد، وعلیرغم آن که این موضوع خود باعث طعم بد وبوی نامطبوع آب می گردد؛اما آب زمزم بدینگونه نمی باشد. (1)

زمزم
آب شفابخش

تألیف
دكتر حسین تاجى گله داری

mehdix622

عضو جدید
کاربر ممتاز
1-آب زمزم از نظر ترکیب دارای ویژگی خاصی است، از زمان بوجود آمدنش تا کنون دارای ترکیبات معدنی یکسان بوده است،علیرغم استفاده مدام از آب زمزم تا به حال این چاه خشک نشده است.
مهندس سامی عنقاوی مدیر مرکز(ابحاث) تحقیقات حج می گوید: ما در هنگام توسعه جدید حرم؛ مشغول حفاری چاه زمزم بودیم، هر چه آب را بیرون پمپاژ می کردیم، باز جوشش آب بیشتر می شد، ناچار شدیم سه پمپ بزرگ برای تخلیه آب نصب کنیم، تا اینکه بتوانیم اساس آن را پایه ریزی کنیم، آنگاه از سر چشمه های اصلی زمزم نمونه برداشتیم، تا آزمایشهای لازم را به عمل آوریم که آیا حاوی میکرب است؟ یا خیر؟ بنابر این به این نتیجه رسیدیم که خالی از میکرب می باشد، و یک عدد میکرب هم در آن نیافتیم! پاک وتمییز است، ولی گاهی اوقات هنگام استفاده از آب زمزم که در گالون یا دلو ریخته می شود؛ یا از کانال لوله کشی عبور می کند،امکان آلوده شدن دارد، اما خود آب در ذات خودش هیچ گونه آلودگی یا میکرب ندارد، واین ویژگی آب زمزم است. (2)

2- آب زمزم بهترین آب روی زمین است.
این بخشی از حدیث پیامبر خدا صلی الله علیه وآله وسلم است که در صفحات گذشته ذکر نمودیم.
3- آب زمزم بوسیله ی امین وحی حضرت جبریل علیه السلام برای نوشیدن پیامبر گرامی حضرت اسماعیل علیه السلام آشکار شده است.

4-آب زمزم در مقدس ترین سرزمین ودر کنار خانه ی خدا، در حرم مکه، نزد رکن ومقام جوشیده است.
5- آب زمزم؛ آبی است که قلب مطهر مصطفی صلی الله علیه وآله وسلم را با آن شستشو داده اند.
انس بن مالک رضی الله عنه می گوید: رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم (در دوران کودکی) با کودکان مشغول بازی بود، جبریل علیه السلام آمد، او را گرفت وخواباند، سپس سینه اش را شکافت....آنگاه آن را با آب زمزم؛ در تشت طلایی شستشو داد.... (1)
همچنین در واقعه ی اسراء ومعراج؛ قلب پاک رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم با آب زمزم شستشو داده شده است. در حدیث آمده : «...جبریل آمد، آنگاه سینه ام را شکافت، سپس با آب زمزم شست...» (2)
6- آب زمزم از آیات بینات( نشانه های واضح) ومعجزات الهی در حرم مکه می باشد؛ که از زمان حضرت اسماعیل علیه السلام تا کنون این چاه جریان داشته وسالی صدها هزار نفر از آن بهره برداری می کنند.
7- آب زمزم؛ آبی است که رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم آب دهان مبارکشان را در آن انداخته اند، وبه برکت آن افزوده شده است.
عبدالله بن عباس می گوید: « رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم کنار چاه زمزم تشریف آوردند، پس دلو آبی را برای ایشان کشیدیم، نوشیدند، سپس در آن آب دهان انداختند، آنگاه ما آن آب را چاه زمزم ریختیم....» (3)
در روایت دیگر :
«آنگاه نوشیدند ومضمضه کردند، سپس آب دهان خود را در دلو انداختند، آنگاه دستور دادند آن را درون چاه بریزند» (4)
وائل بن حجر می گوید:دلوی از آب زمزم،خدمت رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم آورده شد، پس مضمضه (آب را در دهان) کردند، آنگاه آب دهان را در آن انداخت،(سپس در چاه ریخت) (1) از بوی مشک خوشبوتر بود، (2) (بوی مشک از آن برخاست». (3)
ودر روایت دیگر آمده: « پس نوشید، سپس وضو گرفت،
ومضمضه کرد، آنگاه در دلو ریخت...» (4)
پس برکت وخاصیت آب دهان مبارک رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم بر برکت وخاصیت زمزم افزوده است.
8- آب زمزم غذایی برای گرسنه است، خداوند این ویژگی را در آب زمزم قرار داده است که گرسنه را سیر می گرداند، وجای غذا را می گیرد، از داستان هاجر واسماعیل علیهما السلام چنین می فهمیم که خداوند این آب مبارک را غذا وآب آنان قرار داده بود.
حافظ ابن حجر می گوید: در حدیث ذکر شده که هاجر بر همان حال خودش بود تا اینکه کاروانی از قبیله ی جرهم از آنجا گذر کردند.....از این دانسته می شود که هاجر با آب زمزم خود را تغذیه می نمود، و او را از غذا وآب بی نیاز می کرد. (5)
ودر داستان مسلمان شدن ابوذر آمده است که وی بمدت یکماه در مکه میان پرده کعبه پنهان بود، ومی خواست که با پیامبر خدا ملاقات کند، ودر این مدت فقط از آب زمزم می نوشید، ابوذر می گوید: رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم با یارش آمد وحجر اسود را استلام کرد، سپس خانه کعبه را طواف نمود، آنگاه نماز خواند، هنگامی که از نمازش فارغ شد، عرض کردم: السلام علیک یا رسول الله، فرمود: « وعلیک ورحمة الله» سپس فرمود:« چه کسی هستی؟» عرض کردم: از قبیله ی غفار ....سپس فرمود: « از چه مدت تو در اینجا بودی؟» عرض کردم: از 30 شبانه روز، فرمود:« چه کسی به تو غذا می داد؟» عرض کردم: غذایی جز آب زمزم نداشتم، وچنان چاق وفربه شده ام که گوشت شکمم از فربهی روی هم خمیده است، وهیچ اثری از گرسنگی در بدنم احساس نمی کنم. فرمود:« آری، آن آب مبارکی است، وآن غذایی برای گرسنه است». (1)
امام ابن قیم در کتاب زاد المعاد می نویسد: من کسی را دیدم که ایام زیادی؛ تقریبا یکماه ونیم یا بیشتر فقط با آب زمزم تغذیه می نمود، واصلا احساس گرسنگی نمی کرد، وهمراه با سایر مردم نیز طواف می کرد، وبه من گفت: گاهی اوقات تا چهل روز به همین حالت باقی می مانم. (2)
9- آب زمزم شفای هر دردی است
خداوند بزرگ در این آب مبارک ، خاصیت شفا بخش را قرار داده است، پس کسی که به نیت شفا این آب را بنوشد؛ خداوند تبارک وتعالی او را از هر بیماری شفا می بخشد.در حدیث گذشت که: « زمزم بهترین آب روی زمین است، غذایی برای گرسنه و شفای بیماری است».
ابوذر رضی الله عنه روایت میکند که رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم فرمود:« زمزم، غذایی برای گرسنه، وشفای بیماری است» (3)
ودر دنباله ی حدیث ابوذر که امام مسلم روایت کرده است :« إنها مباركة، إنها طعام طعم » حافظ ابن حجر می گوید: طیالسی افزوده است: « وشفاء سقم» (وشفای هر بیماری است) (1)
لفظ حدیث: «شفاء سقم» شفای بیماری است، هر بیماری را شامل می شود.
وهمچنین حدیثی که ابن عباس از رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم روایت نموده:« زمزم برای آن چیزی است که نوشیده شود،اگر برای طلب شفا نوشیدی، خداوند تو را شفا می بخشد...» (2)
حضرت رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم آب زمزم را به بیماران می داد، وبر آنان می پاشید. (3) . صحابی بزرگوار عبد الله بن عباس رضی الله عنهما؛ آب زمزم را برای شفا از هر دردی می نوشید، وچنین دعا می نمود:« اللهم إنی أسالك علماً نافعاً ورزقاً واسعاً وشفاءً من كل داء» (4)
امام ابن قیم می گوید:« من استشفا با آب زمزم را آزموده ام، وبرای بیماریهای مختلفی نوشیده ام؛ با فرمان خدا شفا یافتم» (5)

(1) حاکم در مستدرک (1/646) ودار قطنی در سنن(2/289)روایت کرده اند.
(2) ماء زمزم معجزات واسرار(ص55)
(1) صحیح مسلم (261)
(2) صحیح بخاری(349) وهمچنین به فتح الباری (1/460و13/481) رجوع شود.
(3) امام احمد (1/372) روایت کرده است، واسنادش صحیح می باشد.
(4) ازرقی در اخبارمکه (2/54) بصورت مرسل آورده است، به معجم کبیر طبرانی (10972) ونصب الرایه(3/99) رجوع شود.
(1) مسند احمد(4/315) ومعجم کبیر طبرانی (22/51)
(2) امام احمد (4/318) وابن ماجه(659) روایت کرده اند،وحسن می باشد.
(3) امام احمد (4/318) وابن ماجه(659) روایت کرده اند،وحسن می باشد.
(4) مسند حمیدی(886)
(5) فتح الباری (6/403)
(1) صحیح مسلم (2473)
(2) زاد المعاد(4/356)

nasim khanom

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقدر دلم برای آب زمزم تنگ شده ...
خدایا تورو به قطره های آب زمزمی که خوردم قسمت میدم کمکم کن نذار دل شکسته بمونم...

بالا