حل مشکلات علمی و درخواست اطلاعات دانشجویان رشته ی مواد و متالورژی

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
سلام

يه سوال داشتم .

با توجه به ابعاد فيزيك اجسام چه زماني را مي توانيم بگييم كه در حالت plane stress و چه زماني در حالت plane strain ?

يعني مولفه تنش را در يك بعد نسبت به بعد هاي ديگر تنش قابل صرفنظر و صفر باشد ، چطوري تانسور تنش را فرض كنيم در دوبعد ؟

مثلا در ورق جهت عرض ورق اتفاق نمي افته و ناچيز است !

ممنــــون

من مباحث خواص مکانیکی ام خیلی ضعیفه . اما کاربرد این تنش صفحه ای که در یک بعد صف است در جداره های نازک و ورقه های نورد شده کاربرد داره!
ضخامت نمونه خیلی کم باشه بکار میره! بیش از این نمی دونم... دوست دارم بدونم:)

Mojtaba_1366

کاربر بیش فعال
سلام

يه سوال داشتم .

با توجه به ابعاد فيزيك اجسام چه زماني را مي توانيم بگييم كه در حالت plane stress و چه زماني در حالت plane strain ?

يعني مولفه تنش را در يك بعد نسبت به بعد هاي ديگر تنش قابل صرفنظر و صفر باشد ، چطوري تانسور تنش را فرض كنيم در دوبعد ؟

مثلا در ورق جهت عرض ورق اتفاق نمي افته و ناچيز است !

ممنــــون

سلام
من توصیه میکنم کتاب مکانیکی دیتر بخش دوم که مربوط میشه به روابط تنش و کرنش رو مطالعه کنید.
جواب تمام سوالاتون رو اونجا میگیرید
موفق باشید

javad-68

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید
بچه کسی میدونه که انجماد فلیمینگ حل المسائل داره یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mavad_eng

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید
بچه کسی میدونه که انجماد فلیمینگ حل المسائل داره یا نه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من که کلی دنبال خودش گشتم بعد از مدتها فقط pdf لاتینش رو پیدا کردم!!
اگه شما ترجمه یا حل المسایلش رو پیدا کردید ممنون میشم به منم اطلاع بدید!!

perlitic

عضو جدید
سلام

کسی میدونه مجله "Majlesi Journal of Materials Engineering" علمی پژوهشی مورد تایید وزارت علوم است یا خیر؟

مقاله فرستادن اونجا ارزش داره واسه بعدها؟

آخرین ویرایش:

firemetal

عضو جدید
سلام بچه ها
کسی در مورد شبیه سازی fsw در نرم افزار sys یا abaqus یا درون نرم افزار دیگه اطلاعی نداره؟؟؟
خیلی بهش نیاز دارم....

perlitic

عضو جدید
سلام
کسی میتونه قسمت مشخص شده این مطلب رو ترجمه کنه؟ مرسی

again, hot plate welding is selected because it is a robust process that allows poor fit of parts to be corrected during the matching phase and can produce hermetic and strong hermetic and strong welds consistently.

m4material

مدیر تالار مهندسی مواد و متالورژی
مدیر تالار
سلام

کسی میدونه مجله "Majlesi Journal of Materials Engineering" علمی پژوهشی مورد تایید وزارت علوم است یا خیر؟

مقاله فرستادن اونجا ارزش داره واسه بعدها؟

سلام
فكر كنم از آقا رضا جناب مدير بپرسي بهتر باشه، ايشون نجف آباد بودند.
اگه حداقل جزء ISC باشه بازم ارزش داره، ولي باز برميگرده به مقالتون كه چقدر ارزش داره، بعضي مقالات ارزش مجله فارسي هم ندارن، بعضي هم ارزششون حداقل ISI هستش حالا با Impact بيشتر يا كمتر كه بازم به مقاله برميگرده

m4material

مدیر تالار
سلام کسی میتونه قسمت مشخص شده این مطلب رو ترجمه کنه؟ مرسی

again, hot plate welding is selected because it is a robust process that allows poor fit of parts to be corrected during the matching phase and can produce hermetic and strong hermetic and strong welds consistently.​

سلام
فكر كنم اين بشه

از طرف ديگر، جوشكاري صفحه داغ(hot plate welding) به اين دليل انتخاب شده است كه يك فرايند مقاوم و قوي مي باشد و اينكه به قطعاتي كه اتصال ضعيفي دارند اجازه مي دهد در هنگام تطبيق فاز تصحيح گردد و ميتواند به طور منظم جوش هاي محكم(غير قابل نفوذ)(hermetic) و محكم مقاوم(strong hermetic) و مقاوم(strong) توليد كند.

موفق باشيد

perlitic

عضو جدید
سلام

کسی میتونه توضیح بده که اگه یه طرح پژوهشی برای رشته خودمون بخواهیم آماده کنیم روند کار چطوریه؟

موضوع رو چطور انتخاب شه؟ در چه زمینه ای کار شه بهتره؟ چطوری باید متن رو نوشت؟

کلا فکر کنید میخاید طرح پژوهشی بنویسید از ب بسم الله میشه روند کار رو شروع کنید توضیح دادن

مرسی

le-ciel

عضو جدید
من مباحث خواص مکانیکی ام خیلی ضعیفه . اما کاربرد این تنش صفحه ای که در یک بعد صف است در جداره های نازک و ورقه های نورد شده کاربرد داره!
ضخامت نمونه خیلی کم باشه بکار میره! بیش از این نمی دونم... دوست دارم بدونم:)

سلام

ممنون از پاسختون

راجب درس مکانیک محیط های پیوسته است .. جوابشو فهمیدم میگم .

firemetal

عضو جدید
سلام
کسی میتونه قسمت مشخص شده این مطلب رو ترجمه کنه؟ مرسی

again, hot plate welding is selected because it is a robust process that allows poor fit of parts to be corrected during the matching phase and can produce hermetic and strong hermetic and strong welds consistently.

سلام.
اولی میشه : میتواند غیر قابل نفوذ برای هوا تولید کند.

دومی هم میشه : و غیر قابل نفوذ محکم هوا

البته hermetic معناهای دیگه ای مثل کیمیایی و سربسته و درزگرفته و جادویی و.... هم میده که اون بالایی که نوشتم واسه کار شما درسته.

perlitic

عضو جدید
سلام

کسی میتونه توضیح بده که اگه یه طرح پژوهشی برای رشته خودمون بخواهیم آماده کنیم روند کار چطوریه؟

موضوع رو چطور انتخاب شه؟ در چه زمینه ای کار شه بهتره؟ چطوری باید متن رو نوشت؟

کلا فکر کنید میخاید طرح پژوهشی بنویسید از ب بسم الله میشه روند کار رو شروع کنید توضیح دادن

مرسی

m4material

مدیر تالار
آره مرسی اگه بزاری لطف بزرگی کردی عزیز
سلام
خدمت شما
البته به دلیل زیاد شدن چند تیکه اش کردم
اگه نیومد خبر بدین یه نگاه دیگه بندازم
یه 3-4 فایل آخرش موند که بعدا میذارم
http://www.mediafire.com/?7f66xb12470gptm
http://www.mediafire.com/download.php?4qxy0ttu502iqjq
http://www.mediafire.com/download.php?odwbjbd9jj1o5co

آخرین ویرایش:

perlitic

عضو جدید
فارغ التحصیل کارشناسی ارشد مواد
و عضو هیات علمی دانشکده مهندسی متالورژی و مواد

به انگلیسی چی میشه؟

firemetal

عضو جدید
سلام
بچه ها بدجور به کمکمتون نیاز دارم..................در مورد درس خوردگی.................
درمورد تاثیر غلظت محیط خورنده بر روی فلزات اگه یادتون باشه 1 نمودار تاثیر غلظت ماده خورنده به سرعت خوردگی وجود داره،این نمودار از 2 منحنی تشکیل شده که در یکی از اونا با افزایش غلظت ماده خورنده سرعت خوردگی زیاد میشه و مثال هایی مانند نیکل در naoh و 18cr-8ni در hno3 و سرب در h2so4...
حالا من بررسی منحنی دوم در مورد تاثیر غلظت محیط خورنده همراه با مثالش رو لازم دارم.
واقعا به کمکتون نیاز دارم............خیلی مهمه

firemetal

عضو جدید
سلام
بچه ها بدجور به کمکمتون نیاز دارم..................در مورد درس خوردگی.................
درمورد تاثیر غلظت محیط خورنده بر روی فلزات اگه یادتون باشه 1 نمودار تاثیر غلظت ماده خورنده به سرعت خوردگی وجود داره،این نمودار از 2 منحنی تشکیل شده که در یکی از اونا با افزایش غلظت ماده خورنده سرعت خوردگی زیاد میشه و مثال هایی مانند نیکل در naoh و 18cr-8ni در hno3 و سرب در h2so4...
حالا من بررسی منحنی دوم در مورد تاثیر غلظت محیط خورنده همراه با مثالش رو لازم دارم.
واقعا به کمکتون نیاز دارم............خیلی مهمه

دوستان کسی نیست این سوال رو جواب بده؟؟؟

mohamadam.m

عضو جدید
دوستان دنبال جایی هستم که بتونن تست خوردگی سایشی بگیرن.
دستگاه تریبو خوردگی یا loop اگه داشته باشن خوبه.
میتونید از آزمایشگاههای خوردگی دانشگاهتون برام بپرسید؟

sonya.b

عضو جدید

دانشگاه شیراز یه دستگاهی داره که باهاش تست خوردگی سایشی رو میگیره. میتونید از اونجا بپرسید که به کارتون میاد یا نه.

perlitic

عضو جدید
سلام

یه روز دانشجوها رو بردم کارخونه برا بازدید

الان دانشگاه میگه گزارشت کو؟ بیار!

کسی تا حالا از این گزارشا نوشته؟

میتونید یه نمونه و الگو برام بذارید که دستم بیاد چیکار باید بکنم؟

مرسی

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
دوستان کسی نیست این سوال رو جواب بده؟؟؟

سوالتون رو در جاي خودش پاسخ دادم ...

اما اينجا هم ميذارم :‌

ببينيد اون منحني كه منظور شما هست توضيحش اينه :‌

در قسمت اول كه منحني داره به سمت بالا ميره ، افزايش خوردگي به علت افزايش غلظت به واسطه ي افزايش يونيزاسيون و افزايش +H هست .
اما در ادامه ش كه منحني به سمت پايين متمايل ميشه :‌ در اين حالت كاهش خوردگي به علت كاهش يونيزاسيون و كاهش +H هست . و اصطلاحاً passive مي شود .

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز

خب شما بفرماييد كه كدوم شهر هستيد ؟‌ كدوم دانشگاه ؟؟
خيلي از دانشگاه ها اين امكانات رو دارند

بالا